Žmonės itin dažnai pasirenka šunis ne pagal savo charakterį ir gyvenimo būdą, o pagal grožį. Dažnas pavyzdys – šeimai patiko žydros haskio akys, samojedas pakerėjo savo balta spalva ir pūkuotu kailiuku. Taip pat atsiranda ir tokių, kurie pamatę borderkolį, lakstantį agility varžybose, ar belgų aviganį, per varžybas „prilipusį“ prie šeimininko kojos ir ištisai žiūrintį į jo akis, nusprendžia, kad „va koks protingas šuo, man irgi tokio reikia“.

Daugelis žmonių net neįsivaizduoja, ką reiškia auginti itin aktyvų ir daug veiklos reikalaujantį šunį. Jiems reikia be galo daug fizinės bei protinės veiklos, nes to negavę jie tampa irzlūs ir pradeda niokoti viską, kas papuola jų kelyje. Šiame video jūs matote 9,5 savaitės belgų malinua šuniuką. Tokio amžiaus šunį galima prilyginti 2 metų vaikui. Jei auginate mažamečius vaikus, tikriausiai pastebite, kokio aktyvumo ir smalsumo yra jūsų atžala. Jis didžiąją dalį dienos reikalauja dėmesio ir veiklos, o to negavęs tampa irzlus ir piktas. Lygiai taip pat elgiasi ir tokio amžiaus šunytis.

Pažiūrėję šiame video vaizduojamą „neiškrautą“ šuniuką ir jo išdaigas, pirmąsias 15 minučių tikriausiai pagalvosite „koks mielas mažylis“, o jei toks elgesys tęstusi 2 valandas, savaitę, o gal mėnesį? Ir šunytis siaubtų ne voljere esančius savo daiktus, o jūsų namus? Turbūt nebūtumėt tokie laimingi, ar ne?

Visada prieš įsigyjant šunį, pagalvokite, ar tikrai turėsite jam pakankamai laiko. Šuo – ne papuošalas namie, todėl turite nusiteikti, kad 10-15 metų, kiekvieną dieną jūs turėsite skirti laiko ne tik sau, bet ir keturkojui draugui.

Video