Domitės šuns dresūra ir mokykla “Reksas”? Siūlome pasiskaityti atsakymus į dažniausiai skaitytojams kylančius klausimus!

Lankau dresūros mokyklą. Kiek reikia lankyti, kad mano šuo taptų paklusnus ?

Šuns paklusnumas priklauso ne nuo to, kiek jo šeimininkas lanko dresūros mokyklą, o nuo šuns šeimininko įdėto darbo su šunimi realiose situacijose. Šunys paklusniais tampa subrendę – apie 1.5 – 2 metų amžiaus. Žmonės išmoksta darbo su šunimis pagrindų per 1 – 2 mėnesius bendruose dresūros užsiėmimuose arba per 5 – 10 asmeninių treniruočių.

Mano šuo nekreipia dėmesio nei į mane, nei į (kai kurias ar visas) mano duodamas komandas. Į kurią grupę man atvykti ?

Ši problema dažniausiai nutinka dėl to, kad šeimininkas mažai bendrauja ir užsiima su savo augintiniu. Tokie šunys būna nevedžiojami, su jais nesportuojama, jie neretai išlepinami namie, kur diktuoja ne tik mitybos sąlygas, bet ir nustato tvarką. Kadangi toks šuo grupiniuose užsiėmimuose paprastai neklauso, šiuo atveju rekomenduojame atstatyti teisingus santykius su šunimi individualiose treniruotėse. Tuo pat metu būtina lankytis adaptacijos užsiėmimuose, kurie skirti šuns koncentracijai sustiprinti. Po tam tikro laiko Jūsų augintinio dėmesingumas sustiprės ir pamažu galėsite prisijungti prie bendrų užsiėmimų.

Ar perkeliate praleistas treniruotes į kitą mėnesį ?
Treniruočių mėnesio mokestis – tai abonemento mokestis. Praleistos treniruotės į kitą mėnesį neperkeliamos.

Ar konsultuojate namuose dėl elgsenos problemų?
Dėl elgsenos problemų, kylančių namuose, konsultuojame namuose, dėl elgsenos problemų, kylančių lauke, konsultuojame lauke.

Kur randasi Jūsų mokykla ?
Dresūros mokykla “Reksas” randasi:

 • Kauno mieste, lauko aikštelėje ir uždarose patalpose adresu Technikos g. 9. Daugiau informacijos: čia.
 • Vilniaus mieste, lauko aikštelėje prie P. Vileišio g. 33 / Antakalnio g. 120A (šalia M.Daukšos mokyklos). Daugiau informacijos: čia.

Nuo kokio amžiaus reikia pradėti dresuoti šunį?
Dresuoti šunį pradėkite nuo pirmos dienos namie, nors šuo imliausiai mokosi 3 – 5 savo gyvenimo mėnesiais. Jauniems šuniukams būtina ankstyva socializacija ir daugiau užsiėmimų žaidžiant. Vyresnius nei 5 mėnesių amžiaus šuniukus jau galima mokyti bendro paklusnumo ir kelti protinį bei fizinį krūvį.

Kokios komandos svarbiausios, kai pradedame dresuoti šunį ?
Kai pradedate dresuoti šunį, svarbiausia – ne komandos, o ryšio su šunimi kūrimas ir dėmesio koncentravimas. Jūs – šeimininkas – turite tapti pačiu geriausiu, įdomiausiu asmeniu šuniui. Jei šuo nekoncentruoja dėmesio į Jus, nesidomi Jumis ar Jūsų siūlomais žaidimais, šuo nevykdys ir komandų. Šunį mokykite koncentravimo pratimų, žaiskite, vaikščiokite kasdien ir auklėkite, kaip teisingai elgtis – taip sukursite artimą ryšį ir tapsite šeimininku, nuo kurio šuo nenorės atitolti.

O kokios svarbiausios dresūros komandos turėtų būti mokomos, kai šuo jau gerai koncentruoja dėmesį?
Kiekvienas renkasi savus komandų pavadinimus, tačiau dažniausiai šeimininkai išmoko šunis atlikti šiuos veiksmus:
a) sėdėti – komanda „sėdėk“, „sėsk“;
b) gulėti – komanda „gulėk“, „gulk“;
c) stovėti – komanda „stovėk“;
d) atbėgti pas šeimininką – komanda „pas mane“, „pas“, „ateik“;
e) atiduoti žaislą, maistą, grobį – komanda „duok“;
f) liesti ranką – komanda “liesk”.

Nuo kokio amžiaus galima atvesti šuniuką į Jūsų dresūros mokyklos pamokas?
Šuniuką atvesti galite, kai jam sukanka 3 mėnesiai ir gauna visus būtinus skiepus. Jaunesniems šuniukams siūlome asmeninių treniruočių kursą VIP kursai.

O jei esame vyresni ir norime pradėti lankyti pamokėles?
Dėl vyresnių šunų prisijungimo prie treniruočių visada susisiekite su trenerių Jūsų mieste.

Kaip pasiruošti pirmai dresūros pamokai?
Apie tai jau rašėme straipsnyje. Plačiau: skaitykite čia.

Kokia metodika vadovaujasi Jūsų dresūros mokykla? Ar čia naudojami elektriniai antkakliai, mechanika ir mušimas?
Dresūros mokyklos „Reksas“ tikslas – išmokyti šeimininkus, kaip deramai elgtis su šunimis. Mokymas pagrįstas teigiamo skatinimo (motyvacijos) principu: šuo vykdyti komandas skatinamas už maistą. Jei maistu šuo nesidomi – pagyrimas, paglostymas ar pažaidimas su jo mėgiamu žaislu. „Reksas“ nenaudoja elektrinių, griežtų, smaugiamų antkaklių, mušimo ir kitų nehumaniškų šuns dresūros būdų. Mokykla “Reksas”, pasitelkdamas naują dresūros, auklėjimo metodiką bei šiuolaikinį požiūrį į gyvūną, siekia šeimininkus išmokyti, kaip sukurti visavertį ryšį su gyvūnu.

Ar ruošiate šunis parodoms?
Taip, šeimininkai turi galimybę pasirinkti ringo dresūros užsiėmimus, kuriuose šeimininkas mokomas, kaip valdyti šunį parodiniame ringe.

Noriu šunį vesti į dresūrą, nes yra agresyvus žmonėms ar kitiems šunims. Ar galima atvesti tokį šunį į bendrą grupę ?
Jei turite problematinį šunį, pirmiausia susisiekite su mūsų instruktoriais pateiktais kontaktais dėl susitikimo ir situacijos įvertinimo.

 • Lina

  Jam 7 savaitės, nėra net dviejų mėnesių, tikriausiai blogai perskaitėte.

 • REKSAS

  Atsiprašome, perskaitėme, kad šuniui 7 mėnesiai. Visvien mūsų patarimas dėl tokių problemų neieškoti sprendimų internete, o dirbti su treneriu.

 • Gabriele

  Sveiki, turiu Garbanotaji Bisona 5men amziaus. Niekaip neiseina ismokyti daryti savo reikalus lauke. Ar jus galima butu ismokyti suniuka?