suolis-per-sunu-barjeraDaugelis šunų sunkiai sutelkia dėmesį, kai netoliese yra kitų šunų ar kitokių trukdžių. Tačiau ar patys trukdžiai savaime yra problema?..

Taip, trukdžiai kartais sukelia problemų. Ypač suaugusiems sveikiems patinams gali būti sudėtinga mokytis ir dirbti tarp kitų šunų, jei jie niekada nėra buvę mokyti dirbti aplinkoje, kurioje yra trukdžių.

Tačiau daugumai šeimininkų nėra ko nerimauti dėl šuns išsiblaškiusio elgesio – tokį šuns elgesį galima pakeisti, jį išmokius „sklandžiai“ elgtis aplinkoje, kurioje yra trukdžių.

Šuo, kuris aplinkoje be trukdžių vidutiniškai apie 15-20 kartų per minutę noriai atsisėda, atsigula, liečia pelės kilimėlį ir pan., įprastai gali atlikti tiek pat veiksmų ir aplinkoje su trukdžiais, – net jei ir niekada nebuvo mokytas tokioje aplinkoje iki šiol.

Jei šuo yra tinkamai išmokytas elgsenų, trukdžiai patys savaime neturi arba turi labai silpną įtaką šuns dėmesiui. Tačiau, jei daugelis šuns elgsenų mokoma maistu rankoje, o vėlesniuose mokymo etapuose jo neatsisakoma, net ir po ilgo mokymo laiko galima nesulaukti tinkamų rezultatų.

Tad praktikuokite ir mokykite šunį elgsenų kiekvieną dieną!

Apie pamokų autorius:

Morten Egtvedt ir Cecilie Koeste – vedę klikerio dresūros treneriai iš Norvegijos, priklauso Karen Pryor akademijai (didžiausiai akademijai pasaulyje, skirtai pozityvinei šunų dresūrai klikeriu). Morten ir Cecilie yra pagrindiniai klikerio treneriai Skandinavijoje.

Treneriai su retriveriais  dalyvauja obedience ir pėdsekystės varžybose, Norvegijos darbinių šunų čempionatuose su šiais šunimis ne kartą užėmė aukštas vietas.

Morten ir Cecilie 19 metų dirba, mokydami šunis ieškoti ir gelbėti žmones. Be to, Cecilie dalyvauja varžybose su klikeriu dresuojamu žirgu.

Morten 13 metų dresuoja šunis kariškiams ir yra sertifikuotas Norvegijos armijos kinologas-instruktorius. Morten yra biologas, baigęs psichologiją, Cecilie turi psichologijos mokslo daktaro laipsnį. „Canis“ dresūros mokykla turi filialų net 21 Norvegijos, Švedijos ir Danijos miestuose.

Dresūros principus, kuriais moko, treneriai pristato knygoje Clickertraining: The 4 Secrets of Becoming a Supertrainer.