Šią savaitę pateikiame jums antrą  straipsnio dalį apie BAT dresūrą. Šį straipsnį parašė sertifikuota, profesionali kinologė Grisha Stewart iš JAV. Jame autorė išsamiai išnagrinėjo BAT dresūrą (elgesio keitimo metodiką). Jei norėtumėte apie šią techniką išgirsti plačiau bei gyvai pabendrauti su Grisha Stewart, prašome registruotis į jos rengiamą seminarą Lietuvoje, Kaune, “Rekso” mokykloje.

BAT dresūros metodika susideda iš serijos mažų žingsnelių. Visame mokymo procese dirgiklis, į kurį šuo stipriai reaguoja, lieka. Žaislai ir maistas yra nenaudojami šuns dėmesio nukreipimui. Pirmieji užsiemimai prasideda tuomet, kai šuo ir dirgiklis yra kartu, tačiau per daug didesnį atstumą nei įprastai.

Pirmiausiai šuo su  vedliu šiek tiek priartėja prie dirgiklio ir sustoja. Turite būti 99 % įsitikinę, kad šuo sugebės išlikti ramus ir padarys tinkamą sprendimą. Turėtume pradėti judėti link dirgiklio iš įvairių pusių: iš priekio, iš nugaros, iš kairės, iš dešinės ir pan. Tačiau nepamirškite, kad šuo visada turi išlikto “komforto” zonoje ir nepulti į paniką.

Iš šuns elgesio lengvai galite pamatyti tą momentą, kai jis jau pastebėjo dirgiklį. Dažniausiai pamatęs nemėgstamą objektą šuo sustingsta, įtemptai į jį žiūrį, pastato ausis ta kryptimį ir pan. Antras jūsų žingsnis yra stebėti augintinį ir kai jis atlieka norimą veiksmą, klikeriu veiksmą užfiksuoti. Jei šuo bijo kitų žmonių ar šunų, jūs turėtumėte fiksuoti būtent menkiausią žvilgtelėjimą į juos. Su agresyviu šuniu turėtumėte elgtis šiek tiek kitaip. Klikas turėtų būti už tai, kad jis nereaguoja į dirgiklį. Pavyzdžiui: pradeda uostyti žemę, nusisuka nuo dirgiklio, nusipurto ar pan.

Pirmosiose pamokose stenkitės padėti augintiniui tam, kad jam būtų lengviau padaryti tinkamą sprendimą. Pakalbinkite jį, pašaukite vardu ar pan.

Jei šuo, pamatęs dirgiklį, įsitempė, pradėjo nervintis, tampytis, loti ir pan., vadinasi, jūs pernelyg sumažinote atstumą tarp jo ir dirgiklio. Nuveskite šunį toliau ir jam aprimus, kartokite pratimą, tačiau atstumą padidinkite.

Kai šuo be jokios pagalbos elgiasi tinkamai, panaudokite klikerį ir išvedę jį į zoną, kurioje jis jaučiasi ramus, apdovanokite skanėstu. Taip pat, su bailiu ar agresyviu šunimi galite naudoti žodinę komandą, pavyzdžiui „taip“ ir paskui linksmai nubėkite ar nueikite su juo toliau nuo dirgiklio.

Jei turite agresyvų ar bailų augintinį, bei norite su juo išbandyti BAT metodiką, kreipkitės į „Rekso“ mokyklą, kuri vienintelė Lietuvoje naudoja šį šunų elgesio korekcijos metodą.