Šiuo metu Lietuvoje ir visam pasaulyje minima krizė (neaišku, ar vien ekonominė), todėl daugeliui šeimininkų tampa sunku išlaikyti savo naminius gyvunėlius. Rūpestingesnieji augintiniams suranda naujus namus, deja, skubantys žmonės arba neturintys laiko paieškoms tiesiog nuveža juos į gyvūnų prieglaudas arba palieka gatvėje. O kas laukia gyvūno?
Gerai, jei šuniuką, ar kačiuką priglaudžia geri žmonės ir juo rūpinasi. Tačiau gali atsitikti ir taip, kad gyvūnas pateks į gyvūnų prieglaudą. Tada vargšelio laukia dvi išeitys: laukti stebuklo, kad jį priglaus naujas šeimininkas… arba…
Lietuvoje skirtinguose miestuose deklaruojamas skirtingas minimalus gyvenimo laikas, kurį gyvūnas turi teisę gyventi. Per šį laikotarpį, neradus gyvūnui namų, įvykdoma eutanazija. Orientyrai tokie: Panevėžyje – 5 dienos, Vilniuje ir Kaune – 14 d. (neseniai Kaune irgi buvo 5 d.). Šis dienų skaičius priklauso nuo Savivaldybės Tarybos nutarimų ir prieglaudos galimybių. Net ir pačios humaniškiausios prieglaudos kartais būna perpildytos.
Kalbant apie paskutines gyvūno minutes, šiais laikais taikoma neskausminga eutanazija, gyvūnas užmigdomas gan greit ir be didelių kančių, tačiau anksčiau žmonės naudodavo dujas. Taip buvo gan paprasta ir pigu – sumeti visus į kaip malkas vieną dėžę, atsukti dujas ir po kiek laiko visi arba bent jau didžioji dalis nukeliauja į „dangų“.
Šis video parodo, kokias kančias jie patirdavo dujų kameroje, kol nukeliaudavo į geresnį pasaulį. Įspėjame. TIK NE JAUTRIŲ NERVŲ ŽIŪROVAMS.
Reikia nepamiršti, kad prieglaudos nėra vienintelė alternatyva atiduoti šuniukui: galima paieškoti naujų namų pačiam, skelbti laikraštyje, internete, pranešti Gyvūnų globos Tarnybai ir pan. Jei Jums svarbi atiduodamo gyvūno gyvybė, nepatingėkite.