dominavimasŠunų šeimininkai dažnai pasakoja apie savo augintinio dominuojantį elgesį, kurį jis parodo padaręs kažkokį veiksmą. Elgesio įvardijimas dominuojančiu labai dažnai neatitinka tikrovės, šunys būna tiesiog išpaikinti, išlepinti, neišauklėti, bet jokiu būdu ne dominuojantys iš prigimties ir nesistengiantys užimti šeimininko vietos , kas šiuo metu įrodyta moksliškai.

Įprastai šunys rodo keletą elgsenų, kurias žmonės vadina dominuojančiomis. Sužinokite, kaip jų atsikratyti.

Mitas nr. 1. „Šuo loja ant Jūsų parodydamas, jog Jums vadovauja“

Realybė: Yra daug faktorių, darančių įtaką besaikiam šuns lojimui, pvz., nuobodulys, baimė ir nerimas. Patys šeimininkai dažnai sustiprina lojimą suteikdami šuniui dėmesio ar rėkdami ant lojančio šuns.

Sprendimai

Išmokykite šunį lojimo ir užtylimo komandos.

Kasdienis užsiėmimas, fizinis krūvis ir interaktyvūs žaislai, kaip Kong, gali sumažinti šuns lojimą.

Būtina išsiaiškinti, kas kelia baimę bailiems ir neramiems šunims, tada sumažinti jautrumą.

Mitas nr. 2. „Šuo žymi teritoriją namie parodydamas, jog jis valdo teritoriją, o ne Jūs“

Realybė: Šios problemos dažna priežastis – nepakankamas, nenuoseklus auklėjimas namuose. Šlapinimasis namuose gali atsirasti ir dėl medicininių problemų.

Sprendimai

Pradėkite šunį mokinti „daryti reikalus“ lauke, ne namie. Tam turite 100 % laiko stebėti šunį, prireikus išvesti laukan, skatinti už teisingą elgesį. Jei manote, jog tai liga, nuveskite šunį pas veterinarą.

Mitas nr. 3. “Šuo tiki, jog valdo virtuvę ir skuba suėsti viską iki Jums pradedant valgyti“

Realybė: Šunys iš prigimties yra maitėdos, jie ėda maistą tik jam atsiradus. Šunys, jaučiantys nuobodulį namie, gali pradėti kapstytis po šiukšlinę ir pan.

Sprendimas

Išmokykite šunį neiti į virtuvę.

Užsiimkite su šunimi, palikite jam Kong tipo žaislą, kad nenuobodžiautų ir išlietų energiją.

Mitas nr. 4. „Šuo šoka ant žmonių, kad parodytų savo aukštesnį rangą gaujoje“.

Realybė: Šunys šoka ant šeimininkų, kadangi elgtis kitaip jų niekas neišmokė. Šunys šoka, kadangi nori pabūti arčiau šeimininko ir kadangi tai smagu.

Sprendimas
Išmokykite šunį sėstis, kai namie ateina svečiai. Išmokykite šunį, jog jis dėmesio gauna tik tada, kai visos keturios letenos būna ant grindų. Įsitikinkite, jog šuniui užšokus svetimi žmonės neskatintų to juokdamiesi, girdami ar bardami.

Išversta iš APDT brošiūros “Dominance Myths”, 2011.