boloneleRingo dresūra – kam ji reikalinga? Galbūt ne vienas iš mūsų taip svarstome, tačiau, ar ringo dresūra iš tikrųjų bevertė ? Iš tiesų, šuns paruošimas ringui leidžia geriau parodyti šuns išvaizdos privalumus. Norėdami šunį tinkamai paruošti ringui, būtina jį išmokyti taisyklingai (taip kaip būdinga Jūsų šuns veislei) stovėti, rodyti dantis bei gražiai bėgti. Šis paruošimas padeda parodos ringo teisėjui geriau pastebėti Jūsų šuns privalumus ir trūkumus (yra įvairiausių būdų, kaip tam tikrus trūkumus paversti privalumais, bet tai – hendleriavimo menas).

Šuniuką mokyti ringo dresūros galite pradėti nuo 8 savaičių. Puikus būdas skatinti deramą ir pageidaujamą elgesį – skanėstas. Su juo puikiai galima atkreipti šuns dėmesį, kai šuo stovi arba juda. Tačiau jei šuo pernelyg reguoja į skanėstą – patartina jo nenaudoti. Rekomenduojama ringo dresūros mokyti šunelių grupėse, taip Jūsų augintinis greičiau pripras prie panašių, kaip tikroje parodoje, situacijų.

1. Stovėsena. Jūsų šuo turi išmokti ramiai stovėti taip, kad teisėjui būtų lengva matyti jo kaulų bei raumenų struktūrą. Ši padėtis skirtingoms veislėms šiek tiek skiriasi, tačiau esmė išlieka ta pati: priekinės kojos turi būti pečių plotyje bei vienoje linijoje, galinės kojos – pastatytos šiek tiek atgal, kad sudarytų atitinkamą kampą. Norėdamas išmokyti taisyklingos stovėsenos, šeimininkas turi pripratinti šunį prie kūno lietimo, kojų kilnojimo ir pan. Šeimininkas ar hendleris turi pastatyti šuns kojas į taisyklingą padėtį, pripratę prie taisyklingos stovėsenos šunys atsistoja į reikiamą poziciją patys. Ringe šunį gali išstatinėti tiek šeimininkas, tiek hendleris, todėl šuo turėtų nebijoti įvairių prisilietimų. Kai kurie šunys puikiai atsistoja patys, tai vadinama „laisva stovėsena“.

2. Bėgimas. Bėgimas ratu reikalauja daug darbo ir pastangų tiek iš šuns, tiek iš šeimininko (hendlerio). Iš pirmo žvilgsnio, kas gi čia sunkaus? Visų pirma, kai judame ratu, būtina parinkti tinkamą tempą, kad šuns nugaros linija būtų kiek įmanoma tiesesnė bei judesys atrodytų stabilus. Šunelis negali šokinėti, turi judėti ristele.Vis dėlto, kai kurios veislės turi tik jai būdingus reikalavimus. Pvz.: vokiečių aviganiai kai kuriose parodose turi bėgti savo šeimininko priekyje ant ilgesnio pavadėlio. Teisėjai gali paprašyti apibėgti trikampį – taip matoma, ar šuo nejuda netaisyklingai iškraipydamas kojų.

3. Dantų rodymas. Teisėjas turi pažiūrėti Jūsų šuniuko sąkandį. Kiekvieną dieną pratinkite šuniuką parodyti dantis: šuneliui sukandus dantis pakeliama iš pradžių viršutinė, paskui – apatinė lūpa. Kai turite galimybę, paprašykite ne tik šeimos narių, bet ir svetimų žmonių pažiūrėti Jūsų šunelio sąkandį, kitaip Jūsų augintinis gali neleisti to padaryti teisėjui. Parodos metu teisėjas gali paprašyti, kad savo šunelio sąkandį parodytumėte Jūs.

Ne ką mažiau svarbi ir šuniuko socializacija. Šuniukas turi ramiai reguoti į parodoje aplink jį besisukinėjančius kitus šunis bei jų šeimininkus, be abejo – teisėją. Už parodytą agresiją net puikaus sudėjimo šuo gali būti pašalintas (diskvalifikuotas). Supažindinus šunį su įvairiomis situacijomis, tai jį paskatins išlikti ramiu, pasitikinčiu savimi bei laimingu parodos metu.

Jei kyla neaiškumų, mielai kreipkitės į specialistą ir jis tikrai patars, kaip geriau paruošti šunį parodos ringui.

Parengta pagal: http://www.ehow.com