suo-ir-kamuolysPirmiausiai reikėtų pradėti dirbti su tuo daiktu, kurį šuo jau pažįsta. Pradėkite mokyti ramioje aplinkoje: padėkite daiktą kambaryje tarp kelių jam nepažįstamų daiktų. Rodykite augintiniui ranka į norimą daiktą, palieskite jį ir sakykite komandą „kamuoliukas“, „kur kamuoliukas“, „atnešk kamuoliuką“ ir pan. Jūsų teisė rinktis. Šuniui paėmus, palietus nosimi ar leteną tinkamą daiktą, būtinai pagirkite duodami kąsnį.

Vėliau pridėkite antrą žinomą žaislą ar daiktą, suteikite jam pavadinimą (pvz., “pelė”, “maišiukas”, “virvė” ar pan.). Liepkite parodyti tai vieną, tai kitą. Jei šuo renkasi neteisingai, nepykite, nebarkite jo. Tai turi būti abipusis malonumas. Geriau sakykite „Ne“ ir toliau kartokite norimo daikto pavadinimą. Jei ir toliau šuniukui sunkiai sekasi, bakstelkite į daiktą pirštu, šuniui palietus ar paėmus tinkamą, pagirkite. Jei šuniukas pavargsta, pradeda kvailioti, baikite seansą. O geriausiai užsiėmimą baigti, kai šuo jau suprato, ko iš jo norite ir noriai atskiria bent vieną daiktą.

Kai augintinis supras, ko iš jo norite, galite pridėti ir naujų daiktų, po truputį pratinant prie kitų pavadinimų. Šis žaidimas verčia šunį galvoti, todėl, kai vakarai tamsūs ir lietingi, tai puikus būdas užimti augintinį namie.

Nuotrauka iš: http://www.flickr.com/photos/walkadog