Apsaugoti ir išgelbėti gyvybę galime kiekvienas – prieglaudose gausu šunelių, laukiančių mylinčių šeimininkų. Deja, bet neretai prieglaudose esantys gyvūnai vaizduojami per neigiamą prizmę. Nusprendėme pasiteirauti Lietuvos gyvūnų prieglaudų, kokius dažniausius mitus apie prieglaudinukus jiems tenka išgirsti. Norime paneigti vyraujančius klaidingus stereotipus – mūsų praktinė patirtis rodo, jog šunys iš prieglaudų yra išties ypatingi! :)

1. Į prieglaudas patenka tik bailūs ir blogi šunys, todėl jų elgesys yra neprognozuojamas
Netiesa. Šunys į gyvūnų prieglaudas patenka dėl įvairiausių priežasčių, patys šunys dėl to nekalti. Ir nors dauguma šunų randami gatvėse ar paliekami šeimininkų, tai nereiškia, jog dėl to jie bus agresyvūs ar bailūs. Anaiptol – didelė dalis jų yra draugiški ir norintys bendrauti. Kitas dalykas, nepriklausomai, ar šuo yra iš veislyno, ar iš prieglaudos, jis gali turėti genetinį polinkį į psichologines problemas. Bene visais atvejais, šuns elgsena priklausys nuo to, kiek šeimininkas įdės laiko ir pastangų į jo auklėjimą. Todėl net jei šuo yra patyręs sunkių išgyvenimų, jis gali tapti puikiu augintiniu.
2. Patekimas į prieglaudą traumuoja šunis
Netiesa. Neretai tik patekęs į prieglaudą šuo tampa saugus, gauna reikalingą medicininę pagalbą. Čia šunims yra užtikrinamas maistas, jie išvengia tykančių pavojų ar šalto oro lauke. Be to, prieglaudose šuneliai susipažįsta su kitais gyvūnais, yra kasdien prižiūrimi rūpestingų darbuotojų.
3. Šunys iš prieglaudų yra netinkami sportui ir edukacinei, terapinei veiklai su žmonėmis
Netiesa. Kiekvienas šuo turi ypatingų – tik jam būdingų – savybių, kurias galima sėkmingai ugdyti. Visi šunys iš prigimties yra linkę užmegzti ryšį su žmogumi, sportuoti, socializuotis, žaisti. Taigi, į prieglaudas patekę šunys gali būti lygiai tokie pat motyvuoti ir gabūs treniruotis bei patirti smagių užsiėmimų, kaip ir šunys veislynuose. Vėlgi, viskas priklauso nuo pačio šeimininko.
4. Išgelbėti šunys jaus dėkingumą ir vien dėl to mylės naujuosius šeimininkus
Netiesa. Toks požiūris yra egoistiškas. Gyvūnas nepradės mylėti žmogaus vien už tai, kad tapo jo augintiniu. Priėmus globoti šunelį, pirmiausia svarbu pelnyti jo pasitikėjimą. Tik užtikrinant augintiniui visapusišką saugumą, rūpestį ir dėmesį, formuojasi artimas emocinis ryšys.
5. Šunys iš prieglaudų pabėginėja iš namų
Netiesa. Sąmoningai šuo nepabėgs nuo mylinčių, besirūpinančių ir gerų jam šeimininkų. Užtikrinus reikalingą augintinio priežiūrą, skiriant pakankamai laiko žaidimams, treniruotėms, bendravimui, šuo jausis saugus ir patenkintas namuose, kuriuose gyvena. Pasiėmus šunelį iš prieglaudos, svarbu suteikti jam reikalingos erdvės, leisti susipažinti su aplinka, naujais kvapais – ilgainiui jis pradės jaustis užtikrintai naujuose namuose. :)

Įsigijus šunelį iš prieglaudos, svarbu tikslingai jį mokyti, atrasti bei tobulinti jo prigimtinius įgūdžius. Nuo pat pirmų dienų atsiradus šuneliui namuose, „Rekso“ mokyklos treneriai suteikia profesionalią pagalbą ir svarbiausias žinias bei motyvuoja nesustoti siekti rezultatų. Laukiame Jūsų – Vilniuje ir Kaune.