2015 m. birželio 19-21 dienomis Kaišiadorių sen. puikiai įrengtame Senosios Gegužinės ūkyje vyko mokslo ir žinių šventė, kurią organizavo “Rekso” šunų dresūros mokykla. Dalyviai iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Jonavos į renginį atvyko kartu su savo šunimis. Dalyvavo platus šunų veislių spektras: Labradoro ir lygiaplaukiai retriveriai, Džeko Raselo terjeras, mitelšnauceris, australų aviganis, belgų aviganis griunendalis ir kitų veislių bei, žinoma, įvairiausių mišrūnų. 

Pirmą renginio dieną svečius pasitiko ir pasveikino sodybos šeimininkas Rolandas, taip pat pristatydamas permainingą ir dramatišką savo protėvių ir gyvenamosios apylinkės istoriją. Įspūdingi šiuolaikiški pastatai su senoviniais eksterjero elementais yra sena šeimininko aistra, tačiau be jos dar tenka verstis ir ūkio, namų priežiūra. Mes įsitikinome, jog Rolandas taip pat ir puikus kulinaras, nes jo pateikti pusryčiai ir vakarienė nustebino ir išskirtinių skonių mėgėjus.

Penktadienio programą toliau tesė pirmoji stovyklos dresūros treniruotė ir praktinis šunų stalo etiketo užsiėmimas. Papietavę ir truputį pailsėję dalyviai sulaukė pirmojo lektoriaus – Ugnės Nedzinskaitės, dirbančios gyvūnų globos ir kineziterapijos srityse. Pirmiausiai Ugnė pravedė pavakario mankštą su šunimis ir išjudino renginio dalyvius nuotaiką pakeliančiais pratimais. Po mankštos lektorė pravedė dvi paskaitas: “Šunų masažas” ir “Gyvenimas su agresyviomis veislėmis”. Susidomėjimas Ugnės darbo principaisi ir patirtimi buvo didžiulis, todėl lektorę gelbėti iš klausimų apsupties teko “Rekso” treneriams.

Pirmasis vakaras baigėsi komandinėmis estafečių varžybomis ir grandiozine diskoteka, kurioje dalyvavo ir šunys.

Antra diena prasidėjo rytine mankšta su šunimis, tačiau ją pravedė Rytų psichologijos ekspertas Remigijus. Labai lėtai atliekama Tibeto mankšta pažadino ir “Rekso” trenerius, kuriuos gamtos draugija buvo paveikusi gana atpalaiduojančiai.

Po mankštos sekė 10 km žygis su šunimis iki Kovinės ežero. Vietiniai gyventojai stebėjosi tokia gausia delegacija su šunimis, klaidžiojančią miške, kadangi maršruto kryptį buvo galima atrasti tik su GPS įrenginiu. Jei paklaustumėte, ar dalyviai rado tą ežerą ir ar jame nusimaudė, atsakymas – teigiamas, plius – vanduo tikrai buvo šiltas.

Grįžus po žygio dalyviai pailsėjo ir netrukus sulaukė antrojo seminaro lektoriaus. Iveta Šikšniuvienė – seminaro “Kaniterapija Lietuvoje” lektorė su grupe “Kaniterapinės pagalbos centro” aktyvistų įdomiai pasakojo apie kaniterapijos vykdomas esmines veiklas ir iššūkius. Akcentuota, jog kaniterapija ir šuns vedžiojimas po medicinines įstaigas yra labai sudėtinga psichologinė veikla ir jo šeimininkui, ir pačiam šuniui.

Po paskaitos prie atviro stalo vyko Kulinarinio šedevro konkursas, kuriame dalyvavo du stiprūs dalyviai iš Kauno, puikiai išmanantys marketingą. Prizą laimėjo Remigijus, tiesiog pagaminęs keturis kartus daugiau pyragų ir skanėstų. “Rekso” matematika paprasta.

Antrasis vakaras jau ėjo į pabaigą, o jo programoje dar buvo aukštaitiška pirtis. Vėlyvą vakarą šventės dalyviai kartu su sodybos šeimininkais atliko baltų padėkos gamtos dievams ritualą ir šoko liaudiškus šokius. Vakaras baigtas “Rekso” kepsnių puota ir tradicine diskoteka su šunimis.

Paskutinė renginio diena dalyvius pasitiko su iššūkiu – lengvu grybų lietumi. Todėl kaip visada programoje nurodytu rytiniu laiku dalyviai darė mankštą su šunimis. Mankštą šį kartą vedė treneris Egidijus, joje parodė muay thai kovos meno šakos apšilimą ir pagrindinius kovinius veiksmus.

Šventė baigėsi sudėtingiausiu ir labiausiai protą įdarbinusiu – “Miestų mūšio” konkursu, kuriame dalyvavo Kaunas, Vilnius ir Panevėžys. Konkusas susidėjo iš dviejų užduočių: vienoje jų dalyviai turėjo pristatyti pasirodymą su šunimis, kitoje – pristatyti verslo idėją, kaip jie įkurtų dresūros mokyklą savo mieste. Komandinis darbas labiausiai įtraukė visus dalyvius, ir, nors sukandę dantis po dviejų dienų aktyvios veiklos, visi konkurse pasirodė puikiai, už ką laimėjo “Rekso” Grand prix bei kitus prizus.

Dėkojame sodybos šeimininkams už svetingumą, virtuvės šeimininkei už puikius pietus, tiems, kas kūrė orų prognozes, kad dauguma jų nepasitvirtino ir visiems dalyviams – už tai, kad buvote tokie, kokie buvote!