Sveiki,

Gal galėtumėte pasidalinti patirtimi, kaip išmokyti šunį ramiai sutikti ateinančius svečius? Šokinėja, spyruokliuoja aplinkui.. o taip norėtusi, kad jis sėdetų ir lauktų, kol į jį bus atkreiptas dėmesys. Šuniukas dar jaunas, 3.5 men., bet manau, kad derėtų pradėti jį kaip nors mokinti.

Ačiū

Pradėsime nuo sunkiausios dalies. Jei ją įveiksite, toliau viskas kitkas bus nesudėtinga. Jums nuo šiol reikės grįžus iš darbo ar po ilgesnės pertraukos namo visiškai nekreipti dėmesio į šuniuką. Nesvarbu, ką bedarytų, ignoruokite jį ir nesakykite nė žodžio net kai šoks ant Jūsų (kaip įsitikinote, tai nepadeda).  Šuo dėmesį gaus tik tada, kai nusiramins. Po poros, trijų dienų šuo turėtų pradėti ramiau reaguoti į Jus grįžtančius. Tiesa, taip turi elgtis visi namiškiai. Jei vienas šeimos narys elgsis vienaip, o kitas kitaip, šuo nesupras naujų taisyklių.

Praėjus dar kelioms dienoms pradėkite mokinti šunį. Praveriate duris, šuo pribėga prie Jūsų, kai tik būna šalia, gauna mažą skanėsto gabaliuką. Jei bando vėl lipti, nieko nesakote, nueinate nuo jo. Kitaip tariant, šuo skatinamas būti šalia, bet ne ant Jūsų kelnių.

Dar po 2-3 dienų pabandykite antrąjį pratimą atlikti pakviesti kaimyną, giminaitį. Pakeiskite sąlygas: jei šuo stipriai pradeda šokinėti, žmogus išeina pro duris. Jei šuo ramus, gauna skanėstą iš kaimyno. Pabandžius keletą kartų šuo turėtų suprasti, kokia “gerojo kaimyno” su maistu dingimo priežastis.

Keičiant tokį elgesį galima rasti daug variacijų. Šokinėjimas gali parodyti ir šuns fizinės energijos perteklių. Todėl, kad šuo nustotų šokinėti, reikia su juo daugiau vaikščioti ir žaisti.