anglu-koker-spanielisAnglų koker spanielis – veislė, kuri laikyta viena mieliausių, dabar pagal naujausius „The Journal of Veterinary Behavior” pateiktus faktus gali būti paskelbta agresyviausia šuns veisle pasaulyje.

 Ispanijoje esančiame Barselonos Veterinarijos universitete buvo ištirti daugiau kaip 1000 šuns agresijos atvejų, registruotų mokomosiose klinikose per 1998-2006 metus. Neseniai baigus analizuoti tyrimų duomenis anglų koker spanieliai buvo įvertinti blogiausiai. Rotveileriai, Bokseriai, Jorkšyro terjerai bei Vokiečių aviganiai atsiliko nedaug.

Tiriant duomenis  toliau, vadovaujančioji Marta Amat ir jos komanda ištyrė, kad anglų koker spanieliai dažniau nei kitos veislės galėjo rodyti agresyvų elgesį net savo šeimininkams. Linkę rodyti agresiją buvo auksinės spalvos bei vyriškosios lyties atstovai. Kitų veislių šunys daugiausiai rodė agresiją kitų šunų atžvilgiu.

Tyrėjai skuba pabrėžti, kad šios veislės šunų savininkai nebuvo informuoti, jog neauklėdami savo šunų jie apsiima didžiulę atsakomybę už savo agresyvius numylėtinius.

Svarstydamas visas galimas priežastis, mokslininkas iš Kordobos universiteto Perez-Guisado pabrėžė, kad 40proc. visų šunų agresijos atvejų pasireiškia dėl šeimininkų savosios valdžios neparodymo bei nepereitų bendrojo paklusnumo mokymų. „Šunys, kurie yra mokyti tinkamai, neviešpatauja namie.”

Mintis, kad Anglų koker spanieliai gali turėtį iš anksto agresiją iššaukiantį geną nėra nauja. Veterinaras Roger Mugford 1980-aisiais parašė, kad tarp dažniausiai apsilankiusiųjų problematinių šunų jo klinikoje buvo Anglijos koker spanieliai. (Mugford’as net gi įsteigė Anglijos gyvūnų elgesio centrą).

Parengta agal Los Angeles Times.
Nuotrauka: www.breederretrieved.com