mergaite-ir-basetasNaujas tyrimas atskleidė, jog šeimose, turinčiose šunį, vaikai yra aktyvesni už vaikus, gyvenančius šeimose be šunų. Mokslininkai iš Londono Universiteto ištyrė 2065 vaikų, esančių nuo 9 iki 10 metų amžiaus, ir nustatė, jog šunis turinčiose šeimose vaikai gauna didesnį fizinį aktyvumą. 

Tyrimas teigia, jog šuns laikymas galėtų paskatinti daugiau vaikų užsiimti aktyvia veikla ir padėti kovoti prieš nutukimą vaikystėje.

Mokslininkai, vadovaujami epidemiologo Dr. Christoferio Ouveno (Christopher Owen), naudojo žmogaus aktyvumo stebėjimo sistemas, matuojančias ir įrašančias vaiko judėjimo lygius 7 dienas. Jie stebėjo vaikus iš 78 Londono, Birmingemo ir Leičesterio mokyklų. Iš visų dalyvavusių, 202 vaikai turėjo šunis.

Rezultatai parodė, jog vaikai su šunimis vykdydami fizinę veiklą kasdien vidutiniškai praleidžia apie 325 minutes. Tai būtų 11 minučių daugiau nei vaikai neturintys šuns. Vaikai, turintys šunis, taip pat praleidžia apie 11 minučių mažiau elgdamiesi ramiai, sėsliai. Taip pat šie vaikai nužingsniuoja 4% daugiau nei šunų neturintys.

Nors tyrimas baigtas, Ouvenas galiausiai užduoda įdomų klausimą: “kaip čia yra, ar tikrai visose šeimose, turinčiose šunis, vaikai tampa aktyvesniais, ar šunis pasirenka iš principo aktyvesnės šeimos ? Tai panašu į vištos ir kiaušinio klausimą. Į šį klausimą atsakyti gali tik ilgalaikis tyrimas”.

“Ankstesnės studijos palygino suaugusiųjų aktyvumą prieš ir po šuns atsiradimo ir nustatė, jog žmonės, įsigiję šunį,  tapo aktyvesni“.

Šio tyrimo rezultatai bus išspausdinti žurnale American Journal of Public Health.

Šaltinis: www.sciencedaily.com
Nuotraukos šaltinis:
http://www.flickr.com/photos/60976823@N00/