2010 06 27 134 copy

Nuotrauka: V. Velykytės

Bulterjerų veislyno „Provokacijos“ pavadinimas registruotas 2003 metais. Šiuo vardu jau gimė trys bulterjeriukų vados. Visų vadų mama yra mylima „močiutė“ DivaBella Trix Diva Iš Kauno, kuriai netrukus sueis devyneri – ji ilgai laukta ir planuota augintinė. Su ja pradėtas parodų maratonas nesibaigia iki šiol.  Nors daug metų laikėme įvairius šunis, su Diva teko daug išmokti ir sužinoti. Ji yra puiki draugė, švelni vaikų auklė ir puikus savo veislės atstovas.  

Dažniausiai man užduodamas klausimas? Kodėl jauna mergina pasirinko TOKIĄ veislę.  Kai rinkausi, gal dar turėjau abejonių, bet, susipažinusi gyvai su šios veislės atstovais, nusprendžiau, kad šis subalansuoto temperamento šuo yra man, o originali išvaizda tiesiog sužavėjo. Tikras bulterjeras yra atlapaširdis vyrukas mėgstantis palėbauti, pasivolioti lovoje, norintis visose srityse pirmauti, puikiai prisitaikantys prie aplinkos. Tinkamai socializuotas buliukas niekada neparodys agresijos žmogui ar kitam gyvūnui, nors prieš gyvūnus linkę dominuoti.

191

Nuotrauka: V. Velykytės

Antras šuo namuose atsirado lauktas ir planuotas – tai Divos dukrytė SaulėRebellous Angel Rafaelle Provokacija. Saulė – mano „dūšios“ džiaugsmas, tikra „mamyčiukė“, megstanti užsiropšti ant rankų, draugaujanti su visais šunimis ir žmonėmis, hiperaktyvi ir reikalaujanti didelių krūvių, bei dėmesio. Su Saule mes išbandėm daug sporto rūšių – ilgi pasivaikščiojimai, žaidimai su šunimis, krosai, kraujo pėdsakas, paukščio aportavimas, kol galų gale radom savo  „šaką“ – sportinis kinkymas. Netyčia išbandėm, Saulė susižavėjo. Taip jau antri metai sportuojam su klubu „Fluidus“.

116

Nuotrauka: V. Velykytės

Trečias šeimos narys yra „mažoji“ DeviApplePie‘s Devil‘s Daughter. Jos vardas viską pasako, ji tikras velnio vaikas – išdykus, gudri, išradinga, meili, bendraujanti, nenuilstanti. Sukaupus visas geriausias bulterjeriško charakterio ir temperamento savybes. Devi yra atvykus iš Suomijos, veislyno ApplePie‘s. Ji yra Divos anūkė, todėl mano namuose šiuo metu vizga trijų kartų uodegos, bei jų sargo – Vidurinės Azijos aviganio Molo striuka uodega.

Visi šunys yra reguliariai skiepijami, gauna vaistus nuo kirminų, erkių, šeriami kokybišku maistu, gyvena namie, miega ant lovos, nors ir turi savo vietas, kuriose slepia savo žaislus ir skanius kąsnelius. Su Diva vaikštom ramiai, nes jau amžius įpareigoja elgtis oriai. Jaunesniosios Saulė ir Devi dažnai važiuoja aplankyti draugų, kurių turime daugybę įvairių veislių. Visos labai mėgsta keliones, parodas bei žaidynes. Saulė be proto džiaugiasi kiekviena treniruote.

Visus šuniukus auginame namie, šeimoje. Mažyliai daug bendrauja su žmonėmis. Stengiamės atsargiai rinkis naujus šeimininkus, kad šuniukai būtų mylimi ir prižiūrėti. Su visais savininkais bendraujame ir susitinkame, tapome draugais per šunis.

2011 03 01 041

Nuotrauka: V. Velykytės

Autorius: veislyno “Provokacija” savininkė Vaida Velykytė.
Internete: www.provokacija.ten.lt

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.