Dogstardaily.com video reportažuose kiekvieną savaitę pristato skirtingus JAV kinologus. Šįkart su Jumis – trenerė Rikke Brogaard, kuri specializuojasi šuniukų ir vaikų santykių ugdyme šeimose. Rikke papasakos apie savo darbą bei apie tai, kaip teisingai auklėti vaikus bei šuniuką šeimoje.

Reportažų esminės mintys:

– Gyvenimas su vaikais ir šunimis kartu yra puiki, maloni patirtis. Tačiau ji gali tapti stresuojančia, jei šuo turi blogų manierų ar yra silpnai socializuotas, bailus. Arba, jei vaikai nėra išmokyti pagarbiai, gražiai elgtis su gyvūnais.

– Uždarykite šuniuką į narvą, jei namie kartu su augintiniu paliekate vaikus. Ypač, jei nesate tikri, kad vaikas su šunimi elgsis švelniai. Šuniui narvas neturi kelti asociacijų su bausme.

– Jei šuo mėgsta šokinėti ant žmonių namie, išmokykite eiti į narvą vos tik išgirdus durų skambutį.

– Šuo neturi “kaulyti” maisto iš vaiko. Išmokykite šunį laukti prie stalo.

– Išmokykite vaikus treniruoti, maitinti ir žaisti su šunimi. Vaikai mėgsta atsakomybę.

– Vaikams negalima leisti segti šunų antkaklių, žadinti šuns iš miego, tampyti už uodegos.

– Jei jaučiate, jog Jūsų šuo nesijaučia saugiai būdamas kartu su vaiku, laikas pagalvoti apie šuns naujus namus.

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.