sunu-terapijaŠunys terapeutai šiais laikais – jau ne naujiena. Iš visų pasaulio šalių ypač JAV plačiai išvystytos šunų terapijos paslaugos. Čia terapija užsiiminėti gali bet kuris šuns šeimininkas, išlaikęs tam tikrus kursus ir turintis terapijai tinkamo temperamento, charakterio šunį. Platus terapijos šunų mokyklų pasirinkimas kiekvienoje valstijoje.

Nukeliauvus į Manhetene esantį psichiatro Dru Ramsio (Drew Ramsey) ofisą greičiausiai sutiksite Gusą, keturių metų amžiaus ši cu. Palydėjęs iš laukiamojo į priėmimo kambarį jis greičiausiai atsiguls ant sofos ir užmigs arba atsisės šalia paciento.

Kai kurie pacientai kalbėdami su gydytoju glosto Gusą, kiti – kalbasi su Gusu. Esant reikalui Gusas gali suteikti emocinį komfortą, kurio negali duoti gydytojas. “Mes negalime apkabinti pacientų, tačiau pacientai gali apkabinti Gusą”, sako Dr. Ramsis, šunį pirmą kartą į ofisą atvedęs prieš du metus. “Dabar Gusas tapo mano darbo dalimi”.

Pasigrožėkime daktaro Ramsio ir Guso draugyste:

Maža, tačiau auganti psichologų, psichiatrų, socialinių darbuotojų ir kitų terapeutų dalis į darbą atsiveda savo šunis kad nuramintų pacientus ir teigiamai nukreiptų jų susikoncentravimą į negatyvius dalykus.

Net kai kurie medicinos gydytojai savo šuniukams duoda darbo. Leisė, auksaspalvio retriverio ir spanielio mišrūnė, džiugina pacientus Niujorke, plastikos chirurgo Janio di Pietro ofise, nors į procedūrų kabinetą nėra įleidžiama. Niujorko neurologas Gayatri Devi, kuris specializuojasi atminties sutrikimų srityje, panašiam darbui turi du mišrūnus – Lolą ir Vulfį.

Žurnalo “Wall Street Journal” žurnalistė Melinda Beck aiškina apie šunų terapijos privalumus:

Tyrimai parodė, jog kelias minutes glostant šunį sumažėja streso hormono – kortizolio – ir pas žmogų, ir pas šunį. Glostymas taip pat padidina prolaktino ir oksitocino hormonų kiekį, kurie atsakingi už saugumo pojūtį. Viena mokslo studija nustatė, jog 5 minutės, praleistos su šunimi, atpalaiduoja kaip 20 minučių darbo pertrauka. Taip šuns – terapeuto gelbsti jautresniems pacientams.

Nuotraukos ir parengta pagal: www.wsj.com