Visam pasauliui kovojant su COVID-19 (koronaviruso) pandemija Lietuvoje 03.16 d. paskelbtas karantinas. Atsiradus socialinės distancijos reikalavimui daugelis žmonių keičia bendravimo įpročius, vienas jų – didinti atstumą tarp savo ir svetimų šunų. Kolkas šiuo metu numatyti apribojimai, mano nuomone, gali sukelti nemažai sunkumų jautriems šunims ir iššūkių jų šeimininkams.

1. Apribojimai reabilitacijai

Saugodamiesi kontakto su kitais žmonėmis pradedame saugoti ir šunis, kad nesukeltume sveikatos sutrikimų kitiems šeimininkams. Kai kuriuos šunis iš psichologinių duobių greičiau ištraukia kiti šunys nei žmonės. Deja, šiuo metu tokiems reabilitaciniams pasivaikščiojimams su draugais ir jų šunimis galimybės nėra.
Gera žinia: atsiradus daugiau laiko šunims paprasčiau rasti laiko pasivaikščioti ar pabėgioti ramesnėje aplinkoje kaip parkas ar miškas. Vaikščiokite ilgiau, judėkite greičiau, taip leisite šuniui išeikvoti energiją!

2. Stop! žaidimo įgūdžiams

Dėl karantino šeimininkai taip pat gali vengti ir paleisti savo šunį pažaisti su nepažįstamu šunimi. Šuns kūno kalbos nepažįstantys žmonės dažnai neleidžia savo šuniui žaisti su kitu, nes bijo, jog prireikus išskirti reikės pažeisti saugią distanciją iki kito šuns šeimininko.
Gera žinia: su šunimi daugiau pažaisti galite patys. Jei šuo nenori žaisti lauke, tai reiškia, jog su šiuo įgūdžiu reikia pradėti dirbti jau šiandien. Gali būti, jog užtruksite mėnesius, kol šuo apsipras su aplinka ir žaidimu joje.

3. Frustracijos grėsmė

Labai dažnai šuns šeimininkai nenorėdami, jog jų šuo bendrautų su kitu tą norą sugalvoja paskutinę minutę ir tuomet pradeda šunį traukti su pavadėliu pas save. Neišnaudojant vardo, kvietimo komandos ir mechaniškai šunį traukiant pas save jam gali atsirasti nerimą kelianti asociacija “pamatau kitą šunį – jo netenku”. Pakanka kelių dienų ir tokia situacija gali pavirsti cypimu, kaukimu ar net agresija kito šuns atžvilgiu.
Gera žinia: prekyboje kai kurios parduotuvės kaip dogdream.ltciucikas.lt ar kitos turi ilgų pavadžių pasivaikščiojimui ir pasikvietimo mokymui. Laikas pradėti mokytis yra dabar, kuomet dirgiklių aplinkoje ženkliai mažiau.

4. Monotonija

Šunys mėgsta mokytis. Deja, ne visada žmogus jam šią galimybę suteikia. Šuniui nuobodu vien vaikščioti tais pačiais maršrutais ir atlikinėti tas pačias bazines komandas bei triukus. Manau, jog tikrai ne kiekvienam šeimininkui aišku, kodėl svarbu subalansuotai apkrauti šunį fiziškai ir protiškai.
Gera žinia: šiuo metu vaikščioti gallima daugiau, greičiau. Kita – jog į internetą savo veiklas greitai perkėlė daugybė šunų mokyklų. Šiandien galite 100% prisijungti prie mokymų arba konsultuotis internetu.

5. Kuomet stinga laiko iškrovai

Tai nutiks tiems, kurie šį laikotarpį planavo pernelyg optimistiškai. Šiandien nėra, kas išvedžiotų, iškrautų šunis, namie keli vaikai ir nėra galimybės užsiimti su šunimi. O šuo eina iš proto be krūvio.
Gera žinia: yra kaimynai, artimieji, giminės, bendravimas, pagalbos prašymas, internetas. Galima susitarti šunį paduoti išvesti, palikti per distanciją ir t.t. Reikia tik pastangų ir judėti į priekį!

Turite privačių klausimų? Konsultuokitės internetu: http://bit.ly/reksascovid .

Fotokreditai: https://www.flickr.com/photos/143754348@N03 .