bulmastifas-ir-bavarijos-pedsekysŠuo, turėjęs mažai kontakto su kitais šunimis ar žmonėmis viešose vietose, dresūros aikštelėje paprastai elgiasi perdėtai jautriai. Dažniausiai toks šuo net į draugiškai nusiteikusį kitą šunį reaguoja perdėtai baikščiai arba agresyviai. Nauji šunys gaujoje, ypač neturėję būtinos socialinės patirties, užsiėmimo grupėje metu nestebi šeimininko, jis jiems būna neįdomus. Jie stebi kitus šunis ir žmones.

Dažnai tokios šuns šeimininkai nuo pirmos treniruotės versdami atlikti dresūros veiksmus stresuoja šunį: užuot mokinęsi bendrauti su kitais šunimis, šuo tampomas, verčiamas atlikti jam šiuo momentu sudėtingus veiksmus. Taip atsiranda kova tarp šeimininko ir šuns. Deja, fiziškai prieš šunį laimina kova baigiasi kontakto praradimu.

Jei šuo dar jaunas, šios kovos nesunkiai galima išvengti, o baikščias reakcijas – pakeisti nesudėtinga. Tam reikalingas mitybos suderinimas ir darbas adaptacijos užsiėmuose. Tokiuose naujuose užsiėmimuose, pavadintuose adaptacijos užsiėmimais, ir pradės mokintis jauni šuneliai iki 7 mėn. Šeimininkas su savo augintiniu stebės gaujos darbą, vykdys dėmesingumo stiprinimo pratimus, pamažu jungsis arčiau gaujos ir po kažkiek laiko įsijungs į ją.

Dažnai sulaukiame ir vyresnių šunų, kurie ne tik nemoka bendrauti, bet ir turi įkyrių ar net pavojingų įpročių. Dirbant su šunimis virš 7 mėn. dažniausiai iš naujo tenka kurti visą bendravimo su šeimininku pamatą, o adaptacija gaujoje tampa tik vėlyvesniu tikslu. Todėl su problemas keliančiais tokio amžiaus šunimis pradedame dirbti tik individualiose treniruotėse.

Adaptacijos užsiėmimai vyksta bendros dresūros grupės metu. 1 užsiėmimo kaina – 10 Lt.