haskisNaujo šuniuko įsigyjimas naminių gyvūnų mylėtojams – viena laimingiausių dienų gyvenime. Iš tiesų, kas gali nemėgti mažo džiaugsmo kamuoliuko – šuniuko? Tačiau įsigiję naują šeimos narį, nepamanytumėte, kad Jums gali prireikti žinių apie agresyvaus šuniuko auklėjimą. Jei šuniukas pradėjo elgtis netinkamai, šios žinios padės išvengti didesnių problemų ateityje.

Koks yra agresyvus elgesys ? Tai yra: kandimas, urzgimas, lojimas, bandymas pradėti kovą su kitais Jūsų auginamais arba viešumoje sutiktais šunimis ir t.t. Nors niekas nenori tikėti, jog teks susidurti su šiomis problemomis, tačiau Jūs turite sužinoti, kaip jas sustabdyti iš anksto, kol ne per vėlu. Net ir mažas šuniukas bando parodyti savo viršumą ir nedrausminamas gali be paliovos kandžioti Jus, vaiką ar senolius. Tai negeras elgesys – vilkų gaujoje pasekėjas nekandžioja lyderio.

Agresyvaus šuniuko mokymas nėra malonus ir reikalauja daug Jūsų laiko.  Jei taip nutiko, kad turite agresyvų mažylį, tai privalote su juo užsiiminėti kasdien, kad Jūsų mažasis draugas sužinotų, kaip elgtis su kitais žmonėmis ir šunimis. Daugelis žmonių, kurie turi problemų su savo naujais augintiniais, yra linkę manyti, kad šis elgesys gali greitai pasikeisti. Tiesa ta, kad tam reikia daug laiko ir Jūsų dėmesio – pats elgesys savaime nepasikeis. Jūsų, kaip lyderio užduotis – supažindinti naująjį šeimos narį su tinkamo elgesio taisyklėmis ir parodyti, kaip jis turi tinkamai bendrauti su kitais gyvūnais.

Socializacija yra būtina kiekvienam šuniukui. Daugelis šuniukų savininkų, kurie pirmą kartą įsigyja naują augintinį, yra linkę visą laiką glamonėti ir myluoti mažylį. Nors šuniukas reikalauja dėmesio ir meilės, vienas iš svarbiausių dalykų, kurį turite padaryti, tai išmokyti jį disciplinos, drausmės. Tai daryti turite šuniukui tik įžengus į Jūsų namus. Jei auginate stipresnės veislės mažylį ar priglaudėte šunį iš prieglaudos, nuveskite į socializacijos užsiėmimus, kur su instruktorių priežiūra šuo išmoks teisingo elgesio ir pasitikėti savimi.

Pratimai – tai kitas reikalingas žingsnis agresyvaus šuniuko auklėjime. Augintinių savininkai yra linkę manyti, kad pakanka šunį išleisti į kiemą ir jis pats pavargsta. Tiesa ta, kad jūsų šuo gaus daugiau iškrovos per pasivaikščiojimą su Jumis, nei išleistas pasilakstyti kieme, jei su Jumis jis vaikščios nesustodamas ir disciplinuotai. O be to, stiprinamas Jūsų ir augintinio tarpusavio ryšys. Pabandykite pasivaikščioti su savo šunimi bent 30 minučių greitu ėjimu, kol jis nepavargs. Jei jis pavargs – neturės energijos elgtis agresyviai.

Laikykite savo naują šuniuką atokiau nuo nepažįstamųjų ir kitų šunų, kol dar nesate įsitikinęs, ar elgesys nesukels problemų. Kontroliuokite šuns elgesį ryžtingai, be baimės, nes Jūsų baimė gali būti šuns agresijos stimulu.

Parengta pagal www.stopaggressivedogbehavior.com