Trumpai: kaip reikia pasiruošti kiekvienai šuns treniruotei

Kaip paruošti šunį treniruotėms:

  • treniruotei lauke – šunį į aikštelę atveskite 20-30 min. iki užsiėmimo pradžios, kad jis apsiprastų su erdve ir pabendrautų su kitais šuniukais
  • treniruotei patalpose – šunį prieš įvesdami į patalpas 20 min. išvedžiokite netoliese esančioje teritorijoje, kad vietoje mokslų netektų užsiimti grindų valymu
  • šunų, jaunesnių nei 6 mėn. amžiaus, nešerkite mažiausiai 4 valandas iki treniruotės pradžios, vyresnių šunų – bent 10-12 valandų iki treniruotės pradžios arba nuo pat ryto.

Į treniruotę būtinai atsineškite:

  1. aukštos vertės skanėstų, kurių šuo beprotiškai trokšta lauke, matydamas kitus šunis, ir negauna kasdien
  2. žaislą, kurio šuo labai nori lauke ir su kuriuo nežaidžiate kambaryje
  3. trumpą 2 m. pavadį vedžiojimui (ne išsitraukiantį, t.y. ne Flexi)
  4. odinį arba medžiaginį ankaklį arba petnešas
  5. skanėstų krepšelį šuns maistui sudėti
  6. šiltuoju metų laiku – vandens gertuvę ir vandens

REKOMENDUOJAME

Pavadinimas Požymis Rekomenduojame
Žaislai Žaislai, su kuriais šuo žaidžia lauke Prekės Guffis.lt
Pavadys vedžiojimui Maksimalus ilgis – 1.5-2 m Firedog Biothane
Antkaklis Dydis priklauso nuo šuns ūgio ir sudėjimo Prekės Guffis.lt
Skanėstinė Patogiausia – tvirtinama diržu aplink juosmenį Firedog
Skanėstai  Skanėstai, kurių šuo negauna kasdien Kronch Original
guffis GUFFIS.LT KVIEČIA:
ATNAUJINKITE SAVO AUGINTINIO AKSESUARUS JAU ŠIANDIEN!

Norite sužinoti kodėl taip, o ne kitaip ?

Pavadėliai ir antkakliai

bulmastifasJaunam šuniui mokyti reikės pagal šuns sudėjimą parinkto odinio ar medžiaginio antkaklio. Jei šuo suaugęs ir sunkiai valdomas, tokį antkaklį keičiame specialia priemone – petnešomis nuo tempimo.

Jei šuo turi demonstruoti savo fizinį pranašumą prieš šeimininką, rekomenduojame naudoti PetSafe iš prieko prisegamas petnešas.

Pavadėlis taip pat turėtų būti parinktas pagal šuns veislę ir sudėjimą. Pvz., škotų terjerui pakanka plonyčio, medžiaginio, kai stambiam aktyviam labradorui dažniausiai rekomenduojame brezentinį – tvirtesnį.

Greičiausiai, žinote, jog pavadžiai būna skirtingų ilgių, tad aktualus klausimas, kokio ilgio pavadį išsirinkti. Rekomenduojame įsigyti tokių ilgių pavadžius: 1.5 – 2 m., skirto kasdieniam pasivaikščiojimui, dresūrai ir 5 m., skirto gerinti kontrolei šunų gaujoje ar toliau išsiskyrus nuo šeimininko (kai pakvietus šunį, jis nenoriai atbėga pas šeimininką ar turi polinkį kelti problemas).

Jei ruošiatės lankyti parodas, Jums dar reikės ir parodinio pavadėlio. Jei turite kinkinių, sporto šunį, būtinai įsigysite dar keleto tempimo pavadėlių. Taigi, kai dresuojate šunį, gali prireikti iki 3 – 5 pavadėlių.

Maistas šuniui

Dresūros metu šunį motyvuosite stipriausiai – maistu (arba grobiu), todėl turite pasirinkti skaniausius ir labiausiai šuns trokštamus kąsniukus. Tai gali būti sūris, sausainiai, virta mėsa, o kai kuriems šunims – net sausas maistas. Viena sąlyga: šių kąsnių šuo turi negauti kasdien, o tik dresūros metu (namie ar aikštelėje), kai mokomas komandų. Sužinokite, kokį maistą Jūsų šuo labiausiai mėgsta jau namie, kad dresūros užsiėmimuose nereiktų ilgai gaišti laiko. Į treniruotę galite atsinešti iki 3 -4 skirtingų skanėstų rūšių, kad kiekvienas skanėstas šuniui būtų netikėtas.

Maistą susidėti patogu į dresūrai skirtus krepšelius ar pinigines. Štai keletas tokių aksesuarų pavyzdžių.

1. piniginė skanėstams
Piniginė skanėstams

2. skanėstų krepšelis
Skanėstų krepšelis

Prieš dresūros užsiėmimą šuo turi būti neėdęs mažiausiai keturias valandas, po užsiėmimo – vieną valandą. Suaugęs šuo gali išbūti neėdęs nuo ryto – tai didina jo norą dirbti.

Žaislai

Jei šuo turi mėgiamą žaislą, paimkite jį į dresūros pamoką. Užsiėmime jis Jums padės koncentruoti šuns dėmesį daugybėje trukdžių. Paimkite keletą skirtingų žaislų: cypsintį guminį kamuoliuką, virvutę, “pelę”, išbandykite, kas įdomiausia Jūsų šuniui.

Vanduo

Augintiniui lakstant nepamirškite jam duoti palakti vandens. Dresūros užsiėmime esant karštam ar šiltam orui šunys turi nuolat gauti palakti. Karštesnę dieną šunį būtina ir apšlakstyti vandeniu.

Šeimininko apranga

Dresūros užsiėmimui apsirenkite patogiai, sportiniais rūbais ir avėkite sportine avalyne. Nepamirškite, jog teks lankstytis, trumpai bėgti nuo šuns, greitai vaikščioti, todėl turite apsirengti taip, kad jaustumėtės patogiai kartu su savo augintiniu. Įsigykite “šuninę” aprangą :)

Fizinis pasiruošimas?

Mokyti šunį šeimininkui bendram paklusnumui nereikia specialaus fizinio pasiruošimo. Jo gali prireikti tik, jei užsiimate šunų sportu ar ruošiate tarnybinį šunį.

Ir svarbiausia – emocijos

samojedaiKai mokote šunį svarbu nesureikšminti jo klaidų. Kantriai laukite tinkamai įvykdytos komandos ir gausiai už ją girkite. Sureikšminkite šuns teisingai atliktus veiksmus, ir jis dirbs noriai. Šuniui reikalingas Jūsų pasitikėjimas. Jei jau antrame dresūros užsiėmime pasakysite, kad netikite šunimi ir jo darbu, šuo pradės sunkiai vykdyti komandas, nes jaus Jūsų neigiamas emocijas. Toks darbas pasmerktas blogai pabaigai.

Jaunas ar senas šuo – tai gyvūnas, kuris nuolat tobulėja ir mokosi. Jūsų, kaip šeimininko pareiga, yra suteikti galimybes išmokti elgtis tinkamai. Nuolatos lankykite šunų mokyklos užsiėmimus ir bent po 5 minutes kasdien su šunimi atlikite dresūros pratimus namie – pamatysite greitus rezultatus.

Komentarai

Avatar

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.