suo-darbeJAV nuo 1999 metų kasmet vyksta šunų ir šeimininkų šventė – “Take your dog to work day”. Šventės metu šeimininkai su šunimis į darbą keliauja ir visą dieną būna kartu. Ši šventė vyksta liepos 24 d. ir skirta atkreipti dėmesį, kokie puikūs kompanionai gali būti šunys. Taip pat skatinamas jų priglaudimas iš prieglaudų, veisles gelbėjančių klubų. Štai keletas patarimų, kuriuos dalina šios šventės organizatoriai, jei ir Jūs nutartumėte savo šunį atsivesti į darbą.

1. Apklauskite ofiso darbuotojus.

Iš administracijos ir bendradarbių sužinokite, ar jie nėra alergiški šunims, ar nebijotų, jei Jūs atsivestumėte šunį.

2. Paruoškite saugią vietą augintiniui.

Pašalinkite nuodingus augalus, paslėpkite elektros laidus, pavojingus, nuodingus daiktus, kaip korektoriaus skystį, markerius ir t.t. Jokie ofiso daiktai neturėtų būti pasiekiami šuniui.

3. Išmaudykite ir apkirpkite šunį prieš pasirodant ofise.

Jei šuo serga, neveskite jo į ofisą. Agresyvūs ir pernelyg bailūs šunys neturėtų Jūsų lydėti į darbą taip pat. Tuo atveju geriau ant stalo pasidėkite šuniuko nuotrauką.

sunys-darbe4. Paruoškite šuns krepšį.

Į jį įdėkite maisto, žaislų, pavadį, popierinių rankšluosčių ir šuniui nekenksmingų dezinfekcinių priemonių. Jei nuolat nesėdite darbo vietoje, o dažnai keliaujate, važinėjate, paruoškite šuniui boksą ar mini aptvarą.

5. Numatykite šuns maitinimo laiką.

Įsitikinkite, kad rasite vietą, kur po ėdesio šuo galės atlikti savo „reikalus“.

6. Neverskite bendradarbių bendrauti su Jūsų šunimi.

Šunis pažįstantys žmonės tai supranta. Atkreipkite dėmesį, kad Jūsų augintinio žmonės neperšertų. Atminkite, šuo neturi gauti šokolado, saldainių ir kito žmonių maisto.

7. Apgalvokite pasišalinimo iš darbo galimybę.

Nors Jums patinka, kad šuo atsirado darbe, šuniui tai gali nepatikti. Jei šuo jaučiasi nejaukiai, vežkite šunį namo. Niekada dirbdami nepalikite šuns vieno mašinoje.

Šaltinis: http://www.takeyourdog.com
Nuotraukos: http://www.tailsofjoy.net, http://www.bestbullysticks.com