8696684681_bf1c365393_k
Grisha Stewart 
sutiko pasidalinti savo patirtimi su dresūros mokykla “Reksas” ir www.reksas.lt skaitytojais. Šiandien Grisha pataria, kodėl vedžiojant šunis reikėtų leisti pasiuostyti ir kaip tai teisingai atlikti.

Ar leisti šuniui uostinėti pasivaikščiojimo metu ? Jei trumpai, atsakymas yra – „žinoma“ ! Uostymas – tai pirminis šuns informacijos surinkimo būdas apie jį supantį pasaulį. Šunys pasaulį suvokia uosdami, o mes – žmonės – viską suvokiame vizualiai.

Neleisdami šuniui uostyti žemės mes priverčiame jį jaustis panašiai kaip žmogui užrišus akis. Vaikštant su šunimi vienintelis reikalavimas turi būti, jog pavadys būtų laisvas, tačiau šuo gali uostinėtis, nebent jo paprašysite specifinio (tarkime, sportinio) ėjimo šalia.

Ilgesnis atsakymas yra – „tai nuo daug ko priklauso“, kadangi yra daug pasivaikščiojimo tipų. Kartais vaikščiodamas turi skubėti, kitą kartą vaikščiodamas nori sportiškai iškrauti šunį. Kai kurie pasivaikščiojimai yra tiesiog „išvedimai atlikti reikalų“, jų tikslas – kuo greičiau ištuštinti šunų sukauptą „turtą“. Atliekant paskutinių dviejų tipų pasivaikščiojimus šunims būtina leisti uostytis ir pažinti juos supantį pasaulį.

Bet uostymas turi būti uždirbamas kaip ir viskas šuns gyvenime. Kiekvieną kartą vaikščiodami leiskite šuniui pauostyti, ką jis tik nori tik po komandos, kurią šuo jau yra iki šiol išmokęs. Pvz., sakote – „Reksai, greta“, šuo pradeda eiti greta, tada sakote „Ok, uostyk“ ir parodote į objektą, kuris galėtų turėti įdomų kvapą (pvz., augalą, veją ir t.t.). Šuo iš pradžių nežinos, ką reiškia „eik uostyt“, tad greičiausiai iš karto arba po kažkiek laiko pasilenks ir pradės uostinėti, po kažkiek laiko jis išmoks, jog ši komanda jam leidžia uostytis. Kai pasirodys, jog šuo jau apsiuostė, ištarkite „einam“ ir nueikite su šunimi. Jei šuo iš karto ateis pas Jus po šios komandos, galite paskatinti ją skanėstu.

Jei skubate išvedžioti šuniuką, pradėjus uostinėtis galite naudoti komandą „einam“ arba „palik”. Tačiau prieš tai šunį turite išmokinti šių komandų.