Many-DogsGyvenimas su daugiau nei vienu šunimi gali būti labai įdomus. Šunys mėgsta kitų šunų kompaniją. Tačiau labai svarbu išmokyti šunis tinkamai bendrauti tarpusavyje.

Jei jūs visuomet leisite šunims bendrauti tarpusavyje, nesikišite į jų gaują, gali iškilti problemų. Viena jų – bus sunku šunį pasišaukti pas save, kadangi jis neturės jokio ryšio su jumis.

Šunys dažnai konkuruoja dėl mėgstamų dalykų – maisto, žaislų, šeimininko dėmesio ir pan., todėl jūs privalote stebėti augintinius ir stengtis sustabdyti visus gręsiančius konfliktus. Būtina, kad šunys mokėtų pagrindines komandas, tokias kaip „sėdėk“, „negalima“, „palik“ bei puikiai reaguotų į savo vardą tam, kad lengviau galėtumėte kontroliuoti augintinius.

Svarbu, kad šunys suprastų, jog visas „gerybės“ – žaislus, maistą ir pan. duoda šeimininkas. Jei panašu, kad šunys dėl vienos iš jų žada kovoti, stenkitės tą objektą pašalinti ir ir duoti vėl tik tuomet, kai šunys elgsis gražiai.

Šunys turi turėti atskirus maisto dubenėlius, guolius, žaislus. Jei duodate skanėstus, duokite visiems, tačiau stenkitės, kad šunys nebūtų arti vienas kito ėdant. Kitu atveju, šunys pradės konkuruoti tarpusavyje dėl norimo daikto ar skanėsto.

Šunims būtina žinoti savo vardus tam, kad prireikus galėtumėte iš gaujos pasišaukti tik vieną augintinį. Taip pat turėtumėte išmokyti augintinius „grupinio“ pakvietimo signalo tam, kad prireikus visi augintiniai atbėgtų pas jus.

Nepamirškite išmokinti augintinius gerų manierų. Viena iš jų – negalima šokti ant šeimininko.

Taip pat šunys turi mokėti laukti. Jie turi suprasti, jog duosite skanėstus, maistą, žaisite su jais tik tuomet, kai jie nešokinės ant jūsų, o ramiai sėdės.

Jei jūs pradėjote glostyti vieną augintinį, o kitas įsiterpė tarp jūsų prašydamas dėmesio ir jūs jį taip pat paglostėte, pasielgėte netinkamai. Jūs paskatinote antrojo šuns elgesį. Kuomet bendraujate su vienu augintiniu, kiti neturėtų kištis. Tačiau nepamirškite, jog visiems savo šunims privalote skirti vienodai dėmesio.