PupGrass_lawnTurbūt daugelis šunų augintojų, pamatę reklamą apie dirbtinę žolę šunims, pagalvojo, jog tai puikus dalykas ! Juk reklamoje teigiama, jog šuo gali bet kada nusilengvinti, šeimininkui nebereikės skubėti namo tam, kad išvestų augintinį į lauką ir pan. Taip pat teigiama, jog augintinis labai lengvai išmoks juo naudotis ir nebus juntamas joks kvapas. Bet ar tikrai jau toji žolytė yra toks stebuklas?

Visų pirma svarbu žinoti – bet koks šuo privalo būti iškraunamas fiziškai. Dažniausiai kai šuo yra nevedžiojamas, jis pradeda siaubti namus. Siaubdamas gali ir prišlapinti, išsituštinti namuose iš nuobodulio: su šlapinimosi problema tenka daug ir sunkiai dirbti. Nevedant šuns į lauką, jis tampa nesocialus, atsiranda įvairių baimių bei agresijų. Tai nėra pašalinis kilimėlio efektas, tačiau šeimininkas tai privalo suprasti.

Stebuklų pasaulyje nebūna, deja, o išgirtąja žolyte ne taip paprasta augintinį išmokyti naudotis:  ją sudaro tik plastmasė ir ji neturi nieko bendra su tikra, įvairiais kvapais persmelkta žolyte. Natūralioje žolėje šunys noriai mokosi atlikti savo reikalus, nes joje esantys kvapai traukia mažus šunis susipažinti. Šuns dirbtinė žolė gali ir visiškai netraukti.

Taip pat yra tikimybė, jog leidžiant šuniui gamtinius reikalus atlikti namie, jis laikui bėgant pradės žymėti visus daiktus, panašius į dirbtinę žolę ar palutę: kentės jūsų kilimai, kilimėliai, sofos, lovos ir pan. Ar tikrai norite namie prisidaryti problemų ?

Geriausias ir natūraliausias užsiėmimas – šuns vedžiojimas ir sportas su šuniu. Šunys privalo būti išvedžiojami, ne tik, kad atliktų reikalus, bet ir kad pabendrautų su šeimininku, kitais žmonėmis ar šunimis. Tai būtinas bet kurio socialaus gyvūno ir žmogaus poreikis.

Kokių patarimų galime duoti ? Veskite jaunus šuniukus kuo daugiau į lauką, kad jie mokytųsi atlikti “reikalus” lauke. Kai šunys padaro savo “reikalus” lauke, pagirkite ir paskatinkite. Taip išmokysite nebijoti šlapintis, pamėgti šlapintis lauke ir tuo pačiu – prašytis į lauką. Dirbtinę žolę rekomenduojame naudoti tik išskirtiniais atvejais, kai nėra jokių galimybių būti lauke. Smagaus mokymosi !