Asmeninė treniruotė

Dirbdami Kaune ir Vilniuje dažnai susiduriame su klausimu – kokia nauda gaunama iš asmeninio šuns dresūros užsiėmimo ir kuo jis skiriasi nuo užsiėmimo grupėje. Paskatinti savo naujausios praktikos – dresūros užsiėmimų Vilniuje – nutarėme trumpai pristatyti savo pastebėjimus apie asmenines treniruotes ir jų tikslingumą bei naudą.

Pirma nauda – patogu

Asmeninis šuns dresūros ar elgesio keitimo užsiėmimas – tai užsiėmimas su klientu jam tinkančioje vietoje. Tai byloja apie pirmą naudą  – klientui nereikia niekur išvažiuoti iš namų arba važiuoti toli. Kaune asmeninėms treniruotėms užsiėmimų pradžioje papildomai išnaudojame savo dresūrai skirtą aikštelę. Vėliau užsiėmimai vyksta šalia šunų grupės, dar vėliau – grupėje ir viešose vietose. Vilniuje užsiėmimai su jaunais, neproblematiniais šunimis vyksta klientams patogiose vietose, su probleminiais šunimis – specialiai tam tinkamose vietose.

Asmeninio užsiėmimo struktūros nauda

Asmeninio užsiėmimo laikas paprastai suskirstomas į dvi dalis: teorinę ir praktinę. Pirmo užsiėmimo teorinėje dalyje paprastai atliekame šiuos darbus:

  • atliekame interviu su klientu ir sužinome jam su šunimi kylančias problemas bei jo lūkesčius. Įvertiname lūkesčių realumą, kliento darbui su šunimi laiko galimybes ir pasitikslinę pradedame dirbti. Dresūros užsiėmimų ne Kauno mieste atveju interviu esant galimybei atliekamas nuotoliniu būdu (internetu arba telefonu). taip sužinome atsakymus į mums kylančius klausimus: dabartinė šuns mityba, priežiūra, užimtumas ir auklėjimas
  • tuomet išdėstome elgesio su šunimi, auklėjimo pagrindus, įteikiame arba atsiunčiame paštu dalomąją medžiagą, padiskutuojame opiais klientui klausimais
  • jautrių šunų šeimininkams suteikiame žinias, kurios gelbsti keičiant šuns elgesį
  • jaunų šunų šeimininkams – pasakojame viską, apie didįjį trejetą: kandimą, šlapinimąsi ir resursų saugojimą ir kaip jų išvengti nuo pat auklėjimo pradžios;
Praktinės dalies trukmė kiekviename užsiėmime ilgėja nuolat ir priklauso nuo šeimininko ir šuns padaryto pažangos, Praktinėje dalyje paprastai:
  • atliekame ryšio su šeimininku stiprinimo, dėmesio koncentravimo pratimus
  • atliekame specifinius pratimus, kurie reikalingiausi jautriam šuniui
  • jei mokomės tik bendro paklusnumo komandų, jų ir mokomės
  • jei mokomės elgtis namie ir viešose vietose… mokomės :)

Ši struktūra maksimaliai naudinga,  kadangi klientas nuolat gauna žinias ir yra ne tik pravedama treniruotė, bet ir siekiama kliento pažangos.

Aukštos darbo kokybės siekimas

Kiekvienas klientas asmeniniuose užsiėmimuose gauna namų darbų praktines užduotis, kurias turi įvykdyti. Mums yra labai svarbu, jog klientai įvykdytu namie skirtas užduotis. Asmenines treniruotes lankantys klientai jas paprastai sąmoningai vykdo. Tiesa, mes, net ir tai žinodami, pasiteiraujame ir paprašome pademonstruoti, kaip jiems sekasi. Tam tikra dalis užduočių visada yra skiriama socializacijos tikslams ir nėra privalomos, tačiau pageidaujamos. Pvz., nuėjimas per savaitę 1 kartą prie prekybos centro ar į turgų ir pan. Pastebėjome, jog žinodami užduotis klientai dirba su didesniu noru.

Būna atvejų, kai klientui pajusti šuns elgesį yra tikrai sunku, todėl šuo treniruotės metu blaškosi. Tai visai nėra tragedija, tam tiesiog reikia kiek lengvesnių užduočių ir dar kantresnio trenerio darbo. Galima pajuokauti, jog taip mokosi ne tik klientas, bet ir treneris :) Būtų linksma, jei tai nebūtų tiesa..

Kita kokybės užtikrinimo dalis – bendravimo tęstinumo užtikrinimas. Kauno klientams po pirmos konsultacijos suteikiame trumpą gyvą 10 min konsultaciją – apžiūrą, po kurios duodame užduotis šeimininkui savarankiškui darbui. Po kiekvienos asmeninės treniruotės klientams iš ne Kauno miesto  suteikiame 1 Skype nemokamą konsultaciją patogiu sutartu laiku. Jei nėra galimybės gyvam pokalbiui ir darbui su šunimi, klientai mielai patalpina vaizdo klipus į internetines talpyklas. Tada numatome ilgesnį bendravimą internetu. Tai tampa įmanoma, nes po asmeninės treniruotės klientas supranta, apie ką mes kalbame, o ir mums padėti tampa nesudėtinga. Apsikeitimas  informacija apibusiai naudingas: labai patogu matyti šuns elgesio keitimąsi, o šeimininkas gauna naujas tolimesnes užduotis.

Laikas – tik Jums

Asmeniniuose užsiėmimuose laikas skiriamas tik vienam klientui. Be išimčių. Užsiėmimai su šunimis grupėse netinka tam tikriems žmonėms ir šunims dėl įvairių priežasčių, todėl asmeniniuose užsiėmimuose mes skiriame visą dėmesį tam, kad Jums pavyktų atlikti tai, kas būtina siekiant kliento keliamo tikslo.

Labai greita mokymosi praktika

Mes iš savo patirties pastebėjome labai įdomų dalyką. Suaugusio amžiaus klientas, pirmą kartą gyvenime įsigijęs šunį, po 5 asmeninių treniruočių supranta, kaip elgtis su šunimi taip, kaip grupę visą mėnesį lankęs tokias pat žinias turėjęs klientas. Negi nesmagu mokytis greičiau ?

Kokiam šuniui rekomenduojami asmeniniai užsiėmimai ? 

Jaunam, vidutinio amžiaus, senam. Mažo ir didelio ūgio. Veisliniam ir beveisliui. Problemas keliančiam ir nekeliančiam. Išvada – šuns savybės nėra svarbios. Svarbu, kad aplinkinių buvimas jam nekenktų, pvz., su jautriu žmonėms šuniu niekada nedirbtume judrioje vietoje.

Kokiam šeimininkui skiriamos asmeninės treniruotės ? 

Kantriam, norinčiam pažinti savo šunį, norinčiam padėti jam užaugti socialiu, norinčiam elgtis atsakingai ir užauginti jį be streso ir be niekam nereikalingos agresijos. Užsiėmimai tinka užimtiems ir veikliems žmonėms, todėl, kad jų daugelis vyksta vakarais arba savaitgaliais visiems patogiu ir iš anksto suderintu laiku.

Tokias štai naudas įžvelgėme mes. Pasidalinkite su mumis, kokias naudas Jums suteikė asmeninės dresūros ir elgesio keitimo treniruotės.