Domitės šuns dresūra ir mokykla “Reksas”? Siūlome pasiskaityti atsakymus į dažniausiai skaitytojams kylančius klausimus!

Lankau dresūros mokyklą. Kiek reikia lankyti, kad mano šuo taptų paklusnus ?

Šuns paklusnumas priklauso ne nuo to, kiek jo šeimininkas lanko dresūros mokyklą, o nuo šuns šeimininko įdėto darbo su šunimi realiose situacijose. Šunys paklusniais tampa subrendę – apie 1.5 – 2 metų amžiaus. Žmonės išmoksta darbo su šunimis pagrindų per 1 – 2 mėnesius bendruose dresūros užsiėmimuose arba per 5 – 10 asmeninių treniruočių.

Mano šuo nekreipia dėmesio nei į mane, nei į (kai kurias ar visas) mano duodamas komandas. Į kurią grupę man atvykti ?

Ši problema dažniausiai nutinka dėl to, kad šeimininkas mažai bendrauja ir užsiima su savo augintiniu. Tokie šunys būna nevedžiojami, su jais nesportuojama, jie neretai išlepinami namie, kur diktuoja ne tik mitybos sąlygas, bet ir nustato tvarką. Kadangi toks šuo grupiniuose užsiėmimuose paprastai neklauso, šiuo atveju rekomenduojame atstatyti teisingus santykius su šunimi individualiose treniruotėse. Tuo pat metu būtina lankytis adaptacijos užsiėmimuose, kurie skirti šuns koncentracijai sustiprinti. Po tam tikro laiko Jūsų augintinio dėmesingumas sustiprės ir pamažu galėsite prisijungti prie bendrų užsiėmimų.

Ar perkeliate praleistas treniruotes į kitą mėnesį ?
Treniruočių mėnesio mokestis – tai abonemento mokestis. Praleistos treniruotės į kitą mėnesį neperkeliamos.

Ar konsultuojate namuose dėl elgsenos problemų?
Dėl elgsenos problemų, kylančių namuose, konsultuojame namuose, dėl elgsenos problemų, kylančių lauke, konsultuojame lauke.

Kur randasi Jūsų mokykla ?
Dresūros mokykla “Reksas” randasi:

 • Kauno mieste, lauko aikštelėje ir uždarose patalpose adresu Technikos g. 9. Daugiau informacijos: čia.
 • Vilniaus mieste, lauko aikštelėje prie P. Vileišio g. 33 / Antakalnio g. 120A (šalia M.Daukšos mokyklos). Daugiau informacijos: čia.

Nuo kokio amžiaus reikia pradėti dresuoti šunį?
Dresuoti šunį pradėkite nuo pirmos dienos namie, nors šuo imliausiai mokosi 3 – 5 savo gyvenimo mėnesiais. Jauniems šuniukams būtina ankstyva socializacija ir daugiau užsiėmimų žaidžiant. Vyresnius nei 5 mėnesių amžiaus šuniukus jau galima mokyti bendro paklusnumo ir kelti protinį bei fizinį krūvį.

Kokios komandos svarbiausios, kai pradedame dresuoti šunį ?
Kai pradedate dresuoti šunį, svarbiausia – ne komandos, o ryšio su šunimi kūrimas ir dėmesio koncentravimas. Jūs – šeimininkas – turite tapti pačiu geriausiu, įdomiausiu asmeniu šuniui. Jei šuo nekoncentruoja dėmesio į Jus, nesidomi Jumis ar Jūsų siūlomais žaidimais, šuo nevykdys ir komandų. Šunį mokykite koncentravimo pratimų, žaiskite, vaikščiokite kasdien ir auklėkite, kaip teisingai elgtis – taip sukursite artimą ryšį ir tapsite šeimininku, nuo kurio šuo nenorės atitolti.

O kokios svarbiausios dresūros komandos turėtų būti mokomos, kai šuo jau gerai koncentruoja dėmesį?
Kiekvienas renkasi savus komandų pavadinimus, tačiau dažniausiai šeimininkai išmoko šunis atlikti šiuos veiksmus:
a) sėdėti – komanda „sėdėk“, „sėsk“;
b) gulėti – komanda „gulėk“, „gulk“;
c) stovėti – komanda „stovėk“;
d) atbėgti pas šeimininką – komanda „pas mane“, „pas“, „ateik“;
e) atiduoti žaislą, maistą, grobį – komanda „duok“;
f) liesti ranką – komanda “liesk”.

Nuo kokio amžiaus galima atvesti šuniuką į Jūsų dresūros mokyklos pamokas?
Šuniuką atvesti galite, kai jam sukanka 3 mėnesiai ir gauna visus būtinus skiepus. Jaunesniems šuniukams siūlome asmeninių treniruočių kursą VIP kursai.

O jei esame vyresni ir norime pradėti lankyti pamokėles?
Dėl vyresnių šunų prisijungimo prie treniruočių visada susisiekite su trenerių Jūsų mieste.

Kaip pasiruošti pirmai dresūros pamokai?
Apie tai jau rašėme straipsnyje. Plačiau: skaitykite čia.

Kokia metodika vadovaujasi Jūsų dresūros mokykla? Ar čia naudojami elektriniai antkakliai, mechanika ir mušimas?
Dresūros mokyklos „Reksas“ tikslas – išmokyti šeimininkus, kaip deramai elgtis su šunimis. Mokymas pagrįstas teigiamo skatinimo (motyvacijos) principu: šuo vykdyti komandas skatinamas už maistą. Jei maistu šuo nesidomi – pagyrimas, paglostymas ar pažaidimas su jo mėgiamu žaislu. „Reksas“ nenaudoja elektrinių, griežtų, smaugiamų antkaklių, mušimo ir kitų nehumaniškų šuns dresūros būdų. Mokykla “Reksas”, pasitelkdamas naują dresūros, auklėjimo metodiką bei šiuolaikinį požiūrį į gyvūną, siekia šeimininkus išmokyti, kaip sukurti visavertį ryšį su gyvūnu.

Ar ruošiate šunis parodoms?
Taip, šeimininkai turi galimybę pasirinkti ringo dresūros užsiėmimus, kuriuose šeimininkas mokomas, kaip valdyti šunį parodiniame ringe.

Noriu šunį vesti į dresūrą, nes yra agresyvus žmonėms ar kitiems šunims. Ar galima atvesti tokį šunį į bendrą grupę ?
Jei turite problematinį šunį, pirmiausia susisiekite su mūsų instruktoriais pateiktais kontaktais dėl susitikimo ir situacijos įvertinimo.

 • vika

  Nemokina

 • Austė

  Sveiki, gal galit ką nors patarti dėl komandų ingnoravimo?(net tuomet kai turime patį skaniausią kasnį)

 • http://www.reksas.lt egidijus

  Galime,atvykite pas mus i treniruotes.

 • http://Reksas.lt Julius

  Laba diena,turiu 13 sav.VA,parsivezem ja jau daugiau kaip menuo,bet ji labai dažnai inkscia tiek namie tiek lauke,nelabai suprantu kas jai darosi…As su ja ir zaidziu ir mokau ivairias komandas atlikineti.

 • http://www.reksas.lt Jonas

  Juliau, greičiausiai šuo nori daugiau užimtumo. Veskite į dresūros mokyklą ir viskas bus tvarkoje.

 • http://Reksas.lt Julius

  Aisku,aciu.

 • http://reksas.lt Julius

  Laba diena,tevai turi 1.5metu VA,jis kai buna kieme vienas, labai puola ant masinu ir laksto palei tvora,gal kaip nors imanoma ji atpratinti nuo to?Aciu.

 • http://www.reksas.lt Jonas

  Juliau, nuo to atpratinti reikia didinant šuns užimtumą, duodant specialius pratimus ir lankant dresūros mokyklą.

 • http://reksas.lt Julius

  Aciu,badysim:)

 • Laura

  Laba diena, namuose turime labradoro retrivere 8 mėnesių. bet kažkas siaubingo. Palikta namuose ji viską griaužia: gėles, lovą, laidus.. kai būnam namuose ji labai geras šuo, tačiau palikta pridaro tiek dalykų, kad net nesinori namo eit. O palikt ją tenka dažnai, nes reikia eiti į darbus. Nepadeda niekas, nei pykčių nei gražiuoju. Norėjau pasiteirauti ar iš viso įmanoma kažką tokiu atveju padaryt.

 • http://www.reksas.lt Egidijus

  Viskas yra imanoma,turint labai dideli nora.

 • Aukse

  Sveiki, norėčiau pasiteirauti apie savo 9mėn. džeko raselo terjere. Šuniuką pasiėmėme tik prieš kelias sav. Būdamas su mumis jis elgiasi pakankamai gerai, tačiau kartais vis tiek padaro savo reikalus namie. Jeigu bent vienas iš šeimininkų kažkur trumpam išeina (į parduotuvę, į tualetą) prasideda stresavimas, inkštimas ir durų drąskymas – nepaisant to, kad kitas šeimininkas yra kambaryje su šunimi. Dar baisesni dalykai vyksta, kai šuniuką paliekam vieną – kambaryje yra tuoj pat pridaroma. Nesvarbu, kad šuo ką tik buvo lauke ir visus reikalus atliko ten. Šuniukas net negali normaliai ėsti, jeigu abu šeimininkai nestovi šalia ir neduoda jam valgyti iš delno. Žodžiu, šuo didžiąją laiko dalį atrodo susierzinęs, neramus, hiperaktyvus. Auginame kitą suaugusią kalę, su kuria jokių problemų nėra, tarpusavyje jos gerai sutaria, žaidžia. Miegoti atskirame kambaryje mažoji kalytė negali, visą laiką inkščia ir loja, ir aišku daro reikalus ant grindų. Kelias naktis kankinomės ir bandėm laikyti ją kitam kabaryje, bet po to neištvėrėm, tad ji miega su mumis lovoje. Visą naktį ištveria kuo puikiausiai, ramiai miega.
  Ar būtina krieptis į specialistus, ar įmanoma kaip nors patiems susitvarkyti su šia problema namie? Abu dirbam ir nuo 10 iki 17val. šuo bet kuriuo atveju turės likti vienas. Labai sunku grįžti namo ir rasti visą nuniokotą kambarį, ištepliotą išmatomis ir smirdantį šlapimu. Šuniuką mylim, bet nebežinom kaip toliau elgtis.. ar tai nėra šuniuko nestabilios psichikos požymis? Ar jam dar reikia laiko priprasti? Prašau padėkit

 • Anonimas

  Geriausiai šiuo atveju kreiptis į specialistą.

 • Krstina

  Sveiki,gavome dovanu staforsyro kalyte(be dokumentu)namie auginame ir du katinus ,suniuke nori zaisti katinai purkstauja ji artyn neina nes bijo. o ir mes nezinome kaip elgtis ar atiduoti suniuka kamnors ar pasilikti sau.Kadangi baisu kai paauks, kad nepultu kaciu. Suniuke atrodo meili labai nori ant ranku ir kuo daugiau silumos, jai nenulipa nuo lovos pradeda pykti urgzti arba inksti ar tai gali buti agresijos pozymis? apie sia veisle labai daug ivairiu atciliepimu vieni sako,kad musti kiti,kad tik grieztumo reik. Beja jai 2menesei ir 1savaite. Gal reiktu ja dresuoti ,kad neturetumem problemu, kad nepuldinetu zmoniu ir kitu gyvunu?Aciu uz atsakyma.Ir kokia butu dresiravimo kaina pas jus?

 • http://www.reksas.lt Jonas

  Tokiu atveju siūlytume konsultaciją namie – sužinosite ir apie auklėjimą, ir gausite dresūros pagrindų.

 • Lina

  Sveiki,
  girdėjome apie tokias naujas PETNEŠAS šunims (atrodo, jos lyg kartu su antkakliu, ar tik segasi prie antkaklio, tiksliai nepamenu), kurios šunį apsuka, jei šis tempiasi į priekį. Labai norėtumėm tokias įsigyti, girdėjom, jog reikia kreiptis į Jus, Jonai :) Kaip būtų galima su Jumis susisiekti?

 • http://www.reksas.lt Jonas

  Lina, su Jumis susisiekta el. paštu.

 • Renatas

  Sveiki, isigijome dobermaniuka (7 savaites jau), daug skaiteme apie auklejima, mityba, dresura. Mokomes po byskuti komandos “negalima” reaguoja gan gerai, siai komandai kolkas uztenka garsiai ir grieztai pasakius “negalima” (labai retai kada kepstelime svelniai per snukuti ar tiesiog patraukiame nuo ten kur negalima), bet ar sito uztenka, as suprantu jis dar jaunas ir negalima daug reikalauti. Yra keleta problemeliu:
  pirma-reikalus kolkas atlieka ten kur nori, padejus palute su ja tiesiog zaidzia (drasko), bet reikalo neatlieka, antra-kai atsikelia svelniai laizo, bet po to pradejus zaisti kandziojasi gan skaudziai i rankas ar kojas (zaidimas jos), na aisku neretai zaidzia ir savo guolyje ar jai tinka si programa http://www.reksas.lt/ar-jusu-suo-jums-kanda/

  Aciu…

 • http://www.reksas.lt Jonas

  Renatai,
  Reikia šunį pamatyti gyvai. Tokiu atveju kaip Jūsų ieškočiau profesionalų konsultacijos, bet jokiu būdu nesimokyčiau iš knygų.

 • Mantas

  Sveiki, turiu 2men suniuka jagterjera. Turiu tokia problema. Pries kelias dienas nusikalto ir sudaviau gan stiprokai su ranka per uzpakali, cyptelejo ir nubego iskarto i savo guoli “zn ka negerai padariau” tai dabar kartais kai su juo zaidi ar ji paprasciausiai glostai pradeda urgzti. Kartais nieko nebuna zaidzia kandzioja nestipriai rankas, o kartais rodo nepatenkinima ir urzge.

 • http://www.reksas.lt Egidijus

  Laba diena,jums reikia konsultacijos ,galite parasyti i emeila jonas@reksas.lt ir susitarti,arba paskambinti telefonu 868792207.

 • Tima

  Laba diena, kačiukui 2 mėnesiai,jis yra naminis, bet labai jau agresyviai kandžiojasi ir draskosi, tikrai jo niekas neskriaudžia, Tiesiog, kai bandai ji pagluostyti ar einant jis tave užpuola, ramus tik tada kai miega arba atsikėlė ir tai neilgai. Ar tai normalu ir ką man daryti?
  Ąčiū už konsultaciją.

 • vika

  Tima, kreipkites i kaciu augintojus, mes tokiu problemu nesprendziame.

 • Aiste

  Sveiki,
  Senai mane kankina ta problemėlė. Turim vakarų škotijos baltąjį terjerą, 4 m. Jis labai geras, mielas, paklusnus. Problemų neturime nei namie, nei lauke. Tiesiog ne šuo, o auksas. Kai jis buvo mažas, buvo porą kartų užpultas kito šuns,perkando koją, bet nieko baisaus. Laukui bėgant pastebėjau,kad vis dažniau, kai lauke vaikščiodami suurzgia aplinkiniai šinys, tiek mažų, tiek didelių veislių. Maniškis net nekreipia dėmesio, beje jei koks be pavadėlio atbėga ir užpuola, jis nesigina, o susigūžia ir cypia. Tiesą pasakius, man jau pačiai baisu vaikščioti, nes kiek pakalbėjau, net tie šunys, kurie nepuola nieko, puola mano šunį. Nėra visai taip, kad jis neloja, yra kieme keletas šunų, kurių jis negali pakęsti. Ar įmanoma ką nors padaryti, kad nepultų mano šuns?

 • http://www.reksas.lt egidijus

  Imanoma,reikia isvengti agresyviu sunu.

 • Gin

  Sveiki mano suo nereaguoja i maista jis nesedi ne atsigula ka daryt ???

 • Reksas

  Sveiki, jei norite, kad suo klausytu, reikia ji mokyti.

 • ina

  Gal galite patarti kaip elgtis šeimininkams, jei atsitiko taip, kad 3 metų jorkšyras turės į savo namus priimti gyventi 1 metų ryzenšnaucerį. Jorkšyras išauklėtas, bet yra įtarimų, kad gali sureaguoti jautriai. Ryzenas padūkęs jaunuolis, linkęs dominuoti, labai norintis dūkti ir išdykauti. kaip sukelti šunims kuo mažiau streso?

 • Žilvinas

  Kokie būtini reikalavimai dresūros aikštelėms

 • Reksas

  Sveiki, Ina, del konsultacijos kreipkites nurodytu telefonu.
  Zilvinai, svarbiausia, kad jum paciam toje aiksteleje butu malonu.

 • Gitana

  sveiki, turime 1 metu bigliuke.Labai meili ir judri, taciau su didele baime turime palikti namuose viena, nes viska drasko ir daro baisia netvarka. Turi tam skirtu ivairiu zaislu, nuperkame pagrauzti skanestu. Padarius “sunybe” barama supranta, kad blogai pasielge, kartai gauna ir i kaili, o sekancia diena vel tas pats, lenda ir niokoja ta pati, uz ka gavo vakar. Kodel suo taip elgiasi ir kaip isaukleti, kad taip nedarytu.

 • Vytautas

  Turiu cvergiuka 4 men., bet kartais jis mėgsta pakandzioti kojas ar galima ka nors pakeisti?

 • Reksas

  Gitana, paskambinkite kontaktuose nurodytu telefonu ir susitarkite del konsultacijos.
  Vytautai, zinoma, kad galima

 • grantas

  mano šuo 5metų bet kai tik pamato kita šunį jis kaip pasiutęs eina su jeis pjautis ir nežinau ką daryti gal galėtumėt ką nors patarti?

 • Reksas

  Zinoma, taciau jums reiktu atvykti i dresuros aikstele.

 • Dovilė

  Sveiki, turiu 2 metu misrune kalyte. Kaip atpratinti ja sutikus didesni suni ar nepazystama zmogu gultis aukstielnika. Ji taip elgiasi ir is baimes ir is didelio nuolankumo.

 • Reksas

  Sveiki,
  Del konsultacijos krePikites kontaktuose nurodytu telefonu.

 • Vilija

  Laba diena,

  atsirado tokia problema, trunka jau beveik men. Turime suniuka is prieglaudos, musu namuose auga su mumis 8 men. Jai dabar 1 metai, misrune. Suo visiskai neeina su pavadeliu, pradejo spyriotis, lauke stojasi skersa ir neeina nei pirmyn, nei atgal. Vaizdas toks lyg ja mustume, nors mes jos niekad nemusam. as su ja vaikstau be pavadzio, manes klauso, bet namiskiu – kosmaras. nei vyras, nei sunus negali vedzioti suns, ka mums daryt, kaip ja auklet? Aciu

 • REKSAS

  Vilija, Jums reikia apsilankyti individualioje treniruotėje, kurioje atsakysime į visus klausimus.

 • aura

  Laba, mano suo ( aliaskos malamutas ) antra naktis kaukia, stauge neimanoma klausyti, jis gyvena laukia valjere, nesuprantu kas jam yra, diena atrodo siaubingai liudnas, buvome iskviete daktara, sake jog viskas gerai, bet man visvien neramu..

 • http://Reksas Audrone

  Turiu jagdetrjera. Jam 9men arymanoma jy ismokit kad nebutu toks visem svetimem draugiskas? Ka daryti kat skirtu sava nuo svetimo5$

 • Reksas

  Audrone, atvykite i dresuros pamokas.

 • Vita

  Kaip išmokyti šuniuką, kad neitų per gatvę, pažiūrėtų ar nėra automobilių, saugotusi jų.

 • Reksas

  Vita, vedžiokite šuniuką su pavadėliu.

 • http://Reksas.lt Donatas

  Laba diena , turime labradora jau 6 dienas namuose parsivezem dvieju menesiu , Klausimas butu toks ,ko nedaryti ir ka daryti , kad suniukas butu neagresyvus? Kaip elgtis gal galite patarti?
  Norim seimos suniuko mielo ir visu mylimo ;))

 • Reksas

  Donatai, atvykite i mokyklele ir apie tai jums bus papasakota.

 • Donatas

  O atvykti su šuniuku ar be jo? ;)) Jai su šuniuku tai atvyksim Rugsejo menesi :)

 • REKSAS

  Atvykite su šuniuku. Lauksime rugsėjį.

 • Donatas

  Ačiū būtinai atvyksime