suo-ir-burbulaiInformacinės priemonės kasdien skelbia apie šunų sukandžiotus žmones. Pagal sukandžiojimų, sužalojimų pavojingumą išskirtos agresyvios ir kovinės šunų veislės, kurios pasamonėje dar stipriau kandžioja, nes apie jas dar dažniau skelbia. Tačiau visai mažai informacijos pateikiama apie įkandimų priežastis. Jei šeimininkai jas žinotų, suvoktų ir atsakingai stengtųsi vengti pasekmių, galbūt pavyktų išvengti bent didžiosios dalies sužalojimų ir nereikalingo neigiamos informacijos srauto.

Pagrindinės priežastys, kodėl šuo gali įkąsti yra šios :
1. Per didelis susijaudinimas.
Šuo griebia ranką ar kanda žaidimo metu, todėl žaisdami su šunimi neprovokuokite jo noro kandžiotis, žaiskite švelniai.

2. Gynyba
Šuo kanda gindamas kažkokį daiktą, kuris jam priklauso. Kadangi šunys – gaujos gyvūnai, neretai nelauktai pradeda saugoti maistą, namiškius ar teritoriją. Tai gali būti šuns dominavimo arba gynybinės agresijos požymiai. Kad išvengtumėte problemos, atpratinkite saugoti maistą, daiktus ir įveskite namų taisyklės nuo pirmos šuns dienos namie.

3. Baimė
Neretai mažyliai šuniukai baimę įgauna staigiai pažadinti iš miego. Neretai ir išgasdinti nenuspėjamo žmogaus elgesio. Susipažindami su šunimi niekada nenaudokite staigių judesių, stovėdami pasyviai leiskite jam prie apsiuostyti ir priprasti prie Jūsų. Tai pagarbus elgesys su šunimi.

4. Sužalojimas / sveikatos sutrikimas
Šunys gali kąsti, kai yra sužeisti ar sergantys. Jei ketinate padėti sukandžiotam, sergančiam gyvūnui, darykite tai atsargiai, nes šuo nežino, ar jūs padėsite jam, ar norite pakenkti.

5. “Apsėdimas”
Šunys turi savo mėgiamus žaislus ir nekontroliuojami gali pradėti nebesidalinti jais su šeimininku. Kad to nebūtų turite auklėti šunį nuo pat mažens.

6. Atsitiktiniai įkandimai
Išskirdami du susikovusius šunis niekada nelieskite šuns keteros, nes šuo gali impulsyviai įkąsti. Stenkitės pagriebti už galinių letenų ir atskirti šunis.

Šaltinis: http://www.petnet.com.au
Nuotrauka: http://www.flickr.com/photos/20205714@N06/