reksas-logo„Reksas“ – šunų dresūros mokykla, įsikūrusi 2004 metais ir šiandien veikianti Kauno mieste. Prieš penkerius metus gruodžio mėnesį mokykla tik įkurta, o šiandien jau regimi mokyklos darbo rezultatai, kurių tikėtasi pradžioje. Pagrindinis mokyklos tikslas – šunų šeimininkų švietimas, mokant teisingai elgtis ir bendrauti su šunimis.

Kurdami mokyklos viziją „Rekso“ dresūros instruktoriai atsižvelgė ir į tai, jog tarptautinėje kinologų praktikoje šiandien daugiausiai dėmesio skiriama ne šunų sportui, ruošimui apsaugai, kaip įprasta daugumoje Lietuvos dresūros mokyklų, o šuns socialiam elgesiui žmogaus aplinkoje. Taip suteikiama didžiausia praktinė dresūros užsiėmimų vertė šuns šeimininkams: jie mokomi ne tik valdyti šunį komandomis, kurios yra protinis ir fizinis krūvis, bet ir auklėjimo taisyklių, kurias pritaikys namie, šunys praeina socializacijos su žmonėmis ir svetimais šunimis kursą. Šis šiuolaikiškas mokymas yra išskirtinis „Rekso“ mokyklos bruožas: kiekvieną užsiėmimą šeimininkams instruktoriai suteikia žinių, ką leisti, ko neleisti daryti šunims ir kaip su jais elgtis realiose situacijose. Išskirtiniai mokykloje ir reguliariai vykdomi šunų psichikos testai, parengti pagal JAV vykdomą AKC CGC programą.

„Reksui“ ši žiema pirmoji, kai užsiėmimai vyksta ir uždarose patalpose. Joje renkasi mažo ūgio šuniukų grupė ir šiais metais suburta jaunų šunelių grupės. Šiais metais įkurta ir korekcinė „Sos grupė“, skirta silpnai socializuotiems šunims bei šunims su įvairiomis elgesio problemomis. Šioje grupėje ir individualiuose užsiėmimuose namie per metus sukurtos elgsenos korekcijos programos apie 80 šunų, kurias vykdant ir įvykdžius šunų elgesys iš dalies arba visiškai pagerėjo.

2009 m. šunų dresūros mokyklos „Reksas“ instruktoriai tapo tarptautinės šunų dresuotojų asociacijos APDT nariais ir dalyvauja įvairiuose projektuose, viešuose pasirodymuose, susijusiuose su gyvūnų gerovės sritimi. Šiais metais mokyklos instruktoriai kvalifikaciją kėlė šunų elgsenos, sporto seminaruose Lietuvoje ir Latvijoje. „Rekso“ instruktoriai taip pat aktyviai dalyvauja informacijos skleidimo veikloje: teikia nemokamas konsultacijas telefonu ar internetu tinklalapyje www.reksas.lt  bei įvairiuose internetiniuose diskusijų forumuose.

„Reksas“ glaudžiai bendradarbiauja su Gyvūnų globos tarnyba „Pifas“ (www.pifas.org), sporto klubu „Aliaska“ ir šiemet dalyvavo jų organizuojamuose renginiuose. Šiemet pradėta bendradarbiauti su gyvūnų mylėtojų portalu www.bone.lt . Kartu su šio portalo atstovais sukurta trejetas video pamokėlių šunų šeimininkams, kurių ateityje sukursime dar daugiau.

„Rekso“ auklėtiniai sukūrė specialią parodomąją programą ir ją pristatė Kauno nepilnamečių pataisos namuose, įvairiose mokyklose, į dresūros aikštelę pasirodymų pažiūrėti atvykdavo vaikai iš dienos užimtumo centrų.

Šie metai, atnešę nemažai permainų, naujovių, „Reksui“ buvo įdomūs. Dėkojame Jums – šunų šeimininkai – už tai, kad pasirinkote mūsų mokyklą ir dalyvaudami jos veikloje padėjote ją sukurti tokią, kokia ji yra dabar! Dėkojame interneto skaitytojams už atsiliepimus ir kad domitės šunų auklėjimu. Tikimės, kad sulauksime ir „rimtesnių“ jubiliejų ir svarbiausia – kad mūsų mokykla Jums padėtų namie surasti šuniuką – draugą !

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.