Šunų dresūros mokykla
ŠUNŲ TRENIRUOTĖS KAUNE Asmeninės, grupinės, paklusnumo, ruošimo
parodoms, elgesio korekcijos treniruotės
ŠUNŲ TRENIRUOTĖS VILNIUJE Asmeninės, grupinės paklusnumo, ruošimo,
parodoms, elgesio korekcijos treniruotės

SamoedasPirmosios šuniuko dienos naujuose namuose – didelė laimė ir džiaugsmas visai šeimai. Šeimininkus džiugina kiekvinas žavaus padarėlio judesys. Tačiau laikui bėgant pradeda varginti šunelio paliekamos balutės ir krūvelės. Pripratinti gamtinius reikalus daryti lauke įmanoma, tik reikia turėti kantrybės.


Pirmiausia, mažylį reikia reguliariai, kas valandą ar pusantros, išnešti į lauką, kad jis nespėtų priteršti namuose. Kai tik šuniukas pradės tuštintis ar šlapintis lauke, šeimininkas privalo jį kuo aktyviau ir meiliau girti. Reikia stengtis, kad mažylis suprastų, kaip gerai pasielgė ir kaip džiaugiasi jo šeimininkas. „Nelaimė ”namuose dažniausiai atsitinka, kai mažylis sočiai pamaitinamas, ką tik pabudęs ar užsižaidęs. Todėl į tai reikia atkreipti dėmesį ir šuniuką nedelsiant nešti laukan. Jei „nelaimė ”atsitiko šeimininkui matant, negalima leisti šuniukui baigti pradėto darbo – reikia garsiai riktelti. Tiks bet koks žodis:  „ne”, „blogas”ir kt. Svarbu, kad šunelis trumpam ir nesmarkiai išsigastų, krūpteltų – raumenys įsitemps ir jis kuriam laikui nutrauks savo „juodą darbą ”. Kaip tik užteks laiko jį išnešti laukan, kur teks palaukti, kol mažylis atsipalaiduos ir pabaigs, ką pradėjęs. Tada reikia jį būtinai pagirti.

Negalima griebtis fizinių bausmių, stipriai bartis, jei pagavote augintinį atliekant savo reikalus, nes šuniukas supras, kad tai, ką jis padarė, yra sunkus nusikaltimas, todėl jis gali pamanyti, kad šlapintis ar tuštintis matant šeimininkui yra negerai ir stengsis kuo ilgiau kentėti: išvestas į lauką bėgioja, žaidžia, bet gamtinių reikalų „netvarko“, nes į jį žiūri šeimininkas. Grįžus namo, kai iškentėti jau nebeįmanima, atsiras balutės ir krūvelės nuošaliuose kampuose – taip stengiamasi paslėpti nusikaltimą.

Negalima šuniuko bausti tada, kai radote balutę ar krūvelę, bet nematėte, kada jis tai darė, todėl kad bus per vėlu ir gyvūnėlis nesupras už ką yra baudžiamas. Griežtai draudžiama baksnoti šuniuko snukelį į tai, ką jis pridirbo, nes tai neduos jokios naudos.

Straipsnio autorius: Andrej Popov

 1. avatar Bicas

  Sveiki, labai dekui uz gera straipsni. Turiu suniuka kuiriam 3men. Seip Savo rimtesnius reikalus padaro ir lauke, tik su sysiavimu turim dideliu problemu. Lauke padaro vos kelis lasus, ir po lauka vaikstom kuo ilgiau iseja, kad atliktu savo visus reikalus. Bet pareinam namo ir ziuriu, kad balute jau netokia maza :)padaryta katik parejus islauko. Kaip elgtis tokioj sutuacjoj?

 2. avatar Jonas

  PAbandykit namie stebėti ir kai pradeda šlapintis – tada riktelti, cyptelti ar kitaip atkreipti dėmesį nutraukiant veiksmą ir nešti jį lauk.

 3. avatar Dana

  Šuneliui jau greit bus metai. Vedam į lauką, atlieka visus reikalus, bet turi keistą įprotį tuštintis į vaiko lovą. Kurį laiką buvo apstojęs ir vėl pradėjo. Purškėm preparatais, baudėm, patalynę pilnai išplaunam,rodos kvapo nelieka, nieks nepadeda. Ką daryti?

 4. avatar Jonas

  Kokios veislės šunelis ? Gali būti dominavimo pasekmė.

 5. avatar Dana

  Pekinesas. Ka reiskia dominavimo pasekme?

 6. avatar Dana

  Pekinesas.Namie gyvena 4 vaikai, bet lova pridirba tik vienam, jauniausiam. sunelis klauso tik manes, ta prasme as galiu ir maista is jo imti,-nieko nedaro,tuo tarpu kitus net per atstuma aploja gindamas savo maista. Jaunelis sunus tikrai jo neskriaudzia,- myli kaip ir kiti. Miega su dukrom kambary, bet niekada joms i lova nepridirbo. Ir dar jis paniskai lipa visiems ant koju, oypac sveciams. Kai “prilimpa” prie sveciu koju, tuomet net ant manes loja ir kanda, jei noriu ji paimti. Nebezinom ka daryti. Ar gali buti jo lytinis instinktas susijes su tuo baisiu poelgiu tersti i lova?

 7. avatar Jonas

  Šuo gina maistą tik dėl to, jog jam tai leidžiate nuolaidžiaudami. Kaip ir kiti įpročiai nevaldomi pas šunis jie turi polinkį tik stiprėti.

  Turėjau omenyje, jog visa tai, ką aprašėte yra šuns dominavimo namie pasekmė, o ne savaime atsiradusi problema. Tad jei jau pagaliau liovėtės toleruoti kandžiojimą ir urzgimą, bandykite skaityti:
  1. http://www.reksas.lt/ar-suo-jusu-namu-lyderis/
  2. http://www.reksas.lt/kaip-isvengti-ir-panaikinti-suns-lyderio-statusa/

  Tikslios strategijos, kaip elgtis šiuo atveju, patarti galėčiau tik konsultacijos metu, nes Jūsų šuo kelia grėsmė Jūsų sveikatai.

 8. avatar Mantas

  Kada daryt kai dveju menesiu suniukas bijo net 5minutes pasilikti vienas,pradeda cipti,ir ar ne per anksti barti del slapinimo namuose?

 9. avatar Jonas

  1. Išeidami iš namų ir sugrįžę niekada neguoskite šunelio, tai skatina atsiskyrimo baimę. Išeikite iš namų tarsi nieko nebūtų nutikę. Sugrįžę namo nekreipkite dėmesio taip pat kol nenusiramins.
  2. Mokindami elgtis ramiai iš pradžių pratinkite išeidami trumpam. Išeinate 5 min. – sugrįžtate, po to keičiate laiką – 10, 15 min. ir t.t. Šuo pripras prie tokio režimo.
  3. Barimo, būtent, turėtų pakakti, bet ne po nusišlapinimo, o šlapinimosi metu. Subarat, nunešat į vietą, kur gali šlapintis ir tiek. O dar geriau – visada prieš ir po maisto – išvesti į lauką.

 10. avatar ida

  sveiki, mano suniukui 4 menesiai, parsivezem pries 3 savaites. slapintis vienoje vietoje ant palutes jau iprato, tustinasi tik lauke. kaip ipratinti slapintis tik lauke? gyvename 5-ame aukste, tad isbegti kiekviena karta i lauka nespejam. siaip isvedam 4 kartus per diena.

 11. avatar Jonas

  Sveiki. Prieš ir po valgio iš karto bandėt išvesti ?

 12. avatar Ligitas

  Sveiki, auginu suniuka (bigly) 2men, Vis nesiseka ipratinti atlikti reikalus lauke, is pradziu bandziau ipratinti daryti namuose vienoje vietoje ant laikrascio bet to irgi neklauso kai darydavo betkur ir pamatydavau susaukdavau kad negalima ir padedavau ji ant laikrascio bet tada nueidavo ten kur nematydavau ir padarydavo. ka darytti ?

 13. avatar Jonas

  Sveiki,
  Bandykite kontroliuoti šunelį: komandą “negalima” sakyti ne iš toli, o ramiai priėjęs prie šunelio, lengvai pakratyti už pakarpos, tuo pačiu metu duodate komandą “negalima” ir nunešate į vietą, kur jis tai turėtų daryti. Šiaip tai viskas su laiku turėtų išsispręsti, šuniukas jaunas, praeis šiek tiek laiko ir ši problema pranyks.

 14. avatar migle

  musu suniukui 1,5 men.prancuzu buldogas kalyte,dar i lauka nevedam dar neskiepita tik 2 men skiepisim ,bet istisai slapinasi ir tustinasi ant musu su vyru lovos. ka daryti ?

 15. avatar Jonas

  Migle,
  Pirmas patarimas – būti namie ir kiek manoma ilgiau prižiūrėti šunį, kol jis jaunas. Prieš ir po maisto nuvesti į šlapinimuisi skirtą vietą – ant palutės, skuduro ar į specialią dėžę. Mažas šuo šlapinasi daug kur, tad parodykite jam, kur tai reikia daryti. O kai daro tai tinkamoje vietoje, girkite, glostykite.

 16. avatar migle

  aciu uz patarima.

 17. avatar Jonas

  Sėkmės darbe :)

 18. avatar jolita

  sveiki, turiu 5 men.jorksyro terjera-kalyte.parsivezem 4,5 men is seimininku, kur gamtinius reikalus atlikdavo lauke, namie, bet kur. bandau pratinti prie palutes, bet niekaip nepavyksta. gal per anksti noriu rezultato. nusipirkau lasu, kad lasint ant palutes kur reikia daryt, bet atrodo nepadeda. niekaip nespeju pastebet kada padaro savo reikaliukus. taigi ir pabart kaip ir neiseina. gal patartumet . aciu

 19. avatar Jonas

  Jolita, man atrodo, kad visi patarimai komentaruose tinkami Jūsų atvejui. Stebėkite šunį, po ir prieš maitinimą neškite į lauką, ant palutės ir pan. į vietą, kur šuo turi “daryti”.

 20. avatar Rūta

  Laba diena. Auginu šunis ne pirmus metus ir nesugebu išspręsti keistos problemos. 4,5 mėn pinčerė absoliučiai nesišlapina lauke. Ryte atsikeliu, matau – nepadaryta – begte į lauką, vaikštom, uostinėjam, ir… – nedarom. Pareinam namo, matau, jau ieško, jau tups – vėl už pakarpos, vėl į lauką – ir nieko. Yra dar kita, suaugusi pinčerė, lauke pažymi visus kampus, jaunyklė mato tai, bet neturi jokio poreikio to daryti. Namuose 70% daro ant palutės. Nešti palutę į kiemą? Padėjau jau pažymėtą palutę balkone, kai matau, kad tikrai nori, išnešiau šunį į balkoną – vis tiek nedaro. Man jau svyra rankos…

 21. avatar vika

  Kai matet, jog ruosesi daryti namie, isnesus i lauka reikejo ilgiau pavedziot, pazaiskit su ja lauke, praejus laikui, suniukas atsipalaiduos, ypac pazaides ir turetu padaryti.Nenuleiskite ranku, augintinis dar jaunas, su kantrybe viskas ymanoma!

 22. avatar Rūta

  ačiū už patarimą, manau gal tai ir pagelbėtų, o gal ir ne, nes sekmadienį visą dieną prabuvome gamtoje, tik grįžome ir iš karto puolė atlikinėti visų reikalų. Vadinasi – galų gale tualetas:))).

 23. avatar vika

  Na pabandykit!sekmes:) Kai tik ruosesi daryt, reikejo iskart i lauka nest ir vel but, bendraut zaist, anksciau ar veliau suniukas supras, kur reikia atlikt gamtinius reikalus.

 24. avatar diana

  mano suniuj 5men.jis dar nemoka daryti lauke ,bet bandom ja mokinti.gal sis straipsnis pades aciu sita str.

 25. avatar Simona

  Laba diena,
  mes turime didele problema. Turime kalyte,pekinuke, jai neseniai suejo 2 metukai,taciau ji slapinasi namuose,ypac ant lovos. Galbut problema kraustymasis,suo puse metuku gyveno pas tevus,veliau su vyru pasiememe i uzsieni,o vel neperseniausiai persikrausteme i kita gyvenama vieta,taciau kur bebutume kalyte slapinasi namuose,o tik atsiradus progai ant lovos. Naktimis bando joje miegoti,neleidziame,taciau ji atkakliai nepasiduoda,o mum uzmigus vel atsiranda joje. Jei uzdarome duris,slapinasi kitoje namu vietoje,ant zemes,bet palutes siuo metu taip pat ignoruoja. Gal reikia kreiptis i specialistus?

 26. avatar Ingrida

  Sveiki,

  Turiu panasia beda kaip ir Simona. Pries kelis menesius priglaudziau beglobe kalyte. Jai tuo metu buvo apie 4men. Buvo neismokyta atlikti reikalu lauke, todel darydavo kur papuola. Bandziau mokyti daryti ant laikrascio, bet maniske niekaip neiprato. Vedzioti kas pora valandu turejau galimybe tik savaitgaliais. Kasdien isvedu 2-3 kartus. Dabar jai 10 men. Lauke visus reikalus atlieka tvarkingai, taciau per nakti ir kol bunu diena darbe neiskencia ir pridaro balute, taip pat vakarais pora kartu, bet tik man nematant. Grieztai subaru, jau tokiom issigandusiom akim ziuri, supranta kad kazka negerai daro. Ir siaip ji pas mane baiksti, gal ja mazyte kas nors yra nuskriaudes. I lauka visiskai nesipraso. Skatinau ir su maistu lauke, ir jau pasibaigus kantrybei kokiu laikrasciu nesmarkiai suduodavau, bet jokios naudos. Jau nebezinau ka daryti. Ar drezuotojai uzsiima tokiom problemelem? Ar galbut cia problema su slapimo pusle,pas veterinara reiketu kreiptis?

  Aciu.

 27. avatar Jonas

  Simona,
  Tai gali būti susiję su kraustymuosi ir su tuo, jog šuo nežino, kur jam atlikti gamtinius reikalus. Kitą vertus, šis klausimas susijęs ir su tuo, kaip Jūs su šunimi elgiatės – ar jis lepinamas, ar gauna visko, ko reikalauja, ar šuo yra šuns vietoje namie, ar griežtai barate, koks Jūsų ir šuns ryšys. Tai tik keletas klausimų, į kuriuos atsakius bent truputis paaiškėtų.
  Labai sudėtinga pagal tokį aprašymą ką ir patarti. Siūlyčiau apsilankyti pas specialistus.

 28. avatar Jonas

  Ingrida,
  Šuniuką reikia atidžiai stebėti nuo pirmos dienos namie ir problemėlėms spręsti skirti dieną, o jei reikės savaitę. Kai nujaučiate laiką, jog šuo norės “atlikti reikalus”, išvedate šunį lauk, atlikus reikalą lauke – giriate. Kelias paprastas, bet gali būti ir klinikinių priežasčių, jų neatmesčiau, nes naktį tokio amžiaus šunys paprastai iškenčia.

  “Atlikus reikalą” būtina išplauti grindis su kvapą neutralizuojančia medžiaga, kad šuo negrįžtų daryti reikalo ten pat.

  Taip pat negalima jautraus šuns barti ir gasdinti laikraščiu. Jūsų bendravimas šuniui tada asocijuojasi su bausme ir niekur, patikėkite, iš šitos situacijos nepajudėsite net per 10 metų.

 29. avatar Anonimas

  violeta
  sveiki visai nesenai parsiveziau suniuka jai du su puse menesio,ji labai bijo visko toke baili valgo is dubenelio jai ji sujudina ir taip krupteli lyg pati saves bijotu,zinoma ja vedu daznai i lauka kai tik pamatau kad ji jau nori,zinoma nakty padaro nes dar maza,bet siandein ryte labai issigandau isvedziau i lauka ir ji veme kirminais paskui daviau jai susmulkintos mesytes ir ikisau tabletes dalelyte nuo kirminu tai visa maista isveme,ka daryti?

 30. avatar Jonas

  Pirmiausia apsilankykite pas veterinarą apžiūrai ir konsultacijos dėl nukirminavimo teiraukitės pas jį.

 31. avatar Aria

  Sveiki, o ka galetumete patarti musu atv eju..Beda tame kad suniukas kieme niekaip neissitustina..vedziojam po maitinimo ar miego po kelias valandas bet ji tik pasysioja kieme, o rimtasni reikala vis neša namo..Prasau patarkit ka nors,aciu

 32. avatar vika

  Kai grįžus namo šuo pradeda uostinėt žemę, ar jau net pradeda daryt paimkit ir išneskit į lauką, po kurio laiko atsipalaiduos ir užbaigs reikalą daryt lauke, kantrybes.

 33. avatar Aria

  Jau bandem nest i lauka kai ima uostinetis ar ruosiasi reikala atlikt, bet rezultato jokio..kieme vel ilgai vaikstom taciau nieko nedarom kol neareina namo..

 34. avatar vika

  Stebekit ir net kai pradeda daryt namie neskit i lauką, jei jau pradėjo daryt atsipalaiduos ir turėtų padaryt lauke, tik ilgiau vaiksčiokit. Jei busit kantrus, pasiseks, tik tam reikia laiko.

 35. avatar Juste

  sveiki as irgi susiduriau su sia problemele,tik gaila neveiksminga kai truputi snukiuka pamurdai i ka padares yra nes nezinojau :(( vat turiu suniuka kokiu 2 men ir vis dar neina arba as nemoku pripratinti jos i lauka,as ja radau lauke slampinejant niekieno suniuka,as manau gal ji per daug issigandusi arba persalo puslele nzn nes kiek ja pratinu ji vistiek padaro ir baluciu ir kruveliu…nzn ko imtis gal pas veterinara vesti kad apziuretu,gal kas negerai neisulaiko slapimo….zodziu dar vis meginu pripratint kad prasytusi i lauka atlikti savo reikaliukus :)) turit ideju brukstelkit man i emeila aciu jum :))) kaip jums sekesi pripratint ir pan… dzesiki3@yahoo.com

 36. avatar vika

  Suniukas dar labai jaunas, normalu, kad dar padaro ir namuose.

 37. avatar Anonimas

  Jei šuniukui greit 9mėn, mes jį persivežėm, bet jis niekur nedaro, nei namuose, nei lauke… Lauke, kaip buvom, jis išsigando vaikino tai nusisisiojo, bet vėliau niekur, bet jis ir ėda ir daug laka, ką daryti? [mes jį turim porą dienų]

 38. avatar Jonas

  Vėžkite pas veterinarą.

 39. avatar toma

  Laba diena, turime problemėlę, prieš daugiau nei savaitę parsivežėme 5 mėnesių šunytę,ji visiškai nebuvo auklėjama, sisioja kur papuola, ypač savo guolyje, nerodo jokių veiksmų kad nori atlikti reikalus,tiesiog sumasto ir padaro. Svečiavausi pas tėvus, jie gyvena nuosavame name, tai vedžiojant vos ne kas puse val į lauką rodos suprato kad ten reikia daryti, bet parsivežus namo į butą nusviro rankos, atrodo stengiuosi kas valandą vedžioti,ir po miego ir prieš miegą ir prieš valgį ir po valgio bet visviena padaro viduje, netgi savo guolyje. ar 5 mėn šunį dar įmanoma išmokinti dryti lauke?

 40. avatar vika

  Zinoma. Kantrybes ir nenustokit daznai vesti i lauka, bei uz padaryma lauke stipriai girkite.

 41. avatar emilija

  ar galima jorksyro terjerus atpratini sysioti namie ant jo vieteles,o kad jie sysiotu lauke?????

 42. avatar vika

  galima.

 43. avatar Aura

  Sveiki, mes nesenai nusipirkom anglu koker spanieli, kalyte. Greitai jai bus 3men. Vedam i lauka, tiksliau nesam, nes kartais pridaro ant laiptu beeinant, bet kas valanda neprinesiosi, tai ir namie kartais pridaro… Daro namuose bet kur, paemem padekla toki ir bandom ismokint, kad eitu ir darytu i ji, bet ji nesupranta. Ne viena karta matem net miegant tame padekle:) Tai norejau paklaust kaip ja ismokint eit visada daryt i padekla?

 44. avatar vika

  pirmiausiai sums reiktu apsispresti, kur norit,kad suniukas darytu savo reikalus, ar lauke, ar namie. Jei pratinsit viska daryt namie, permokint bus sunku.

 45. avatar Aura

  Suprantu…Bet butu geriausia, kad ji darytu lauke, o jeigu kartais neisvedam nepridarytu bet kur, o atlikinetu reikalus savo “tuolete” tai yra tam padekle. Ar nebutu imanoma taip ismokint, ir jei galima, tai gal patarsit kaip tai padaryt?

 46. avatar vika

  Patarciau nepatinget ir dazniau isvedinet i lauka, tai suo, kuris nera visai maziukas todel ir paliekamos kruveles bei balutes nebus mazos, ar jums reikia to namie? Bet jei galvojat priesingai, kai ateina laikas, kada suo turi atlikt gamtinius reikalus neskite ant “palutes” ir ilgiau ant jos palaikykite, o kai atsipalaiduos ir padaryt, pagirkite. Reikes nemazai kantrybes.

 47. avatar Diss

  Sveiki, gal kas susidurete su tokia situacija. Turime taksiuke (13 – 15 men.). Radome lauke pries beveik metus. Taigi, viskas buvo o.k., i lauka vedziojam 3 kartus dienoje, daro viska. Bet pries pora savaiciu ji pradejo atlikineti gamtinius reikalus (o butent tik kruveles) bute, pvz.: isvedam ryte i lauka, kokiom 20 min. – tik maza reikala atlieka, griztam i namus po darbu kruveliu kelios, isvedam i lauka – padaro kruveles ir lauke. Atsikeliam ryte buna pridirbta vel. Na, nesuprantam del ko? jai pries dvi savaites pasibaige ruja, gal tai priezastis? Neisivaizduojam ka daryti… Vedzioti dazniau, bet kad uztekdavo ir 3k dienoje, maista valgo ta pati visad… padekit kam taip buve ar yra :)

 48. avatar Jonas

  Sveiki, negali būti veterinarinių priežasčių ? Pas veterinarus vežėte ?

 49. avatar Diss

  Sveiki, žinokit, buvo minčių vežti pas veterinarą… Bet dar pagalvojau gal net nesiims aiškintis… Pirmiau čia pabandžiau parašyti :) Tai, tikriausiai, taip ir teks padaryti… Nors šiandien buvo be ‘siurprizų”, pažiūrėsim kas bus ryt… Ačiū :)

 50. avatar deima

  sveiki, as turiu labai panasia problema kaip ir pries tai rasiusi ingrida. turiu 2,5 metu kalyte anglu toiterjeru misrune. ja parsiveziau 5 men, taip pat buvo labai baugsti lyg butu buvus musta, isvis nesiprase i lauka, slapindavosi kur papuola. vedziojau daznai i lauka, labai girdavau kai lauke padarydavo, gyvenu nuosavam name tai pasilakstyti gali kiek nori, bet jai palieku namie butinai pridaro, nakti taip pat. mazyte ir ant paluciu auklejau daryti, tai toji patalpa kur buvo palutes ir tapo tualetu, nors ploviau grindis stirpiomis dezinfekcijos priemonemis. zodziu nebezinau ka daryti nesipraso i lauka. pavyzdziui neseniai masinoj prislapino, tik pradejo cypti (turbtu prasesi lauk) iskart atidariau duris ir radau bala. gal ji nelaiko slapimo? ar as aukleti nemoku. esu pries tai keleta sunu turejus ir sekmingai isauklejus. jai taip ir toliau teks atiduoti ja:( padekit…

 51. avatar Jonas

  Deima, galbūt Jūsų šuns problema susijusi su šuns psichika ir perdėtu baikštumu. Taip pat apsilankyčiau pas veterinarą nustatyti, ar nėra uždegimo.

 52. avatar Anastasija

  Sveiki,

  auginam 3 men. toy terjeriuka. Susidurem su tokia problemele – niekaip negalim pripratinti atlikti didesni reikaliuka ant smeliuko namie kai namie randasi. Mazus reikalus visada kai tik yra proga atlieka lauke arba kai randasi namuose eina ant smeliuko o didesni reikala tik lauke arba tik ant grindu namie kur nors.. Bandem to proceso metu ji gaudyti (bet nemusam ir nesaukiam, tik duodam komanda “nein”)ir nesti ant smelio bet vistiek budamas namie daro pakampuose.. Ar imanoma ismokinti kad TAI darytu tik savo tualete arba lauke? Perpratau kad visada po ilgo miego ji reikia isvesti, ta ir darau..

 53. avatar Jonas

  Įmanoma, reikia tęsti mokymą ir laukti, kol šuo išaugs iš šito amžiaus.

 54. avatar Tadas

  gyvename 5 aukste ir ji isvesti kas valanda labai sunku o kaip ismokyti i dezute???? ar but pas jus imanoma ismokyti pas jus ji i dezute ???? kiek kainuotu ?? ir kiek uztruktu laiko????

 55. avatar Jonas

  Kad prižiūrėti Jūsų šunį ir mokyti tvarkingai atlikti reikalus, reiktų pas Jūsų apsigyventi. Tokių paslaugų neteikiame.

  Mokomas šuo išmoksta tvarkytis reikalus apie 5 – 6 mėnesį. Jei norit mokinti į dėžutę, vietoje nešimo į lauką neškite į dėžutę ir girkite, kai ten šuo daro. Tik taip išmokytas šuo niekada nesiprašys į lauką. Ir namie gali būti pavojinga palikti dėžutes.

 56. avatar Tadas

  Sveiki, man rekomendavo tokiam dalykui kaip suni ismokinti atlikti reikalus dezeje tokius lasus reikia 5 cm atstumu aplasinti ta vieta kur nori kad atliktu suniukas reikalus ka jus manot apie toki buda as nusipirkau tuos lasus bet jis vistiek nereguoja daro kur jam papuola ir nezinau kuo grieptis dar yra tokiu paliukiu kurios irgi skatina suniuka eiti link jus ka jus patartumet tokiu atveju ir kas jusu nuomone yra geriau ???? Aciu uz jusu nuomone….

 57. avatar Jonas

  Pabandykite skatinti šlapinimąsi su palutėmis.

 58. avatar Aura

  Sveiki, vel jum rasau:) suniuka vedziojam i lauka, tik prieinam zolyte tuoj atsiseda ir sysioja, bet yra tokia problemele, kad griztant laiptinej daznai pakakoja, lauke nedaro,tai griztant pridaro, nors buk su ja ir pusvalandi. Nezinau kaip jai isaiskint, kad negalima, ir per subine uzplojam kai pridaro, bet vis tiek ji daro ta pati. Gal patarsit kaip ja nuo to atpratint? Is anksto dekui uz atsakyma

 59. avatar vika

  Kai tik tupiasi, iškart vėl neškit į lauką ir kai lauke padarys, pagirkite.

 60. avatar stasele

  laba diena,
  mano suniukui 1,5 metu, pries du menesius parsivezem is kaimo (gyveno lauke), ispradziu buvo viskas gerai. ryte isvesdavau tik atsikelus ir vakare grizus is darbo. dabar jis visa laika padaro balute nakti ir kai bunu darbe. sumusdavau pamacius (dabar perskaiciau, kad taip daryti negalima)… nezinau kaip pripratinti, kai iseinam i lauka visada padaro, bet neiskencia visos nakties…

 61. avatar Jonas

  Stasele, mokinti reikia tais pačiais principais, kurie surašyti straipsnyje. Deja, suaugusį šunį greitai to neišmokinsite, jei iš viso išmokinsite. Gal apgyvendinus narve jis nustotų taip elgtis. Jei šuns vieta buvo lauke, gal jam ten ir derėtų likti, o ne būti Jūsų mušamam už tai, kad neišmokėte elgtis kitaip.

 62. avatar Kristina

  Sveiki,
  Turiu 3,5 menesiuku mopsa. Kai pirkome is veislyno mums patare iki keturiu menesiu jo net nebandyti kazko mokinti, nes pasak ju tai beviltiska. kadangi tai mano pirmas sunytis, tad ir patirties sioje srityje neturiu, tad bandziau klausytis veisejos patarimo, taciau jau nebegaliu apsikesti tu baluciu ir kruveliu kur papuola. Bandziau pratinti daryti ant paklodeles, taciau rezume budavo tokia, jog paklodele budavo sudraskyta i gabalelius, o reikalai atlikti kur jam patogiau… Kaip tai butu imanoma panaikinti, ismokinti ji daryti tai kur reikia….

 63. avatar vika

  Kuo ilgiau lauksit, tuo bus sunkiau ismokinti. I lauka, ar ant palutes daryti savo reikalus reiketu pradeti mokinti nuo pat pirmuju dienu, kai suo pas jus namuose. O kaip tai daryti parasyta sitame straipsnyje.

 64. avatar Sigita

  Išgelbėjau ~2,5 mėn vokiečių aviganio mišrūnę (dabar jau ~4mėn). Kadangi prieš tai gyveno garažuose ir, matyt, maitinosi pati arba ką žmonės atnešdavo, lauke ryja viską, kas papuola. Nespėju iš nasrų traukti. Visad atrodo alkana. O kai duodu ėsti- ryja nekramtydama. Čia visi šunys taip?
  ir dar vienas dalykas, ar barti ją, jei pridarė balutę, nors manęs nebuvo tada pusę dienos ir ji tiesiog neiškentė? Nors šiaip visvien dar turim bėdų su šlapinimusi. Lauke daro po porą kartų, tačiau ir namie prisisioja, ypač, jei akivaizdžiai keršija.

 65. avatar Jonas

  Sigita, įtariu, jog bėda ne dviejose šuns elgsenose – rijime ir balučių daryme, o apskritai to šuns elgesyje, įpročiuose, kadangi jis kaip minėjote augo be žmogaus. Rekomenduoju užsiregistruoti konsultacijai, nes bėdų gali atsirasti ir daugiau, o Jums turint tokį šunį jas spręsti jau reikia dabar.

 66. avatar Sigita

  Na, dar viena bėda yra ta, kad aš kaip ir negaliu jos pasilikti. Jau beveik 2 mėnesius ieškau šeimininkų naujų, nes namie yra dar viena kalytė, jau sena, nesipjauna, bet vis kas atsitinka. Pastebėjau, kad jaunoji labai pavydi ir manęs ir mamos, o senoji visad pavydi buvo. O ir šiaip, pinigų nelabai yra, jau ir taip daug išleidau, nukirminimai, veterinaras, skiepai. Stengiuos kuo daugiau padaryt kiek įmanoma, kad ji tikrai būtų sveika ir laiminga.

 67. avatar Jonas

  Tikiuosi, jog šuo ras naujus namus. Su tokiais šunimis paprastai būna nemažai problemų, jie mažiau pasitiki kitais žmonėmis, labai myli šeimininką. Todėl reikia daug dirbti, daug užsiimti, tai nepaprastas iššūkis.

 68. avatar Sigita

  žinau, kad labai myli šeimininką. Senoji irgi iš lauko, tik problemų buvo trumpai labai.
  Gal galėtumėt į vieną klausimą bent atsakyt? daviau kaulą ir urgztėlėjo, pasakiau griežtą fu. Kai antrą kartą urgztelėjo, vėl pakartojau procedūrą ir atėmiau kaulą. po 5 minučių grąžinau. Glosčiau aplink snukį, ėmiau kaulą, nė garso. Ar toliau taip daryt ar kažką kitą bandyt?

 69. avatar Jonas

  Sigita, jei pasiteisino per kelis kartus, turėtų pakakti. Stenkitės daugiau maitinti iš rankų.

 70. avatar Augis

  Sveiki, nusipirkau 2 mėn. patinėli retriverį ir nežinau ką daryti, kad jis nedarytu reikalų kur tik papuola

 71. avatar vika

  paskaitykite straipsni kuris yra auksciau.

 72. avatar Augis

  Tai aš darau kaip parašyta straipsnyje, tačiau tai nepadeda, nes kai tik jį išnešu į lauką, jis nieko nebenori o kai parnešu atgal iškart padaro kambaryje vėl.

 73. avatar vika

  neskit, kai pazaidzia paeda ar pan. ir ilgiau pabukite, kantrybes!

 74. avatar gabriele

  sveiki turime basetuka 3men turime problema daro kur papuola paklojome laikrastuka ant jo nedaro visai daro kur patinka,i lauka isvedame nedaro nieko parvedame ir jau pridaryta..ka daryti?kaip pripratinti nors ant laikrascio padarytu ir nenori buti lauke mazai vaiksto,bijau ir persaldyti nes salciai didesni tuoj drebeti pradeda ilgai enlaikome,bet bandome ko daznaiu vesti kas valanda..

 75. avatar vika

  Suo dar mazas, normalu, kad jis daro kur papuola! o jei jau degat noru ismokinti ant laikrascio,isklokit juo visa kambari kur suo buna ir po truputi mazinkite ju skaiciu! bet siaip basetas- ne is mazuju, kuo anksciau ji ismokysite daryti lauke tuo bus lengviau. Kantrybes suo maziukas, dazniau isneskit ir kai tik padaro pagirkit ir neskit namo. Jei suo nenori buti lauke, jis supras, kuo greiciau padarysiu bala, tuo greiciau grisime namo!

 76. avatar gabriele

  kiek vedeme isvis lauke nedaro,kas valanda vedu ir ant laikrascio nedaro,dar paemiau kai jis prisisevo kad laikrastis sugertu jo reikaliukus ir isnesiau lauk akd zinotu,paseriau atrodo bet nieko,galvojau gal jam kambary per didele erdve daro kur papuola,db vonioje suklojau sumazinau erdve gal pripras,nes noriu greiciua ismokinti,o kad gyventu zemiau butu lengviu vedzioti db 5aukste..

 77. avatar vika

  as vistiek siulyciau nepasiduot ir vest i lauka, bei ilgiau pabuti!

 78. avatar julia

  sveiki, turiu problema, neslepsiu-suni aukleju labai grieztai.kariuomenes taisykles. jis jau 2 menesiu mokejo beveik visas komandas, 3 menesiu ismoko kad lauke reikia atlikti gamtos reikalus. namuose pridaro labai retai, taciau dabar po kastravimo pridaro betkur. ir saukiu kai pamatau ka jis daro, o jis ziuri man i akis ir toliau dirba savo juoda darba. beto dar anksciau pastebejau kad jis baudziamas apsislapina, kartais netgi ir krauju. taciau po kastravimo tapo labai nepaklusnus. kad suns nezaloti-sugalvojau nauja baudimo priemone-dušas. tik ka blogai padaro-gauna srove salto vandens. rodos kad supranta bet tik kokiam pusvalandziui. ka pasiulytumete daryti? musti nenoriu nes ims kasti i rankas. ir dar-kaip atpratinti suni kasti zmogui zaidziant? jo dantukai tokie astrus. ir kate skriaudzia begalo. suns veisle vokieciu aviganis maisytas su albinosu vokieciu aviganiu. jam puse metu

 79. avatar Jonas

  Julia, manau, jog Jūsų bėdos internetu neišspręsim, gyvūno istorija atrodo sudėtinga. Rekomenduočiau užsiegistruoti konsultacijai.

 80. avatar julia

  kaip pas jus uzsiregistruoti ir kiek man kainuos konsultacija?

 81. avatar vika

  Dėl šlapinimosi su krauju būtinai kreipkites į veterinarą. Tai gali būt ir jūsų auklėjimo pasekmė.

 82. avatar Jonas

  Julia, registruokitės kontaktuose nurodytu telefonu. Konsultacijos kaina – 30 Lt.

 83. avatar Monika

  Sveiki,
  Turiu 8men rusu toiterjeriuka…Siaip labai geras ir paklusnus,labai daug ka supranta,tik turiu keleta problemeliu,niekaip ju neissprendziu…1. Ji pratinau daryt ant palutes,tai va kaip ir sako padedavau ji ant palutes norint parodyt kur reikia slapintis,tai va problema tame kad jis pats nebenueina prie palos,ji kai tik padedu ant palos ir nusislapina,o jei nepadedu tai buna belekur pridirba…ka patartumet?kaip padaryt kad jis pats nueitu prie savo palutes? 2.problema- jis labai ant visu loja….nu toks jau lojikas ziaurus….ar ymanoma ka padaryt? aciu

 84. avatar Jonas

  Jei šuo iki tokio laiko išmoko, jog šlapintis galima tik ant palutės arba bet kur namie, reiškias nepakankamai aiškiai parodėte, jog galima eiti ir į lauką. Su tokiu šunimi, žinodamas, jog šlapinsis (kai pradeda uostinėtis, prieš ir po ėdimo ar pan.), eičiau iš karto į lauką ir pabūčiau kuo ilgiau lauke.
  Dėl lojimo – padaryti yra tikrai sudėtinga, bet jei norite tikslesnių patarimų, užsiregistruokite konsultacijai.

 85. avatar Monika

  Aciu kad atrasete,bet nelabai supratau vieno sakinuko….tas mano suniukas visa laik buvo pratinamas daryt ant palutes,tai gal ir tiesa kad ne aiskiai jam parodziau ko as is jo noriu nes priprato nusislapint kai as ji tik padedu ant palos,retai kada pats nueina…o i lauka tai vedu,normaliai lauke tustinasi bet niekad nepratinau jo tai daryt tik lauke….o sakykit jei jam jau 8 menesiukai,ar butu dar imanoma ka padaryt del to sysiuko?ka patartumete?kiek kainuotu jusu konsultacija?
  aciu labai

 86. avatar Jonas

  Monika, jei nepratinot iki tokio amžiaus, dabar išmokyti bus sunkiau. Bandykit kantriai stebėti bei laukti, kol šuo užsimanys atlikti reikalus, tada palutes dėti tik lauke. Gal pavyks. Konsultacijos kaina – 30 Lt.

 87. avatar Marius

  Sveiki. Jau nebežinau ką ir be daryti su savo šuniu (amerikiečių pitbulterjeru). Jam 8mėn. Šuo visad šlapinosi ir tuštinosi kieme, tačiau prieš savaitę pradėjo tuštintis namuose. Kaip jį atpratinti nuo šio blogo įpročio?

 88. avatar Jonas

  Mariau,
  Šuo taip gali elgtis dėl ligos, dėl streso, dėl įvairių priežasčių. Kad patartume tiksliau užsiregistruokite konsultacijai arba į šunų auklėjimo paskaitas http://www.reksas.lt/paskaitos-%e2%80%9esuns-auklejimo-abecele%e2%80%9c/ .

 89. avatar Gintare

  sveiki. turiu biglį 2mėn. dar į lauką nevedu, bet jau svarstau, kad reikėtų pradėti. tik kyla klausimas, kaip tai daryti, kad atneštų norimą rezultatą(šuniuko pripratinimą savo reikalus atlikti lauke), nes gyvenu viena, esu dirbanti studente, taigi laisvus turiu tik rytus(iki 11val) ir vakarus(nuo 20,30val). kaip nešioti kuo dažniau, jei mano dienos grafikas toks? ar turite minčių?

 90. avatar Jonas

  Gintare, šuo, dažnai išnešamas į lauką, pripranta daryti lauke. Nenešant į lauką niekada nepripras, jam bus gerai daryti “reikalus” ir namuose. Jei nešiosite rečiau, manau, jog šuo turėtų išmokti, tik per ilgesnį laiką. Žinoma, jei savaitgalius praleisite kartu, tada užsiimkite intensyviau.

 91. avatar Gintare

  Supratau. bent guodžia mintis, kad pripratinti savo naująjį draugą su tokiom sąlygom, kokias šiuo metu turime, įmanoma :]
  O Jonai, dar vienas klausimas. Ką daryti, jei šuo kandžiojasi ir kai įsidūksta yra nesutramdomas? Neveikia nei griežtas “FU”, nei papurtymas suėmus už pakarpos? Kai perskaičiau šiame berods tinklapyje, kad šunį sudrausminti galima cyptelint kaip maži šuniukai daro, ėmiau praktikuoti pati. Keletą kartų ištiesų suveikė, net pati nustebau, bet dabar net į tai nereaguoja. Žinote ką šiuo metu darau? Kai įsidūksta ir nebereaguoja į drausminimus, prisegu pavadėlį ir pririšu prie lovos krašto, kad nusiramintų. Kai nurimsta, paleidžiu. Ką manote? Ar tokiais metodais jo netraumuoju? Ką patartumėte, kad išmoktų klausyti komandų “FU”?

 92. avatar Jonas

  Gintare,
  Teorija labai paprasta: komandą “Fu” seka bausmė – skausminis veiksmas, jei bausmės šuo nejaučia, jam komanda neveiksni. BET. Aš neskubėčiau bausti tokio jauno šuns dėl to, jog jis dar nežino žaidimo taisyklių, o išmokyčiau jį žaisti. Yra švelnesnių būdų kaip tokio amžiaus šunį išmokyti bendrauti su žmogumi. Reikėtų pamatyti gyvai.

  Dėl patarimo. Jaučiu, jog ne visai tiksliai maišote daug technikų, siūlau užsiregistruoti konsultacijai, nes nesinori dar labiau visko komplikuoti

 93. avatar Julius

  Sveiki,
  Reikia pagalbos. Nusipirkome 3,5 men Jack Russel terjera. Turime beda – suo gamtinius reikalus atlieka namie. I lauka vedame kai turime laiko. Visada po miego ir maisto ir kas 3-4 valandas. Bet didziausia beda yra ta kad suo bijo buti lauke, tik atidarius lauko duris pradeda cypti ir stovi kaip ibestas, kieme eina tik pries nosi laikant gardesi. Nunesus toliau, suo lekte lekia namu link. Buvo nusisypsojusi laime kad suo padare gamtinius reikalus lauke, bet.. Vargstame dvi savaites, taciau nesimato jokio progreso.. Ka daryti kad suo megtu buti lauke? P.S. Dabar lauke 6 – 8 laipsniai silumos (danija) netikiu kad jam salta.

 94. avatar Jonas

  Juliau,
  Manau, jog turite ir toliau tęsti darbą, šunį į lauką kviesti su maistu, gal net maitinti tik lauke. Viską mokinčiau nuosekliai, iš pradžių maitinčiau prie durų, po to už durų, po to metro atstumu nuo durų. Manau, jo problema įveikiama. Situaciją vertėtų parodyti Jūsų miesto šunų dresūros specialistui.

 95. avatar aiste

  laba diena, turime problema su vilksuniu misrunu. Jam 6 men. daznai lieka vienas namuose nes dirbam. kiekviena karta paliktas vienas eda viska ka matos. po remonto nuplese visus tapetus apacioje, tempia sluotas is vonios, drasko drabuzius, traukineja viska nuo stalu ka tik mato ir isdrabsto kates dezute. nebezinau ka daryti. pririsu iseidama prie radijatoriaus, palieku ilgesni sniura, sudedu visokiu zaislu, sawo tapkes kad jaustu mano kvapa. graziausia tai yra, kad kate ateina ir ji atsega (paspaudzia tokia knopke ant pavadelio ir jis atsilaisvina) ir tada suo drasko viska kiek pavadelis siekia. niekur neprisiusioja namuose, nes ismokintas daryti lauke. nebezinau ka daryti, kaip ji priversti manes kantriai laukti namuose ir zaisti tik su savo daiktais?

 96. avatar Jonas

  Aiste, kviečiame užsiregistruoti konsultacijai kontaktuose nurodytu telefonu.

 97. avatar aiste

  sveiki, pas jus artimiausiu laiku neturesiu galimybes atvykti nes gyvenu uzsienyje. gal galetumete siaip ka nors patarti, nes po darbo bijau eit namo ir vis galvoju, ka rasiu pridaryta .

 98. avatar Jonas

  Aiste, prašome kreiptis į specialistus savo mieste, reikia pamatyti gyvūną gyvai. Problema gali būti rimta ir internetu jos neišspręsime.

 99. avatar Gintare

  O Jonai, ar galima šuniuką bute visada pririštą laikyt ir tik į lauką išvest po valandą du kartus? Ką Jūs manot? Tuomet jis nepriteršia visų grindų ir nenudrasko tapetų. Nereikia visko aukštyn sukelt, kad nepasiektų.Ir grįžus namo, esu rami, kad rasiu viską savo vietose ir nesugadintą. Man taip viena draugė patarė, kai papasakojau, kas vyksta. Tik man neramu ar elgiuosi teisingai? Ar galima taip? Kažkaip nujaučiu, kad taip neišsprendžiam priežasties, tik nustumiam problemą vėlesniam laikui…

 100. avatar Jonas

  Gintare,
  Viską galima daryti teoriškai. Nepamačius situacijos, šuns, Jūsų ir jo santykių, patarti negaliu.

 101. avatar Gintare

  Atvažiuosime, kai tik ištaikysime laisvą dienelę:] Tada dar toks klausimėlis dėl gamtinių reikalų: Vedu savo biglį du kartus- ryte ir vakare. Žinoma, jis neiškenčia tiek ilgai, taigi dieną ir naktį daro ant laikraščio. Tik kyla klausimas, ar girt, pamačius, kad daro ten kur reikia namie, ar sugėdint, nes jis nevisada kur reikia daro, kartais ir “kur papuola”. Kokią šiuo atveju taktiką taikyti? Iš anksto ačiū, Jonai, už kantrybę:]

 102. avatar Gintare

  ir dar žinokit turiu klausimą-ar galima gerti duoti tik prieš valgį, taip reguliuojant, kad šuniukas šlapintųsi tik lauke, nes po valgio iškart vedu į lauką.

 103. avatar Egidijus

  Manau ,kai atvyksite ,Jonas i visus klausimus ir atsakys issamiai.

 104. avatar Rasa

  Sveiki, Jonai, perskaiciau visus komentarus ir turiu toki klausima, Jus rasete kad jeigu suniukas ipratinamas daryti ant palutes, tai paskui sunku pripratinti ji atlikti reikalus lauke, tai ka daryti kol jis mazas ir negalima vesti i lauka, nes dar neturi visu skiepu, leisti jam daryti kur nori? Nes as galvoju pratinti suniuka pradzioje daryti ant paluciu, o kai galesime eiti i lauka, tada mokinsimes atlikti reikalus lauke. Kalbu tariamaja nuosaka nes mano suniukas dar pas veiseja, pasiimsiu ji 8 savaiciu ir man sake kad iki 3 menesiu nepatartina vesti jo i lauka, nes dar neturesim visu skiepu, o kieme tikrai daug ivairiu sunu vedziojama, tai bijau kad suniukas nepasigautu kokio viruso ir paskui neturetume papildomu sveikatos problemu. Prasau patarkite, ar gerai pradzioje (iki 3 men) mokinti ant palutes, o paskui pratinti lauke. Ar tiesa kad iki 3 men yra rizikinga vesti suniuka i lauka?

 105. avatar Jonas

  Rasa, būna visokių variantų. Klasikinis – šuo mokinamas ant palutės ir po to palutės perkeliamos į lauką. Jei Jums kas nors neaišku apie tai, kaip išmokinti šunį daryti ant palutės ar iš viso, kaip reikės auklėti šunį, užsiregistruokite į paskaitą kovo 5 d.

 106. avatar Roberta

  Laba diena. Auginam vienerių metų pekinų veislės kalytę. Nuo pat pirmų dienų buvo pratinama atlikti reikalus lauke, bet namie vis dar atsiranda balučių. Kada išvedam ją į lauką labai tankiai, tarkim kas 2-3 valandas, namie nepadaro, bet jei kokią dieną išvedam mažiau – pridaro. Nors atrodo, kad ji puikiai supranta, jog negalima daryti namie, visvien pasitaiko, dažniausiai iš po nakties. Mūsų pasivaikščiojimai trumpi(apie 10min). Galbūt įtakos turėjo tai, kad per tuos metus daug kartų pasikeitė gyvenamoji vieta. Visų pirma gyvenom bute, po to keletai mėnesių išsivežėm ją į kaimą, kur galėjo visą dieną lakstyti kieme, grįžom į butą, o dabar atsivežėm ją į užsienį, taigi ir vėl nauja aplinka. Šiaip yra labai paklusni ir kitų elgesio sutrikimų neturi. Ar tokio amžiaus šunį dar įmanoma išauklėti nedaryti namie?

 107. avatar egidijus

  Roberta,kreipkites i vietini sunu elgesio specialista,mes galim padeti tik atvykus pas mus i paskaitas ar konsultacija.

 108. avatar inga

  SVEIKI,KA REISKIA KAI JORKSYRAS BRAUKIA SAVO UZPAKALI ANDT GRINDU? IR KAS KIEK DIENU GALIMA JI MAUDYTI? ACIU

 109. avatar Jonas

  Inga, kreipkitės į šuniuko veisėją ar veterinarą. Arba užsiregistruokite konsultacijai kontaktuose nurodytu telefonu.

 110. avatar inga

  aciu labai,bet as norejau zinoti kas kiek dienu galima suni prausti ir kokios priezasttys gali buti uzpakalio trinymas i grindis,as ne lt gyvenu.aciu

 111. avatar Anonimas

  Prausti geriausia tada, kai tikrai būtina. O dėl užpakalio trynimo – dažniausios priežastys yra kirmelės arba reikia ištuštinti šuns analines liaukas, bet kuriuo atveju kreipkitės į veterinarą.

 112. avatar inga

  aciu labai..o ar galima prausti jorksyra kas 3diena?

 113. avatar Anonimas

  Nemanau, kad tai daryti būtina, nebent tik su vandieniu.

 114. avatar Anonimas

  Sveiki. turim bedele. isigijom suni pries kelias savaites. buvom su juo 2 savaites visalaika jokiu problemu nekele. visada lauke viska padarydavo. ir eme viena karta namuose padare. po to karto pradejom eiti i darba. suo vienas namuose buna apie 3-5 valandas. grize randam suni pridariusi baluciu uz foteliu ir rimtesniu reikalu ant lovos, bet ne ant tos kurios miegam. isvestas i lauka suo ka nors padaro ir atrodo lyg kaltas butu del kazko nors ir kaip stengciaus girti. ir kasniukais ir visaip kaip… po kiek laiko pradejo ir prie musu namuose daryt. kelis kartus buvo apibartas ir isvestas i lauka. lauke praleidom valanda bandziau su juo zaist ir visaip kaip taciau suo atrodo ignoruoja mane ir viskas…

 115. avatar Vilma

  Sveiki, noretume pasikonsultuoti. Musu suniukui pudeliui 4 men., reikalus namuose daro ant palutes, prasilus orams pradejome vesti i lauka, bet lauke jis toks baikstus, jog tik pamates bet koki zmogu ar isgirdes didesni triuksma slepiasi uz koju, pabrukes uoddega bando sprukti namo. stengiames vedzioti kuo ilgiau bet jokiu gamtiniu reikalu dar ne karto nera padares lauke, tik grista namo ir is kart ant palutes.Vedame jau dvi sav., bet jis toks pat bailus, ir is tos baimes net nemasto nieko daryti lauke. Ir anksciau laikeme pudeli bet tokiu problemu nebuvo.

 116. avatar vika

  Šuniui trūksta socializacijos, užtai ir bailus. Pabandykite palutes išnešti į lauką.

 117. avatar Simona

  Sveiki,pries menesi mums padovanojo Jorksyru terjera viskas kaip ir gerai su gamtiniu reikalu atlikimu ir t.t. Tik va beda ta,kad negalime niekaip pripratinti,kad palikes vienas namuose nekauktu.Toks mazas,o gerkle kai atidaro atrodo turi dvigubai didesne uz ji pati.Turi ir zaislu begalybe ir visada mano slepetes paliekamos salia jo guolio,kad jaustu mano kvapa.Pradejom pratinti po 10min.ir vis ilginam.Pareje namo nekreipiam demesio i jo inkstima ir nora atkreipti i save demesi iki kol nenusiramina tol neglostom ir neimam i rankas.Bet atrodo,kad jo tai ne kiek neveikia.

 118. avatar Simona

  pamirsau pamineti,kad musu jorksyriukas jau turi 4menesius.

 119. avatar Donata

  Sveiki,turiu didele beda su pincerio veisles suniu…geguze bus 3 metai kaip auginame si suniuka,labai mylime ir jis mums yra labai meilus,siaip labai fainas suniukas,klauso menes ir t.t.bet va vargstu su slapinimosi namuose.Jis prasosi i lauka labai daznai,bet as ji isvedu 3-4kartus per diena,nes dazniau neturiu galimybes.nakti jis miega savo budoje(kambaryje),bet as ja turiu apvozusi su deze kad neiseitu,nes kitaip ryte yra apsisioti visi baldu kamapai,stalu kojos ir t.t.Diena irgi pasiktaiko kad randu baluciu.Taip pat jei kur iseinu nors ir trumpam (pries tai pavedzioju lauke),visviena gryzusi namo randu pridaryta.Smirdi visi baldu kampai,esu ir plovusi, bet visviena ant ju daro…senka mano kantrybeir jau nebezinau kad daryti,kaip ji aukleti,ir ar isvis tai imanoma…?gal taip yra todel kad kuri laika gyveno su kalyte tose paciose namuose?neseniai atsikrausteme i naujus namus,cia jokiu sunu pries tai negyveno,tai ir jokiu kvapu nera,teoriskai turetu ir nebemyscioti bet kur,bet daro kur papuola…jokios bausmes rezultatu nenuoda…gal cia kaip ir su kaciu patinais,padetu kastracija???tada gal nemyzciotu namuose…

 120. avatar Jonas

  Donata, jei veterinarai neras ligos priežasčių, siūlyčiau apsilankyti konsultacijoje.

 121. avatar Donata

  Aciu jums uz atsakyma!taip suprantu is jusu atsakymo,kad cia galbut kaskokia liga kelia toki suns elgesi??

 122. avatar Jonas

  Gali būti, bet be veterinarinės apžiūros tikrai nieko neatspės niekas.

 123. avatar Simona

  sveiki Jonai,as jau rasiau,kad mes turime problemu su musu augintinio pripratinimu pasilikti vienam namuose be kaimynu gasdinimu kaukimais,cypimais ir kitais garsais.Turime 4menesiu jorksyro terjera.Gal jus galetumete mums patarti ka reiketu daryti,kad isejimas i darba netaptu baime sulaukti pasiìktinusiu kaimynu.Turi daug zaislu,bet zaidzia tik kai mes esame su juo.Dar labai jau priklausomas nuo musu.Jei atsistojame ir einame i virtuve seka is paskos,jei i vonios kambari tas pats.Be musu,t.y.manes ir mano vyro nesidomi daugiau niekuom.

 124. avatar Jonas

  Simona, reiketų užsiregistruoti ir atvykti pas mus į konsultaciją arba į paskaitą.

 125. avatar Simona

  Dekui,bet yra problema del konsultaciju realiai,nes mes gyvename Ispanijoje ir karta i metus tik lankomes Lietuvoje.

 126. avatar Jolanta

  sveiki, norėčiau ir aš paklausti, neseniai įsigijom šunytę, jai apie 5 mėn, taip sakė ankstesni šeimininkai. Turim problemą su šlapinimusi namuose, į lauką vedam reguliariai 4 kartus dienoj, tačiau vos grįžus namo mūsų kalytė iškart padaro mažą reikaliuką, nors prieš tai lauke būna atlikusi viską. Kai pamatom jog ruošiasi atlikt kažką namuose, subaram ir išnešam į balkoną, nes gyvenam trečiam aukšte ir išbėgt į lauką neturim galimybės. Balkone taip pat atlieka, bet vos įėjusi į kambarį vėl pasysioja, ką patartumėt daryt

 127. avatar Jonas

  Jolanta, Jums, kaip ir daugumai čia rašančių, reikalinga konsultacija, internetu problemos neišspręsime.

 128. avatar Jolanta

  sakykit, o veterinaras ar mums galėtų suteikti informacijos, nes mes gyvenam Plungėj

 129. avatar Lina

  Sveiki , vakar parsivežeme šunelį – westuką . Jam 4 mėn . Labai judrus , reikalus atlieka ant palutės . Pas šeimininkus iš kurių šunelį pirkome , westukas nebuvo vedamas į lauką . Tai kai jį išvedame jis bijo , dreba ir atsigula , visai nereguoja nei į mane , nei į kaulą , nei į žaislus , vis tiek guli ir nejuda . Ką daryti ? Ar įmanoma išmokinti ?

 130. avatar egidijus

  Reikia vesti i sunu dresavimo mokykla.

 131. avatar Jonas

  Jolanta, nežinau, ar Jūsų veterinaras gali suteikti tokios informacijos.

 132. avatar Milana

  Laba diena, turiu 8 mėnesių jorkšyro terjero kalytę, kuri nuo mažens pratinama daryti viską lauke. Bėda ta, kad ji nesuvokia, kad juos būtent reikia atlikti lauke, tiesiog kai ji reguliariai vedama į lauką tai juos ten ir padaro, bet jei ji užsimanė ir buvo namie tai ir padarys juos čia, dažnai net į lovą, kas varo į neviltį. be to lauke savo reikaliukus atlieka tik savo įpastoje vietoje, o jei kur išvažiuojam tai nors ir daug laiko būna praėję vis tiek nieko nedaro, tiesa kartą svečiuose pridergė, nors tai ir buvo neįprasta vieta, prašau patarkit ką daryti, neturiu galimybių iki Kauno atvykti

 133. avatar Karina

  Laba diena, turiu labradoro retriverį(patinas) 3mėnesių. Yra tikrai protingas ir klausosi, savo reikalus dažniausiai daro lauke, iš ryto visada prašosi į lauką ir laukia kol išvesime, kartais dienos begyje padaro sysiuką namuose, bet gal dėl to, kad kartais neišvedame laiku. Tačiau mane neramina vienas dalykas… gal kokius tris kartus yra sysiuką padaręs savo guolyje :( šuniukas jau su mumis tris savaites,dažniausiai miega su mumis lovoje. Bet pradėjome padėti jam gultą, norime atpratinti miegoti su mumis…praeitą naktį neleidome jo į lovą ir paguldėme ant gulto… ir po kažkurio laiko padarė sysiuką ant jo ir prieš šį atvėjį pora kartų yra pasysiojos ant savo gulto dienos metu… ar gali būti kažkokios psichologinės problemos? Ar gal tiesiog nenori miegoti ant gulto… neramina mane.

  Lauksiu atsakymo, ačiū.

 134. avatar Jonas

  Karina, į Jūsų klausimus atsakytume konsultacijoje arba paskaitoje.

 135. avatar Anonimas

  Sveiki, parsivežėm dviejų mėnesių šuniuką (kalytę). Pastebėjome, kad ji beveik nuolatos po lašiuką šlapinasi: ir miegodama, ir vaiksciodama, ir sededama. Pati yra žvali, neturi temperatūros, gerai valgo. Ar čia taip yra todėl, kad ji dar mažutė ar gali būti rimtesnių problemų?

 136. avatar vika

  Pasirodykite veterinarui.

 137. avatar Edita

  Labas,
  Isigijome beveik 2 men jorksyro terjera, patarkit kaip nuo pat pradziu pradeti veiksmingai suniuka pratinti daryti i dezute??? ir ar priprates i dezute suo sugebes reikalelius atlikti lauke? aciuuu

 138. avatar egidijus

  Suo ilga laika darydamas namie i dezute ar ant palutes paskui prades daryt namie visur,rekia vesti i lauka.

 139. avatar Maryna

  Laba, Nusipirkom Russelo terjeriuka,kalyte…lb miela, tik yra viena beda…sisioja visur,kur imanoma…stengemes pripratint daryt gamtinius eikalus voljere (nusipirkom spec.jai, bet toks jausmas,kad jinai kencia iki tol,kol ja isleisi is jo…ir paskui balos…kodel taip?kodel nenori dsyt voljere?
  Dekoju

 140. avatar Jonas

  Maryna, į šį klausimą tiksliai galime atsakyti tik konsultacijų metu.

 141. avatar Marija

  Sveiki,

  turiu kalytę, dabar jai apie 7-8mėnesius, šunelis ūgio maždaug ties keliais, neveislinis ir net nežinia su kuo maišytas. Bėda ta, kad palikta viena priteršia namus, pridaro ir balučių ir krūvelių. Bėda ta, kad kai grįžtu namo barti jau nebegaliu, o kol būnu namie niekada nieko nepridaro. Šiaip reikalus puikiai atlieka lauke.Per naktį iškenčia be problemų, todėl nemanau, kad pridaro nesulaukus kol bus išvesta į lauką.
  Buvau gavus patarimą, kad riboti erdvę, palikdavau balkone, vos uždarau namų duris pridaro ir ten. Bandžiau laikyt narve, mergina visai nejaučia diskomforto gulėti savo pačios pridergtam guolyje. Taip pat gavau patarimą įsigyti dar vieną šunį, dabar turiu dvi, bet problemos tai vis tiek neišsprendė. Nebežinau jau ir ko griebtis.

 142. avatar egidijus

  Vesti dazniau i lauka.

 143. avatar Marija

  Kiek tas dazniau? Ir taip reguliariai einam 4kartus per diena. O jei geras oras ir dazniau. Bunam tikrai ne po 10min, o minimum po pusvalandi.

 144. avatar Jonas

  Šuo elgiasi taip, nes nepakankamai dažnai arba nepakankamai ilgai išeina į lauką, net jei Jums atrodo, jog to pakanka. Jei to pakaktų, tokio amžiaus šuo jau būtų nustojęs “daryti” namie. Apsilankykite konsultacijoje arba paskaitoje ir tiksliai atsakysime į klausimą šioje situacijoje.

 145. avatar egidijus

  Norime visiems cia rasantiems priminti svarbu dalyka,nemacius suns ir gyvai nepasikalbejus su seimininku mes negalime issamiai paaiskinti vienoj ar kitoj situacijoj ,kaip reiktu elgtis,cia taip pat ,kaip nustatyti liga bendraujant internetu ,mes turim gaugiau suzinoti apie destruktyvaus elgesio priezastis irnoretume daugiau jusu paklaust,tad visada bus geriau jei atvyksite i musu mokykla,o siaip musu puslapyje ir pakankamai informacijos vienu ar kitu klausimu.

 146. avatar Marija

  Labai ačiū už atsakymą, jei tai problemos vis tiek neišspręs, tada kreipsimės dar kartą jau ne internetu. :)

 147. avatar Eimantas

  Sveiki. Prieš 2 dienas rugpjūčio 14 dieną įsigijau šuniuką Jagterjerų veislės, jam 2 mėn. Šuniukas tiesiog pasakiškas, gražus, draugiškas, LABAI aktyvus. Širdis džiaugiasi ir dainuoja. Su gamtiniais reikalais, atrodo tvarkomės, aišku kai nespėju, tai esu radęs 2 balutes, bet krūvelę esu radęs tik vieną kartą. Bet turiu problemėlę, eidami į lauką nepraleidžiame nė vieno akmenuko, nė vieno gėlyno ar smėlio/juodžemio ploto. Valgo smėlį, akmenis. Vis negalim atprasti. Priėjus pasakius “FU” nevalgo, žiūri, bet kai tik nusisuku vėl pilna burna… Nežinau nė dėl ko tai vyksta, nei kaip atpratinti. Akmenukus graužia, aišku, dėl dantuku, bet namie turime tam žaisliukų, lauke stengiuosi sudomint pagaliukais, pagaliukus irgi griaužia, bet tik pamato juodžemį, tai pagaliukas lieka šone, o juodžemis burnoj. Gal yra būdai kaip atpratint, nes bijau, kad nenužiūrėjęs turėsiu problemų, ir kiek prisiskaitęs, kiek iš pasakojimu, tai privalgius šuniukams akmenukų kelis kartus nepadėjo veterinarijoje. Papasakokit, kas esate su tuo susidūrę ir kaip Jūs tai išsprendėte? Ačiū už atsakymus ir patarimus.

 148. avatar Jonas

  Eimantai, atsakymą į Jūsų klausimą ir apie šuniuko auklėjimą praktiškiausiai sužinotumėte “Rekso” paskaitoje, kuri įvyks rugpjūčio 27 d.

 149. avatar vilma

  sveiki norejau paklausti ka daryti turim jack russello terjero kalyte,jai jau virs 3 metu,turim nupirke narva kad nesysiotu wisur kai nebunam namie,bet ji vistiek tai daro,atrodo,kad specialiai,vienu metu buvom pradeje palikineti virtuvej o ne narve,nu ir vistiek ji daro savo,jau atsibodo barti,atrodo,kad jai tai patinka…ir bandem istrinti nosi i balute nu vistiek ji neklauso ir viskas…aciu

 150. avatar Jonas

  Vilma, Jums į šiuos klausimus atsakysime paskaitoje. Kviečiame užsiregistruoti ir atvykti.

 151. avatar vilma

  labai noreciau ir su mielu noru atvykciau,bet deja ne lietuvoje gyvenam.

 152. avatar Jonas

  Vilma,

  Galime pasiūlyt teorinę konsultaciją Skype, kurią siūlome jau matytų šunų šeimininkams. Bet tik patvirtinus veterinarui, jog šuo sveikas, neturi sutrikimų, sukeliančių minėtą problemą.

  Galėtume parekomenduoti tipinę veiksmų schemą, kai šuo turi panašius ar tokius, kaip Jūsų minėti, sutrikimus, gal tai padės. Jei domina, parašykite el. paštu jonas@reksas.lt .

 153. avatar Marius

  Sveiki,as turiu staffu kalyte,jai jau 5 metai.Moka ji atlikti savo reikalus lauke,zino,kad ten juos reikia atlikti,bet daro ji ir lauke ir namuose,buna savaite namie nedaro buna dvi,bet kai uzeina,tai kiekviena diena.Jeigu smarkiai nubaudziu,tai kelias dienas namie nedaro,prasosi i lauka viskas gerai,bet jeigu padaro ir praslysta be bausmes,viskas,kita karta butinai padarys namie.Kai griztu is darbo,jeigu nebuna pridarius,pasitinka,dziaugias,jeigu buna pridarius sedi ausis suglaudus,zino,kad negerai padare,bet visvien daro

 154. avatar Jonas

  Jums reikia apsilankyti treniruotėse arba “Rekso” paskaitose.

 155. avatar Aurimas

  Sweiki, Noreciau pasiterauti del Vokieciu aviganio, 1,2menesio amziaus. Mes jy parsivezeme pries 5 dienas, o jis visiskai nevalgo, viena diena, tik buvo labiau aktyvus, zaide, valge, bet viska isveme. Nuvezeme pas veterinara, suleido vitamino c, dave organizmo geruju bakteriju, bet niekas nepadejo, vis dar nieko nevalgo…, ka daryti ?

 156. avatar vika

  Kreiptis i veterinara.

 157. avatar Inga

  Sveiki, noriu paklausti dėl Jorkšyro terjero vedžiojimo į lauką žiemos metu. Ar galima juos vesti i lauką “gamtiniams reikalams ” šaltuoju metų laiku, ar jie nesušals, kai tarkim būna -20C ir daugiau. Ačiū

 158. avatar vika

  Zinoma galima, juk jorksyras irgi suo! tik kai salta vedziokit trumpai.

 159. avatar Jurate

  Sveiki. Pinceris agresyviai elgiasi kitu sunu, ypac – didesniu uz ji patinu, – atzvilgiu. Kastravau, galvojau, gal pades. Absoliuciai jokiu pokyciu. Pamacius ateinant suni, ir i kita gatves puse pereinam, ir i priesinga puse apsisukam eiti,..maistui ir zaidimams lauke – abejingas. Gal kokiu patarimu?..aciu

 160. avatar egidijus

  Laba diena,patarimas cia paprastas ,pirmiausia atvykite pas mus i mokykla.

 161. avatar asta

  sveiki, kodėl 4 mėn. šuniukas tempai užpakalį?

 162. avatar Greta

  Sveiki,
  Turiu toiterjeru veislės 2mėn. kalytę, tačiau ji nenori daryti lauke. Bandau išnešti ją į lauką kas kartą vos tik ji ima uostinėti žemę, o rezultato nesulaukiu jokio. Ji tik dreba ir stovi prie kojų. Bandžiau lauke pabėgioti su ja, bet ji tik bėga paskui ir nieko nedaro. Padaro grįžusi į kambarį. Bandžiau ir pratinti, kad darytų ant palutės. Iš ryto iš karto paedu šunytę ant jos, tačiau ji tik apsiuosto ir kartais prabėgus ilgesniam laikui padaro, o kartais ne – tiesiog nubėga tolėliau ir padaro savo reikalą ant grindų… Prašau patarkite ką daryti.

 163. avatar vika

  Turėkite kantrybės, šuniukas labai jaunas.

 164. avatar Sandra

  Sveiki, bandziau ieskoti savo suns problemeles tarp komentaru bet tinkamo atsakimo neradau. Turim Jorksyro terjero kalyte 7 menesiu amziaus. Nusipirkom 7 savaiciu ir nuo pat pirmos dienos mokinam gamtinius reikalus atlikti lauke. Isbandem barima bedarnt iskart nesdavom i lauka,girdavau kad saunuole kai atlikdavo “reikalus” lauke. Po 3 nesekmingu mokymo menesiu pradejom ir i skura duot,zodziu ir geruoju ir bloguoju,i lauka isleidziu ir viena palakstyt(savam sode) kad nemanytu kad as spoksau ka ji daro, bet jau pradedu prarasti vilti suo jau rujot pradeda o kaip dare kruveles ir sisiuka kur papuola taip ir toliau bedaro!!!netgi savo budoj pastoviai prisidarius reikalu! Noriu pamineti tik tai kad padarius bega sleptis i buda arba prie duru kurnors nuleidus ausis.Noriu suzinoti ar dar yra kokiu budu ja ismokinti prasytis i auka ir ypatingai “neprisidirbti” savo budoje ant dekuciu! Dekoju

 165. avatar Iveta

  Turiu labradoro retriverę.Jai jau penki mėnesiai bet niekaip neatpranta daryti namuose,dieną ji beveik nedaro,bet naktį ar kai lieka viena namuose visada pridaro.Lauke visada atlieka reikalus jei pries tai nebuna pridarius namie.Kai issitustina lauke visada pagiriu ir kartais duodu skanesta.Bet..atsibodo ta netvarka namuose..Galvojau kad isaugs bet nedaro jokios pazangos.Ka patartumet?

 166. avatar vika

  Iveta, turėkite kantrybės.

 167. avatar kotrina

  turiu suniuka 3 men.bet ji niekaip nesupranta kad reikia daryti lauke, visada ja isnesu i lauka ir galim valanda vaikscioti bet ji nieko nepadaris o kaip tik namo ji padaro savo reikalus,jau net nezinau kaip jai isaiskinti kad negalima taip daryti.

 168. avatar Kamile

  Aš turiu 5 men. kavalieriaus karaliaus karolio spanielį. Aš jį mokau atlikti gamtinius reikalus lauke, bet jam nepavyksta. jis tik laksto aplink mane ir nieko nedaro. Vedu jį 6 kartus per dieną, maždaug tiek kartų jis padaro namie. Esu išbandziusi kelis būdus: apie tris valandas vedžioti, arba patiesti laikraštį lauke,bet man nepavyksta. Ką daryti???

 169. avatar Jonas

  Kamile, Jums reikėtų apsilankyti asmeninėje konsultacijoje. Susisiekite kontaktiniu telefonu.

 170. avatar Audrius

  Sveiki turiu 1,5menesio avigani . Turime problema , slapinames po mazai bet daznai ir daugelije vietu namie, tai darome dazniausei kai neskiriama jam demesio , kaip tai sustabdyti?

 171. avatar Neli

  Laba diena,
  turiu maza suniuka 3.5 menesiu ir katina 4 metu. Suniukas vagia ir atimineja katino maista, ka daryti? Bandziau sudrausminti, subarti, bet vistiek daro ta pati, kai tik neziuriu

 172. avatar vika

  Audriau, galite uzsiregistruoti konsultacijai, kontaktuose nurodytu telefonu.
  Neli, bandykite serti gyvunus atskirai ir nepalikinekite maisto dubeneliuose.

 173. avatar mintare

  Ruošiamės pirkti šuniuką. Norėjau paklausti ar reikalinga iš karto namuose šuniukui tiesti palutę ar laikraščius. Ar tiesiog geriau pradėti dažnai vedžioti į lauką ir stebėti šuniuką. Ir dar apie šuniukams skirtas sauskelnes, ką apie jas manote? Ar šuniukas būdamas su sauskelnėmis vis tiek supras kur reikia tuštintis? Labai nenoriu balučių namuose :)
  Ačiū už atsakymą geros Jums dienos.

 174. avatar vika

  Sveiki, jei norite, kad šuo visuomet darytų gamtinius reikalus lauke, nei palučių, nei sauskelnių naudoti nereikia.

 175. avatar ALEKSANDRA

  sweiki turiu tokia beda :( turiu 2 menesiu jorksyro terjera(patineli)kaip ji isaukleti kad reikaliukus darytu lauke po ilgu vedziojimu lauke vis tiek gryzta i namus ir viska atlieka ant paluciu:( Dar kita beda i lauka eina nenoriai pamates zmones ima inksti cypti(tikrai daro geda):( kartais toks jausmas kad vaidina pati nelaimingiausia:( Kaip isaukleti reikaliukus daryti lauke ir vedziojimo metu kad pamates swetima nepultu prie jo ir nustotu ties kiekvienu zmogumi inksti cypti aciu:)

 176. avatar vika

  Del konsultacijos kreipkites kontaktuose nurodytu telefonu.

 177. avatar donatas

  Sveiki,turime du jorkšyro terjerų kalytes,vienai 9 mėn.,kitai 5 mėn.,vyresnioji greitai išmoko naudotis palutėmis, o jaunesnioji daro kur papuola, nors visada nešame ant palutės ir mokiname. Kai pašnekina svetimas žmogus susijaudina ir ima šlapintis.Padėkite kaip spręsti šias problemas?

 178. avatar vika

  Sveiki, del konsultacijos skambinkite kontaktuose nurodytu telefonu.

 179. avatar Ugnė

  mano šuniukui Čiarlui yra 2mėn ir 7 savatitės. jis nelabai valgo sausą maitelį, bet retkarčiais pakramto. dėlto dalyko mes su šeima labai pergyvename.. o mums sakė, kad jam galima duoti tik tą sausą maistelį, mes jį po biškutį ir po mažą gabaliuką pratiname prie mėsytės,duonytes,bulkos .. ką galima mūsų šuniukui duoti kitą maistą jai jis nevalgo sauso maistelio ? ką daryti?

 180. avatar Ugnė

  jo veislė jokšyro terjieras

 181. avatar Ugnė

  oi atsiprašau jam yra 2 mėn. o birželio 23 sueis 3 mėn. ;)

 182. avatar vika

  Kreiptis pas veterinarą dėl konsultacijos apie natūralų maistą.

 183. avatar Egle

  Sveiki Turiu 3-4men suniuka,Turim problemu su slapinimusi tai yra daro labai daznai ir visur Nors pries tai atrodo buvo iprates daryt lauke,sugalvojom uzdaryti narve kol musu nera ,tai daro ir narve Nors uzdarytas ne visai dienai o keletai valandu,taip ir vargstam su tuo pastoviu slapinimusi.

 184. avatar Ausra

  Sveiki, turiu mopsu veisles kalyte 4men., ji pradejo siusioti savame guolyje, taip pat ir namuose, ji visai nesipraso i lauka, tik jai pastebiu , kad ji nori isnesu i lauka tiek tik ir padaro lauke, kaip ja ismokyti , kad taip nedarytu?
  Jos tikrai nebaudziu tik kaip ir rasote sukteliu

 185. avatar Egidijus

  Laba diena ,atvykite pas mus i konsultacija ir patarsim.

 186. avatar as

  Sveiki,neseniai isigijom suniir vedam y lauka atlikt gamtiniu reikalu bet jis ten net nei laselio nepadaro o viska daro kambary.ka daryt?

 187. avatar Egidijus

  Laba diena,reikia mokyti suni atlikti gamtinius reikalus lauke.

 188. avatar ALEKSANDRA

  o kiek suniukui laiko cia klausiu 186nr nes jai labai jaunas ir nedarys lauke nes mano jorkiukas irgi vesdavau maziuka i lauka kad padarytu reikaliuka o jis nieko kad ir 2 val vaiksciok su juo :D pareidavo i namus ir tada pirmyn namie viska daryti:D bet kai paaugo ismoko lauke atlikinet reikaliukus ir namie pridaro tik tada jai jau neivedu i lauka

 189. avatar Raimonda

  Turiu vestuke 3,5 men , lauke isvaikstome ilgai, po valanda.. bet nieko nedaro tik parejusi namo ziurek jau kruvele ir balute kur yra… ka daryti?

 190. avatar Egidijus

  Labas vakaras,ta tema jau parasem ne viena straipsni,kvieciame paskaityti.

 191. avatar Rosita

  Kaip išmokinti 8 mėn. chihuahua šuniuką atlikti reikalus namuose šuniukų tualete nes kai lyja neišvedu į lauką arba kai nespėju išvesti ryte ar vakare jis padaro ant stalo kojos? Lauke išvedus kas kelis metrus vis ką nors turi apsisioti. Ar tai normalu? Prie kokios neigiamos temperatūros nerekomenduojama vesti į lauką šios veislės šuniuką?

 192. avatar Reksas

  Laba diena,jums reikia profesionalios konsultacijos,kreipkites kontaktuose nurodytu telefonu.

 193. avatar Lokiukas

  Sveiki,

  Turim 3men. Entlebucho zenenhunda. (pas mus gyvena menesi). I lauka dar nevedam, galesim tik po savaites.. (bus praejes laikas po skiepu)
  Turime dvi problemas:

  1. Suo buvo priprates 70% daryti ant palutes savo reikalus. Paskutinem dienom suo pradejo slapintis visur, o svarbiausia tai daro eidamas.
  Taip pat gasdina tai kad slapinasi kaikada ir i guoli. Karta net ir kruvele padare ten.

  2. Suo valgo savo ismatas kai to nematom. Prie musu to nedaro, bet grizus is darbo matom tik likucius ant palutes ir isterliotas grindis, leteneles.

  Maitinam TIK sausu maistu “Royal canin junior”. Tokiu maistu maitino ir veisejas.

  Vandeni duodam visada kai tik pastebim jog tuscias dubenelis.

  p.s. suo antra skiepa gavo pries savaite, gal tai gali buti susije su jo slapinimusi vaikstant?

 194. avatar Neringa

  Sveiki, turiu mopse 7men. rytais randu balute. ir jau kakuti, ka daryti? as jos nebaudziu ., nes nematau kaip ji kazka daro, o jau randu. Isvedu ja i lauka kaip atlieka gamtinius reikals gyriu ja. Siandien buvau trumpam isejusi i lauka diena ir vel randu kakuti, darosi nebevaldoma ka daryti?

 195. avatar REKSAS

  Sveiki, galite kreiptis i musu mokykla del konsultacijos.

 196. avatar Vitalija

  9 mėn. mišrūnas (kiemsargis+ pekinesas) puikiai atlieka visus reikalus lauke, tačiau mėgsta “pakelti kojytę” ant baldų namuose man nematant: keli lašiukai, bet nemalonu.
  Pyksta? Kai baru, nusuka snukutį į šoną, bet po kurio laiko vėl tas pats.

 197. avatar REKSAS

  Vitalija, skambinkite kontaktuose nurodytu telefonu del konsultacijos šiuo klausimu.

 198. avatar Airinga

  Sveiki,susidureme su panasia problema kaip daugelis..Auginame jorksyro terjeru veisles patinely,vos suniukas atsidure namuose pradejom pratinti atlikti reikalus ant palutes,taciau is pradziu sekes isties blogai pirmom savaitem suniukas dare kur papuola mazu baluciu buvo visur…Pratinant daryti ant palutes skatinom skanestais girdavom kai atlikdavo kur reikia,suniukas dazniau pradejo daryti ant palutes taciau pasitaikydavo ir kitur,bandem imtis kitos taktikos ir bardavom uztikus darant ne vietoje taciau situacija nepagerejo,pirkom secealu purskikly pratinimui vienoje vietoje ,tada suniukas lyg tycia nedarydavo uzuodes ta kvapa.Dabar situacija panasi 50% reikalu atlieka ant palutes ,o kitus kur pasitaiko ,ir nepaisant to dar zenklina visus kampus,baram kai uztinkam nevietoje atrodo jis supranta ka daro negerai gula ant nugaros ir guli lyg nubaustas arba bega ant palutes ir ten atsigula,taciau vis nesuprantu jai jis zino ka daro blogai ,kodel taip elgiasi?ir ko mums imtis toliau…suniukui jau 7 menesiai..aciu uz atsakyma

 199. avatar REKSAS

  Pratinkit visus savo gamtinius reikalus atlikineti lauke.

 200. avatar Vadikas

  Pagal Andrėjų kai šuo padaro iš esmės negalima daryti nieko, o vienintelis būdas jį pripratinti yra nuolatinis vedimas į lauką. Gerai. Bet dabar gavom “dovanėlę” – poros metų šunį, kuris jau ir auklėtas, kad namuose nedarytu, puikiai supranta, kad ir didelį ir mažą reikalą reikia atlikti lauke, padaręs jaučiasi labai kaltas ir pan. Pas mus irgi nustatytos griežtos taisyklės – turim ir kitą šunį kuris puikiai išauklėtas, bet su šituo nežinau ką daryti. Vedam tris kartus per dieną pas buvusius šeimininkus buvo vedamas penkis kart per dieną, o vis tiek namuose pas juos varė – dabar jie neturi galimybės jo toliau laikyti, pas juos namuose atsidūrė iš prieglaudos.
  Ačių Juliai, kuri pasiūlė dušą, nes jau pats sau atrodau kaip kraugerys kai lupu, o juk nebausti negaliu, susitaikyti su tom didžiausiom krūvom nesiruošiu – reikia kažkaip tą “kitų sugadintą” šunį išsiauklėti, nes kitu atveju mes tiesiog jį naikinsim, gyventi tokioj aplinkoj visa šeima negalim. O kai turi pasirinkimą primušti ar sunaikinti aš mieliau renkuosi pirmąjį, bent jau kol kas.

 201. avatar Reksas

  Bet koks sunio auklejimas bausmemis baigiasi liudnai,arba padaro ji bailiu arba agresyviu,bet dar negirdejau tokio atvejo ,kad po bausmiu suo nustojo slapintis,o kitas dalykas ar savo vaika jei jis slapintusi lovoje tai pat aukletumet bausmemis duotumet jam i kaili???ar ieskotumet priezasciu del ko tai vyksta ir jas salintumete,kuris kelias teisingesnis????

 202. avatar Aras

  Gal kas žinote kaip sužinoti šuniuko kiek jam laiko ? Labai padėtumėte

 203. avatar Vadikas

  Šuo – ne vaikas, jau vien todėl, kad jis šeimą suprantą kaip hierarchiją, kaip bandą – tokiu atveju baudimas yra pašalinimas iš bandos – tai bausmė. Beje jei negirdėjai, kad griežtas auklėjimas atneša rezultatą tai aš būsiu tau pirmas pavyzdys – pirmasis šuo (mano auklėtas nuo mažumės) greičiau su visu langu išeis į lauką, bet namuose nedarys, vadink kaip nori – gal ir iš baimės, tik man nesvarbu – mes gyvenam kartu jau penktus metus ir kokius tris jau nebėra už ką jį bausti, begiojam kartu pajūriais, mėtom pagalius, teniruojamės komandas (kai kurias daro idealiai) ir sugyvenam, bet su nauju šuniu viskas kitaip ir esu davęs terminą – iki to laiko tie bajeriai nesibaigs teks naikinti. Skirtingai nuo kitų sąžiningai sau tai priimsiu, o ne pradėsiu atidavinėti į kaimus, medžiotojams, į prieglaudas ar panašiai (kur vis tiek po keleto dienų jį sunaikintų), bi tik turėti formalų pasiaiškinimą prieš save. Beje gal kam nors norisi ant galvos tokios laimės – prašau atiduosiu. (kažkodėl manau, kad nei vienas šunų mylėtojas (šunys = vaikai) dabar norintis mane paauklėti neatsilieps).
  p.s. Reksai – ar paliktum svetimą vaiką jei žinotum, kad jį gali sunaikinti? ar būsi teisingas? :)

 204. avatar Reksas

  Zinai ,pasakysiu ,kad tavo zinios yra labai pasene ir aukleji suni labai provincialiai,kaip ir daug kur kaimuose ir jei tau patinka suni turet verga ir ,kad is baimes klausytu tai tavo pasirinkimas tik gaila suns,nepasiseke jam.

 205. avatar Kornelija.

  Laba dieną.
  Noriu paklausti, ką daryti, jei šuo nesišlapina lauke? Kambaryje darant, aš jam dar nebaigus reikaliuko subaudžiu jį. Išvedu į lauką, bet tuomet prie mano akių jis tik žaidžia, o kai aš nusisuku, spėju, atlieka gamtinius reikalus. Bet aš turiu žinoti, kada ir ką jis daro. Kartais pasitaiko, kad prie mano akių jis atlieka, tuomet aš nusisuku. Bet tai nutinka retai. Ką daryti?
  P.s. kas kiek laiko ir kiek kartų per dieną šunį reikia vesti į lauką, kad pripratinti jį atlikti TIK lauke? iš karto ačiū už atsakymus. :)

 206. avatar Vadikas

  Atleiskit už ilgą postą.
  Reksai – gaila šuns? Abu šunys dideli, jų masė didelė. Snukiai jų atrodo agresyviai aplinkiniams, dauguma žmonių bijo tų “sustumtasnukių”, nors jų šeimininkams tai patys mieliausi padarėliai. Išėjus į lauką maniškiai puola džiaugtis prie svetimų, o mamos griebia vaikus ir rėkia. Šuo turi klausyti komandos pasakytos ramiu balsu, turi grįžti nedelsiant, kol kokia mamytė ar bobulytė negavo infarkto. Stiprus skausmas panaudotas tinkamu laiku duoda greitą, užtikrintą rezultatą – sutinku, kad po laiko bausti negalima – šuo turi sieti skausmą su savo veiksmais, reikia išvedinėti, subalansuoti maistą ir girti už pasiekimus ir pan., tačiau taip pat manau, kad šunį yra daug kartų geriau nubausti vieną kartą laiku ir labai stipriai (tiesa būt gerai, kad jis to skausmo tiesiogiai su šeimininku nesietu, bet taip ne visada išeina), nei dešimt kartų niurkyti, stumdyti ir pan. kaip daro dauguma. Šuns įpročių ugdymas skanėstais yra ilgesnis procesas ir tinka mano nuomone ne tarnybiniams, o kokiems mažesniems šunims, kadangi ne visad įprotis grįžti nugali prieš didesnes pagundas, o didesni šunys grįžti privalo. Reikia nustatyti griežtas ir šuniui aiškias taisykles ir ribas, kurių peržengimą jis be išimties sies su nemaloniais pojūčiais, o gerą elgesį su maloniais. Jeigu vienu atveju bausi, o kitu atveju (pvz. prie svečių) – NE, šuo tikrai pavirs į bailiuką, nes supras, kad buvo baudžiamas ne už ribų pažeidimą, o dėl šeimininko blogos nuotaikos. Kitu atveju jis jaučiasi puikiai jam leidžiamose veikti ribose, žino ką ir kaip turi daryti, veikia taip, kad už jį galiu atsakyti. Tai man leidžia teigti, kad šuo su manimi gyvens ilgus metus, o ne bus atiduotas į prieglaudą arba sunaikintas man neapsikentus jo elgesio, kuris kilo dėl mano nesugebėjimo jį auklėti arba noro būti tik geru.
  Beje – dėl mano ankstesnių postų apie antrą šunį, atrodo toks auklėjimas jau duoda rezultatą, nes šuo jau savaitę nedaro namuose, kas praktiškai neįsivaizduojama “praeitiems” (beje “geriems”) šeimininkams, man grįžus džiaugiasi, nebevagia nuo stalo (padėjo garso “spastai”) ir pan. Tikiu, kad išauklėsiu.
  Pasakyk man Reksai – kurioj vietoj suklydau?
  p.s.Kaip sakau – aišku negali reikalauti, kad šuo gyventų kaip žmogus, jei pats gyveni kaip kiaulė. :) (čia aš apie save aišku)

 207. avatar Reksas

  Vadimui matau patinka sadizmas,na cia zmogaus nepakeisi,tik gaila,kad vis dar atsiranda tokiu ,kurie megaujasi skriausdami silpnesni uz save ir taip matyt jauciasi “lyderiu”.

 208. avatar Rūta

  Turiu jorkšyrų veislės kalytę, jai 2,5 mėn. į lauką dar neinam. Namie pratinome daryti ant palučių, naudojamos jūsų patarimais, viskas klostėsi sėkmingai, atrodo viską supranta, atlieka tvarkingai, ir staigiai pradeda vieną dieną daryti bet kur. Paskui vėl viskas klostosi gerai, ir vėl suklysta. Dabar situacija tokia, kad daro šalia palutės. Kaip mums elgtis. Šuniuko niekada nemušiau.

 209. avatar REKSAS

  Turekite kantrybės, o dar geriau veskite šuniuką į lauką ir mokinkite gamtinius reikalus atlikinėti ten.

 210. avatar Erida

  Laba diena. Neseniai parsiveziau suniuka ir jis visur paskui mane keliauja. jei tik iseinu bent minutei is kambario, taciau duris palieku pradaras, kad matytu mane, vis tiek atsikels ir leks paskui, kad ir ir kaip besnaustu.. zinoma, man patinka, kad jis prisiriso prie manes, taciau noretusi, kad bent trumpai ir pats ka paveiktu, nes tik sekioja apsoliuciai visur.. bandziau duot zaislus, sudomint.. bet ne velnio, neidomu, nezaidzia..

 211. avatar Vadikas

  Po to kai čia iš Rekso sužinojau, kad esu sadistiškai nusiteikęs didybės manija sergantis bailys, galintis pasigirti valdžia nebent prieš šunis :), bei tai, kad čia diagnozuojami sutrikimai ne tik šunims :), su dideliu malonumu pranešu, kad šuo išauklėtas (mažiau nei per mėnesį). Į ką įeina – nebedarymas namuose, komandos sėst, šalia, sedėt, nebevagimas nuo stalo … ir dar tas beveik įkyrintis visur sekiojimas iš paskos :) kaip ir Eridos šuns. Na o tie metodai kurie čia siūlomi per pusę metų ir papildomi šunų dresūros kursai tam šuniui davė nebent padidintos buvusių šeimininkų tolerancijos ir kantrybės efektą namuose atsirandančios krūvoms ir blogam kvapui, kuri be abejo vis tiek būtų išsekusi. Šiuo metu dirbam ties komanda “pas mane” (nes šuo per du metus taip ir neišmoko grįžti be pyrago lauke). Pranešiu kai su tuo nebebus problemų.

 212. avatar Reksas

  Matau Vadikas yra puikus “treneris”tai galetu isteigt savo mokykla atsidaryt internetini puslapi ir bandyt taikyt savo “puikius”metodus,bei mokyt zmones savo “paslapciu”tada galetume pakalbet apie tamstos kompetencija dresuros auklejimo srityje,gal taptumet zymiu treneriu.

 213. avatar Indre

  Sveiki,matau visu problemeles cia su maziukais suniukais,o musu suniui jau 7 menesiai,kuo toliau tuo darosi blogesnis.. SIpradziu sisiodavo namuose ant grindu,kilimu,lovoje,visuose kambariuose,nors gyvename name su uzdaru kiemu,vasara durys i lauka budavo atidarytos vos ne visa diena suniukas iseidavo i lauka,gryzta ir pasisioja.Veliau vis dazniau pradejo slapintis lauke,ant palutes prisisiodavo tik paliktas namie ar po nakties miego.Dabar suniui daugiau nei 7 menesiai,ir niekaip neatpranta slapintis ant palutes,pabudes po nakties ne laukia nekencia o prisisioja ant palutes arba salia,prikakoja irgi.Paliktas vienas namuose drasko visus daiktus,kilimus ,pagalves,viska kas papuola..va man taijau tikrai rankos svyra..

 214. avatar Reksas

  Indre, http://www.reksas.lt/suns-gamtiniu-reikalu-atlikimas-namuose/

 215. avatar Kaip išsirinkti ir auginti šunį. Jūsų atsakomybė | ŠUNŲ DRESŪRA MOKYKLOJE REKSAS

  [...] Pirmiausia problema, ką šeimininkai pastebi – šlapinimasis ir apie tai jau nemažai rašyta mūsų svetainėje. Kitos problemos – kandimas, lojimas, cypimas, namų draskymas yra tik aisbergo viršūnė. [...]

 216. avatar Sim

  Sveiki,
  auginame 5 mėn. vilkiukę, tačiau susiduriame su vis didėjančia problema. Šuo pradėjo urgzti ir net bandyti kąsti, jei bandai prieiti ar paglostyti ėdimo metu. Net iš tolo jaučia, kad artiniesi, tai įsitempia ir sustingsta prie to savo bliūdo, o arčiau priėjus pradėjo ir pult. Jos ėdalo niekada nieks neatiminėjo, nebarė ėdančios, ar kaip kitaip nieks niekada jos neerzino, tai net nežinau iš kur ta agresija atsirado.
  Kita problema, ir vėlgi susijusi su agresyvumu. Gyvename nuosavame name, tai nieks neaplotas nepraeina – puola ant visų – žmonių, šunų, mašinų, bet tik tada, jei šalia yra šeimininkai, jei ne, tai visko bijo ir bėga uodegą pabrukus. Bet taip elgiasi ne tik namie. Svetimoje aplinkoje taip pat ant visu puola.
  Nebežinome kaip elgtis, bijome, kad galim sugadinti šunį. Nes šiaip yra miela ir protinga kalikė.

 217. avatar gitana

  sveiki.padekite!!turiu jorkute 6menesiu.ji nuo triju menesiu twarkingai atligdawo reikalus ant palutes.ir kartais i lauka iseidawom.o dabar nesuprantu jau antra diena daro kur nori megamajame ant kilimo nu kur nori ji padaro.jai dabar 6men.nemanau kad ji del ko kerstautu.aciu uz atsakyma.

 218. avatar Reksas

  Gitana, perskaitykite http://www.reksas.lt/suns-gamtiniu-reikalu-atlikimas-namuose/

 219. avatar Dirbtinė žolė šunims | ŠUNŲ DRESŪRA MOKYKLOJE REKSAS

  [...] pradeda siaubti namus. Siaubdamas gali ir prišlapinti, išsituštinti namuose iš nuobodulio: su šlapinimosi problema tenka daug ir sunkiai dirbti. Nevedant šuns į lauką, jis tampa nesocialus, atsiranda įvairių [...]

 220. avatar ihmantas

  sveiki,panagrinekim ir kitas galimybes kodel suniukas slapinasi namie ,aptarta ligos,ruja,dominavimas bet yra dar toks dalykas kaip lauko baime .kaip yra pas vilkus sunis laukineje gamtoje.mazi vilkiukai kol mazi ir nesuaugs iki tokio lygio kol gales apsiginti patys ,tustinasi oloje kur vilke ar vilkas panaikina visus pedsakus ir jis ramiai jauciasi.namuose jam tokia pati ola ir seimos nariai gaujos nariai panaikinantys jo kvapa ,suniukas jauciasi saugus ir nenori tustintis lauke kur jam pagal istinktus atrodo nesaugu.todel siuo atveju reiketu pradeti dirbti ta linkme ,kad suniukui suteikt lauke saugumo jausma,supazindinti ji su aplinka automobiliais ,zmonemis,dviratininkais ir tt

 221. avatar reksas

  Taip,tai teisingas pastebejimas buna ,kad suo jaucia stresa lauke ,bijo garsu,vejo sniokstimo automobiliu garso,cia svarbu ankstyva socializacija,kuri prasideda nuo 2 men iki 5men ,tai vienas svarbiausiu jauno suniuko amziaus tarpsniu,kai reikia isvest bent trumpam i lauka,ir vis plest suniukui pasaulio pazinima.

 222. avatar Karolina

  Laba diena,turiu stafa jam 7men,kaip buvo mazas darydavo namie,bet vis isleisdavom i kiema,sava kiema ir kartais isvesdavom i lauka,nes gydytojas neleido iki kol neturi skiepu vesti i lauka. dabar turime beda,musu sunelis gamtinius reikalus daro tik kieme arba kambaryje lauke nepavyksta jam tik kartais pasizymedamas teritorija. ka daryti?kaip ji ismokinti kad turi daryti lauke…P.S. mes gyvename angijoje,tat neturime salygu besti i dresuros mokykla,o i angliska nesinori.

 223. avatar Jonas

  Karolina, Jums reiktų pasikonsultuoti su gyvūnų elgesio specialistu. Arba galime suteikti konsultaciją per Skype. Galite pasirinkti.

 224. avatar Anonimas

  butu labai puiku pasikalbeti per skype,arba jusu telefona numeri suzinoti.

 225. avatar Jonas

  Karolina, susirašykime adresu jonas@reksas.lt .

 226. avatar Agnė

  Sveiki,ačiū už straipsnį .Auginu rusų toiterjerę 1metai, pratinam daryti lauke ,bandėm ir ant palutes, bet jokių rezultatu,jau metus kariaujam .Darom viską teisingai,taip,kaip ir jus rašėte straipsnyje , ji bijo ,kai padaro nusikaltimą :D supranta,kad padarė blogai, bet vis tiek daro..neužtenka jau kantrybės,ji šlapinasi ir tuštinasi kur tik panorėjus , gali ant kilimo,ant fotelio,ant lovos.Ar yra dar kokių rimtesnių būdų pripratinti daryti į vieną vietą ?Ačiū labai .

 227. avatar Reksas

  Agne, siūlome paskaityti dar vieną straipsnį šia tema: http://www.reksas.lt/suns-gamtiniu-reikalu-atlikimas-namuose/
  Jei norite konsultacijos, prašome kreiptis kontaktuose nurodytu telefonu

 228. avatar Justas

  sveiki noreciau paklausti kiek laiko nesiojate savo prancuzu buldoga
  nes mano prancuzu buldogas daro ant laiptu kai eina jam jau 5 men

 229. avatar Solveiga

  Laba diena, Prieš porą dienų,įsigijome mišrūniukę, toiterjero ir jorkšyriukės,kalytė yra tokia mažutė, kad telpa i delną.Savo reikaliukus daro kur papuola, ant palutės nedaro nors nunešu, kai pradeda daryti išsigasta ir nebedaro nieko. Į lauką nevedu nes yra tokia mažutė, kad vargu ar vaikščios vedama pavadėliu. Beja yra be skiepuko šiuo metu laukiam, tad bijau, kad lauke neužsikrėtu ar nepasigautų ko.Kaip patartumėte elgtis su tokiu mažu šuniuku, ir kokį geriausiai maistelį rigtis.

 230. avatar Spicas

  Sveiki,labai reikia jusu patarimo. Auginame mazaji vokieciu spica,dabar jam jau virs metu ir vistiek slapinasi namuose. Vedame i lauka daugiau nei 5 kartus per diena,bet gryzes vistiek sisioja ant baldu,geliu,stalo koju ir net uzuolaidu. Mama nebeturi kantrybes su juo “cackintis” bet atiduoti irgi nenori. Smarkiai barame suni kai viduj prisisioja,dababr susidare vaizdas kad jis tiesiog nebesulaiko slapimo. Labai prasau jusu patarimo.

 231. avatar Reksas

  Sveiki,
  Jei jis tikrai nelaiko slapimo, kreipkites i veterinarus. Tai gali buti ir elgesio problemos. Jei reikia konsultacijos, kreipkites kontaktuose nurodytu telefonu.

 232. avatar Raimonda

  laba diena, norėčiau pasiteirauti kaip išmokyti šuniuką daryti kitoje vietoje? Šuniukui 4 mėn, visada daro ant palutės kambaryje, bet norime išmokyti, kad tai darytų ant palutės koridoriuje. kaip jį reikėtų perauklėti?

 233. avatar Reksas

  Raimonda, musu nuomone – suo gamtinius reikalus turi atlikineti lauke.

 234. avatar Jokršyras

  Laba diena,
  Jorkšyrui (berniukui) 7 mėnesiai, niekada neturėjo bėdų dėl šlapinimosi, jau nuo 2 mėnesių darė ant palutės arba lauke. Bet jau kokios dvi savaitės kaip pradėjo kiloti koją namuose ant sienų ir baldų, kelis kartus pridarė į vieno šeimos nario lovą ir ant sofos. Niekada nedaro kai būnu tik aš viena namuose ar mano kambaryje, tačiau vos grįžus namiškiams kelia koją…Atrodo, kad jau viską išbandėm, tiek bausmes, tiek ignoravimą (manėm, kad taip elgiasi siekdamas dėmesio, nes atrodo, kad taip elgiasi parodžius kitam šuniui dėmesio, šlapinasi demostratyviai, kad visi matytu ir stebi visus kaip reaguos).. Gal žinote kur galėtų būti problema? Galbūt stengiasi dominuoti kitų atžvilgių? Kaip panaikinti tokį elgiasį?

 235. avatar Reksas

  Sveiki, leidziant suniui gamtinius reikalus atlikineti IR namie IR lauke neretai prasideda tokios problemos. Todel vedziokite i lauka, bei padidinkite fizini kruvi.

 236. avatar Daina

  Laba diena,
  Reikalingas patarimas…turiu 8 men. kalyte.Vedzioju 3 kartus per diena, bet vistiek pridaro namuose, tiek balute, tiek tustinasi.Isvedus i lauka atlieka abu reikalus, tada pagiriu, turetu buti viskas gerai, bet per nakti neiskencia ryte randu prisiusiota. dienos metu tustinasi namuose, nors buna neseniai pavedziota. Nzn ka daryti, tokio amziaus jau turetu iskenteti. Suniukas ne veislinis.Pabaru grieztai, ji supranta kad blogai padare, vos tik pamatau nusikaltima, bet vistiek daro.Kaip elgtis?

 237. avatar Reksas

  Daina, turekite kantrybes ir veskite dazniau i lauka.

 238. avatar laura

  Priglaudėme 8-12 mėn. kalytę iš prieglaudos. Savaitę draugaujame, tačiau turime bėdų dėl balučių. Kalytė kažkaip keistai dažniausiai iškenčia nepadariusi per naktį ir kol grįžtame iš darbo (4-8 val.), tačiau mums esant namuose daro kad ir labai mažas balutes kas 1,5-2 val., o padariusi bėga slėptis. Prašytis į lauką silpnais cyptelėjimais yra bandžiusi kelis kartus 4:30 ryte – kartą spėjome išvesti, kitą – ne. O dienos metu nesiprašo. Išvesta į lauką balutes daro iš karto. Labai dažnai ji nenori vaikščioti, įsispiria ir žiūri namų link. Kalbinu, timpteliu, kad eitų, panešu kiek į priekį, bet už kelių metrų – tas pats. Čia gal ir kita problema, nesusijusi su šlapinimusi… Dėkoju už atsakymą.

 239. avatar Reksas

  Laura, turekite kantrybes, suniukas dar tik savaite pas jus!

 240. avatar laura

  Ačiū, reikalai su balutėmis taisosi, labai džiaugiamės. Tik iškyla kitos problemos (lauke viską renka ir ėda nuo žemės, net ir š.). Bandome spręsti žodinio barimo pagalba, tik kol kas negelbėja…

 241. avatar Jurgita

  Turim didelę problemą.Auginu 1,5 metu Labradorų veislės kalytę.Dienos metu ji būna namuose viena. Grįžus namo visada randu balutę ir daugiau…Tai kartojasi kiekvieną dieną.Jei būnam kartu, ji gali iškentėti visą dieną.Jau praradau bet kokią viltį.Patarkit prašau,ką daryti.
  Ačiū.

 242. avatar Reksas

  Jurgita, del konsultacjos kreipkites kontaktuose nurodytu telefonu.

 243. avatar Ema

  Sveiki, prieš penkias dienas namuose atsirado anglų buldogiukas, jam dabar lygiai trys mėnesiai. Tuštinasi šunelis lauke, tačiau su šlapinimusi yra problemėlių dar. Per naktį kartais pavyksta iškentėti,o kartais ne…ir nežinau nuo ko tai priklauso, nes dabar stengiuosi šerti tris kart per dieną, vesti 4 kartus: 8h, 13h, 18h, 23h. Visuomet vedu po šėrimo, bet ryte net jei nebūna prišlapinęs naktį, tai paėdęs nebegali iškentėt iki lauko. Taip pat po žaidimų nebegali kentėti. Bet kai nieko nėra namie – nepridaro. Kaip atpratinti jį šlapintis namuose, kai dieną esu namie. Ar jis dar per mažas?

 244. avatar Reksas

  3 menesiu suniuka pradzioje reikia vesti kas 3-4 h. i lauka.

 245. avatar Laima

  Sveiki, gal galėtumėt patarti, kaip elgtis su Maltos Bišoniuku (patinėliu).Jam jau 9 mėn., tačiau niekaip nesugebėjom išmokinti lauke daryti gamtinius reikalus. (kartais pavyksta “pagauti” lauke ).Vedžiojam dažnai, nepadaro, o grįžus po kurio laiko, jau matom, kad yra bala arba krūvelė. Kažkas užeina ir pradeda kandžioti į kulnis, daugiausiai vyrui, labai loja, jei kas ateina į svečius. Kelia nuostabą, nes mes turėjom kalytę tos pačios veislės, buvo švelni su visais, net sunkiai sirgdama, nedarė namie.

 246. avatar indre

  sveiki.turim pinceriuke 4men. bet kartais man atrodo,kad ji piktybiskai sysioja. pareina is kiemo ir padaro,ar lovoj mano. kartais atrodo,kad jai slapimas nelaiko. ar gali but suniukui pusles uzdegimas?

 247. avatar Reksas

  Indre, zinoma, kad gali. Bet greiciausiai cia yra auklejimo spragos.

 248. avatar Aida

  Sveiki, turime ir mes problemele, pries 2 menesius pasiemem is prieglaudos misrune kalyte, maisyta su dobermanu. Tada jai buvo 2.5 men. Siuo metu jai 4 men.
  Labai puikiai supranta, kad reikalus reikia atlikti lauke, nes kai esu namie nieko nepridaro, o kai ateina laikas i lauka, tai begte ant pievutes ir padaro ka reikia. Taciau tik iseinu i darba ir lieka viena visada randu balute, ar net kruvele, per nakti tas pats, visada randu balute ir kruvele. Vedzioju 3 kartus, ryte, grizusi is darbo ir pries miega. Visada lauke padaro visus reikalus. Nakciai ir kai iseinu i darba uzdarome ja virtuveje… Patarkit kaip atpratinti ja daryti namie, kai ji lieka viena.
  Aciu labai

 249. avatar Reksas

  Aida, tokio amziaus suniuka i lauka reikia vesti daug dazniau.

 250. avatar Aida

  Supratau, aciu. O tai nuo kiek laiko gales mazinti isejima i lauka?

 251. avatar Reksas

  Aida, tai priklauso nuo suns. Taciau 4 men mazylis turetu but vedamas maziausiai 5-6 kartus. Dazniau vedamas i lauka suo, greiciau pripranta prie to, kad namai – ne tualetas.

 252. avatar Eugenijus

  Laba diena. Turim tokią problemą. Pas mus nykštukinis vokiečių špicas 4 mėnesių, namuose lyg ir viskas tvarkoje visus savo reikalus mažus ir didelius atlieka ant palutės bet išėjus į lauką viskas tarsi užsirakina, kol neišėjes viskas gerai noriai eina šokinėja džiaugiasi bet tik išeina iškarto tempia namo, nieko neuosto tik į namų puse žiūro ir tempia pavadelį, visiškai nenori vaikščioti lauke o tik parėjes namo iškarto padaro savoreikalus ant palytės

 253. avatar agnė

  Sveiki , norėjau paklausti , nebežinom ka daryti šunelis beveik 2metų , veislės jorkšyro terjeras , vedam į lauka atrodo atlieka reikalus, namie net palute esame padėje , bet kaip kėlė koja nuo mažens taip ir tebekelia visur ir rimtesnius reikalus namie atlikinėja , baram stengiamies kaip beišmanydami to išvengti , pakeliam ir balsa, jis jau net pats supranta ir bėga slėptis , tai norėtume paklausti ar gauti patarima kaip auklėti kitaip?

 254. avatar Reksas

  Agne, paskaitykite dar kartelį šį straipsnį http://www.reksas.lt/suns-gamtiniu-reikalu-atlikimas-namuose/

 255. avatar Agnė

  Ačiū, bandysime šitokiu būdu kažką pakeisti , gal pavyks ;)

 256. avatar gabija

  aciu uz patarima

 257. avatar Vanesa

  Sweiki, norejau paklausti mes neseniai nusipirkome sunyte Vokieciu Nykstukini Spica, ir mes visa seima nezinome ar galima 4. men vesti i lauka? :)

 258. avatar Reksas

  Galima.

 259. avatar Vanesa

  Aciu :)

 260. avatar Aurelija

  Laba diena,
  Pries gera savaite isigijau Vokieciu nykstukini spica (kalyte) jinai 4menesiu. ir ji labai mazai valgo, duodam sauso maistelio nes kai pirkom sake geriau sausa duoti, tai nupirkom jai sausu, ir jinai nevalgo, labai retai pakramto o siandien nieko nevalge kiek maciau, as labai del to jaudinuosi.. :(

 261. avatar Julija

  Labas vakaras,
  Nusipirkau Nykstukini spicuka mergaite, ir ji labai megsta viska kramtyti, kramto apsoliuciai viska, ir dar ar tiesa kad jiems reikia ir i maistuka imaisyti kosyte ??

 262. avatar Evita

  Mano šuniukui (Jorkšyro terjerui) 10 mėnesių, bet kada išvedu ją jį nieko lauke nepadaro… Grįžus namo viską padaro…

 263. avatar Arturas

  sveiki ka daryt jai sibiro haskis tuštinasi laukia ,bet kai palieki viena bent keliom valandom po išvedimo i lauka randi ir kruvele nemaza ir balute ?

 264. avatar Reksas

  Arturai, suo tikriausiai stresuoja del jusu isejimo. Del konsultacijos kreipkites kontaktuose nurodytu telefonu.

 265. avatar juodoji roze

  Sveiki , mano suniui jau 1metai su puse ,bet jis arba neiskencia arba negali iprasti nakti nesisioti,bijau netiesti laikrascio nes gali tada ant zebesbuti bala.jis yra n.pincerio misrunas.gal galita patarti?

 266. avatar Lina

  sveiki,turiu tokia problema.Suniukui apie 1 metai,paimtas is prieglaudos pries 3 savaites-pudeliukas.gamtinius reikalus atlieka tvarkingai lauke,bet man isvykus is namu kelioms valandoms ir sugryzus suniukas taip dziaugisi,sokineja kad net “apsisiusioja”.O siandien tik man paemus pavaduka kad ji isvesti i lauka -ir vel tas pats…,nors lauke buvo pries 2 valandas.Kaip man elgtis kad ji atpratint nuo tokio jausmu protrukio .

 267. avatar Reksas

  Lina, mūsų puslapyje yra nemažai informacijos. Vienas iš straipsnių, kuris turėtų jums būti naudingas – http://www.reksas.lt/nevalyvas-suns-slapinimasis/

 268. avatar Hugis

  Sveiki noreciau puslapio administratoriaus patarimo. Turiu beveik 4 men. borderterjera kai iseni i lauka su juo truputi pabegioji jis pradeda drebeti ir prasosi ant ranku.

 269. avatar Toma

  Prašau patarimo. 4 metų Jorkšyro terjeras pakeitė namus (gal tai turi kokios reikšmės). Reikalus tvarkingai atlikinėja lauke, bet pradėjo namuose žymėtis… Po keletą lašų, bet visus kampus “sužymi”… Kai namuose būna ne vienas tokia veikla neužsiima, o kai tik paliekamas namuose vienas, grįžus visuomet randame “siurprizą”. Gal pasiūlytumėte išeitį..? Iš anksto ačiū.

 270. avatar Rugile

  Turiu suniuką 2m. veislė rusų zaisliukas.Lauke gamtinius reikalus atlieka labai gerai,bet namie kur tik paziuresi pilma balucių.Nežinau ka daryti,mama ant jo labai pyksta nori ismest i lauką ir palikti,kad jis sušaltu i ledą.As jai neleidziu to padaryti.Noriu suzinot kaip priversti ji nedaryti gamtinių reikalų,nes tai jau igriso iki gyvo kaulo.Prasau padekyte :)

 271. avatar Reksas

  Rugile, dazniau veskite suniuka i lauka.

 272. avatar nese

  Norejau pasiklausti. Auginu haski kalyte jei 4 men pasiimem 1.6 men. Niekaip negalime pripratinti lauke daryti reikalu. Paskutini karta prisisiojo vaikui i lova o mum prikakojo i lova. Nebezinome ka daryt. Ji tikrai yra mylima ir lepinama. Gal ka patarumet. Aciu

 273. avatar Maja

  Sveiki, turiu erdelio terjero kalytę 4 mėnesių, jau mėnesi bandome pripratinti atliktu savo reikalus lauke, bet ji lauke tai daro jei tuo momentu ji yra ten, bet daržniausiai po ilgo pasivaikščiojimo ji grįžusi namo pridaro, jau nežinome ką daryti.

 274. avatar Sveta

  Sveiki,
  Mūsų nykštukiniam Špicui jau 10 mėnuo, o jis nenustoja daryti visus reikalus namie. Vedame atsikėlę ryte 6val. ir grįžę iš darbo 16,30val. Tačiau paryčiais jis nubėga į vonią kur palutė patiesta ar virtuvę ir padaro balą ir didelį reikalą ir jį dar bando valgyti, dėl to man tenka miegoti pusiau prabudus ir bėgti paryčiais tikrinti ar ką pridarė, kad spėčiau sutvarkyti kol nesuvalgė. Kol būname darbe jis gali pridaryti tų pačių reikalų, o gali ir nepridaryti, kaip jam šauna į galvą. Bet kantrybė trūksta, kai jis vidury dienos pakelia koją ir apšlapina lyginimo lentos koją, kol lyginu skalbinius. Smarvė nuo jo šlapimo jau įsiėdė į laminato plyšius ir vonios plytelių tarpus, nes patiesiame jam palutę, o jis nesivargina ant jos net pataikyti kartais, tik priekines letenas pastato ir gana. Barame jį balsu, kai pridaro ne ant palutės, būna ir su šlepete per pūkuotą užpakalį suduodame nestipriai, bet jis tik bėga slėptis, o kai valau balas – jam viskas atrodo toliau kaip žaidimas. Ką darome ne taip?

 275. avatar Reksas

  Nelaikykit namie paluciu! Suniukas turi buti vedamas kuo dazniau i lauka. Kol bus palutes, tol jam bus sudaroma galimybe gamtinius reikalus atlikti namie.

 276. avatar Silvija

  Turiu 5men bigliuka,ir noriu suzinoti ar ne per anksti yra tiketis kad jis islaikys slapima per nakti? Gyvename nuosavame name i kiema iseina daznai,prasos i kiema duris braizo kai nori rimtam reikalui,o kai nori sisioti nueina prie duru ir sedi laukia atidarys kasnors ar ne,jeigu niekas nepastebi kad jis lauke prie duru tada jis nueina ir toliau zaidzia arba atsigula i savo guoli. As jau beveik 3 savaites miegu ne savo lovoj salia draugo,o apacioj su suneliu vienam kambari kad pajutus kaip jis prasosi i lauka galeciau ji isleisti,nes virsuj buvo per viena nakti ir prisisiojes ir prikakojas 2 kartus.As gana velai einu miegoti apie 12:00 nakties ir isleidziu i lauka paskutini karta tokiu metu,o draugas keliasi i darba 6:00 ryto,siulo jam i lauka bet jis nenori eiti. Kada galimka tiketis kad jis iskes visa nakti nesislapines?

 277. avatar Di

  Pakeiskit maitinimo grafika, neduokit valgyti po 20 val, dazniausiai suo pavalgo ir po to daug geria valdens, turetu susitvarkyt mano nuo 5 men nakty nesiprase

 278. avatar Akvilina

  Ką daryti mano šuniukui(Jorkšyro terjerui) 2 mėnesiai(berniukas). Vakar buvo pirmą kartą lauke. Kaip jį išmokyti vaikščioti, nes jis bijo, atsisėdą ant asfalto ir dreba.O namuose žaidžia,bėgioja…..

 279. avatar Reksas

  Akvilina, daugiau vaikščiokite su šuniuku į lauką.

 280. avatar Cola

  Sveiki. Cola 5 men prieglaudos kalyte. Nemoka niekaip reikalu daryti lauke. Laiko daznai vedzioti nera kada. Lauke isejus laksto, kad ir valanda, bet ne reikalai galvoje. Pareina namo ir tada bega ant palutes. Kaip jai padeti?

 281. avatar Reksas

  Sveiki, raskite jai laiko, nes kitaip beda nesusitvarkys. Reik daznai vedziot i lauka.

 282. avatar Johne226

  I think you have observed some very interesting details , appreciate it for the post. ffgbeefbbebd

 283. avatar Ieva

  Sveiki, auginam 7 mėn, ilgaplaukio takso kalytę Karamelę,
  pas ji dar tik antrą mėnesi. Tačiau jau buvo apsipratusi ir visus reikaliukus atlikdavo tik lauke, tačiau pastaruoju metu pradėjo palikinėti “dovanėles” ant lovų,ir visiškai nesuprantam kodėl, nes tikrai vedžiojam(4 kartus per diena mažiausiai) ir atlieka viską lauke, bet grįžus namo, (ar palikus ja vieną), po kiek laiko randam tų “dovanėlių”. Net neįsivaizduojam kaip elgtis, prašau padėkit:)

Komentuoti

(būtinas)

 • Kas yra “Reksas” ?

  "Reksas" - tai ambicinga, veržli jaunų kinologijos specialistų komanda, plačiai besispecializuojanti įvairiose šunininkystės srityse: nuo šuns auklėjimo iki paruošimo parodoms.

  Mūsų specialistų patirtis siekia daugiau nei 15 metų, turime sukaupę didžiulį bagažą žinių ir praktinės patirties, kuriais noriai dalinamės. Mūsų vedami užsiėmimai tampa malonūs šeimininkams ir saugūs jų augintiniams, kadangi Išskirtinai dirbame tik su naujausia - teigiamos motyvacijos technika.

  "Reksas" - už harmoningus žmogaus ir šuns santykius !
 • Apie “Rekso” paslaugas

  Vedame šias treniruotes (grupėje ir individualiai): šunų socializavimas, dresūra, elgesio korekcija, ruošimas parodoms.

  Mūsų kvalifikuoti treneriai konsultuoja šunų auklėjimo, priežiūros, mitybos ir kitais klausimais.

  Rengiame seminarus šunų auklėjimo ir elgesio korekcijos klausimais.

  Susisiekite su mumis:
  Kaune: (8-687) 92 207
  Vilniuje: (8-610) 27 640