suo-ir-gyvateKadangi dabar vasara, daugelis žmonių ruošiasi atostogauti. O koks poilsis be mylimųjų augintinių? Jau visi girdėjome, kaip reikia apsaugoti keturkojus nuo erkių, tačiau ar žinote, ką daryti įgėlus bitei ar net gyvatei?

Jei įgėlė bitė, pašalinkite geluonį, ant įgėlimo vietos patartina uždėti tyrelės iš vandenyje sušlapintų sodos miltelių. Toks kompresas neutralizuoja nuodų rūgštį. Taip pat įkandimo vietą galite įtrinti lašeliu dilgėlių ekstrakto. Jei šuo sugeltas itin stipriai, iškart vežkite pas veterinarą. Igėlimai paprastai praeina be komplikacijų, tačiau pasitaiko visko. Pagrindiniai simptomai, kad šuniui įgėlė bitė: jei įgelta į snukutį, kojomis jį trina, stengdamasis nubraukti geluonį, tampa neramus, o po kurio laiko nebeinkščia, guli apatiškas. Kartais gali vemti. Nuo didesnio nuodų kiekio prasideda širdies, kraujagyslių, nervų sistemos sutrikimai, inkstų pažeidimai. Atidžiai stebėkite šunį ir, jei atsirado kažkoks pablogėjimas, nedelsiant kreipkites į veterinarą.

Jei šuniui įkando gyvatė, suspauskite įkandimo vietą ir virš jos, nuvežkite pas veterinarą. Vežkite atsargiai, stenkites jo nejudinti. Pagrindiniai simptomai, kad šuniui įkando gyvatė yra šie: drebulys, stiprus seilėjimasis ar vėmimas.

Nuotrauka: http://www.itsnature.org
Straipsnis parengtas pagal: Dr. Carol Osborne “Auginkime sveiką šunį”, internetiniu šaltiniu iš www.bitininkas.lt .