Ar manote, kad neįmanoma sustabdyti Jūsų triukšmingo augintinio lojimo? Tai gali būti sunku, nes šuniukas triukšmauti gali dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, Jūsų šuo gali loti, norėdamas pranešti , kad jam kažko reikia. Jei Jūs visiškai neleisite šuniui loti, Jūsų šuo negalės Jums pranešti, apie tai, kad nori išeiti į lauką, grįžti atgal, kad yra alkanas, išsigandęs, vienišas, nuobodžiauja arba dėl kokių kitų priežasčių jaučiasi nemaloniai. Taip pat labai svarbu pripažinti, kad kai kurios šuns veislės yra aktyvios, iš prigimties linksmos ir triukšmingos. Pvz., tokios kaip Jorkšyro terjerai, šnauceriai, mažieji Škotijos terjerai, bigliai, foksterjerai ir t.t. Todėl lojimą stabdyti reiktų tada, kai jis tikrai trikdo.
Kaip jau minėta, Jūs galite sustabdyti besaikį šuns lojimą. Tam reikės išmokyti savo šunį kada loti, o kada ne.
Mokome loti. Komanda “balsas”
Duodate komandą „balsas”, kai šuo loja žaisdamas ir skatinate komandą kąsniukais. Kiekvieną kartą, kai šuo pradeda loti, provokuokite papildomą lojimą kąsniuku.
Mokome neloti. Komanda “tylos”
Šią komandą mokiname iš karto po komandos “balsas”. Duodate komandą „tylos” ir laukiate, kol šuo nutils ir tik tada giriate bei duodate kąsnį. Glostote ir giriate savo augintinį už nelojimą. Jei šuo pradeda loti, nekreipiate į tai dėmesio, giriate tik tinkamą elgesį. Išmokinate šias abi komandas šuo greitai supras, kaip jam elgtis.
Dar keletas patarimų
Laikydamiesi žemiau pateiktais patarimais galite nesunkiai pasiekti teigiamų permainų. Pasinaudokite šiais patarimais ir Jūsų šuo nustos varginti Jus lojimu:
1. Panaudokite komandą teisingai pagal situaciją. Niekada neleiskite išleisti net menkiausio lojimo garso, vietose ir momentais, kai šuo to neturėtų daryti. Kai šuo išleidžia nepageidaujamą garsą, panaudokite komandą (pvz., „tylos”, „ša”). Naudokite balso tembrą, garsumą, kuris reikštų šuniui lyderio įspėjimą. NIEKADA nešaukite ant šuns! Skatinkite teigiamai, nes teigiama motyvacija moko geriau nei draudimas ir baudimas.
2. Ignoruokite šunį, jei atrodo, kad jis triukšmauja tik norėdamas atkreipti Jūsų dėmesį. Tokiu atveju, kai šuo parodo dėmesio trūkumą, apsisukite ir iš karto išeikite iš kambario. Nesuteikite jokio dėmesio ar pripažinimo tol, kol nuslopinsite šuns lojimo įprotį.
3. Niekada neužmirškite pagirti savo šunį, kai jis įvykdė Jūsų lieptą komandą ir liovėsi loti. Pagirti galima džiaugsmingu tonu pasakytais žodžiais, glostant šunį ar skanėstu.
4. Sportuokite su šunimi – jei Jūsų šuo turi per daug neišlietos energijos, ji gali išsiveržti lojimu. Norėdami sustabdyti šuns lojimą daugiau sportuokite, atlikite fizinius pratimus, kurie padėtų išlieti sukauptą energiją, žaiskite su šunimi.
5. Padėkite išvengti nuobodulio. Neturėjimas ką veikti – tai, viena iš priežasčių, kodėl šuo ima loti. Įsitikinkite, kad Jūsų šuo turi gerų ir jam patinkančių žaislų, bei, nepamirškite, kad augintiniui reikia Jūsų dėmesio kiekvieną dieną.
6. Grafiko laikymasis. Kuo labiau šuniui nuspėjamas Jūsų elgesys, tuo mažesnė tikimybė, kad jis ims loti prašydamas. Jam nereikia išsakyti savo poreikių! Jei maitinate sausu maistu, maitinkite šunį visada tuo pačiu laiku, taip pat vaikščiokite, žaiskite numatytą valandą.
7. Kartais šuo vis tiek sulos – net jei Jūs nemėgstate ir nepageidaujate to. Jūs negalite visiškai sustabdyti šuns lojimo, nes tai jam įgimta. Tik dalį įpročių galima pašalinti. Jei Jūs nusprendėte įsigyti šunį, turite susitaikyti su tuo, kad lojimas – šunims natūralus dalykas.
Sėkmės kovojant su nepageidautinu lojimu !
Parengta pagal http://dog-owners-manual.com