FoksterjerasFoksterjeras – nedidelis, linksmas bei labai judrus šuo, puikiai tinkantis žmogui, mėgstančiam sportą, išvykas į gamtą.
Nors taip neatrodytų iš pirmo žvilgsnio, bet tai viena iš agresyviausių terjerų veislių. Būdamas mažo ūgio šis šunelis nebijo užpulti, aploti ar net krimstelti daug didesniam už save šuniui ar kitam gyvūnui. Pas foksterjerą  puikiai išvystytas medžioklės instinktas, todėl jei namie laikote kitų gyvūnų, geriau nepalikite šuns ir jų be priežiūros.

Dėl šių priežasčių foksui reikalinga ankstyva socializacija, fizinis krūvis bei šeimininkas – lyderis, nes tik pajutęs, kad gali perimti vadovaujančią poziciją, šis šunelis pasistengs tai padaryti. Kai taip nutinka, kyla įvairios dominavimo problemos, tokios kaip vietos, maisto saugojimas, perdėtas lojimas ar net agresija šeimininkams.

Veiksmingiausias būdas iškrauti foksterjero energiją, kad elgtųsi ramiau namuose bei būtų lengviau auklėjamas – tai pastovus fizinis krūvis. Šiai veislei būtina kasdien nemažai palakstyti. Puikiai tiks kamuoliuko mėtymas, bėgimas prie dviračio ar meškerės gaudymas (ant ilgo pagalio pririškite šuniuko mėgstamą žaislą ir leiskite jam gaudyti, vilkdami jį žeme). Taip pat nepamirškite foksterjero pasiimti į gamtą ar kaimą, kur jis laisvai galės lakstyti, patenkinti savo medžioklės instinktus gaudydamas peles ar kitus graužikus.

Nuotraukos šaltinis: www.dogfacts.com