Labradoras guliAr esate girdėję situaciją, kurioje kalbama kaip subrendusio šuniuko šeimininkai nori savo augintinio palikuonų. O kad tai nutiktų planuoja šunį kergti su panašios išvaizdos šunimi. Kas šioje situacijoje yra negerai?

Šuo – ne brendas

Atsivestų šuniukų eksterjeras ir jaunatviškumas iš pradžių džiugina šeimininką. Tikėtina, jog jie bus panašūs į tėvus, turės ir panašių charakterio savybių. Problema tame, jog šunų kergimas nėra tikslių kopijų darymas. Šuniuko charakteris gali visiškai neatitikti šeimininko lūkesčių. Per ilgesnį laiką jis pradeda erzinti, šuo nepateisina šeimininko lūkesčių. Šuo tampa nereikalingas ir tokiais šunimis būna atsikratoma pačiais žiauriausiai būdais. Ir tai tik patvirtina, jog ne šuo, o asmeninės ambicijos šeimininkui buvo svarbiausios.

Nesirinkite spalvų, rinkitės kompanijoną ir šeimos narį!

Sveikatos nenupirksi

Supraskite, jog naujam šuniukui perduosite visą tėvų genofondą, todėl labai pagalvokite apie tai, ar tikrai esate tikras, jog šuniukų tėvai turi ir gerą fizinę bei psichinę sveikatą.

Širdies veiklos, kvėpavimo takų ir kitų būtinų organizmo funkcijų sutrikimai ir kiti sveikatos sutrikimai dažni atvejais, atsiradusiais vien dėl noro turėti grožį. Fobijos, nerimo ir kiti psichinės sveikatos sutrikimai dažniau pastebimi šunų, gyvenusių socialinėje atskirtyje arba smurte elgsenoje.

Su jaunu šuniuku kaip bonusas atkeliauja ir jo tėvų istorija. Nežaiskite ja, jei dėl jos nesate tikri.

Tai kaip elgtis?

Jei trūksta šuniuko, jį nesunkiai galima įsigyti prieglaudose, gyvūnų globos organizacijose. Yra keletas tokių organizacijų Lietuvoje, jos surašytos šiame sąraše

O jei jau turite išsirinkę tiksliai norimą veislę, pabendraukite su tos veislės veisėjais, oficialiai priklausančiais FCI tarptautinei organizacijai. Išsirinktą šuniuką pasiimkite tik pasirašę sutartį ir gavę mokėjimą patvirtinančius dokumentus.