Šiandien svetainėje publikuojame  žymiausių pasaulio kinologų rinktinius komentarus apie pitbulių ir kitų veislių mokymą “griežtais” metodais.

Svarbiausias ir visko kertinis dalykas – tai ryšys, kuriam nesant elgesio nei bausmė, nei skatinimai nepakeičia. Filme parodoma, kad norint užauginti šunį – kompanjoną bausmė jam neturi būti siejama su fiziniu skausminiu poveikiu, daugiausiai – tai parodymas, jog šuo elgiasi neteisingai, jo ignoravimas, pašalinimas iš vietos, situacijos. Skausminės bausmės gali būti ir dažnai būna pavojingos. Vaizdo intarpuose parodoma, kaip teigiamos motyvacijos principais mokomi pitbulių tipo šunys.

Filme sutiksite su pasaulinio lygio kinologais ir veterinarijos specialistais – prof. Ian Dunbar, Jean Donaldson, Karen Overall, Dr. Nicholas Dodman. Filmui medžiagą surinko pitbulių mylėtojas Drayton Michaels.

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.