Kaip pasiruošti treniruotei su šunimi

  • treniruotei lauke: atvykite prieš 20 ar daugiau minučių iki treniruotės pradžios, kad  apsiuostytų ir apsiprastų naujoje erdvėje. Jei sutiksite draugiškų šuniukų, leisite šuniui su jais susipažinti. Tačiau neleiskite žaisti su kitais šunimis. Žaidimo laikas jauniems šuniukams – po treniruotės.
  • treniruotei patalpose – šunį prieš įvesdami į patalpas 20 min. išvedžiokite lauke netoliese esančioje teritorijoje. Jei sutiksite draugiškų šuniukų, leisite šuniui su jais susipažinti. Tačiau neleiskite žaisti su kitais šunimis. Žaidimo laikas jauniems šuniukams – po treniruotės.
  • jaunesnių nei 6 mėn. amžiaus ir maistui neišrankių šunų nešerkite bent 4 valandas iki treniruotės pradžios. Vyresnių ir išrankesnių  maistui šunų – bent 10-12 valandų iki treniruotės pradžios.

Ką atsinešti į treniruotę?

  1. aukštos vertės skanėstų, kurių šuo ypatingai trokšta lauke, matydamas kitus šunis, ir negauna kasdien. Gali būti įvairūs virtos mėsos produktai, sūris, dešrelės ar pirktiniai skanėstai. Bet svarbiausia – kad šuo jais domėtųsi, kuomet jį supa kiti žmonės ir šunys. Mūsų klientams pasiteisinusių skanėstų rasite Rekso parduotuvėje.
  2. žaislą, su kuriuo šuo su Jumis žaidžia lauke. Jei nežaidžiate, pradėkite žaisti ir išsiaiškinkite. Žaislų šuniui įsigyti kviečiame Rekso parduotuvėje.
  3. trumpą 2 m. pavadį vedžiojimui (ne išsitraukiantį, t.y. ne Flexi). Kokybiškų pavadžių pasirinkimas platus Rekso parduotuvėje
  4. antkaklį arba petnešas,
  5. skanėstų krepšelį šuns maistui sudėti,
  6. vandens gertuvę ir vandens.

Rekso parduotuvė

Laiko patikrintos prekės atrinktos pagal geriausius klientų atsiliepimus  – taip apibūdiname savo sukurtą parduotuvę internete. Rekso parduotuvė skirta ir pradedantiems šunų entuziastams, ateinantiems į pirmąją dresūros pamoką ir profesionalams, aktyviai leidžiantiems laisvalaikį su savo šunimis. Spauskite čia ir susipažinkite su parduotuvės asortimentu!


Apie viską plačiau

Pavadėliai ir antkakliai

Jaunas šuo treniruotės metu privalo dėvėti pagal kūno sudėjimą parinktą odinį ar medžiaginį antkaklį. Jei šuo suaugęs ir stipriai tempia ar elgiasi pavojingai kitų atžvilgniu, tokį antkaklį siūlome keisti specialia priemone – petnešomis nuo tempimo.

Jei šuo demonstruoja savo fizinį pranašumą prieš šeimininką, rekomenduojame naudoti Kurgo ar PetSafe iš prieko prisegamas petnešas.

Pavadėlis taip pat turėtų būti parinktas pagal šuns sudėjimą. Pvz., smulkaus kūno sudėjimo škotų terjerui pakanka plonyčio, o stambiam aktyviam Labradoro retriveriui dažniausiai rekomenduojame tvirtesnį pavadį.

Greičiausiai žinote, jog pavadžiai būna skirtingų ilgių, tad aktualus klausimas, kokio ilgio pavadį išsirinkti. Rekomenduojame įsigyti tokių ilgių pavadžius: 1.5 – 2 m., skirto kasdieniam pasivaikščiojimui, dresūrai ir 5 m., skirto mokintis sugrįžti pakvietus vardu. Pasivaikščiojimui erdviose vietose kaip miškai, parkai ir pan. tinkamas Flexi (išsitraukiantis) pavadys.

Jei ruošiatės lankyti parodas, Jums dar reikės ir parodinio pavadėlio. Jei turite kinkinių, sporto šunį, būtinai įsigysite dar keleto tempimo pavadėlių. Taigi, šuns šeimininkui gali prireikti 3 – 5 pavadėlių.

Maistas ir skanėstai

Į treniruotę reikėtų atsinešti iki 3 -4 skirtingų skanėstų rūšių, kad kiekvienas skanėstas šuniui būtų dominantis ir netikėtas. Treniruotės metu šunį motyvuosite stipriausiai – maistu, todėl turite pasirinkti skaniausius ir labiausiai šuns trokštamus kąsniukus. Tai gali būti sūris, virti mėsos produktai, virtos dešrelės, kai kuriems šunims – net sausas maistas. Viena sąlyga: šių kąsnių šuo turi negauti kasdien, o tik dresūros metu (namie ar aikštelėje), kai mokomas komandų. Sužinokite, kokį maistą Jūsų šuo labiausiai mėgsta dar iki pirmosios treniruotės.

Skanėstų krepšiai

Kad treniruotė vyktų tikslingai ir maksimaliai koncentruotumėtės į šunį skanėstus susidėti turėtumėte į dresūrai skirtus krepšelius ar pinigines. Štai keletas tokių aksesuarų pavyzdžių:

Piniginė skanėstams
piniginė skanėstams
Skanėstų krepšelis
skanėstų krepšelis

Prieš dresūros užsiėmimą šuo turi būti neėdęs mažiausiai keturias valandas, po užsiėmimo – vieną valandą. Suaugęs šuo gali išbūti neėdęs nuo ryto – tai didina jo norą dirbti.

Žaislai

Jei šuo turi mėgiamą žaislą, paimkite jį į dresūros pamoką. Užsiėmime jis Jums padės koncentruoti šuns dėmesį daugybėje trukdžių. Paimkite keletą skirtingų žaislų: iš medžiagos atraižų supintą žaidimo virvutę, cypsintį guminį kamuoliuką, “pelę”, išbandykite, kas įdomiausia Jūsų šuniui viešoje vietoje dar iki pirmosios treniruotės.

Vanduo

Treniruotės metu šuniukui nepamirškite duoti vandens.  Karštuoju metų laiku arba saulėje šunys turi gauti lakti nenustojamai.

Šeimininko apranga

Dresūros užsiėmimui apsirenkite patogiai, sportiniais rūbais ir avėkite sportine avalyne. Nepamirškite, jog teks lankstytis, bėgti nuo šuns, aktyviai žaisti, greitai vaikščioti, todėl turite apsirengti taip, kad jaustumėtės patogiai kartu su savo augintiniu. Įsigykite “šuninę” aprangą :)

Šeimininko emocijos

Šuns ir žmogaus tarpusavio ryšys grindžiamas pasitikėjimu, todėl mokant šunį svarbiausi ne skanėstas ar žaislas, o socialinis santykis. Siekdamas gero rezultato šeimininkas turi valdyti savo emocijas: gausiai ir emocionalai girti šunį už gerą darbą ir subtiliai reikšti pretenzijas už klaidas. Gąsdinant, barant ar einant į fizinį konfliktą šuo greitai praranda pasitikėjimą ir pradeda vengti bet kokios veiklos su šeimininku.