vokieciu-aviganis-sedi“Sėdėti” – viena iš šuniui būtiniausių išmokti komandų. Šunelį sodiname visur: prieš pereidami gatvę, prieš įlipdami į mašiną, išeidami pro duris ar prieš leisdamiesi nuo kalno žygyje. Šį kartą padėsime Jums išmokinti savo šunį atsisėsti.

Prieš mokinant sėdėti kviečiame pažiūrėti dresūros mokyklos “Reksas” filmuką, kaip mes mokiname šeimininkus ne tik sodinti, bet ir auklėti savo augintinius. Be nuoseklaus auklėjimo galima pamiršti gerą dresūros komandų vykdymą. Filmuką rasite čia.

Tikslas – išmokyti Jūsų šunį sėdėti tiesiai ant užpakalinių kojų ir pasilikti šioje padetyje tol, kol yra paleidžiamas.

Šuniuką mokome tokia veiksmų seka:

1. Paruoškite šunį pirmam užsiėmimui. Pradėkite mokinti kambaryje – vietoje, kur mažiausiai trukdžių. Mokinti pradėsite maistu, todėl šuo turi būti praalkęs, o maistas  –  aukštą vertę turintys kąsniukai (virta vištiena, šunims skirti skanėstai, sūris ar pan.). Kad jaunas šuo (iki 6 mėn.) norėtų mokytis, jam iki užsiėmimo mažiausiai tris valandas reikėtų neduoti maisto, paaugliui, suaugusiam- galima neduoti viso rytinio maisto davinio ar didžiosios jo dalies. Dėl šunų, sergančių virškinamojo trakto ligomis, mitybos ir skatinimo maistu, būtina pasitarti su savo veterinaru.

2. Atsistokite priešais šunį. Skanėstą rankoje kelkite lėtai aukštyn į viršų – virš šuns ir truputėlį link uodegos. Tai turėtų priversti šunį kelti nosį ir leisti užpakalį. Jeigu šuo nenuleidžia savo užpakalio, stumtelėkite skanėstą virš galvos dar toliau link uodegos. Tuo momentu, kai tik šuns užpakalis paliečia grindis, tinkamą elgseną pagirkite sakydami žodį „geras“, iš karto (per 1 sek.) atiduokite skanėstą. Tad tiksli seka yra tokia: a) žodinis pagyrimas, b) maistas.

3. Jeigu šuo nereaguoja į viliojimą maistu,pasistenkite pagauti šuns dėmesį, sudominti šunį skanėstą judindami rankoje. Kartokite antrą žingsnį, kol šuo atsisės. Pirmą kartą mokant šuo gali daug kartų suklysti – jis gi nežino tiksliai, ko iš jo norite. Kantriai užsiimkite su savo augintiniu ir girkite, kai jis atsisėda.

4. Niekada nebarkite šuns, jei jis nevykdo komandos! Šuo vykdys komandą tik tada , kai ją tiksliai išmokysite. Kad šuo išmoktų paprastą žodinę komandą, jam pakanka 2 savaičių, o tiksliai, paklusniai vykdyti gali išmokti ir per mėnesį.

5. Didelė klaida mokant sėdėti jauną šuniuką – stipriai spausti jo dubenį.  Tai dažnai daroma, kai laiku nesulaukiama šuns atsisėdimo. Šis veiksmas pavojingas didelio ūgio šunims ir gali sukelti įvairių negalavimų ateityje. Jei šuo nevykdo komandos, blaškosi, suraskite to priežastį: paieškokite ramesnės vietos darbui, jei šuo nenori maisto, paieškokite, kas jam patiktų labiau.

6. Kai šuo pradeda labai dažnai sėstis, palaukite kelias sekundes prieš paskatindami žodžiu – mokinkite sėdėjimo komandos išlaikymą. Atsiminkite, kad apdovanoti reikia tik tada, kai jūsų šuo yra teisingoje padėtyje, tai yra – sėdi, o ne kai stojasi.

7. Mokinkite šunelį skirtingų komandų ne daugiau nei po 2 – 5 min. vieno užsiėmimo metu.

8. Kai šuo išmoksta atlikti komandą kambaryje, pamažu apsunkinkite užduotį: mokinkite kieme, už kiemo ribų, miške, parke, prie prekybos centrų ir t.t. Pajusite, jog kiekvienoje iš šių vietų komandą “sėdėti” vykdyti mokysis tarsi iš naujo.

Keletas video klipukų, mokančių sodinti šunį:

Malonaus mokymosi !

Sužinokite daugiau, kaip išmokyti šunį ir kitų komandų:

gulėti
atnešti daiktą
– triukų: pakasyti šeimininko nugarą,sustingti lyg negyvam, laikyti maistą ant nosies, duoti leteną, pašokti .