GreihaundasJAV nuo 1994 metų vykdoma reabilitacijos programa “Second chance at life” (http://www.giveasecondchance.com/) turi du tikslus: išsaugoti greihaundų veislės šunis ir reabilituoti nuteistuosius.

Šalyje tvyro greihaundo veislės problema: jaunystėje šunų bėgimui ruoštas šuo pasensta ir šeimininkams tampa nebereikalingu. Todėl išmetamas į gatvę. Tad nuteistiesiems suteikiama galimybė globoti šunis. Specialiose patalpose su kalinčiaisiais dirba specialistai, moko, kaip elgtis su šunimis. Nuteistieji juos globoja, kol neatsiranda šeimininkas, norintis priimti į savo namus.

Taip nuteistieji atiduoda duoklę visuomenei ir yra mokomi kantrybės bei besąlygiškos meilės, kurią vienintėlę šioje vietoje randa tik bendraudami su šunimis. Taip iki šiandienos išgelbėti jau tūkstančiai šuniukų .

Šaltiniai: www.dogsindepth.com , www.giveasecondchance.com .

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.