ErkėUž lango šiltas pavasaris. Visi taip ir laukiame akimirkos, kada išbėgti į lauką. Reikia nepamiršti, kad šiuo laikotarpiu ypač siaučia erkės, kurios pavojingos tiek mūsų gyvūnams – šunims, tiek mums patiems.

Erkės priklauso voragyviams ir yra gausiausia jų grupė. Daugumai erkių reikalingas kitas gyvas padaras, šiuo atveju gyvūnas arba žmogus, kurio krauju erkė maitinasi. Erkė yra ypatinga tuo, kad jai reikia gerokai daugiau kraujo nei kitiems parazitams. Jeigu įsisiurbusios erkės nepastebime, ji gali gerti kraują net iki 15 dienų. Daugelis erkių rūšių pavojingos gyvūnams bei žmonėms, nes platina infekcines ligas.

Erkės platina keletos ligų infekcijas, tokių kaip: erkinis encefalitas, Boreliozė (Laimo liga), Anaplazmozė (erlichiozė), Babeziozė. Anksčiau buvo manoma, kad anaplazmoze gali susirgti tik gyvūnai, bet pastaraisiais metais nustatyta, kad šią ligą gali sukelti ir žmogui. Ši liga gali pakenkti vidaus organams. Visos šios ligos labai pavojingos.

Norėdami apsaugoti savo augintinius, nepamirškite jų apsaugoti ir, jei dar tuo nepasirūpinote, tai kuo greičiau sulašinti apsauginių lašų (Frontline, Virbac ar pan.).

Svarbiausia, laiku pasirūpinti prevencija. Tad, pasirūpinkite tuom ir laimingi džiaukitės gamtos teikiamais malonumais!

Šaltinis – www.erkes.lt