DSC_0264

Ankstyvą šeštadienio rytą dresūros mokyklos “Reksas” treneriai ir jų klientai bei draugai susirinko Pavilniuose, Gamtininkų centro teritorijoje, kur buvo įsmeigta žygio po Pavilnių regioninį parka pradžios gairelė. Buvo malonu sulaukti ne tik gausybės klientų, bet ir svečių iš Kauno “Rekso” mokyklos – Birutės su kaniterapijos šunimi Baku.

Prieš pat žygį dalyvaujantys šuniukai netikėtai buvo apdovanoti: pamyluoti ir paglostyti centre vykstančios savaitgalinės mokyklėlės vaikučių ir mokytojų. Nors vaikučiai šuniukų paleisti iš akiračio nenorėjo ir mielai būtų dar ilgai su jais bendravę glostę, turėjome atsisveikinti, pries tai nusifotografavę atsiminimui.

Žygiui vadovavo/vedė mūsų bičiulė – gamtininkė, žygeivė ir centro darbuotoja Sondra Jonceva. Buvo pristatytos įvairiausios gamtos, architektūros ir kitos su žygio vietovėmis susijusios įdomybės. Žygiavome visa žygio laiką su trumpomis pertraukėlėmis, skirtomis apžvalgai, dresūrai arba poilsiui. Žygio metu užlipome ant Pūčkorių piliakalnio, praėjome ir laikrodžius nustatėme pagal senąjį Saulės laikrodį, matėme Pūčkorių palivarką ir patrankos liejyklos liekanas. Grįžome pro Belmonto pramogų ir poilsio kompleksą, kuris kažkada buvo prancūzo Karolio Devimo statytas didžiulis vandens malūnas su smukle. Tačiau be šių įdomybių žygio dalyvius ne ką mažiau nustebino ir gyva gamta: iš pavasarinės tylos lendančios baltažiedės ir geltonžiedės plukės, paprastieji rūteniai, su kuriais supažindino žygio gidas. Ne vienas žygio dalyvis kai kuriuos augalų pavadinimus išgirdo pirmą kartą ir juos pirmą kartą gyvenime pamatė, pvz., tamsusis plautis, blužnutė. Įsimintiniausias momentas buvo šuniukų fotosesija ir dresūros treniruotė ant Pūčkorių piliakalnio, kai visa nuostabaus slėnio gamta liko mums po kojomis. Toks didingas jausmas lengvai nepasimiršta.

Žygis užtruko apie 2.5 val., nueita apie 6 km kalvotomis vietovėmis. Po žygio dalyvių laukė laužas ir puota, o prieš puotą – garbingoje ceremonijoje įteikti šuniukų socializacijos egzaminų atestatai. Dėkojame dalyviams, gidei ir nuostabų orą dovanojusiai Motinai Gamtai !

Nuotraukos Tomos Kvedaravičiūtės.