Vaikams šunys suteikė daug džiaugsmo

Vaikams šunys suteikė daug džiaugsmo

Spalio 20 d. “Rekso” mokyklos treneriai kartu su šuniukais ir jų šeimininkais aplankė vaikus, gyvenančius bei besimokančius Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre. Užsiėmime dalyvavo ketvertas šunų: judrioji trenerės Viktorijos šeltukė Nikita, įžymusis šou dalyvis ir kaip visada – „su ragais“ – Berno zenenhundas Kaprizas su šeimininke Indre, išskirtinio vaikų dėmesio sulaukusi bobteilo veislės kalytė Sera bei visai neseniai prie „Rekso“ kolektyvo prisijungusi Berno zenenhundo veislės kalytė Troja.

Kiekvienas šuniuko šeimininkas papasakojo apie savo augintinio gyvenimą, trumpą kilmės istoriją, priežiūrą. Pasakodami apie veisles taip pat akcentavome ir mokėme būti atsakingais šeimininkais: kad šunų negalima įsigyti šiaip sau dėl grožio ir palikti likimo valiai, su šiais gyvūnais reikia labai daug užsiimti, kad jie jaustųsi laimingi ir tuo pačiu – teiktų malonumą.

Vaikams būnant su šunimis jautėsi stiprus nuoširdžių emocijų antplūdis. Vaikai ne tik lakstė, bėgiojo ir žaidė stadione kartu su Nikita ir Troja, bet ir mokėsi paglostyti šuniukus. Daugeliui vaikų palietus vieną ar kitą šunį įvykdavo lūžis – vaikai iš nepasitikinčių, šiek tiek net šuns prisibijančių virsdavo norinčiais bendrauti, būti šalia ir niekur nenorėdavo atsitraukti. Didžiausias stebuklas, kurį pamatėme – mergaitės su visiška nerega, pradžioje buvusi baili, nepasitikinti šunimis, užsiėmimo pabaigoje noriai glostė ir dar prašė leisti paglostyti Serą ir Nikitą. Šios ir kitos užsiėmimo akimirkos iš tiesų šeimininkus verčia dar stipriau dirbti auklėjant šunis – žmogaus kompanionus, o trenerius – dar nuoširdžiau mokyti žmones elgtis su jais.

Kartu su užsiėmimų idėjos autoriais sutarėme tokią programą tęsti ištisus metus, su vaikais susitikdami kas 3 – 4 mėnesius ir kartu ją tobulindami bei teikdami abipusę naudą: tokie užsiėmimai naudingi ne tik vaikams, bet ir puikiai socializuoja jaunus šunis.

O štai – fotoreportažas iš įvykio vietos :)