Pavadinimas jau daug ką pasako – tai medžioklinis šuo. Ši veislė kilo iš Vokietijos, 19 amžiuje. Bavarų pėdsekiai padėdavo surast pašautus žvėris, sekdavo pėdsakais. Tai nėra ypatingai didelių proporcijų ir svorio šunys – patinų ūgis 47 – 52 cm., kalyčių 44 – 48 cm. Svoris svyruoja nuo 20 iki 25 kilogramų.

Kadangi šunų prigimtinis tikslas – medžioti, šeimininkas, turintis tokius pat poreikius yra idealus variantas keturkojui. Tačiau jie puikiai gali gyventi ir šeimose. Tik nepamirškite, kad tai aktyvus gyvūnas, kuriams reikalingas pastovus judėjimas ir fizinis krūvis. Taip pat svarbu paminėti, kad ši veislė yra kraujo ir kitų kvapų sekimo specialistė, todėl kiemas, kuriame bus paleistas šuo turi būti gerai aptvertas. Bavaras yra pakankamai judrus ir išradingas, todėl kartais nepatingėkite apžiūrėkite, ar teritorijoje nepadaryti „slapti“ išėjimai.

Bavarų pėdsekiai nera linkę į vienatvę, todėl bus tikrai nelaimingi, jei jūs paliksite juos ilgesniam laikui vienus. Šie šunys atsargūs su nepažįstamais, tačiau neturėtų būt labai drovūs ar agresyvūs.

Tai protingas šuo ir, jei jis gerbia savo šeimininką, jam yra malonu paklusti ir atlikti įvairias komandas. Mokyti reikėtų pradėti nuo ankstyvo amžiaus ir naudoti tik teigiamą motyvaciją, be jokio smurto. Tai įkvėps šunį daryti viską, kad šeimininkas būtų patenkintas. Kantrybė, gerumas ir nuoseklumas – raktas, norint užauginti turėti gerą ir atsidavųsį augintinį.

Komentarai

Trenerė Viktorija specializuojasi jaunų šunų socializavimo ir ringo dresūros srityse, dirba Kaune. Viktorija yra paruošusi daugelį Lietuvos šunų parodų nugalėtojų, turi Šetlando aviganių veislyną "Sielos draugas".