komondorasKomondoras – vengrų aviganis, išvestas galvijų bandų apsaugai nuo plėšrūnų. Šis išskirtinės išvaizdos galiūnas gali pavergti Jūsų širdį, tačiau jo grožis reikalauja daug priežiūros, o charakteris – nuoseklaus darbo. Susipažinkime su komondoru iš arčiau.


Ši veislė išsiskiria savo baltos spalvos vilnonėmis virvutėmis, kurių ilgis 20-27 cm. Toks kailis padėdavo šiam šuniui įsimaišyti į avių būrį ir apsaugodavo komondorą nuo žvėrių užpuolimų. Suaugusio šios veislės šuns nesupainiosi su jokiu kitu, nes jis stipriai išsiskiria savo “dredais”.

 

Komondoras – išdidžios laikysenos, stambus, tvirtas šuo, labai stiprus ir judrus pagal savo ūgį. Patino svoris – apie 50-60 kg, patelės-apie 40-50 kg. Vidutinis patino ūgis 80 cm, patelės 70 cm ties ketera.

Šie šunys puikiai tinka žmonėms, turintiems erdvų kiemą ar gyvulių. Komondorai puikiai atlieka apsauginę funkciją. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad nors šuo ir yra atsidavęs šimininkui, nereiklus gyvenimo sąlygoms, jo labai aukštas dominavimo lygis. Todėl prieš įsigydami šios veislės atstovą, visų pirma, pagalvokite, ar rasite laiko jo auklėjimui, pasivaiksčiojimams bei specifinei kailio priežiūrai.

Nuotrauka iš: www.justdogbreeds.com

Komentarai

Trenerė Viktorija specializuojasi jaunų šunų socializavimo ir ringo dresūros srityse, dirba Kaune. Viktorija yra paruošusi daugelį Lietuvos šunų parodų nugalėtojų, turi Šetlando aviganių veislyną "Sielos draugas".