Neseniai seminare „BAT – šunų elgesio korekcijos metodas“ sužinojome daug detalių, susijusių su metodika, pavadinta „BAT“ (Behavior Adjustment Training), su kuria plačiai dirbama JAV, Vakarų Europoje, Australijoje. Šios metodikos autorė JAV kinologė Grisha Stewart dalyvavo ir „Rekso“ treniruotėje, kurioje parodėme, kaip ruošiame šunis bendram paklusnumui bei kaip vykdome elgesio korekcijos treniruotes. Lektorė davė daug techninių ir organizacinių patarimų, kuriuos laikas nuo laiko pritaikysime treniruotėse. Džiaugiamės, jog lektorė mokyklos darbą įvertinto, kaip šiuolaikišką, o su paklusnumo sportu nesusietą namų gyvūnų ruošimo kryptį – praktiška.

BAT taikomas asmeninėje treniruotėje su vokiečių aviganiu

BAT taikomas asmeninėje treniruotėje su vokiečių aviganiu

Nors BAT techniką iki šio daugiau naudojome asmeniniuose užsiėmimuose, nusprendėme šių, lektorės su šypsena pavadintų „nuobodžiais“, užsiėmimų ar jų detalių įterpti į mokymo programą. Problematinis šuo iš pradžių praeis BAT kursą, vėliau dirbs šalia grupės, o kai pritaps, galės tapti grupės nariu. Praktinis pavyzdys, kad tai veikia: dirbant su voljere augintu vokiečių aviganiu panaudotas BAT, o rezultatas pajaustas jau antroje treniruotėje – šuns agresijos atstumas nuo 30 m. sumažėjo iki 5 m.

Kad tokie kaip aukščiau paminėtas šunys gautų visavertį dėmesį, nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. siūlysime paslaugą, kurios jau senokai nesiūlėme. Tai – SOS grupė, kurios užsiėmimuose stiprinsime šunų tarpusavio pasitikėjimą. Šioje grupėje šunys atliks atskirus uždavinius, dirbs su BAT metodika, jiems suteiksime klikerio dėmesio stiprinimo, operandinio sąlygojimo bei jautrumo sumažinimo kursą. Tai bus kursas, skirtas būtent nepasitikintiems savimi, bailiems ar agresyviems šunims.

Jaunų ir mažų veislių šunų grupėse bus taikoma BAT metodika jaunų šuniukų pasitikėjimui ugdyti. Šunys iki 6 mėn. greitai pailsta, greitai išsiblaško, tačiau dažniausiai visada domisi šeimininku. Todėl šiuose užsiėmimuose bandysime sujungti šeimininkus ir jų šunis į vieningą kompaniją.

Mokyklos visose grupėse greitai liks tik pasitikintys savimi šunys. Taip suteiksime didesnį komfortą šeimininkams ir jų šunims. Problematiniai šunys dirbs tik atskirai ir tik su trenerio priežiūra. Ir bendroje grupėje bus pritaikomas BAT. Kaip ? Atvykite ir sužinokite!

BAT – tai tiksliai apibrėžta elgesio keitimo sistema, plačiai panaudojama apie 30 pasaulio šalių. Tai praktiškas, judrus elgesio keitimo metodas, kuomet nėra naudojama prievartos, o šuo tinkamą elgseną parodo pasirinkdamas pats. BAT metodiką naudojama ir Lietuvoje, dresūros mokykloje „Reksas“.