20140828-IMG_9776Moksliniai tyrimai rodo, kad būdas, kuriuo jūs pasisveikinate su savo šuniu, nesvarbu po trumpo ar ilgo išsiskyrimo, turi didžiulę reikšmę šuniui. Kad ir kada besutikę savo šunį pirmiausia su juo pasisveikinkite. Kiekvienas pasisveikinimas turėtų prasidėti nuo akių kontakto, o tik tuomet kuo linksmesniu balsu kreipkitės į jį vardu, tuo pačiu paglostykite jam šonus arba krūtinę. Tai yra daroma , kad lietimu sukurti šiltą ir meilų ryšį. Taip pat, tai padaro šunį ir jo šeimininką laimingesniais.

Buvo atliktas tyrimas, kuriuo buvo patvirtinta lytėjimo svarba. Idėja buvo imituoti dažną situaciją, kai Jūs išeinate ir grįžtate po tam tikro išsiskytimo laiko pas šunį. Dažniausiai šunys buvo paliekami vieni laukti 25 minutes. Buvo nustatyta, kad viskas kas truko ilgiau negu 15min., šunims pasirodė kaip ilgas laiko tarpas.

Pagal scenarijų po išsiskyrimo grįžęs šeimininkas turėjo pasisveikinti su savo augintiniu. Pirma situacija buvo tokia, kad sveikinantis su šunimi jis buvo švelniai paglostomas ir pakalbinamas. Antroje situacijoje šuo buvo tik pakalbinamas, bet nebuvo liečiamas. Trečiosios situacijos sąlyga buvo tokia, kad su šuniu apskritai nebuvo sveikinamasi. Rezultatus buvo galima nujausti. Pamatę sugrįžtantį šeimininką, šunys tapdavo aktyvesni. Kai šeimininkas pasisveikindavo su šuniu jį paglostydamas ir pakalbindamas, oksitocino (laimės hormono) kiekis šunio kraujyje padidėdavo daug labiau, negu kai šeimininkas su šuniu pasisveikindavo tik balsu. Taip pat ir kortizolio (streso hormono) buvo mažiausiai, kai šuo budavo paglostomas ir pakalbinamas.

Įdomus faktas tai , kad kai šuo buvo paglostomas ir pakalbinamas pasisveikinant, teigiamos emocijos išsilaikė ilgiausiai. O kai su šuniu buvo visiškai nebendraujama kokia buvo paskutinė sąlyga, šuo tapdavo liūdnesnis ir pasyvesnis. Taigi šuniui yra labai svarbu būti paglostytam tai padeda padidinti gerų jausmų kiekį ir nuo to momento leidžia puoselėti šiltus jausmus tarp šunio ir jo mylimo žmogaus.