suo-ir-veterinarasKad išvengtumėte savo šuniuko tampymosi ir streso veterinarinėje klinikoje, klinikos laukiamajame, tik parsinešę šuniuką namo pradėkite jį to mokyti. Parodykite jam, jog veterinaro klinika yra pati geriausia vieta pasaulyje. Šis mokymas veikia geriau kai pradedame nuo mažų dienų, tačiau net ir vyresniam šuniui gelbsti pozityvi patirtis, susieta su veterinarais ir jų klinika.

Jei norite, kad šuniukas vizgintų uodegą, pamatęs veterinarijos kliniką:
– Susitarkite su veterinaru dėl kelių trumpų vizitų į kliniką iš anksto. Dauguma veterinarijos klinikų neprieštaraus.
– Praleiskite keletą minučių priimamajame, maitindami šuniuką skanėstais, tada išeikite iš patalpų. Kuo dažniau tai darysite, tuo tai bus efektyviau. Tačiau šis žaidimas gali tapti efektyviu net atliekant kartą per mėnesį.
– Po to, kai šuo atlieka apsilanko kelis kartus ir patiria pozityvių asociacijų, užveskite ant svarstyklių (jei yra), duokite kelis skanėstus ir vėl išveskite lauk.
– Kai jau pasiekėte šį etapą, paprašykite veterinaro asistento, kad pamaitintų šuniuką. Paprašykite, kad leistų šuniuką atvesti į apžiūros kambarį. Duokite šuniui skanėstų šiame kambaryje ir išeikite iš patalpos.
– Kartokite šiuos žingsnius, kol šuo pradės noriai veržtis pas veterinarą!

Svarbu:
– Visada baikite užsiėmimą su teigiama nuotaika. Jei šuo elgiasi netinkamai ar bijo kažkurios klinikos vietos, raskite vietą, kur šuo nebijo ėsti skanėstų. Net išėjus iš klinikų. Neišeikite iš karto, kai šuo sureagavo netinkamai ar išsigando.
– Jei šuo išsigando, palaukite, kol nurims prieš išvesdami. Jis turi pasiūlyti vieną iš keleto atsipalaidavimą reiškiančių elgesių: atsisėdimą, žvilgsnį, galvos pakratymą ir pan. Kai šuo taip pasielgia, išeikite – jo paskatinimu taps išėjimas.
– Jei Jūsų šuo yra labai bailus, dirbkite šioje vietoje. Susitarkite, kad Jums leistų šunį maitinti klinikoje keletą kartų per dieną.
– Labai bailūs šunys gali nenorėti įeiti pro duris pirmaisiais kartais. Dirbkite metodiškai: skatinkite kiekvieną atsipalaidavimą reiškiantį ženklą dar, kol sėdite mašinoje ir pamažu artėkite prie pastato.

Straipsnis: Help your dog love visiting the veterinarian
Nuotraukos šaltinis: http://www.flickr.com/photos/61306980@N00/

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.