suo-soka-ant-zmogausŠunys paprastai nešokinėja ant žmonių, kad parodytų agresiją, tačiau gyvūno šuolis žmogui gali būti labai žalingas. Šuo gali pargriauti senuką ir išgąsdinti mažą vaiką. Nors šuniukas ir daugybę metų lankė dresūros mokyklą, tai dažniausiai nepadeda išvengti šokinėjimo ant šeimos narių ir nepažįstamų. Greičiausiai, jau klausėte pažįstamų, kaip atsikratyti šio įpročio ir gavote įvairiausių patarimų: mindžioti kojas, spirti į šoną, purkšti vandeniu ir t.t. Mes siūlome pasinaudoti humaniškais šio straipsnio patarimais.

Iš pradžių, įsivaizduokite šuns poziciją. Jam visiškai nesuprantama, kad šis įprotis Jus erzina. Jis gali jausti, kad Jūs jaučiatės liūdnai, tačiau šuo nejaučia, kad to priežastis – šokinėjimas. Šunims patinka pasisveikinant pauostyti ir palaižyti žmogaus veidą tarsi nebūtų ūgio skirtumų. Šuns noras parodyti savo palankumą gali būti toks didžiulis, kad pasisveikindamas su mylimu šeimininku šuo gali pašokti labai aukštai.

Prie noro pašokus „pabučiuoti“ prisideda ir šuns susijaudinimas pamačius Jus ar kitą žmogų namie. Todėl sutikęs žmogų šuo dar stipriau šokinėja, apimtas jaudulio silpniau klauso arba iš viso neklauso šeimininko komandos.

Kaip elgtis?

1. Silpninkite šuns susijaudinimą.
Jei pamokysite šunelį išlikti ramesniu, kai sutiks kitą žmogų, šuo galės išgirsti Jūsų duodamas komandas. Pradėkite būdami patys ramūs. Kai grįžtate namo, ignoruokite šunį, neskubėkite iš karto sveikintis su šunimi, o atlikite šį ritualą po kelių minučių, kai šuo mažiau susijaudinęs ir ramesnis.

2. Pašalinkite įprotį šokti prie Jūsų veido.
Šunys turi puikią uoslę, jiems nėra kasdieninės būtinybės Jums laižyti veido. Tačiau Jei norite pasisveikinti su šuneliu šiuo būdu, padėkite pasilenkdami, pritūpdami šalia jo. Šuniui nebereikės šokti, jis su Jumis pasisveikins ramiau.

3. Paverskite minėtus įpročius ramiu elgesiu.
Stenkitės vengti grubaus šuns elgesio. Mokykite jį elgtis švelniai, kad šuo suprastų, jog jaučiantis laimingai nereikia elgtis šiurkščiai. Kai šuo nešoka ant Jūsų, o laukia Jūsų pasilenkimo, pritūpimo, girkite jį, duokite skanėstų.

4. Išmokykite ir reikalaukite komandos „sėdėti“.
Mokykite šios komandos kiekvieną dieną. Ne vien mokykite, naudokite ją praktiškai. Girkite ir skatinkite jį entuziastingai, kai šuo pasielgia tinkamai.

Šunį kartais būna lengviau išmokyti, kaip elgtis, nei kaip negalima elgtis. Užuot barę šunį, geriau duokite šuniui komandą ir šuo pakeis įkyrų įprotį šokinėti kitu – tinkamu įpročiu sėdėti arba gulėti arba laukti Jūsų. Tuo metu šuo nusiramina ir yra geriau kontroliuojamas.

Paruošta pagal: www.dogblogfun.com
Nuotraukos šaltinis: http://www.flickr.com/photos/felipepacheco/