Šunų dresūros mokykla
ŠUNŲ TRENIRUOTĖS KAUNE Asmeninės, grupinės, paklusnumo, ruošimo
parodoms, elgesio korekcijos treniruotės
ŠUNŲ TRENIRUOTĖS VILNIUJE Asmeninės, grupinės paklusnumo, ruošimo,
parodoms, elgesio korekcijos treniruotės

Domitės šuns dresūra ir mokykla “Reksas”? Siūlome pasiskaityti atsakymus į dažniausiai skaitytojams kylančius klausimus!

15. Lankau dresūros mokyklą. Kiek reikia lankyti, kad mano šuo taptų paklusnus ?

Šuns paklusnumas priklauso ne nuo to, kiek jo šeimininkas lanko dresūros mokyklą, o nuo to, kiek šuns šeimininkas įdeda darbo su šunimi realiose situacijose namie, vaikščiodamas, važiuodamas  lauke ir t.t. Šunys paklusniais tampa subrendę – apie 1.5 – 2 metų amžiaus. Žmonės išmoksta elgtis su šunimis per 1 – 2 mėnesius bendruose dresūros užsiėmimuose arba per 5 – 10 asmeninių treniruočių.

14. Mano šuo nekreipia dėmesio nei į mane, nei į (kai kurias ar visas) mano duodamas komandas. Į kurią grupę man atvykti ?

Ši problema dažniausiai nutinka dėl to, kad šeimininkas mažai bendrauja ir užsiima su savo augintiniu. Tokie šunys būna nevedžiojami, su jais nesportuojama, jie neretai išlepinami namie, kur diktuoja ne tik mitybos sąlygas, bet ir nustato tvarką. Kadangi toks šuo grupiniuose užsiėmimuose paprastai neklauso, šiuo atveju rekomenduojame atstatyti teisingus santykius su šunimi individualiose treniruotėse. Tuo pat metu būtina lankytis adaptacijos užsiėmimuose, kurie skirti šuns koncentracijai sustiprinti. Po tam tikro laiko Jūsų augintinio dėmesingumas sustiprės ir pamažu galėsite prisijungti prie bendrų užsiėmimų.

13. Ar perkeliate praleistas treniruotes į kitą mėnesį ?
Treniruočių mėnesio mokestis – tai abonemento mokestis. Praleistos treniruotės į kitą mėnesį neperkeliamos.

12. Ar konsultuojate namuose dėl elgsenos problemų?
Pagalba teikiama tik nesant kitoms galimybėms.
Jei esate Kaune ar Kauno rajone, susitiktume savaitės bėgyje. Jei kitame mieste, reikėtų atskiro susitarimo.

11.Kur randasi Jūsų mokykla ?
Dresūros mokykla “Reksas” randasi Kauno mieste, lauko aikštelėje ir uždarose patalpose adresu Technikos g. 9. Daugiau informacijos: čia.

10. Nuo kokio amžiaus reikia pradėti dresuoti šunį?
Dresuoti šunį pradėkite nuo pirmos dienos namie, nors šuo imliausiai mokosi 3 – 6 savo gyvenimo mėnesiais. Jauniems šuniukams būtina ankstyva socializacija ir daugiau užsiėmimų žaidžiant. Vyresnius nei 6 mėnesių amžiaus šuniukus jau galima mokyti bendro paklusnumo ir kelti protinį bei fizinį krūvį.

9. Kokios komandos svarbiausios, kai pradedame dresuoti šunį ?
Kai pradedate dresuoti šunį, svarbiausia – ne komandos, o ryšio su šunimi kūrimas ir dėmesio koncentravimas. Jūs – šeimininkas – turite tapti pačiu geriausiu, įdomiausiu asmeniu šuniui. Jei šuo nekoncentruoja dėmesio į Jus, nesidomi Jumis ar Jūsų siūlomais žaidimais, šuo nevykdys ir komandų. Šunį mokykite koncentravimo pratimų, žaiskite, vaikščiokite kasdien ir auklėkite, kaip teisingai elgtis – taip sukursite artimą ryšį ir tapsite šeimininku, nuo kurio šuo nenorės atitolti.

8. O kokios svarbiausios dresūros komandos turėtų būti mokomos, kai šuo jau gerai koncentruoja dėmesį?
Kiekvienas renkasi savus komandų pavadinimus, tačiau dažniausiai šeimininkai išmoko šunis atlikti šiuos veiksmus:
a) sėdėti – komanda „sėdėk“, „sėsk“;
b) gulėti – komanda „gulėk“, „gulk“;
c) stovėti – komanda „stovėk“;
d) atbėgti pas šeimininką – komanda „pas mane“, „pas“, „ateik“;
e) atiduoti žaislą, maistą, grobį – komanda „duok“.

7. Nuo kokio amžiaus galima atvesti šuniuką į Jūsų dresūros mokyklos pamokas?
Šuniuką atvesti galite, kai jam sukanka 3 mėnesiai ir gauna visus būtinus skiepus.

6. O jei esame vyresni ir norime pradėti lankyti pamokėles?
Jei turite visus tinkamus skiepus, galite atvesti ir vyresnį šuniuką į bendrąją dresūros grupę.

5. Kaip pasiruošti pirmai dresūros pamokai?
Apie tai jau rašėme straipsnyje. Plačiau: skaitykite čia.

4. Kokia metodika vadovaujasi Jūsų dresūros mokykla? Ar čia naudojami elektriniai antkakliai, mechanika ir mušimas?
Dresūros mokyklos „Reksas“ tikslas – išmokyti šeimininkus, kaip deramai elgtis su šunimis. Mokymas pagrįstas teigiamo skatinimo (motyvacijos) principu: šuo vykdyti komandas skatinamas už maistą. Jei maistu šuo nesidomi – pagyrimas, paglostymas ar pažaidimas su jo mėgiamu žaislu. „Reksas“ nenaudoja elektrinių, griežtų, smaugiamų antkaklių, mušimo ir kitų nehumaniškų šuns dresūros būdų. Mokykla “Reksas”, pasitelkdamas naują dresūros, auklėjimo metodiką bei šiuolaikinį požiūrį į gyvūną, siekia šeimininkus išmokyti, kaip sukurti visavertį ryšį su gyvūnu.

3. Ar ruošiate šunis parodoms?
Taip, šeimininkai turi galimybę pasirinkti ringo dresūros užsiėmimus, kuriuose šeimininkas mokomas, kaip valdyti šunį parodiniame ringe.

2. Noriu šunį vesti į dresūrą, nes yra agresyvus žmonėms ar kitiems šunims. Ar galima atvesti tokį šunį į bendrą grupę ?
Į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo nėra, kadangi šeimininkai labai netiksliai apibūdina agresijos stiprumą. Kartais šuniui stinga vieno socializacijos užsiėmimo, pabuvimo gaujoje su kitais šunimis, o su kai kuriais galima dirbti tris mėnesius, kad pajustumėte mažą elgesio pagerėjimą.
Jei turite problematinį šunį, pirmiausia susisiekite su mūsų instruktoriais kontaktuose duotu telefono numeriu dėl susitikimo aikštelėje. Jei manote, kad šuo gali agresyviai pulti žmonės, kitus šunis ir Jūs jį sunkiai kontroliuojate, būtinai uždėkite antsnukį, antaklį, pririškite pavadžiu.

1. Ar prekiaujate šunų maistu?
Taip, prekiaujame Royal Canin, Acana, Proplan ir Artemis šunų maistu. Dėl maisto įsigijimo teiraukitės kontaktuose nurodytu telefono numeriu.

avatar

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.

 1. avatar Juste

  ar butu galima pas jus isigyti clicker’i?ir kokia butu jo kaina?

 2. avatar Jonas

  Juste,
  Užsukit į dresūros užsiėmimą pirmadienį ar penktadienį, susitarsim. Liko tik keletas šitokių:
  http://www.reksas.lt/wp-content/uploads/2009/09/iclick.jpg

 3. avatar octa

  Sveiki.turiu labai dominuojanti šunį.Jam dabar 1m.ir 6mėn. bet yra tokia problema kad neišleidžia iš namų, jei kur noriu išeiti, tai būna baisi problema, loja, bando dantimis laikyti uz rūbų, jei kas mažai pažistamas tai gali net įkasti.Jam būna kažkoks pykčių protrukis, paskui nurimsta, suprato kad blogai padarė.Net nebežinau ką ir daryti.

 4. avatar Jonas

  Octa,
  Kreipkitės kontaktuose nurodytu telefonu, Jums reikalinga rimta konsultacija namie. Šuns įkyrūs polinkiai savaime būna linkę tik stiprėti, todėl gali būti, jog greitai iš viso neišeisite iš namų ir teks su šuneliu atsisveikinti.

 5. avatar raimis

  sveiki, pries savaite parsivezeme vokieciu avigani jam 10 sav. su pavadeliu eina grazei i viena kiemo puse bet jai noriu vesti i kita puse tai neina reike temti gal galite patarti kaip isauklet kad eitu visur ir i naujas vetas nesispiriodamas? aciu uz pagalba

 6. avatar Jonas

  Raimi,
  Nereikia tampytis su tokio amžiaus šunimi, rodykite kąsnį šalia savęs, kuo dažniau girkite, kai eina šalia ir šuo pats vaikščios šalia Jūsų :)

 7. avatar raimis

  norejau dar paklaust as rytais su juo vaikstau apie valanda ar nera per daug ir kiek mazdaug reiketu skirti pasivaiksiojimui labai dekingas uz pagalba

 8. avatar Jonas

  Raimi,
  Prieš išeinant ilgiems pasivaikščiojimams ir bendraujant su kitais šunimis vertėtų pasiskiepyti visus skiepus pas veterinarą. Iš principo krūvis neturėtų būti per didelis. Žiūrėkite pagal šunį, jei šuo pavargsta, mažinkite tempą, sustokite ir pan.

 9. avatar raimis

  aciu uz pagalba.

 10. avatar Jonas

  Į sveikatą :)

 11. avatar Julius

  Sveiki,
  Ka manote apie antkaklius pries lojima (su ultragarsu arba soku)? Ar jie gali labai pakenkti suniui?

 12. avatar Jonas

  Juliau,
  Jie gali pagelbėti, tačiau gali ir pakenkti šuniui – viskas priklauso nuo šuns psichikos. Manome, jog yra ir humaniškų priemonių be šių antkaklių.

 13. avatar raimis

  sveiki,
  mano suo komandasw (pas mane, sedet) be pavadelio vygdo gerai ir greitai bet jai pamato pasaliniu dirgikliu nevisalaik paklusta ka reiketu daryt kad nekreiptu demesio i aplinkinius zmones ir kitus dirgiklius ir visas komandas vigditu be priekaistu jam 10sav

 14. avatar vika

  Po truputi pratinti prie ivairiu dirgikliu, nukreipiant demesi skanestu.Siaip suniukas labai jaunas ir greit visko ismoks, jei tik uzsiimsite.

 15. avatar Anonimas

  laba iena,noreciau paklausti,ar galima pirkti suni 13-15 men? Ar jis klausisys naujo seiminynko?

 16. avatar Jonas

  Žiūrint koks šuns temperamentas ir kaip jis išauklėtas. Prieš įsigydami pabandykit su juo pavaikščioti su pavadėliu ir viską suprasit.

 17. avatar Anonimas

  nu apie ji raso kad jis ismokytas jau tam tikru komandu,bet atiduodamas tik rimtiems zmoniems,tai Belgu aviganis

 18. avatar Jonas

  Jei tai malinua belgas, teks įdėti daug darbo ir daug disciplinos namie. Tai darbinis šuo, kuriam būtina aiški komanda, daug nuolatinio fizinio krūvio ir šeimininko ryžtas. Tokio šuns nerekomenduočiau įsigyti vieniems, jei tai pirmas Jūsų šuo – nemokant ir nedirbant dresūros mokykloje jis garantuotai užlips ant galvos. Jei norit paprasto šuniuko, geriau priglauskit kokį paprastą ciuciką iš prieglaudos ar iš pifas.org globėjų. Jei norit draugo belgo, teks dirbti ištisus metus.

 19. avatar Monika

  O negalima atvažiuoti tik keliems užsiėmimams į klubą ”Reksas”, nes gyvename ne Kaune ir visi klubai (dresuotojai) yra toli . O šitas klubas mane labai sužavėjo.
  O jei galima tai kiek tai kainuotų?

 20. avatar Anonimas

  Jonai o koki tada suni patartum isigyti,nemegstu super mazu sunu,nemegstu flegmatisku sunu,nes pats esu gan judrus zmogus,kaz kada turejau misruna,rotfeileri maisyta su avigane,bet jis buvo lb draugiskas suo,per minksto harakterio,prie visu ejo ir vizgino uodega. Vat todel kazkodel ir uzsinorejau Belgo,ir dar todel kad jis maziausiai serga pagal visa gauta informacija.

 21. avatar Jonas

  Monika,
  Ačiū už malonius žodžius. Prašom į svečius :) Jei keletą kartų apsidairyti, pasikonsultuoti, nekainuos nieko.

 22. avatar Jonas

  Dėl belgų aviganio,
  Vis dėlto reiktų įvertinti Jūsų paties galimybes. Atvažiuokite į aikštelę pamatysite šunų veisles iš arti arba bent ryt pasiskambinkite kontaktų telefonu ir patarsime gyvai. Čia rašinėtis bus sudėtinga ir netikslu.

 23. avatar Anonimas

  Beda ta kad esu Vilnietis

 24. avatar Jonas

  Paskambinkite telefonu, juo žymiai tiksliau galima pasitarti.

 25. avatar Monika

  O kiek kartų į svaitę vyksta užsiėmimai?

 26. avatar Jonas

  Monika,
  Treniruotės vyksta pirmadienį, trečiadienį, penktadienį bendroje grupėje, mažo ūgio šuniukams – antradienį ir ketvirtadienį.

 27. avatar Tomas

  Laba diena,

  turime mažą/didelę bėdelę – šuo (4 mėn.)nepraeina pro žmogaus kakalus, jų neparagavęs.Dėl to ilgi pasivaikščiojimai miške pasibaigia tik išėjus. Kaip galima šuniuką nuo to atpratinti?

 28. avatar raimis

  sveiki,
  mano Vokieciu aviganiui 11 sav jis jau moka komandas sedet, gulet,ir pas mane. norejau paklaust ar nebus per anksti dresuot kad po komandos sedet ar gulet liktu toje padetija ilgesni laika ar neperjaunas dar?

 29. avatar vika

  Tomai, jauniems šuniukams pasitaiko šis nemalonus įprotis.Veskite i miškaą su pavadėliu ir jei bando kažka rankiot sudrauskite, dar geriau nukreipkite dėmesį kokiu žaisliuku ar skanėstu…O šiaip dažniausiai šita problema “išaugama”.

 30. avatar vika

  Raimi, bandykite neskubėdami, mažais atstumais.

 31. avatar Milita

  Noriu paklausti… Mano šuniui yra 9mėn veislė Bokseris, moka virš 20 komandų. Bet yra tokia bėda… Jis urzgia ant mažų vaikų (svetimų). Tuo metu jis neklauso, atrodo, kad net negirdi… Tai ką daryti tokiu atvėju?

 32. avatar Jonas

  Milita,
  Urzgimas nuo komandų nesumažės. Greičiausiai, šuo bijo vaikų, nes nėra pakankamai socializuotas. Reikia lankytis vietose, kur yra daugiau vaikų ir skatinti šuns ramią reakciją į juos. T.y. kai ramiai reaguoja į vaiką, duoti kąsnį ir pagirti. Jei negirdi Jūsų, didinti atstumą ir skatinti ramias reakcijas per atstumą nuo vaiko. Jei dar tiksliau, reiktų konsultacijos.

 33. avatar raimis

  sveiki,
  mano Vokieciu aviganiui 3 men. mes einam kiekviena diena i miesta vakare kai mazai zmoniu. norejau paklausti ar gerai darau kai suo pamato zmones ar kitus sunis as ji pasodinu arba timpteliu pavadeli kad eitu toliau nekreipdamas demesio. as noriu ji socializuoti. as gyvenu airijoje tai negaliu lankytis uzsijemimuose.gal galite patarti kaip socializuoti suni pasivaiksiojimo metu ir kaip tai butu daryti geriau. jis jau moka komandas( pas mane, sedet, gulet,) busiu labai dekingas uz pagalba.

 34. avatar mikas

  gal zinote ka daryti suniui 3 men. ( rotveileris) po pasivcaiksiojimu asfaltu ar saligatveis pedute nusitrina ir kraujuoja ka reiketu daryti? gal galit patarti?

 35. avatar Jonas

  Raimi,
  Būtų geriau, jei šuns dėmesį koncentruotumėte skanėstu, kurį šuo labai mėgsta. Galima ir lengvai timptelti, tačiau taip nemotyvuojate šuns stebėti Jūsų. Vien vaikščiodami po miestą Jūs jau gerai elgiatės, kadangi šuo susipažįsta su aplinka. O tai labai svarbu jaunam šuneliui.Bandykite susipažinti su kitais šeimininkai, kurie mėgsta vaikščioti kartu, žygius, ir duokite šuniui kuo daugiau pabendrauti su kitais šunimis, praeiviais ir vaikais.

 36. avatar Jonas

  Mikai,
  Rekomenduočiau kreiptis į veterinarą. Mini patarimas čia : http://www.reksas.lt/ka-daryti-kai-suo-susipjauste-koja/

 37. avatar raimis

  labai dekingas uz atsakima.
  o tai jai leisiu praeivem glostit kalbint suni ar su kiekvienu sutiktu suniu leisiu kontaktuot nekils man veliau problemus kad suo tems pavadi tik pamates kita zmogu ar suni. as su dviem tokio pat amziaus sunimis i savaite 3 ar 4 kartus duodu pazaist. o del vaiku as pats turiu metu laiko berniuka tai jis su juo labai gerai sutare kartu zaidze siunta.

 38. avatar Jonas

  Jei neleisit tampytis, tai nesitampys. Visada bendravimas su pašaliniais prasideda tik pasodinus šunį, o ne šuniui šokinėjant.

 39. avatar raimis

  sveiki,
  norejau paklaust as mokinu komandos { greta) jis ja iskart subprato ir vygdo gerai bet turiu problema kad vygdant komanda ilgesni laika pradeda bandyt i koja aisku nestiprei jis vokieciu aviganis 3 men 2 sav. kai bando kast as ji uz kailio pakratau ar prispaudziu prie zemes taip norejamas parodit kas virsesnis . ar darau gerai ?

 40. avatar Jonas

  Raimi,
  Jei pakako poros kartų, gerai, šuo neturi kandžiotis, jei taip elgiatės nuolat, negerai, galite susidurti su problemomis. Nereikalaukite iš tokio šuniuko labai gero komandos vykdymo, jis dar vaikas. Jūsų maksimalus tikslas turi tokiame amžiuje gali būti tik ,kad jis nesitampytų ir netemptų Jūsų į priekį, pasivaikščiojimas turi būti ramus, mokyti turite su maistu. Kitu atveju konfrontacijų priežastimi galite tapti pats. Gali būti, jog ilgai dirbant jis pavargsta ir pradeda bandyti protestuoti. Geriau mokslais užsiimkite trumpai, bet užtikrintai – po 5 min per dieną.

  Kad tiksliausiai atsakyčiau, kiek tas kandimas gerai ar negerai, reikėtų pamatyti gyvai arba bent nufilmuotą vaizdą.

 41. avatar Anonimas

  o kokia kaina?

 42. avatar vika

  120lt.

 43. avatar raimis

  kai pakratau tada nustoja bet pakartoja po keliu minuciu. as galvoju gal jis taip kasnio praso , nes kai pradejau mokiti komandos greta jam rodau kasni desine ranka ir jis pasukes galva biski i mano puse eina grazei sale bet kai pradejau reciau duot kasni jis eidamas greta kartais bando i koja kast uzkelniu pagauna. o del dresavimo po 5 minutes as su juo rite ir vakare po pusvalandi treneruojosi tai komandos ( sedet, gulet , pas mane) jam labai patinka vygditi matosi kad linksmas tai gal neverta man mazint treneruociu iki 5 min per diena bet tik komanda greta atlikt reciau ar atidet velesnem laikui. o del pavadelio jis eina grazei tik kartais atsigreza i praeivius ar sunis tai silpnai timpteliu ir einam toliau. o del pamatimo givai galvoju neiseis nes givenu Airijoje tei veliau gausim mokikla lankiti cia. busiu dekingas uz pagalba

 44. avatar Jonas

  Mes irgi ne viską galime padėti neakivaizdiniu būdu.

 45. avatar Rita

  Sveiki…Turiu toki klausimelei… Auginame labradoru veisles kalyte, siuo metu 4-i menesiai… Kaip suniuka ismokinti atlikti gamtinius reikalus lauke? Ant palos atlikti reikalus ismokeme, bet va su lauku, kazkaip sudetingiau… Bandeme nedeti palos, tai atlieka reikaliukus prie duru arba siaip kur… Bandeme sudrausminti ir nesti i lauka, kai tik pradeda, bet lauke taip ir nepabaigia savo reikaliuku, toks vaizdas, kad tas laukas, kaip bausme. Vyras bande drausminti laikrasciu, snukuciu pabaksnoti i tai ka pridirbo, bet neveikia…Gal yra dar koks variantas? Is anksto labai dekui uz Jusu pagalba.

 46. avatar Jonas

  Rita,

  1. http://www.reksas.lt/suns-pripratinimas-atlikti-gamtinius-reikalus-lauke/
  2. http://www.reksas.lt/patarimai-auginant-paklusnu-suniuka/
  Ir laukite, kol šuniukas dar paaugs, pamažu šis įprotis pasikeis.

 47. avatar Rita

  Jonai,
  labai aciu uz Jusu patarimus.

 48. avatar Jonas

  Į sveikatą.

 49. avatar www

  mano suo kandzojasi ar galit patart kaip ji n
  uo t
  o atpratint

 50. avatar vika

  Galim, jei paskambinsit nurodytu telefonu.

 51. avatar dalia

  sveiki,
  ar normalu kad mano V A veisles suo 4 men. kai einam supavadeliu eina is kaires puses ir puse metro atsiligdamas. norejau paklaust ar taip gerai ar turi eit salia.

 52. avatar Jonas

  Dalia,
  Reiktų pamatyti. Teoriškai galėčiau sakyti, kad tai nedidelė bėda, bet tai priklauso nuo to, kaip tas šuo atsilikinėja ir ar visą laiką taip elgiasi. Tokio amžiaus šuo greitai pavargsta, gal duodate per dideli krūvį ? O jei nesimato šuns džiaugsmo pasivaikščiojant, kreipčiausi į veterinarą.

 53. avatar dalia

  jisai einant nuo namu toliau atsilikineja , o einant atgal eina grazei salia . jei pamato zmones ar gyvunus irgi eina salia. tik einant nuo namu toliau nenorei eina. o del kruvio tai einam pasivaiksiot ryte ir vakare po valanda ir dar kelis kartus trumtai , tai kruvis galvoju gal neperdidelis?

 54. avatar Jonas

  Pabandykite su kąsniuku, turėtų eiti noriau.

 55. avatar dalia

  aciu uz pagalba. pabandysim gal pavyks

 56. avatar Monika

  Noriu pasiteirauti apie šunų ligą demodex canis. Kokie vaistai yra veiksmingiausi šuniui sergančiam šia liga?

 57. avatar Jonas

  Internete apie tai: http://forum.dresuraklp.lt/Straipsniai/straipsnis0026.html
  http://fauna.savel.org/forum.cgi?op=print_thread;board=nuotykiais;thread=2768
  Dėl vaistų kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

 58. avatar Rolandas

  sveiki,
  turiu stafordsyro terjera – 11men., patinas. Nebuvo vestas i dresura. Einant pasivaikscioti – raunasi i prieki; jei pravaziuoja masina – puola ant jos; zmoniu taip pat nemegsta – kol nepakalbina (baisu prileisti,nors ir su ansnukiu buna); taip pat ir sunu. Ka tokiu atveju patartumet daryti? manau turi buti iseitis..:)

 59. avatar Jonas

  Rolandai,
  Ar Jūsų šuo turi kilmės dokumentus ?

 60. avatar Rolandas

  ne, neturi. As ji pirkau jau nemaziuka – 5men.

 61. avatar Jonas

  Aišku. Bėda tada gali būti rimta, o ar kąnors iš viso galima padaryti, galima būtų pažiūrėti susitikus. Turint tokios veislės ir nedokumentinį šunį negalima praleisti socializacijos ir dresūros. Praleidus šį etapą dažnai nebebūna jokios kitos išeities, tik viena… Jei pageidaujate susitikti, susisiekite kontaktiniu telefonu ir atvežkite šunį kokį šiltesnį vakarą į aikštelę.

 62. avatar Rolandas

  Dekui, tuomet susitiksime.

 63. avatar patricija

  o galiu paklausti kiek kainuoja ringo dresura 1 suniui

 64. avatar vika

  20lt.

 65. avatar aiste

  as norejau paklausti ar gerai vesti dresiruoti suni kad i parodas galeciau eiti 1 metu ?

 66. avatar aiste

  as noriu paklausti ka daryt jei mano suo mitel snauceris labai agresyvus zmonem loja ir mes niekaip negalim jos ismokyti kad inai nelotu ne kastu kai kas notrs vaziuoja ka daryt? bet jai toks budas suns tai as ir i parodas negaliu vest nes ant teisejo los ka daryt? ir as manau jog 1 metu mano suo jau nebegali eit i parodas

 67. avatar vika

  suni reikia sicializuoti.

 68. avatar aiste

  kaip suprast sicializuoti?

 69. avatar Jonas

  Jei tikrai manote, kad 1 metų šuo negali eiti į parodas, niekas kitas Jums Jūsų nuomonės nepakeis. Norint pasakyti, ar taip ir yra, šunį reiktų pamatyti gyvai.

 70. avatar vika

  Po truputi pratinti prie ivairiausiu dirgikliu.

 71. avatar aiste

  musu suo jau moka visas komandas beveik visas tarkim sedet, gulet, pas mane, duoti labas. mes galvojame kad pervelu nes kaikurie zmones sako jog jau pervelu . aciu uz pagalba =)

 72. avatar aiste

  o jus cia klaipedoj?

 73. avatar vika

  KAUNE.

 74. avatar aiste

  o jonas kur? mokytkla tai klaipedoj?

 75. avatar aiste

  mokykla tai klaipedoi ar ne?

 76. avatar Jonas

  Aiste, jei Jūs apie mane, tai aš Kaune. Pasiskaitykite apie mokyklą: http://www.reksas.lt/apie-reksa/

 77. avatar aiste

  aisku o gal zinot kokia mokykla yra klaipedoje?

 78. avatar Jonas

  Aiste,
  http://www.dresuraklp.lt

 79. avatar Aida

  Turiu cihuahua veisles suniuka jam 6 men. Problema tame, kad jis is piktumo kad neuzkeliu ant lovos slapinasi salia, bausdavau uz tai, snukuti patrindavau i balute, bardavau yra gaves ir su laikrastuku per uzpakaliuka. Dabar su slapinimusi lyg ir neblogai, bet atsirado kita problema jis visko bijo ir pabrukes uodegyte truputi apsislapina, aisku taip nutinka ir kai dziaugiasi. Nezinau ka daryti, kad jis nebijotu nieko.

 80. avatar vika

  Stengtis nevengti tu situaciju, kuriu suniukas bijo, po truputeli jis turetu apsiprasti ir nebebijoti.

 81. avatar Aida

  Labai Jums Aciu.

 82. avatar SARUNAS

  Labas rytas,
  Suo sala pedas.Kuo geriausiai jas tepti ziema?

 83. avatar Valerija

  Laba diena. Turime suniuka, kuriam yra 3 su puse men. Veisle – Biglis. Norim labai lankyti dresuros pamokas. Kur reiketu kreiptis ir ar reikia pasiskambinti, uzsiregistruoti? ar iskarto ateiti i treniruote su suniu ir ten viska pasakysite? aciu.

 84. avatar vika

  Laba diena, artimiausia treniruote ketvirtadieni.Atvykite nurodytu adresu 19.30 su suniuku.

 85. avatar Indre

  Šarūnai, yra specialus vaškas pėdutėm. Pasiteiraukite veterinarijos vaistinėse. Tačiau ir vaškas padeda dalinai. Arba aukit Jutai batukus :))

 86. avatar dainius

  laba,foksterjeras 5men.visiskai neloja,o lauke su pavadeliu neina,kaip ozys isispiria ir bijo,sprendziamos tokios problemos ?ypac del lojimo ?kaip ?aciu.

 87. avatar vika

  Lot turetu pradet su laiku, bukit kantrus. Einant i lauka pasiimkite kasneliu ir uz kelis paeitus zingsnius apdovanokite.

 88. avatar kajus

  suni dirbtinai erzinant, kaip ji itakoja ?

 89. avatar vika

  Neigiamai.

 90. avatar Jovita

  Laba diena,
  norejau pasiteiraut: isigijom suneli bigliu (patele, 3men ir 5dienos.), 2skiepai yra knyguteje, ar reikalingas 3skiepas?nuo kirminu sudaviau vakar, nes sake nebuvo nukirminuota..nuo kada galima i lauka vesti – pratinti atlikti reikalus ar pakanka tu 2skiepu, kad neuzsikrestu ligom…Na ir nuo kada sios veisles sunelius galima vesti i dresura?(skaiciau, tik kaip surimteja apie 1m, nes per daug zaismingas suo:)…)

 91. avatar Jonas

  Jovita,
  Dėl skiepų kiekio ir nukirminavimo kreipkitės į Jums pirmus skiepus davusį veterinarą. Dresuoti galite šuniui įsisavinus paskutinįjį skiepą.

 92. avatar Diana

  Laba,turim 5men. Staforshiro kalyte,siaip labai paklusni ir meili visiems.Tik viena beda,kad ji labai meili visiems ir svetimiems zonems ir pamacius sokineja is dziaugsmo ant visu,kaip galima ja isaukleti,kad ji nesoktu ant svetimu,na ir savu zmoniu?Aciu

 93. avatar Jonas

  Diana, išmokyti galima nesunkiai, tik reikia paprašyti svetimų žmonių pagalbos. Prisiriši šuniuka prie pavadžio, duodi žmogui palaikyti kelis šuns skanėstus (jis jais girs šunį). Ir modeliuojate situaciją: žmogus eina link Jūsų. Jei šuo nešoka, gauna kąsnį, jei šoka, žmogus nusisuka ir nieko nesakęs nueina nuo šuns. Davęs kąsnį žmogus sugrįžta į pradinę poziciją ir vėl kartoja pratimą. Taip dirbti po keletą minučių per dieną su kuo įvairesniais žmonėmis.

 94. avatar Diana

  Labai aciu uz atsakyma,pameginsim.Ir dar turiu viena klausimeli:mes turim kudyki 8men. ir jai atsirado isberimai,daktarai sako,kad grybelio tipo ar infekcija,suniukas taip pat turi pleiskanu ar tai gali buti susije ir ar yra kokiu vaistu (suniukui)nuo pleiskanu,maudom mes kas 2-3 men.,gal reiktu dazniau?Aciu dar karta

 95. avatar vika

  Šiuo klausimu kalbĖkites su veterinaru.

 96. avatar vika

  Pleiskanojimo priezastys gali būt labai ivairios, todel ir gydymas skirsis.

 97. avatar Egle

  Sveiki. Per kiek laiko ismokintumet 8men anglu kurta sėdėt+gulėt+ramiai+tūpt+pas mane+aport+greta? T.y. visu pagr komandu?;]

 98. avatar Jonas

  Egle,
  Pirmiausia, šunį mokysite Jūs, mes rodysime Jums, kaip mokyti šunį. Mokymo greitis priklausys tik nuo Jūsų darbo, pastangų, ryšio su šunimi ir šuns charakterio. Šiaip šuo jau 8 mėnesių šuo į mokyklą vedamas pavėluotai ir dažnai tenka įdėti daug daugiau jėgų nei su 4 – 5 mėn. šuniuku.

  Paprastai gerai dirbant šunys bendrą kursą išmoksta per 2 – 3 mėn.

 99. avatar *

  Geriau suni vesti i dresuros mokykla bendrai ar mokintis privaciai pas dresuotoja?

 100. avatar vika

  Individualiai – greiciau isisavinsite informacija, nes demesys bus jum vienam, bet grupeje ismoksite dirbti prie ivairiu dirgikliu, tai irgi labai naudinga.

 101. avatar Jurga

  Laba diena, turime 2 mėn. jorkšyro terjerą, kuris mėgsta žaisdamas kandžioti pirštus, net žaidžiant su juo duodant žaislą jis kartais taikosi kąsti į pirštą. Kaip galima būtų jš nuo to atpratinti?

 102. avatar Jonas

  Jurga,
  Apie tai prašom pasiskaityti straipsnyje:
  http://www.reksas.lt/ar-jusu-suo-jums-kanda

 103. avatar Jurga

  Ačiū :) pabandysim išauklėti

 104. avatar Viktorija

  Laba diena,
  norėjau pasiteirauti, ar pradėjus naudotis klickeriu būtina jį visada naudoti, ar galima dresuotis ir be jo? Pvz., klickeris naudojamas užsiėmimams namie, o dresuros aikštelėje ar šiaip vaikštant lauke – be? Ar šuo nepradės painiotis?
  Ačiū.

 105. avatar Jonas

  Viktorija,
  Klikeris kaip priemonė būtina tik kol gyvūnas išmoksta elgtis pageidaujamai. Tačiau jei aikštelėje tų pačių veiksmų šunį mokysite bausdami, šuo tikrai susipainios. Viskas priklauso nuo Jūsų bendravimo su šunimi ir darbo aikštelėje principų.

 106. avatar Jurga

  Padekit prasau. Nebezinau kaip pripratinti savo jorkiuką daryti ant palutės Jam 9,5 savaites, daro kur nori, po visus namus, taip kad neturi pastovios vietos, kai pastebiu kad ruosiasi daryti, nunesu ji ant palutes, bet jis susiguzes bega nuo jos Nupirkau ir purskala specialu, kad kvapas pritrauktu prie palutes, bet vistiek nepadeda. O kai musu nebuna namie tai nusitempia ja i savo guoli ir zaidzia su ja, nors zaislu turi pakankamai. Patarkit prasau, kaip greiciau ji ismokyti daryti ant palutes

 107. avatar Jonas

  Jurga,
  Jūsų šuo dar mažas, taip kad laukite kantriai. Stenkitės pernelyg nebarti, kai šuo nedaro ant palutės, nepamirškite pagirti jo, kai daro, paglostyti, padarius duoti skanėstą. Jei šuo palutės bijo, maitinkite netoli palutės. Gal tas Jūsų kvapas šuniui labai nepatinka, pabandyčiau kitokį variantą nei palutės , pvz popierius.
  Daugiau apie tai straipsnyje:
  http://www.reksas.lt/suns-pripratinimas-atlikti-gamtinius-reikalus-lauke/

 108. avatar Jurga

  Ant palutes jis buvo padares tik viena karta, taip kad nera kaip ji pagirti, o kai padaro ne vietoj tik svelniai pabaru. Siaip jis palutes nebijo, nes tempiasi i guoli pazaisti, jis susiguzia tik tada kai as pastebejusi ji ruosiantis atlikti savo “bjauru reikaliuka” padedu ji ant palutes (stengiuosi tai daryti kuo svelniau) Is pradziu to kvapo nepurskiau(siaip neatrodo, kad jam tas kvapas nepatiktu), tik su palute sugeriau ir padejau toj vietoj kur padare. O popieriaus ar laikrasciu deti negaliu, nes iskart drasko. I lauka dar negalim eiti nes truksta dar vieno skiepo :(

 109. avatar Jonas

  Stebėkite šunį, daugiau laiko leiskite kartu prie palutės, žaiskite prie jos, palakus ypač ir tada, kai jaučiate, jog šuo darys “reikalus”. Kito kelio nėra.

  Jei jau šuo jaučiasi susigūžęs “atlikdamas reikalus”, reiškias kažkas ne taip padaryta anksčiau.
  O nunešus ant palutės pagiriate šunį ? Nelabai gerai, kad jis palutę tampo paliekamas vienas. Palikite jam Kong tipo žaislą ar pan., kad turėtų užsiėmimų.

  Norimo GREIČIO greičiausiai neišgausite, nes šuo negyvena pagal žmogaus greitumo dėsnius. Biglis – energingas medžioklinis šuo ir su juo reikia užsiimti, stebėti nuo pat mažens. Jei tam nėra laiko, internetu GREITOS technikos nepatarsime.

 110. avatar Jurga

  Nunesus ant palutes visada ji pagiriu. Kartais ir prie musu pasiciumpa palute, bet mes jam neleidziam. Greicio as labai ir nenoriu tik bijau kad taip niekada ir neismoks daryti ant palutes. Bet aciu uz patarimus ir toliau bandysim :)

 111. avatar Jonas

  Į sveikatą, brūkštelkite, kaip sekasi.

 112. avatar vika

  kiek kainuoja dresuros mokymas

 113. avatar vika

  Kaina nurodyta aukščiau.

 114. avatar julija

  ar yra Lietuvoje iš priekio prisegamos petnešos?

 115. avatar Egidijus

  Ar visiems sunims(visoms veislems), viesoje vietoje privalomas antsnukis ? Kur galeciau rasti tokia info ?

 116. avatar vika

  http://www.terjeruklubas.lt/oficialus-dokumentai/gyvunu-laikymo-taisykles-kauno-mieste/

 117. avatar Marius

  sveiki.. gyvenom as drauge ir katinas…viena diena sugalvojom isigyti niufaundlendu veisles suniuka..aisku 3 men jis jau toks ir suniukas..bet esme kad atvyklus su nauju gyventoju namo katinas kaip nesavas//po lova gyvena arba sandeliuke…tik suniui artejan pasipucia…snypscia…jai dar arciau ir dreskia..bijom del suniuko sveikatos…siaip katinas visad buvo bailus ir sunkiai pasitikintys svetimais .. niekur is namu neidavo..taii norejau paklausti imanoma kad su laiku su laiku situacija keisis?kaip geriau eigtis ..atskirti juos atskirose patalpose ir po truputeli pratint…bausti katina nebausti jo agresijos metu…gal galite suteikti inf?aciuu

 118. avatar Jonas

  Mariau,
  Geriausiai katiną pratinti pamažu, neskubėti, kol įtampa baisi – geriausiai kad būtų atskirai, o po to kontaktą pradėti per atstumą. Bet bausdami katiną tikrai nepadidinsite jo pasitikėjimo šunimi. Dėl rezultato – sunku ką ir pasakyti, reikia laiko, gali būti geras, gali ir nebūti.

 119. avatar diana

  sveiki mes norim pradet lankyti treniruotes kada galima atvykti i pirma pamokele? mum 5 men. vokieciu aviganis.

 120. avatar Jonas

  Diana, bandykite pirmadienį, trečiadienį ar penktadienį nuo 18.00.

 121. avatar diana

  o gal galima pasiskambinti ir konkreciai susitarti?jei taip tai kokiu numeriu?

 122. avatar Jonas

  Numeriu nurodytu kontaktuose:
  http://www.reksas.lt/kontaktai

 123. avatar Gedas

  Laba diena. Turiu trijų mėnesių sibiro haskį. Viskas nebuvo taip blogai, bet dbr kai lieka vienas pradeda siaubti namus. Nebežinau kaip bausti, kad taip nebevyktų…

 124. avatar Jonas

  Gedai,
  Bausti nereikia, reikia jį iškrauti. Šuo energingas, reikia vežti į dresūros mokyklą ir kasdien su juo vaikščioti kartu bei užsiimti dresūra ir auklėti.
  Taip pat, jei šuo destruktyviai elgiasi, nepamaišytų narvas ir Kong tipo žaislas.

 125. avatar Leja

  Sveiki. Kaip ismokyti suniuka atnesus atiduoti kamuoliuka? Numetus kamuoliuka bega, paima, atsinesa, bet neduoda.(jorksyras 3,5men.)

 126. avatar Jonas

  Leja,
  Už kamuolį reikia pasiūlyti kąsnį su skanėstu: kai atneša, ištiesiat ranką su kąsniu, šuo paleidžia kamuolį, tuo momentu ramiai paimate kamuolį ir imdama duodate šuniui kąsnį.

 127. avatar Leja

  Aciu jums. Reiks pirkti skanuku. Gyvename ne Lietuvoje, veterinare kol kas patare neduoti skanestu, nes gali nebenoreti valgyti savo maisto.Bet po truputi bandysim ji paskatinti.

 128. avatar Jonas

  Galite duoti ir įprasto šuns maisto.

 129. avatar diana

  sveiki ar galima siandien atvykti i pirma treniruote?vokieciu aviganis 5 men?

 130. avatar vika

  taip.

 131. avatar Audra

  Voljero grindys isbetonuotos(del patogumo valyti,nera niekad purvo,svaru) ar kenkia suns sveikatai nuolat jame gyvenanciam?

 132. avatar Marius

  Suniukui 3.5 men..pastebejau neigiama reakcija i pasalinius garsus ypac suvius….gal galite duotiu keleta patarimu kaip pratinti suniuka namu salygomis prie suvio ..garsu… taip pat suniukas turi dideli dzaiuagsma apsokineti aplinkinius…svetimus zmones jis pastinka su dideliu dziaugsmu..nemanau kad tai didele beda bet tiesiog nevisiem tai patinka..gal galite patarti kaip po biskuti pratinti nepasitiketi kiekvienu svetimu…veisle Niufaundlendas…jai galetumet patarti didelis aciuu

 133. avatar Jonas

  Mariau, su abiem problemomis reikia dirbti nuosekliai. Konsultacija internetu gali ne tik kad nepadėti, bet ir pakenkti. Atvažiuokite į aikštelę ir pašnekėsime apie susidariusias problemas.

 134. avatar Marius

  gyvenu Norvegijoi..manau butu sudetinga>)

 135. avatar Jonas

  Galim perduoti tik linkėjimus į Norvegiją :)

 136. avatar Leja

  Kiek ilgai tuos skanukus suniukui duoti uz atnesta kamuoliuka. Nes kai tik skanukai baigias suniukas atsinesa kamuoliuka ir guli ji isikandes. Kai paleidzia, gali metyti ta kamuoliuka, niekur jis neina, o tik ziuri i mano delnus.

 137. avatar jule

  Prieš 2savaites priglaudėm 5-6men. mišrūną labradorą.Jį pasimetusį rado moteris,kuri neturėjo sąlygų auginti, tad priglaudė draugai, pas kuriuos praleido 2 savaites,prasidėjus alergijai nuo šuns priglaudėm mes.Su kitais šunimis jis draugiškas, i svetimus žmones reaguoja taipogi taikiai, tačiau namie nuolat akivaizdžiai parodo kaip jam liūdna, kviečiant net nereaguoja i vardą, vakare tampa irzlus, net priėjus jį tik paglostyti ima urgzti. Valgant negalima prieiti, pyksta.Nors tik parsivežus namo jis nebuvo piktybinis.Ima darytis nesmagu su juo būti namie.Ar gali būti kad per keliavimą nuo vienų šeimininkų pas kitus sutriko psichika?Gyvename Klaipėdoje, tad atvežti neturim sąlygų, gal ką galite patarti, kaip kovoti,kad nebūtų piktas?Kasdien daug laiko praleidžiame kieme žaidžiant su kitai sunimis,begiojame, einame pasivaikščiot, na dėmesio trūkumu negali skūstis.

 138. avatar Jonas

  Jule, Jūsų atvejis gali būti sudėtingas, reikia realaus susitikimo ir pažiūrėti situaciją gyvai. Susisiekite su treneriu Andrejumi iš Klaipėdos, http://www.dresuraklp.lt , manau, jog jis padės išsiaiškinkti situaciją.

 139. avatar jule

  Labai dėkui.

 140. avatar Jovita

  Labas vakaras,norejome pasidometi ar butu galima dresuoti 3metu bulmastifo suni? Noretume,kad suo butu paklusnus.Vyro klauso,bet manes nelabai nori klausyti,jei pamato svetima suni puola,o tuomet as nebeislaikau.Sakyk nesakes negalima,pas mane,o jai visvien.

 141. avatar Jonas

  Jovita, atveškite šunį parodytį pirmadienį, trečiadienį ar penktadienį 18 h į aištelę, tada tiksliai pasakysime.

 142. avatar Jovita

  O kur tiksliau Jus randates? Butinai atvesime.Dekui uz atsakymus!

 143. avatar Jonas

  Mūsų adresas: Technikos g. 9, Kaunas. Žemėlapiai ir telefonas čia: http://www.reksas.lt/kontaktai/

 144. avatar ingrida

  turiu vokieciu avigani 11 menesiu kaip vedam i lauka smarkiai raunasi,inkscia ir loja ka reik daryt ?

 145. avatar Jonas

  Ingrida, šunį reikia vesti į dresūros mokyklą.
  Čia keletas patarimų: http://www.reksas.lt/jeigu-suo-seimininka-vedzioja-pasivaikscioti/ . Bet jie vargiai padės, jei šuo iki šiol gyveno pririštas prie būdos ar voljere ir nebuvo šeimininko išmokytas vaikščioti pririštas prie pavadėlio.

 146. avatar Vita

  Sveiki.As jau klausiau,kada busite Vilniuj?Birzelio men neplanavote,tai gal liepos men?Butu gerai gauti konsultacija vietoj.Aciu.

 147. avatar Jonas

  Vita, liepos mėnesį taip pat neplanuojame darbinių vizitų į Vilnių.

 148. avatar Sandra

  Labas vakaras. I kokia grupe papultume jei suniui yra 5men ir dvi savaites ( suo – sibiro haskis) ? Ar dresuojate daugiau tokiu sunu?

 149. avatar vika

  Keliaukite į bendrą dresūros grupę.

 150. avatar Sandra

  Ar galima butu atvaziuoti paziureti kaip vyksta uzsiemimai?

 151. avatar Jonas

  Taip, galima.

 152. avatar Vita

  Klausimas-Kaunas turi REKSA,bukit geri,padekit-ikurkit Vilniuj filiala.Juk taip reikia ir vilnieciams pagalbos.(cia su baltu pavydu).O jei rimtai,tai turiu vis ta pacia problema.Ryte einam pasivaikscioti.Ieinu ramiai i voljera,uzdedu antsnuki,pavadi.Einam labai disciplinuotai,ramiai…Katinai,sunu kompanijos-ne motais,praeinam ramiai.Vaikstom apie valanda.Gristam i savo kiema,nuimu antsnuki,pavadi.Maitinu is rankos(ne voljere).Paeda ramiai ir pats nubega i voljera(be komandos )Bet,kai prieinu uzdaryti varteliu,tai toks urzgimas ir agresija,kad visi sunys aplinkui prityla.Ir kai vaikstau veliau aplinkui,tai suo sekioja akimis ir urzgia.Ir taip tris kartus per diena,kai einam pasivaikscioti.Bet,kai zaidziam su kamuoliuku,tampom virve-geresnio suns nera.Problema VOLJERAS.(bent taip man atrodo).Ka daryti?!Kaip elgtis,nes problema manyje.Ateina i svecius buves suns simininkas(as is jo pirkau 8 savaiciu).Jis toks didelis,stiprus.Tai suo net ant pilvo prie jo sliauzia,jokio urzgimo.

 153. avatar Jonas

  Ačiū už malonius atsiliepimus ir mintis. Tikimės, jog Vilniuje daugiau trenerių praktiškai pradės naudoti pozityvines elgesio keitimo taktikas. Jei pageidaujat konsultacijos internetu, supraskit, ji čia gali būti tik apytikslė, nusakanti bendrus atvejus. Todėl tokių konsultacijų vengiame.

  Norėčiau pamatyti maitinimo video medžiagą – nuo pradžios iki pabaigos. Ir uždarymo į voljerą video medžiagą. Gal visa ši situacija taptų šiek tiek aiškesne. O aiškiausia ji taps tik gyvo susitikimo metu.

 154. avatar Vita

  Sveiki.Konsultacijos internetu yra beviltiskos ir as tai pilnai suprantu.Cia tik nupasakojau savo situacija.Mano visas gyvenimas dabar susietas su mano ciuciumi.Buvo visokiu pasiulymu-atiduoti,net migdyti,nes suo buvo labai jau nevaldomas.Siuo metu pasistumejome i prieki(su pagalba is salies)As pati jauciu,kaip suo jau pradeda paklusti.Bet kartais tokia neviltis uzvaldo,kad pradedu stresuoti.Todel ir ieskau patarimu,pagalbos.

 155. avatar Jonas

  Patarimai atsirastų tada, jei susidarytų realus vaizdas. Nufilmuokite situaciją,kai atsiranda problema, tada gal kąnors ir bus galima patarti.

 156. avatar Vita

  Aciu .Butinai nufilmuosiu viena musu gyvenimo diena,nes tai kartojasi kiekviena karta.As jau planavau voljero varteliu uzdaryma su pulteliu padaryti,kad suo ieitu,o varteliai patys uzsisklestu.Butu maziau jam ir man nervu,bet tai ,manau,agresijos priezasties neisspres.Cia reikia priezastis koreguoti,o ne pasekmes.Daug dirbom su maitinimu.Dabar ramiai paeda be urzgimo.O buvo taip,kad turejom eiti tolyn nuo jo,nes riaumojo ant viso Vilniaus.

 157. avatar Vita

  Sveiki.Reksas.lt tiek daug gero ir pozytivaus duoda suns ir jo seimininko gyvenime…Kai pabuvoji cia,tai uzveda,motyvuoja.As jau kuris laikas einu pasivaikscioti be streso,su didziausiu malonumu.Man mano kaimynai vis klausia,apie ka as kalbu su savo sunimi?As visa kelia,kol vaikstau(po 1h X 3 kartus per diena)vis kalbuosi su juo.Skaitineju cia viska,o paskui dirbdama su sunimi panaudoju jusu patirti.Veikia.Aciu,kad esate.

 158. avatar Jonas

  Vita, Jūsų žodžiai maloniau už malonumą :) Ačiū už nuoširdumą ! Mes motyvuojamės užsienio pavyzdžiais, o iš jų yra dar ko pasimokyti pažįstant šį įdomų gyvūną – Canis lupus familiaris !

 159. avatar Vita

  As ir vel cia.Dirbu su savo ciuciumi ir geriuosi juo,o giliai sirdyje savimi.Juk jis buvo nurasytas,nevaldomas.O dabar pati savimi stebiuosi–suo puikiausiai valdomas.Na,maniau,tik pas mane tokios problemos,kiti ju neturi.Pasirodo,kad visi turi problemu.Neturi tik tie,kas prikabina suni prie lenciugo ir nekreipia jokio demesio.Bet jei nori tureti gera drauga,kompaniona,tegul ne visuomet ir geros nuotaikos,reikia daug jam duoti.Tai su laiku sugrizta.Zingsnis po zingsnio,diena dienon -tai darbas.Siandiena vienas kaimynas manes klausia-tai kas sode dirba,jei as tik su sunimi vaikstau .As jam atsakiau,kad tai ir yra mano darbas,sunkus,atsakingas.Jei as kada nors iveiksiu jo voljero agresija,jei budamas voljere jis neriaumos man prisiartinus,as sau nupirksiu priza.O dabar ieskau sprendimu,skaitau,konsultuojuos.Paprasysiu,kad nufilmuotu mus,atsiusiu Reksui.lt gal gausiu korekcijos patarimu.

 160. avatar Jonas

  Sėkmės, Vita. Siųsti ir susirašinėjimą tęsti galime forume, bus aiškiau ir Jums, ir mums.

 161. avatar Viktorija

  Sveiki, turiu kalytę 3 metų, bet ji labai nedraugiška nepažįstamiems žmonėms. Kai ateina svečiai ar kokie jai nepažįstami žmonės tai ji puola juos, loja ant jų, neleidžia paglostyti savęs ir dar gali įkasti. Bandėme mokinti su skaniukais, kad kai ateina nepažįstamas žmogus jis iškart jai duoda kasnelį, kad prisigerinti, bet ji paima kasniuką ir vistiek puola ar kąsteli. Ir vienu žodžiu, mums nesigauna perauklėti. Patarkite, kaip galima būtų pakoreguoti jos elgesį? Ačiū.

 162. avatar Jonas

  Viktorija, Jūsų aprašomas atvejis nelengvas. Reiktų pamatyti šuniuką gyvai.

 163. avatar Viktorija

  Na deja, mes iš Klaipėdos…

 164. avatar Jonas

  Tada kreipkitės į instruktorių Andrėjų, kuris dirba Klaipėdoje. Kontaktus rasite adresu http://www.dresuraklp.lt .

 165. avatar Viktorija

  Na, ačiū, bet Klaipėdoje per brangu…

 166. avatar audra

  Sveiki, norėčiau pasiteirauti kaip elgtis, turim bokseriukę 4 mėn. kai ja paleidziam nuo pavadžio ji klauso komandos “pas mane” iki tol kol nepamato žmogaus arba šunio, tada pradeda bėgt nereaguodama į jokią komandą. Ką daryti, kad ji nereaguotų į pažalinius dirgiklius?

 167. avatar Jonas

  Audra, šunį reikia vesti į dresūros mokyklą ir socializuoti su šunimis ir žmonėmis.

 168. avatar Rūta

  Turime Amerikiečių kokerspanielį 1 matų ir didelę bėdą, kai išeiname jis kaukia. Gyvename bute ir kaimynai jau grąsinasi kviesti policiją. Patarkite kaip jį atpratinti nuo kaukimo. Gyvename Skuode, čia dresiruotojų nėra.

 169. avatar Egidijus

  Laba diena,manau beda tame,kad mazai duodate fizinio kruvio,reikia daugiau duoti pabegioti su sunim,su kamuoliuku,pabegioti krosus su juo.

 170. avatar Viktorija

  Sveiki, turiu dar klausymą. Ar tiesa kad dvi kalytės sunkiau sugyventų vienam bute? Turiu kalytę, tai mes gyvename pas tėvus, o jie turi šunį( berniuką), truputį pasipyko ir vėliau susidraugavo..Dabar planuoju išvažiuoti į Angliją pas sesę, o ji turi kalytę….Galvoju ar vežti savąją kol gyvensiu pas sesę ar vežtis kai gyvensiu atkirai..

 171. avatar vika

  Tai priklauso nuo amziaus, veisles,budo ir pan. Gali but, kad jei labiau dominuojanti kalyte,ji nelabai nores kitu sunu savo valdose.

 172. avatar Aida

  O aš norėčiau patarimo kaip kovoti su dviračių ir motociklų puolimu?
  1.Ar bandyt pratint prie šių objektu, ramiai, kada jie stovi, tiesiog leist uostyt ir taip toliau (bet tai tikrai labai ilgas procesas būtų ir turbūt veismingas tik su šeimininku ant šių transporto priemonių)
  2. Ar baust griestai su komanda
  3.Ar baust be komandos tiesiog lyg šeimininkui nedalyvaujant, bet kad tai asotsijuotusi su skausmu?
  Kuris budas veiksmingiausias?
  ir kaip bausti? nes dabar vaikstau ir dairausi i visas puses (pratinu prie antsnukio, bet tada kasniuka sunkiau paduot ir pazaist nelabai su sunim gali), kad pirma ta dvirati pamatyciau, tada stengios pasodint ir duot kasniuka.Kartais visai nereguoja i tuos judancius objektus, nors ir per kelis metrus pravaziuoja, o kartais jau is tolo pamates nori pult. kaskaip pasimetus esu siuo klausimu. padekit

 173. avatar Jonas

  Aida, visada pradėti siūlom su švelniausiu variantu, sugriežtinti visada spėsite. Dėl būdo, teoriškai seka būtų tokia: 1 būdas, jei neveikia, 2 būdas. Bet ta riba “jei neveikia” yra labai trapi ir dėl kantrybės stokos dažnai per greitai peržengiama.

  Kad tiksliau pakonsultuotume reiktų situaciją pamatyti gyvai.

 174. avatar AKTUALI INFORMACIJA | ŠUNŲ DRESŪRA MOKYKLOJE REKSAS

  [...] Klausimai [...]

 175. avatar migle

  Laba diena.Ar ruosiate sunis apsaugai?

 176. avatar Jonas

  Laba diena. Apsaugai šunų neruošiame.

 177. avatar Goda

  Jeigu mes gyvename Kauno rajono. Ir norime šunį leisti pas jus dresiruoti. Ar galima būtu palikti pas jus vienam menesiui?

 178. avatar Jonas

  Goda, tokių paslaugų neteikiame. Be to, šuo po mėnesio klausys dresūros trenerio, o ne šeimininko. Rekomenduotume susitikti individualiose treniruotėse.

 179. avatar Olga

  turiu klausima, mano sunei atsirado keista blogybe – isiutus kast i koja. Paprastai, kai pradeda labai lot ant nepazystamu suniuku – bandau sodinti ir ramint, bet kartais jai uzeina toks pykstis, kad gnybia ir pirma pasitaikiusi objekta – o tai dazniausiai mano koja (aciu die, kad lauke tik su antsnukiu vaiksto). Kaip suniukui tuo momentu aiskiai pasakyt – kad blogai daro, nenoreciau jos baust :( bet kitaip, bijau kad nesupras…

 180. avatar Jonas

  Olga, pirmiausia Jums reikia sukurti lyderišką ryšį su šunimi, kad tokių situacijų nenutiktų, tada nereikės daugiau nieko daryti. To reikia mokytis dresūros mokykloje bendroje grupėje arba elgesio korekcijos užsiėmimuose.

 181. avatar Giedre

  Sveiki, norėjau paklausti, ką daryti, kai kalytė (6 mėn labradoro retriverė) prie nepažįstamų žmonių iškart gulasi aukštielnika, pusiau cypia, lyg bijo, lyg džiaugiasi…apsisisioja kartais :) Ką daryti, kad ji nesigultu? ji taip daro ne tik prie žmonių svetimų, bet ir prie kitų šunų, mažesnių už ją!

 182. avatar Jonas

  Giedre, reikia mokyti kalytę elgtis kitaip ir vesti į dresūros mokyklą.

 183. avatar Giedre

  aš bandau namuose su ja užsiimti, moka keletą komandų, bet ką daryti, kad ji nesigultų,tai nežinau :(

 184. avatar Jonas

  Giedre, esmė ne komandų mokėjime, o šuns socialume. Šuo kuo daugiau turi pamatyti žmonių, kad daugiau taip nebesielgtų. To turėtų būti mokoma dresūros mokyklose jaunų šunų grupėse.

 185. avatar Marius

  Sveiki. gal žinote kur galima nusipirk svorių šunims krutines raumenims auginti.

 186. avatar vika

  http://www.gladiatorius.lt/

 187. avatar Vytas

  Ka daryti jei suo loja ant kiekvieno nepazystamo?

 188. avatar Jonas

  Vytai, tada reikia mokinti elgtis priešingai.

 189. avatar Austeja

  gal zinote kas uzsiima dresura druskininkuose labradoriukus dresuoja nes sunku su tokiu labai uzsispyres bijo zmoniu…

 190. avatar Jonas

  Austėja, nežinome.

 191. avatar Evaldas

  Sveiki.
  Norejau paklausti ką reikėtų daryti , kad mano šuo 5 mėn. ,(Kaukazo aviganis) daugiau manes klausytų , nes kada jį paleidžiu arba veduosi su pavadėliu , jis labai blaskosi , sokineja ant manes , einant painiojasi po kojom , arba nubega kur nors ir kada kviečiu negryšta…..
  Ir kaip su tokiu “šuniuku” reiktų žaisti? , nes jis kada žaidžia tai reikia vos ne imtynių eiti su juo….

 192. avatar Jonas

  Evaldai, būtinai veskite į dresūros mokyklą, kad šuo tinkamai socializuotųsi ir priprastų dirbti su Jumis. Kaukazo aviganis – tai sudėtinga veislė, todėl situaciją reiktų pamatyti gyvai. Turintiems šios veislės šuniuką rekomenduočiau arba konsultaciją, arba keletą individualių užsiėmimų, skirtų Jūsų aptartoms problemoms. Jei pageidausite tai atlikti mūsų mokykloje, susisiekite kontaktuose nurodytu telefonu.

 193. avatar Evaldas

  Aisku , dekui uz patarimus :)

 194. avatar brigita

  Sveiki norejau paklausti, kada vokieciu aviganiui turetu atsistoti ausytes? Parsiveziau pries kelias dienas ji, jam 2men. Taip pat noriu paklausti kaip ji pripratinti viska daryti lauke?

 195. avatar Jonas

  Brigita, atsistoti ausys turi iki 6 mėn. Jei neatsistos, reikia klijuoti. Kaip daryti lauke : http://www.reksas.lt/suns-pripratinimas-atlikti-gamtinius-reikalus-lauke .

 196. avatar Bartas

  Sveiki, mano VA 7 menesiai ir jam dar nepilnai stovi ausys.Pries barstant dantukus buvo beveik pastates.Susipainiojau, nes visur labai skirtingai visi masto, kaip ten istikro??Su dokumentais suo

 197. avatar vika

  Keliaukite pas veterinara ar veiseja, kad paklijuotu ausis, nes jei delsite ilgai jos gali isvis neatsistoti.

 198. avatar Jelena

  Laba diena ,noriu suzinot,negaliu laikyti suns,nes dukra alergiska,ar jus priimat sunys?Aciu.

 199. avatar Jonas

  Laba diena. Šį darbą daro gyvūnų globos tarnybos ir prieglaudos.

 200. avatar Senbuviai

  Sveiki,

  Norim paklausti ar neplanuojate savo mokykloje grupės jau “pažengusiems” šuniukams?? T.y. tiems kurie jau moka paklusnumo komandas?? Nes paprastai lieka tik naujokai, o tiems, kurie jau išmoksta pagrindines paklusnumo komandas, trupučiuką nusibosta tas pats per tą patį :)… Neįsižeiskit :)

  Ačiū

 201. avatar Jonas

  Mūsų treniruočių pagrindinis tikslas – šuniukų socialumo ir paklusnumo mokymas. Jei Jūsų šuo tikrai paklusnus ir socialus, galite ruoštis IPO-B paklusnumo programai, vykdydami individualias užduotis. Taip pat šeštadieniais užsiimti protinio lavinimo, dėmesio stiprinimo pratimais klikerio grupėse. Jose mes ne tik stipriname dėmesingumą, bet ir išmokstame įdomių sportinių, akrobatinių veiksmų. Ir dar – nepamirškite Jums rūpimų dalykų trenerių paklausti gyvai, mes nesikandžiojame :))

 202. avatar Monika

  Sveiki,

  Norėčiau paklausti, ką daryti, kad šuo labiau pasitikėtų svetimais žmonėmis?
  Jam 19 mėnesiu. Veislė Bokseris. Moka daug triukų ir pagrindines komandas.
  Bet su svetimais žmonėmis elgesi tikrai nedraugiškai. Kai ateina kaikas į svečius loja. Nekanda, bet susilenkęs, pasišiaušęs loja.
  Ką daryti?
  Aišku bandau sudrausminti kai taip elgesi…
  Po kokios valandos pripranta ir galima paleisti. (dar aišku žiūrint koks žmogus ir kaip elgesi)
  Bet ką daryti, kad jis klausytų iš kart?
  O dresūros mokiklėliu arti nėra, nes givename Rokiškyje.
  Iškart dėkoju.

 203. avatar Jonas

  Monika, kviečiame į konsultaciją. Visai neseniai pas mus į individualias treniruotes iš Rokiškio važinėdavo net pora šunų šeimininkų. Tik susiderinkite iš anksto kontaktuose nurodytu telefono numeriu.

 204. avatar Aneta

  Laba diena,

  Turiu cichuachua 6 men. kalyte. Nesuprantu jos vieno elgesio. Kodel ji gamtinius reikalus kartais atlieka savo guolyje? Suniuko paluciu isklotas visas butas, bet kai as bunu namie ji kartais taip pasielgia. Ja labai visi myli ir jos niekas neskriaudzia. Gal galite paaiskinti kodel ji taip daro ir kaip ta sutvarkyti?
  Dekoju!

 205. avatar rimas

  sveiki norejau paklaust? turiu vokieciu avigani metu . turiu beda kad jis enant psivaiksioti pamates tuos sunis su kuriais gauna zaist i savaite kelis kartus verzesi link ju ir net inksti is noro lekt pas ju pasiusti. o siaip jis pradini dresuros kursa praejas ir labai paklusnus i kitus sunis nereguoja tik beda su tais su kuriais gauna pazaist. gynenu ne Lietuvoj . gal galetumet ka patart ?

 206. avatar Jonas

  Aneta,
  Sunku pasakyti, kodėl šuo taip elgiasi. Galbūt Jūs skatinate šį elgesį girdami (“geras šuniukas nedaryk taip”), o gal neskatinate už tai, jog daro ant palutės. Dar gali būti, jog šuo išlepintas ir jam leidžiama viskas, ko tik panori. Turėtų išaugti.

 207. avatar Jonas

  Rimai,
  Tokio elgesio priežasčių gali būti labai daug, todėl vargu ar tiksliai įmanoma atsakyti nepamačius. Dažniausiai panašiais kaip Jūsų atvejais problema yra ne šuns paklusnumas, o socialumo arba fizinio krūvio stoka. Šuo mato kitus įvairius šunis kaip galimybę pažaisti, ko greičiausiai iki pusės metų amžiaus gaudavo retokai. Tada dažniausiai atsiranda viena iš kelių elgsenų: perdėtas noras draugauti arba agresija. Jūsų atveju, pirmas. Ir tai ištaisyti 1 metų šuniui būna pakankamai sudėtinga, pilnai – neįmanoma. Jūsų vietoje keliaučiau į dresūros mokyklą ir prašyčiau konsultacijos su šia konkrečia problema. Taip pat padidinčiau kasdienį fizinį krūvį, sustiprinčiau kontaktą dėmesio stiprinimo pratimais.

 208. avatar rimas

  tai kad dresuros mokykloj lankomes kiekviena savaite ir ten tokiu problemu nekyla turim islaike net paklusnumo testa airijoje. man trenerei sako praeis tik nebeduoti daugiau zaist su kitais sunim o del kruvio jis gauna jo daug. man trenereis sako jei venksiu su tais trim sunim duoti zaist ir praeinant pro juos suni laikysiu salai ar pasodines salia ramioj busenoj su laiku turi praeiti. aciu labai uz patarimus

 209. avatar Jonas

  Jei gaunate tokius patarimus, paprašykite, kad treneriai parodytų, kaip realiai juos įgyvendinti. Nežinau, ar pas Jus Airijoje teikiamos individualios treniruotės, tačiau, jei susiduriate su tokia problema, spręsti ją reiktų toje vietoje, kur nutinka situacija (kur veržiasi, cypia ir t.t.), o ne dresūros aikštelėje. Tikiuosi, kad viskas pavyks. Sėkmės.

 210. avatar rimas

  dekuj uz konsultacija. na gal as netikslei nupasakojau jis gaves pakirtima su griestu ankakliu liaujasi tenpes,suprates kad negalima verstis link suns eina grazei greta bet inkse kaip prasant ko nors nuejus keleta metru vel viskas gerai. okia situacija buvo kai jam buvo 6 men jis zaizdavo su kitu aviganiu tai pradejo lygei taipat pamates jitemti ir prasyt eit linkjio. nustojiau zaist leist su tuo suniu tai po menesio neberegavo i ta suni . gal reiktu ir su tais sunimis nebeduot zaist? o einant pruo jos turet kamoliuka ir bandyt su dominti kamoliuku. esat puiki organizacija pastoviai skaitau jusu straipsnius. galetu tokiu mokikleliu but ir daugiau. pas mus Airijoje i namus sprest problemu nevaziuoja viskas mokykloje . i namus viksta tik baigus visus kursus testuoti apsaugai. maniskis ruosemas IPO visom dalim. dekuj ir sekmes jum.

 211. avatar Jonas

  Manau, jog reiktų tose vietose, kur Jūsų šuo perdėtai domisi kitais šunimis, sudominti jį žaidimu su Jumis, o pabendrauti duoti tik kaip paskatinimą, kai šuo su Jumis suranda kontaktą. Bet jei jau Jūsų metodika suveikė, tai naudokite ją ir toliau. Teoriškai pagalvojus, aš gal daug ką ir daryčiau kitaip, bet nemačius situacijos galima daug neteisingai prifilosofuoti.

  Dėkui už linkėjimus ir malonų atsiliepimą, sėkmės dirbant su šunimi.

 212. avatar rimas

  man ir labai patinka kad pasjus viskas skatinimo forma dresura, o Airijo0je kiek domejausi nvisos mokyklos dar stovi ties mechaniniu budu. delto ir parasiau jum nes rimtai duomiuosi dresura ir renku visur ziniu kur tik imanoma nes pavasari planuojam dar viena vokieti isigyti del to ir sakau kad labai truksta dar tokiu organizaciju

 213. avatar Lina

  Sveiki, turiu 2 metu sarpeju veisles patina. Baisiai uzsispyres suo. Paleistas nuo pavadelio visai neklauso, o einant su pavadeliu tempia. Ar dar imanoma butu kazka padaryti?

 214. avatar Jonas

  Lina, pasirodykite aikštelėje, pasakysime.

 215. avatar Birutė

  Turiu patelę amerikiečių stafordšyro terjero veislės. Ji jau senutė, 12 metų. Radome mažą šuniuką (apie 2 mėn.)ir parsivežėme. Po pirmo susitikimo mano stafė nebuvo patenkinta, šuniuką (patiniuką) palaižė ir pradėjo elgtis nelabai draugiškai. Nežinau kaip elgtis, nesinori šuniuko išmesti ten kur radau ir nežinau, ar mano stafė kada nors jį priims. Gal Jūs man galite patarti, kaip elgtis? Labai ačiū.

 216. avatar Jonas

  Birute, jei labai priekabiai elgiasi, gali tekti atskirti šuniukus. O šiaip pabandykite papratinti, pažaisti su abiem šuniukais su Jumis ir Jūsų priežiūra kartu, gal pavyks. Gali būti, jog šuo nustatinėjo mažiukui ribas ir vėliau nedraugiškas elgesys baigsis. Kad tiksliai pasakyti, reikia situaciją pamatyti iš arčiau…

 217. avatar Tadas

  Laba diena norėčiau sužinoti kaip išmokinti šuniuką, kad jis sisiotų į dėžutę , nes dabar varo kur papuola jam db yra apie 1 men ir bute gyvenu nežinau kaip išmokyti tikiuosi padėsit iš karto AČIŪ

 218. avatar Jonas

  Tadai, daug parašyta straipsnyje
  http://www.reksas.lt/suns-pripratinimas-atlikti-gamtinius-reikalus-lauke/ . Geriau būtų pratinti šlapintis lauke, o ne dėžutėje.

 219. avatar monika

  laba, kada reikia jorksyriukui pradėti skusti ausytes ? suniukui dabar 7 savaites, ausytes nestovi dar.

 220. avatar Viktorija

  Sveiki, norėčiau paklausti, ar yra gerų dresuotuojų be Andrejaus Popovo Klaipėdoje?

 221. avatar vika

  Dar neskubėkit, luktelkit iki 3-4 mėn, gal pačios atsistos.

 222. avatar vika

  Viktorija pažiūrinėkit skelbimus internete, paklauskit forumuose.

 223. avatar darius

  ar butu galima jagdterjera kad medziokleje tiktu ir dipbu gerai?

 224. avatar brigita

  Sveiki, istikruju labai nemaloniai pasijauciau ir nezinau ka daryti. Mano vilkiukui 5men, o jis pridare ant mano brolio lovos. mano brolis mazas ir daznai ji niurko. Ar tai ka nors reiskia? gal cia as per gera suniui?

 225. avatar Jonas

  Dariau, ką galima ?

 226. avatar Jonas

  Brigita, gal tai reiškia, jog brolis niurkė šunį ant lovos ir šuo nesusiturėjo ? Nemanau, kad tai kažkas baisaus.

 227. avatar darius

  I MEDZIOKLE VESTIS!

 228. avatar Jonas

  Galima.

 229. avatar mante

  Laba diena,norejau paklausti gal kas zinot ar sunu mokykloje mokomi sunys tik seip gero elgesio ar ir ruosiami parodoms ir ar butu imanoma anglu koker spanieli iskomyti paciam komandu ar reiktu pas kazka vesti ir jei butu galima tai kokiu reiktu komandu mokyt norint vest i parodas,nes vaziuosime pirma karta ir dar nezinome ko reike

  aciu is anksto

 230. avatar Jonas

  Norint paruošti šunį parodoms reikia išmokyti specialių komandų. Jas Jums mokykloje parodys trenerė.

 231. avatar mante

  o ar yra klaipedoje sunu mokykla

 232. avatar Jonas

  Yra, pvz., http://www.dresuraklp.lt .

 233. avatar mante

  labai aciu o gal zinote ko reike be visokiu komandu suniui vedant i parodas

 234. avatar Jonas

  http://www.reksas.lt/pasiruosimas-sunu-parodai-ir-ivertinimai/

  O tiksliau Jus informuos treneriai.

 235. avatar mante

  labai aciu ir dar noreciau viena klausimeli uzduot koks spanielio svoris mazdaug turi buti normalaus suaugusio dar nepilnai 2 metu suns

 236. avatar Jonas

  Spanielio svoris priklauso nuo šuns kūno sudėjimo. Parodinio šuns pageidautina 13 – 15 kg.

 237. avatar mante

  tai 15 kg. dar nera per stora?

 238. avatar mante

  norejau paklaust ar vezant suni i parodas reikia narvo

 239. avatar vika

  Nebutina.

 240. avatar mante

  aisku aciu uz atsakyma as kiek esu ten buvus tai dauguma turi tdl ir klausiu

 241. avatar Akvile

  Kaip ismokiti suniuka pasiprasyti i lauka?

 242. avatar Jonas

  Iš pradžių išmokyti daryti lauke, vėliau pats prašysis.

 243. avatar Ieva

  Kaip čia užsiregistruoti?

 244. avatar Jonas

  Kur užsiregistruoti ?

 245. avatar Monika

  Laba diena, is karto labai atsiprasau, kad pateikiu klausima, kuri pateikia dauguma esanciuju forume :)
  Turiu 2m misrune kalyte. Kaip buna namie- elgiasi nepriekaistingai- moka keleta pagrindiniu komandu ,sedet, ,gulet, ,ramiai, ,negalima, ,kur tavo kamuoliukas, (jos megstamiausias zaislas) Bet kai iseiname i lauka ir ja paleidziu nuo pavadzio, bega tolyn ir nereaguoja i jokias mano komandas, net i savo varda. Kai pasaukiu, atbega ir nubega dar toliau- i man nematoma teritorija. Nereaguoja jei as einu i kita puse, ar jei is karto atbegus neduodu skanesto, is kart nubega ir atgal neatsisaukia vardu. Siandien netycia atsikabino pavadelis nezinomame rajone, tai baisu, kad kita karta, taip atsitikus nepabegtu kur akys nesa, ar dar blogiau- neislektu i gatve :( Skaiciau daug informacijos internete apie suns socializacija, darau ta namie, nueinu i kita kambari, kvieciu vardu- duodu skanesta, viskas gerai, bet jei lauke, tai atbega ir nubega- nereikia jai skanesto. Galvojau, kad jai nepatinka- keiciau skanestus, galvojau gal nealkana- jei buna nevalgius tarkim ryte, pries einant i lauka greit paciumpa ir pabega. Kartoju tai nuolat, ar darau teisingai? Gal dar kokiu patarimu turite? Demesio suniui lyg ir pakanka, kadangi yra labai energingas suo, paleidziu ryte lakstyti po laukus, vedame pasivaikscioti 3 kartus per diena, ant zmoniu nepuola, neloja, viskas lyg ir gerai. Kokie butu papildomi patarimai mokant paaugusi suni atbegti pagal komanda? Tuo paciu noreciau paklausti adreso sunu mokyklos Vilniuje, kuria galetumete parekomenduoti. Internete ju daug, bet mazai atsiliepimu, tai nesinoretu kad man suni mokyti lieptu elektra :)Tuo paciu gal galetumete patikslinti kas yra klikeris? Is anksto labai dekoju,

 246. avatar Jonas

  Monika, mes randamės Kaune, Vilniaus treneriais pasidomėti teks pačiai. Šiaip mes retkarčiais organizuojame seminarus Vilniuje, jei įdomu ir norėtumėte sudalyvauti ateityje, užsiregistruokite mūsų kontaktuose nurodytu emailu. Jums pageidaujant Kaune galime surengti individualią treniruotę ar konsultaciją patogiu Jums laiku.

  Aš nesutikčiau, jog mano šunį pradėtų mokytų elektra, kirsdami per kaklą, todėl pabandyčiau pasiskambinti telefonu ir, gyvai susitikus su treneriu,-e, pasiklausinėti.

  Jei turite tikslą išmokyti savo šunį atbėgti pas Jus, pradėti mokinti reikės nuo dėmesingumo skatinimo. Tai, kaip tai reikia daryti, nepakaks prirašyti visos knygos. Ir kiekvienas atvejis individualus. Nematau Jūsų šuns, nematau jo kūno kalbos, nežinau Jūsų ir šuns santykių, ką aš galiu Jums patarti ? Maitinti lauke, nepaleisti ir mokyti sugrįžti pas Jus. Ir perskaityti straipsnius. Ypač: http://www.reksas.lt/kaip-ismokyti-suni-greitai-atbegti-pas-seimininka . Tai yra abėcėlės A raidė.

  Klikeris yra priemonė dėmesingumui skatinti ir apie ją mes turime prirašę visą skyrių: http://www.reksas.lt/category/klikeris . Pasaulyje jis naudojamas apie 50 metų, Lietuvoje jis dar naujiena. Domina klikeris ? Atvykite šeštadienio rytą į klikerio dėmesingumo skatinimo grupę.

 247. avatar Monika

  :) aciu :) Tikra tiesa, Vilniuje mokyklu daug, bet gal galetumete kuria rekomenduoti? Gaila, kad nera ne vienos tokios aktyvios, kai jusu :)

 248. avatar Jonas

  Netenka bendrauti su Vilniaus mokyklomis, paieškokite ir padirbėkite pati :)

 249. avatar Ineta

  Sveiki, gal galite patarti kaip išmokyti šunį einant greta žiūrėti į akis? Nes visiškai negaudo akių kontakto. Bandžiau neštis jos mėgstama žaisliuką sau prie akių ir už kiekvieną pažiūrėjimą į akis gyriau, bet kai nėra žaisliuko, nėra ir kontakto. Beje ar padedate ruošti šunis IPO B egzaminui?

 250. egidijus egidijus

  Labas vakaras,kad suo ziuretu i akis ir dirbtu reikia nuoseklaus darbo,viskas turi vykt nuosekliai,kazkur paskubejot,per interneta nemacius suns ir kaip su juo dirbat sunku patart,atvykite pas mus i mokykla ir pabendrausime gyvai.

 251. avatar Viktorija

  Gal kas zinote kur galima nusipirkti Kuvasa?

 252. avatar Jonas

  Greičiausiai Vengrijoje.

 253. avatar Kasparas

  Sveiki, turiu tikrai netradicinį klausima nei čia esantys žmonės užduoda. Norėjau paklausti ar yra galimybė pas jus atvykus gauti ta kostiumą neperkandama ir kad ant manes užsiundytumėte šunį, ar net kelių veislių šunis? Jei ne, gal žinote kas tuom užsiiminėja :)
  Dėkui iš anksto.

 254. avatar Jonas

  Kasparai, tokios galimybės nesuteikiame, užklauskite kitų dresūros mokyklų.

 255. avatar Elzė

  Sveiki, auginame 5mėn. kalytę. Kai paliekam ją rytais, išeidami į darbą, ji nepuola, nelekia pro duris, o atrodo ramiai guli. Bet problema yra tuomet, kai aš viena lieku namie, o vyras kur išeina, tada šunytė ima inkšti. Nesuprantu, kokios šito dalyko priežastys? Ar ji su manimi nesijaučia saugiai? Ką turėčiau daryti, kad kas kartą išeinant vyrui ji taip nereaguotų, nes jei namo grįžtu pirma aš, tai tokio elgesio nebūna.

 256. avatar Jonas

  Elze, turėtumėte atvykti į konsultaciją arba į paskaitą.

 257. avatar kristina

  laba norėjau paklausti ar būtinai suniukai per kergima turi susirakinti kad butu palikuonių?

 258. avatar Jonas

  Klauskite veisėjų.

 259. avatar Milana

  Sveiki, turiu 7 mėn jorkšyro terjero kalyte, nuo pat pirmų dienų stengiausi ją auklėti taip kad ji neužimtų lyderio vietos šeimoje, tačiau atrodo, kad viskas gaunasi priešingai. Ypač ji nemėgsta mano jaunesnių brolių, nors šie niekada jos neskriaudė, kai tik šie prisiartina prie mano kambario(ten ji dažniausia būna) ji iškarto ima urgzti, o kai tik įeina puola įsiutusi, tik atrodo dar nekanda. Tačiau tas urzgimas, o ypač kai ji miega ar valgo nepakeliamas, bandau ją tramdyti, kadangi manęs vienintelės ji dar nors kiek klauso ir neurzgia ant manęs, tačiau pasakyti, kad liautųsi urzgusi jai neina. Dar vienas pastebėjimas, kad iškarto kai tik kas įžengia į kambarį jį urzgia ir bėga prie savo ėdesio dubenėlio, nors ten kartais nieko ir nebūna. Ką galėtumėt patarti…?

 260. avatar Jonas

  Milana, kviestume apsilankyti konsultacijoje arba paskaitoje balandžio 16 d.

 261. avatar Milana

  Mielai ten apsilankyčiau, bet deja neturiu tokių galimybių, gyvenu Šilalėje. O tokiu atveju konsultacija telefonu ar kokiu kitu būdu niekuo nepagelbėtų?

 262. avatar Jonas

  Reikia pamatyti situaciją ir Jūsų ir šuns santykius gyvai. Internetu ir telefonu konsultacijos dažniausiai nebūna veiksmingos.

 263. avatar audra

  asveiki,ar dresuojate tik veislinius sunis ar galima atvykti su misrunu vieneriu metu,ir kiek kainuoja abonentas menesiui?i kokia grupe reiktu jei suo mazas bet pjaunasi su mazais sunimis,su dideliais draugiskas.

 264. avatar Jonas

  Audra, mokome ir veislinių šunų, ir mišrūnų šeimininkus. Eiti iš pradžių reiktų į mažų šunų grupę, jei nepavyks adaptuotis grupėje, tada rekomenduotume asmenines treniruotes arba užsiėmimus bendroje grupėje.
  Kaina – 150 Lt/mėn. Tvarkaraštį rasite čia: http://www.reksas.lt/treniruociu-tvarkarastis

 265. avatar Jaune

  Noreciau patarimo .laikau 2 metu koli patina ir gyvenu nuosavam name.Kaip isivedu ji pasivaikscioti ir sutinkam kitus sunis aisku ir ju seimininkus.Tai mano sunelis ispradziu sutinka kita suni draugiskai bet poto jisai su juo susipesa.Zinoma as pati kartais papuolu i nemalone padeti del tokio jo elgesio.Kaip man isvenkti tokiu situaciju.Jis tik puola sunis o zmoniu nepuola.

 266. avatar Jonas

  Pirmiausia, reikia vengti tokių situacijų. Antra, apsilankyti konsultacijoje ir parodyti situaciją realiai. Negalime garantuoti, kad visiškai ją pakeisime.

 267. avatar Milana

  Sakykit prašau, ar žmogui ilgą laiką dresavusiam tarnybinius šunis tokius kaip vokiečių aviganis galima patikėti dresuoti jorkšyro terjerą? Suprantu dresūroje svarbiausia išmokyti šeimininką valdyti savo šunį, bet ar technikos taikomos dresūroje su vokiečių aviganiais ir dekoratyviniais šuneliais nesiskiria?

 268. avatar Jaune

  Dekoju uz patarima.Norejau dar suzinoti kiek imate uz valanda ir kuriom dienom vyksta pamokos.

 269. avatar Jonas

  Milana, pirmiausia, patikėti dresuoti šuns nepatikėčiau niekam, šuo turi būti mokomas tik šeimininko.

  Dėl kitų klausimų – atsakymo nėra, reikia pabandyti vieną kitą treniruotę, jei patiks, pasilikti, jei ne, tai ne. Treniruotės neturi žaloti šuns.

 270. avatar Jonas

  Jaune,

  Konsultacija trunka iki 20 min, kaina – 30 Lt. Asmeninė treniruotė – 1h, kaina – 50 Lt.
  Vienas užsiėmimas grupėje – 20 Lt.

  Bet jei šuo elgiasi nenuspėjamai, vienam šeimininkui be trenerio grupinėje treniruotėje dalyvauti neleidžiame.

  Dar galėčiau pasiūlyti apsilankyti paskaitoje, kurioje taip pat mokome bendrauti su šunimis. Kaina – 50 Lt., trukmė – 2h.

 271. avatar Egidija

  Laba diena, labai prašau jūsų pagalbos. Turiu 1,4 m biglę. Nors turim pavyzdžių kad ši veislė sunkiai pasiduodanti auklėjimui ,kolkas su saviške bėdų neturėjau. Iki šiol. Šuo moka ne vieną komandą, sunku buvo išmokti ateit, kai būdavo paleista, bet su laiku išmokom ir nebūdavo problemų. Paskutiniu metu, per savaitę jau antrą kartą šuo stipriai nusižengė, ėmė neateiti kai būna paleista, nereguoja į komandas “ateik”, viena toli nubėga, o poto neprisileidžia kad pagaučiau kai bandau prie jos prisiartint. Gal galite kanors patarti? Bijau, kad tokie jos pabėgimai netaptų kasdienybe ir kad netektų šuns vedžiot su pavadėliu vien. be kita ko, baisu kad ir po automobiliu kada nepalystų taip išbėgusi į gatvę. Labai prašau padėkite.

 272. egidijus egidijus

  Laba diena, be praktiniu uzsiemimu mes negalime padeti ,rekia,kad jus atvyktumet pas mus i mokykla.

 273. avatar Jonas

  Egidija, su šia problema padėsime tik gyvai užsiregistravus konsultacijai telefonu.

 274. avatar Egidija

  Labai norėjome jau tik įsigiję šuniuką, anais metais imti lankyti dresūros mokyklėlę, bet esame ne iš Kauno, ir mums atvykti net 75 km, todėl dėl laiko stygiaus ir didelio atstumo teko šionoro atsisakyt. O dabar ir šuo jau greit pusantrų metų bus, tad kažkaip atrodo pavėluota, bet kad prieš tai ir problemų nebuvo.. :(

 275. avatar Egidija

  kur galime užsiregistruoti konsultacijai telefonu ir kaip ji vyksta? gal gtrumpai galite papasakot?

 276. avatar Jonas

  Visa informacija yra pateikta čia: http://www.reksas.lt/kontaktai . Konsultacijos vyksta Kaune, Technikos g. 9.

 277. avatar Egidija

  Ačiū už informaciją

 278. avatar Milana

  Nepykit, rašau jau ne pirmą kartą ir vis su ta pačia bėda. Pasikartosiu turiu jorkšyro terjera 8 mėnesių labai jį myliu ir esu pasiryžusį viską padaryti, kad tik pasikeistų viskas į gerą, galimybių jokių neturiu atvažiuoti į Kauną, todėl rašau čia.Iškart pasakau, kad šuo nėra lepunėlis, bet bėda ta, kad jis labai nemėgsta mano brolio, kai šis įeina į kambarį, urzgia, puola kąsti į kojas. Brolis nebenori mokytis su šunimi gražiuoju, nes toks elgesys jį piktina, nors kažkada jis taip pat labai mylėjo šitą šunį. Prašau patarimo kuris nors kažkiek pagerintų situaciją ir kad brolis matydamas progresą pats norėtų užsiimti su šunimi. Jam tik 11 metų, todėl pokalbiai su juo negelbėja, bijau kad jis supykęs tik pablogins situaciją. Gal yra kas nors kaip aš pati galėčiau pataisyti tokį šuns elgesį, o gal galima susitarti dėl konsultacijos telefonu? Ačiū

 279. avatar Jonas

  Milana, o Jūsų mieste nėra kinologo, galinčio padėti ? Jei jau šuo kanda, tai net norėdami nepadėsime telefonu. Situaciją reiktų pamatyti gyvai.

 280. avatar Milana

  Nėra, miestelis labai mažas. O apie kandimą, tai ji taip pribėga prie kojų urgzdama ir grypšteli, tačiau atšoka po to

 281. avatar Aura

  o man idomu iki kokio amziaus auga suniukai, pati turiu spanieliuke, jai 10men,tokia nedidele ji, tai noriu suzinoti ar ji dar augs

 282. avatar akila

  Sveiki! Stai kokia musu Akila, isaugo pakeite savo charakteri yra paklusni, mielai atlieka musu paliepimus.Tapo miela tiek musu seimai ir musu draugams. http://www.youtube.com/watch?v=99WCe7gUhdM

 283. avatar vika

  Super!

 284. avatar Rita

  Sveiki, Laikom Mazdaug 9 metu takso misrune. Ji pas mus atsirado Pries 5 metus ,kaip jos ankstesni seimininkai visa ta zodzio prasme atsikrate. Jai buvo sunku priprasti naujoje vietoja.Kadangi mes gyvenam nuosavam name tai kaip budavo isleidzem i kiema tai ji stengdavosi pasprukti is kiemo kokius taip 3 metus is eiles kol galutinai apsiprato ir padedant jai savo meile ir rupestingumu jai.Ji turi pas mus viska ko kaip mums atrodo neturejo pas ankstesnius seimininkus. Zaisliuku, savo kiema kur gali laisvai pabegioti ir svarbiause mylincius namiskius. bet va kaip ji vis dar sumano islysti per tvora tai tiesiog tampa didele neklauzada ji parasciause visai nereguoja kaip as ja saukiu vardu. Kaip bandau artintis prie jos tai ji tiesiog nuo manes pabega nors ji manes nebijo.Patarkit kaip man su ja elktis.?

 285. avatar Jonas

  Rita, to mokytis reikia mokykloje vykstančiuose užsiėmimuose, teoriškai nepatarsime.

 286. avatar Rita

  Aciu uz patarima.Seip atvaziuociau iki jusu mokyklos su suniuku jai nebutu man problema su transportu nes esam nevietinei .Gyvenam Prienuose.O gal zinote kas suniukus mokina Prienuose?

 287. avatar Jonas

  Pas mus kas savaitę važinėja žmonės iš Vilkaviškio, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų. Sprendžiant Jūsų problemą aktualu būtų atvykti į paskaitą kad ir be šuns. Artimiausia paskaita – šį šeštadienį.

 288. avatar Rita

  Aciu uz patarima butinai atvyksiu.

 289. avatar Aura

  galit atsakyt iki kokio amziaus mazdaug auga suniukai?

 290. avatar Eglė

  Sveiki,

  turiu 3 mėn. laikos veislės šuniuką. Norėčiau sužinoti,kaip būtų galima jį įpratinti ėdant pvz. kaulą nebūti agresyviam? nors stengiamės kai ėda paglostyti, jis ne tik urzgia, bet ir pasitaiko kai pradeda kąsti… ką patartumėte?

 291. egidijus egidijus

  Laba diena,patartume uzsirasyti i paskaita,kuri vyks birzelio 28d ir suzinosite apie auklejimo subtilybes.

 292. avatar Justi

  Labas,
  Turiu metų amžiaus kalytę. Ji siaubingai bijo oro balionų. Per pasivaikščiojimą ji baisiai pradėjo tempti dėl to kad pamatė balioną, vėliau išsinėrė iš antkaklio ir pasileido namo, nors ir kiek šaukčiau, net neatsigrežė. Po kiek laiko vos ne vos ją pagavau. Dar jinai bijo sunkvežimių ir kitų didelių mašinų, taip pat didelių šunų. Ką daryti kad ji atsikratytų tų baimių?

 293. avatar vika

  Dažniau vaikščioti tose vietose kur yra baimę keliančių objektų.

 294. avatar ina

  Sveiki. turime 5 su puse men. misruna.Negalime visiskai palikti vieno,gailiai loja,cypia,drasko duris. Patarkite,kaip pripratinti ji likti viena. busiu labai dekinga

 295. avatar Jonas

  Ina, atvykite 5 konsultacija, tada tikrai patarsime.

 296. avatar Rita

  Labas vakaras, prašau, patarkite, kaip elgtis. Situacija tokia:rotveileris(2 mėn) kandžiojasi ir gana skaudžiai,iš pradžių nustoja trumpam kai sušunku, vėl kanda iš naujo, tada jau nebereguoja į sušukimą, paimu pakratau trumpai už keteros, jis sucypia, paleidžiu, lyg tai trumpam būna gerai, nesikandžioja, bet kitą kartą jis jau žino, kad daro blogai ir reiks to pakratymo, tai įkandęs iš karto sukasi urgzdamas ir griebia už ištiestos rankos pirmas. Taip elgiasi ir tada kai jį reikia patraukti iš kur nors. Aš suprantu, kad jis bijo būti nubaustas ir taip ginasi.Bet kaip tai pakeisti.

 297. avatar Jonas

  Rita, labai skubat bausti :) Ką daryti – patarsime arba konsultacijos metu, arba paskaitoje rugpjūčio pabaigoje, arba galite atvykti į Grisha Stewart seminarą rugpjūčio 13 d. ir rasite daug atsakymų.

 298. avatar Rita

  Dėkui,bet gaila ,kad atvykti neišeis, nes turiu mažą vaikelį ir gyvenu tolokai- Biržuose. Turbūt prisiskaičiau per daug apie tą agresiją ir bijau, kad paskui negrybštelėtų taip mano mažajai. Todėl gal ir per daug griežtai pradėjau auklėt šuniuką.

 299. avatar Jonas

  Gali būti ir tokia priežastis. Sėkmės.

 300. avatar Rita

  Ačiū labai:)

 301. avatar Gabriele

  Pas mane kieme kasdien vaiksto nereikalingas suo. Jei ji noreciau atiduoti jums, ar tureciau moketi?

 302. avatar Jonas

  Gabriele, mes neturime galimybiu padeti tokiems sunims. Jums reiketu kreiptis i Lietuvos prieglaudas arba globos tarnybas.

 303. avatar Agne

  Sveki.Turime 2men suniuka norejau paklausti ka daryti,kad jis visko is eiles negriauztu ir nesielgtu agresyviai,nes kai norime ji paglostyti urzgia ir kandziojasi.

 304. avatar Jonas

  Mokyti negraužti ir nesikandžioti. Apsilankyti pas mus paskaitoje, konsultacijoje ir įgyti būtinų žinių, kaip užauginti jauną šunį. Primenu, jog šunį atpratinti nuo kandžiojimosi reiktų iki 4 mėn.

 305. avatar Lina

  noriu paklausti, kaip galima atpratinti šunį saugoti savo maistą, kad nebūtų agresyvus?

 306. avatar Jonas

  Lina, tai sudėtinga sistema ir apie tai internetu nekonsultuojame. Užsiregistruokite konsultacijai arba į paskaitą, vyksiančią rugpjūčio 27d.

 307. avatar Lina

  Sveiki. Aš turiu 2 metu ir 1 mėnesio Rytu Europos aviganį. Namuose aš ji dresiruoju, jis jau žino daugoka dalyku. Norėčiau ji tobulinti toliau. Kiek 1 mėn reiktu mokėti?

 308. avatar Jonas

  Lina, mėnesinis treniruočių mokestis – 150 Lt.

 309. avatar Lina

  Kaip man išmokyti toliau savo šuni Reksą kad butu namuose padėjėju. tarkim atneštu šlepete ar laikrašti? Įmanoma pas jus išmokyti tarnybiniu dalyku, bet kad nepakenktu namuose?

 310. avatar Lina

  o mažiau kaip mėn užtektu?

 311. avatar Lina

  o i paroda šuni reikia kad turėtu dokumentus?

 312. avatar Jonas

  Ruošiame ne tarnybinius šunis, o šunis – žmogaus kompanijonus. Bendros dresūros kurse mokome aporto pagrindų, kitus objektus nešiotis mokyti turėsite pati. Laiko užtektų tiek, kol šuo išmoks atlikti veiksmą, o skirtingi šunys tai daro skirtingai, kita priežastis – skirtingi šeimininkai užsiima skirtingai. Paskutinio klausimo nesupratau, skirtingos parodos turi savo taisykles, paskaitykite jas atidžiau ir sužinosite atsakymą.

  Žinoma, galime užsiimti su Jūsų šunimi asmeniniuose užsiėmimuose, tada galima skirti dėmesį specialiems pageidavimams, kaip šlepečių nešiojimas ir kiti triukai.

 313. avatar urte

  LABAI PRASAU PAGALBOS!!! mano suo 9 men. maisytas su raselo terjieru ir buldogu. jis ant savo seimininku puola ir kanda. ikandes buvo ne viena syki. viena karta mes buvome kaime ir trobeleje ant stalo buvo padetas skuduriukas,jis ji pasieme ir pradejo griausti as ji apibariau ir pasakiau ,,i vieta,, tada jis ant manes uzsipuole isiepe dantis ir pradejo urgzti tada atejo mano mama, – kad ji sudrausmintu, bet kai ji pradejo suni barti ir priejo truputi arciau suo ant jos soko ir sukruvino ranka. tada mama pasikviete savo vyra. kai jis priejo prie suns , suo vel pule ir vel ikando. tada mano mamos vyras issitrauke dirza ir pradejo ji musti suo pasidare dar agresyvesnis. tada mano mamos vyras seip netaip ji pasiciupo uz antkaklio ir nunese i malkine.. palikom suni ten per nakti jis unkste ten nesavo balsu(malkine buvo maza) kai paryciais ji isleidom jis buvo laimingas ir visikai nepasikeites… zodziu kai ji baudi ir sakai eiti i vieta, kai jis nusikalsta, jis pradeda agresyvei pulti ant visu ir kasti… labai prasau pagalbos

 314. avatar Jonas

  Urte, elgėtės impulsyviai, privertėte šunį gintis nuo Jūsų ir iššaukėte agresiją. Apie tai, kaip reikia elgtis tokiose situacijose ir kaip auklėti šunį, sužinokite “Rekso” paskaitose. Artimiausia įvyks rugpjūčio 27d. Kaune.

 315. avatar Viktorija

  Gal as biski ne i tema bet ar suo gali apsinuodyti suvalges musmire? Nes as turiu jorksiuka jis dar visai jaunas jam 4men. kai as su vyru vaziavau grybauti mes ji paleido palakstyti ir as pamaciau kad jis kazka valge kai istraukiau is nasru tai buvo panasu i musmire. Nors jau trecia diena ir jis laikosi puikiai tai nemanau kad kazkas galejo atsitikt, bet visvien noriu suzinoti ar gali suo apsinuodyti?

 316. avatar Milana

  Turiu jorkšyro terjerą, kuris labai gina savo teritoriją(kambarį, kuriame praleidžia didžiają laiko dalį), kai manęs kambaryje nėra jis puola kitus, urzgia, o jei esu tiesiog nubėga į savo guolį(jei jį patraukiu tai tiesiog toje vietoje ant žemės arsigula) ir neatitraukdamas dėmesio stebi atėjūną ir tyliai urzgia.Kituose kambariuose nieko panašaus nėra. Šiaip šuo labai reguoja į tai ką jam sakau, bet kaip susitvarkyti su šia problema neįsivaizduoju, todėl labai prašau Jūsų patarimo.

 317. avatar Jonas

  Milana, dėl tokios problemos dirbame tik individualiose treniruotėse. Konsultacijos internetu, deja, neteikiame.

 318. avatar Laura

  Sveiki, kaip iškrauti labai judrų šunį, agresyviai reaguojantį į kitus šunis miesto sąlygomis? Kokius žaidimus, pratimus patartumėte nepaleidžiant šuns nuo pavadėlio?

  Dėkoju

 319. avatar simona

  laba diena, labai norėčiau kur būtu galima mokytis dresūros, kur apie tai ieškoti informacijos?

 320. avatar Jonas

  Norint mokytis dresūros reikia vesti savo šuniuką į dresūros mokyklą. Apie dresūrą informacijos rasite http://www.reksas.lt svetainėje.

 321. avatar Milana

  Bėda ta, kad man į Kauną atvykti būtų neįmanoma, o ir šuns elgesio nepamatytumėte, nes taip jis elgiasi tik tame viename kambaryje…

 322. avatar Jonas

  Tai patikėkite, teoriškai patarti nematant problemos būtų tiek pat tikslu kiek medikui gydyti pacientą neatlikus būtinų tyrimų. Deja, negalime tada niekuo padėti.

 323. avatar Milana

  O jei aš tiksliai nupasakočiau kiekvieną šuniuko gestą, kaip kada ir ką daro.. Atleiskit už įkyrumą, tiesiog nežinau, kur daugiau kreiptis, o šitą bėdą stebiu gana ilgai ir bandau taikyt tam tikrus metodus su paskatinimais ar žaidimas ar net pabarimais, tiesiog niekaip to tinkamiausio neatrandu…

 324. avatar Jonas

  Atleiskite, bet tikrai negalime taip elgtis, kaip prašote, ypač kai problema – resursų ar teritorijos saugojimas.

 325. avatar V.v.

  Ar yra tokiu dresavimo mokyklu kuriose dresuojami neveisliniai sunys?

 326. avatar Jonas

  Yra. Viena jų – Reksas.

 327. avatar Justina

  Turiu 7men mopsiuka norejau paklausti ar nepervelu butu pradeti mokyti ir ar mopsu veisles sunys gali kanors ismokti?

 328. avatar Jonas

  Mopsiuką galima pradėti mokyti nuo pirmos dienos namie. Mopsų veislės šunys tikrai gali išmokti daug.

 329. avatar Donata

  Sveiki,
  Turiu 3,5m pinceri,anksciau zymedavosi savo teritorija is siaip savo visus gamtinius reikalus atsilikdavo namie, visur, ant baldu, uzuolaidu,zodziu kur pakliuva.Begdavosi is namu, nepareidavo po 6 valandas…namie kas valanda stovedavo prie duru, ikyriai prasydamasis i lauka, nors isejes tik apsiuostydavo, ir vos kelis laselius padarydavo.Tad netekus kantrybes del tokio jo elgesio iskastravome, su viltim,kad nebeatlikines savo reikalu namie,taps labiau prieraisus. Dabar jis daug zaismingesnis,meilesnis, bet atsirado beda, jog jis visiskai nebesipraso i lauka, ir betkur, tiesiog eidamas ,ar zaisdamas paitupia ir pradeda slapintis,po to labai issigasta, ir pabega… Tad norejau Jusu paklausti, ar imanoma ir ar labai butu sunku(jei aisku dar galima) suniuka isdresuoti, kad prasytusi i lauka?ar cia jau taip ir bus,kad jo nebedomina kaliu skleidziami kvapai is jis nebenores eit i lauka?Labai aciu uz atsakyma.

 330. avatar Donata

  beje po kastracijos praejao jau 2savaites.

 331. avatar Jonas

  Donata, dažniausiai tokiais atvejais problema būna šuns ryšyje su žmogumi. Apie tai, kaip tą ryšį sukurti, sužinoti galite mūsų paskaitose, asmeninėse arba grupinėse treniruotėse.

 332. avatar Maksimas

  Laba diena. Turiu vokiečių aviganę, kuri be to, kad yra labai linksma ir judri dar ir baigią nuniokot verandą(jei 1.5mėn). Neturėjau dar šuns ir nežinau kaip ir ką daryt, kad ji išmoktų savo reikalus atlikt lauke ir, kad nenaikintų inventoriaus;)) Dieną, kai Ji būna kieme, tai tada viskas gerai, bet po nakties būna baisu. Beto ji stipriai kandžiojasi, neleidžia preit, painiojasi po kojomis… nu baisu, nžn ką daryt, užtat ir kreipiuosi čia.

 333. avatar Maksimas

  Ir kai norėdamas sudrausminti papurtau už pakarpos, tai ji tik dar labiau įsiaudrina ir kanda. Bandžiau spaudinėt letenas, kad nenorėtų šokinėt ant kojų, bet ji ir vėl kanda į ranką stipriai. Paleidžiu kai inkšt pradeda, bet ir vėl šokinėja, taip gal kokius 20 kartų. Bet ji pastoviai nori būt su manim, mes visad kartu. Jei kieme stoviu, rūkau, tai ji nebaigia valgyt ir iškart ateina, ir jei nešokinėja, tai bent šalia sėdi. Nžn aš kas čia bus iš jos…;)

 334. avatar Jonas

  Maksimai, “kas nors iš jos bus” tik tada, jei su ja užsiimsit ir teisingai mokysit, kaip reikia elgtis namie ir kieme. Kitu atveju šuo ir liks “laukinis”.

 335. avatar Greta

  Sveiki,
  Turiu pinčerio ir jorkšyro terjero mišruną. Nezinau kaip jis elgsis atvaziaves i pamokas todel bijau ji vestis. Manau, kad jis ant kitu sunu los, nes jis su kitais sunimis nedraugauja. Ka patartumete?
  Ačiū

 336. avatar Jonas

  Greta, patartume atvažiuoti i pamokas ir pažiūrėti, kaip elgsis.

 337. avatar Greta

  Norečiau papildyti. Mano mišruniukui 1metai 4menesiai

 338. avatar Vitalija

  Sveiki, turiu tokia problemą. Maždaug prieš pusę metų parsivežiau šuniuką, takso mišrūną, kalytę. Niekaip neatpratinu nuo šlapinimosi namie. Kartais tik parėjusi iš lauko tuoj pat vėl prišlapina keletą balučių. O lauke taip pat atliko visus reikalus. Patarkite ką daryti?

 339. avatar Jonas

  Sveiki, patarti galime tik paskaitų metu. Internetinėmis konsultacijomis neužsiimame.

 340. avatar Vitalija

  O kiek paskaitos kainuoja ir kada jos vyksta?

 341. avatar Jonas

  Visa informacija yra parašyta čia:
  http://www.reksas.lt/paskaitos-%e2%80%9esuns-auklejimo-abecele%e2%80%9c .

 342. avatar Titas

  sweiki pagelbekite mano suo belgu aviganis malinua, yra beda nes jo neina kontrolioti soka per tvoras kasa ir panasiai kad tik iseitu is kiemo. jem yra 3metai. teritorije yra didele. mes galvojome kad bus sargas bet jisai bega pas kaimynus ir panasiai. ka patartumete?

 343. avatar Jonas

  Patartume mokinti šunį ir užsiimti su juo. Jei nepavyksta vieniems, užsukite į dresūros mokyklą.

 344. avatar Smiltė

  Sveiki,aš turiu jorksyrą(patiną) jis labai gerai išauklėtas.Jam 2m. Aš su šeima planuoju pirkti antrą jorksyriuką(patiną) tik jauną apie 2-3mėn.Ar jie tarpusavyje pyktūsi ir ar galima vesti pasivaikščioti juos kartu?

 345. avatar Jonas

  Smilte, būna visokių atvejų. Jei su jais užsiimsit, gal nieko baisaus nenutiks. Pabandykit pabendrauti su veisėjais, kurie gal tiksliau patars apie šią veislę.

 346. avatar Judita

  Sveiki, noriu pirkti dobermane, bet namuose turime katina(KANADOS SFINKSA)ar jie gales abu sugyventi kartu?

 347. avatar Jonas

  Judita, negalime atspėti, kaip bus :)

 348. avatar Monika

  Tikrai nerekomenduoju Vaidos klinikos, nes gydytojai neturi patirties, nepunktualus, nepagarbus elgesys, o svarbiausia kainas nustato iš akies. Sumokėjau 85 lt vien už tai, kad peržiurėtų mano šuniuko perdurtą leteną,pateptų peroksidu ir ją perbintuotų,ir davė tepalą. Kai tuo tarpu vien operacija siusiūti pedutę kainuoja apie 100lt. Grįžusi paskambinau į Jaruzalės klinika , ten sakė ši tokia pat procedūra ir tepaliukas kainuotų maximum iki 50 lt. Taip pat Vaidos klinikoj neradau kainoraštyje šios paslaugos kainos. Kai po procedūros paklausiau kiek aš skolinga, jos man atsakė, palaukt tuoj paskaičiuos, laukiau gal apie 5 min vien tam kad paskaičiuotų letenėlės perbintavimo procedūros kaina.Tikrai daugiau nesilankysiu čia.

 349. egidijus egidijus

  Cia dresuros mokykla,ne veterinarijos klinika,visas pretenzijas reiskite jiems.

 350. avatar Mykolas

  Ar pas jus moka suni loti ant uzpoliku , nakti kaip vagis zada vokti nama ?

 351. avatar vika

  Nemokina

 352. avatar Austė

  Sveiki, gal galit ką nors patarti dėl komandų ingnoravimo?(net tuomet kai turime patį skaniausią kasnį)

 353. egidijus egidijus

  Galime,atvykite pas mus i treniruotes.

 354. avatar Julius

  Laba diena,turiu 13 sav.VA,parsivezem ja jau daugiau kaip menuo,bet ji labai dažnai inkscia tiek namie tiek lauke,nelabai suprantu kas jai darosi…As su ja ir zaidziu ir mokau ivairias komandas atlikineti.

 355. avatar Jonas

  Juliau, greičiausiai šuo nori daugiau užimtumo. Veskite į dresūros mokyklą ir viskas bus tvarkoje.

 356. avatar Julius

  Aisku,aciu.

 357. avatar Julius

  Laba diena,tevai turi 1.5metu VA,jis kai buna kieme vienas, labai puola ant masinu ir laksto palei tvora,gal kaip nors imanoma ji atpratinti nuo to?Aciu.

 358. avatar Jonas

  Juliau, nuo to atpratinti reikia didinant šuns užimtumą, duodant specialius pratimus ir lankant dresūros mokyklą.

 359. avatar Julius

  Aciu,badysim:)

 360. avatar Laura

  Laba diena, namuose turime labradoro retrivere 8 mėnesių. bet kažkas siaubingo. Palikta namuose ji viską griaužia: gėles, lovą, laidus.. kai būnam namuose ji labai geras šuo, tačiau palikta pridaro tiek dalykų, kad net nesinori namo eit. O palikt ją tenka dažnai, nes reikia eiti į darbus. Nepadeda niekas, nei pykčių nei gražiuoju. Norėjau pasiteirauti ar iš viso įmanoma kažką tokiu atveju padaryt.

 361. Egidijus Egidijus

  Viskas yra imanoma,turint labai dideli nora.

 362. avatar Aukse

  Sveiki, norėčiau pasiteirauti apie savo 9mėn. džeko raselo terjere. Šuniuką pasiėmėme tik prieš kelias sav. Būdamas su mumis jis elgiasi pakankamai gerai, tačiau kartais vis tiek padaro savo reikalus namie. Jeigu bent vienas iš šeimininkų kažkur trumpam išeina (į parduotuvę, į tualetą) prasideda stresavimas, inkštimas ir durų drąskymas – nepaisant to, kad kitas šeimininkas yra kambaryje su šunimi. Dar baisesni dalykai vyksta, kai šuniuką paliekam vieną – kambaryje yra tuoj pat pridaroma. Nesvarbu, kad šuo ką tik buvo lauke ir visus reikalus atliko ten. Šuniukas net negali normaliai ėsti, jeigu abu šeimininkai nestovi šalia ir neduoda jam valgyti iš delno. Žodžiu, šuo didžiąją laiko dalį atrodo susierzinęs, neramus, hiperaktyvus. Auginame kitą suaugusią kalę, su kuria jokių problemų nėra, tarpusavyje jos gerai sutaria, žaidžia. Miegoti atskirame kambaryje mažoji kalytė negali, visą laiką inkščia ir loja, ir aišku daro reikalus ant grindų. Kelias naktis kankinomės ir bandėm laikyti ją kitam kabaryje, bet po to neištvėrėm, tad ji miega su mumis lovoje. Visą naktį ištveria kuo puikiausiai, ramiai miega.
  Ar būtina krieptis į specialistus, ar įmanoma kaip nors patiems susitvarkyti su šia problema namie? Abu dirbam ir nuo 10 iki 17val. šuo bet kuriuo atveju turės likti vienas. Labai sunku grįžti namo ir rasti visą nuniokotą kambarį, ištepliotą išmatomis ir smirdantį šlapimu. Šuniuką mylim, bet nebežinom kaip toliau elgtis.. ar tai nėra šuniuko nestabilios psichikos požymis? Ar jam dar reikia laiko priprasti? Prašau padėkit

 363. avatar Anonimas

  Geriausiai šiuo atveju kreiptis į specialistą.

 364. avatar Krstina

  Sveiki,gavome dovanu staforsyro kalyte(be dokumentu)namie auginame ir du katinus ,suniuke nori zaisti katinai purkstauja ji artyn neina nes bijo. o ir mes nezinome kaip elgtis ar atiduoti suniuka kamnors ar pasilikti sau.Kadangi baisu kai paauks, kad nepultu kaciu. Suniuke atrodo meili labai nori ant ranku ir kuo daugiau silumos, jai nenulipa nuo lovos pradeda pykti urgzti arba inksti ar tai gali buti agresijos pozymis? apie sia veisle labai daug ivairiu atciliepimu vieni sako,kad musti kiti,kad tik grieztumo reik. Beja jai 2menesei ir 1savaite. Gal reiktu ja dresuoti ,kad neturetumem problemu, kad nepuldinetu zmoniu ir kitu gyvunu?Aciu uz atsakyma.Ir kokia butu dresiravimo kaina pas jus?

 365. avatar Jonas

  Tokiu atveju siūlytume konsultaciją namie – sužinosite ir apie auklėjimą, ir gausite dresūros pagrindų.

 366. avatar Lina

  Sveiki,
  girdėjome apie tokias naujas PETNEŠAS šunims (atrodo, jos lyg kartu su antkakliu, ar tik segasi prie antkaklio, tiksliai nepamenu), kurios šunį apsuka, jei šis tempiasi į priekį. Labai norėtumėm tokias įsigyti, girdėjom, jog reikia kreiptis į Jus, Jonai :) Kaip būtų galima su Jumis susisiekti?

 367. avatar Jonas

  Lina, su Jumis susisiekta el. paštu.

 368. avatar Renatas

  Sveiki, isigijome dobermaniuka (7 savaites jau), daug skaiteme apie auklejima, mityba, dresura. Mokomes po byskuti komandos “negalima” reaguoja gan gerai, siai komandai kolkas uztenka garsiai ir grieztai pasakius “negalima” (labai retai kada kepstelime svelniai per snukuti ar tiesiog patraukiame nuo ten kur negalima), bet ar sito uztenka, as suprantu jis dar jaunas ir negalima daug reikalauti. Yra keleta problemeliu:
  pirma-reikalus kolkas atlieka ten kur nori, padejus palute su ja tiesiog zaidzia (drasko), bet reikalo neatlieka, antra-kai atsikelia svelniai laizo, bet po to pradejus zaisti kandziojasi gan skaudziai i rankas ar kojas (zaidimas jos), na aisku neretai zaidzia ir savo guolyje ar jai tinka si programa http://www.reksas.lt/ar-jusu-suo-jums-kanda/

  Aciu…

 369. avatar Jonas

  Renatai,
  Reikia šunį pamatyti gyvai. Tokiu atveju kaip Jūsų ieškočiau profesionalų konsultacijos, bet jokiu būdu nesimokyčiau iš knygų.

 370. avatar Mantas

  Sveiki, turiu 2men suniuka jagterjera. Turiu tokia problema. Pries kelias dienas nusikalto ir sudaviau gan stiprokai su ranka per uzpakali, cyptelejo ir nubego iskarto i savo guoli “zn ka negerai padariau” tai dabar kartais kai su juo zaidi ar ji paprasciausiai glostai pradeda urgzti. Kartais nieko nebuna zaidzia kandzioja nestipriai rankas, o kartais rodo nepatenkinima ir urzge.

 371. Egidijus Egidijus

  Laba diena,jums reikia konsultacijos ,galite parasyti i emeila jonas@reksas.lt ir susitarti,arba paskambinti telefonu 868792207.

 372. avatar Tima

  Laba diena, kačiukui 2 mėnesiai,jis yra naminis, bet labai jau agresyviai kandžiojasi ir draskosi, tikrai jo niekas neskriaudžia, Tiesiog, kai bandai ji pagluostyti ar einant jis tave užpuola, ramus tik tada kai miega arba atsikėlė ir tai neilgai. Ar tai normalu ir ką man daryti?
  Ąčiū už konsultaciją.

 373. avatar vika

  Tima, kreipkites i kaciu augintojus, mes tokiu problemu nesprendziame.

 374. avatar Aiste

  Sveiki,
  Senai mane kankina ta problemėlė. Turim vakarų škotijos baltąjį terjerą, 4 m. Jis labai geras, mielas, paklusnus. Problemų neturime nei namie, nei lauke. Tiesiog ne šuo, o auksas. Kai jis buvo mažas, buvo porą kartų užpultas kito šuns,perkando koją, bet nieko baisaus. Laukui bėgant pastebėjau,kad vis dažniau, kai lauke vaikščiodami suurzgia aplinkiniai šinys, tiek mažų, tiek didelių veislių. Maniškis net nekreipia dėmesio, beje jei koks be pavadėlio atbėga ir užpuola, jis nesigina, o susigūžia ir cypia. Tiesą pasakius, man jau pačiai baisu vaikščioti, nes kiek pakalbėjau, net tie šunys, kurie nepuola nieko, puola mano šunį. Nėra visai taip, kad jis neloja, yra kieme keletas šunų, kurių jis negali pakęsti. Ar įmanoma ką nors padaryti, kad nepultų mano šuns?

 375. egidijus egidijus

  Imanoma,reikia isvengti agresyviu sunu.

 376. avatar Gin

  Sveiki mano suo nereaguoja i maista jis nesedi ne atsigula ka daryt ???

 377. avatar Reksas

  Sveiki, jei norite, kad suo klausytu, reikia ji mokyti.

 378. avatar ina

  Gal galite patarti kaip elgtis šeimininkams, jei atsitiko taip, kad 3 metų jorkšyras turės į savo namus priimti gyventi 1 metų ryzenšnaucerį. Jorkšyras išauklėtas, bet yra įtarimų, kad gali sureaguoti jautriai. Ryzenas padūkęs jaunuolis, linkęs dominuoti, labai norintis dūkti ir išdykauti. kaip sukelti šunims kuo mažiau streso?

 379. avatar Žilvinas

  Kokie būtini reikalavimai dresūros aikštelėms

 380. avatar Reksas

  Sveiki, Ina, del konsultacijos kreipkites nurodytu telefonu.
  Zilvinai, svarbiausia, kad jum paciam toje aiksteleje butu malonu.

 381. avatar Gitana

  sveiki, turime 1 metu bigliuke.Labai meili ir judri, taciau su didele baime turime palikti namuose viena, nes viska drasko ir daro baisia netvarka. Turi tam skirtu ivairiu zaislu, nuperkame pagrauzti skanestu. Padarius “sunybe” barama supranta, kad blogai pasielge, kartai gauna ir i kaili, o sekancia diena vel tas pats, lenda ir niokoja ta pati, uz ka gavo vakar. Kodel suo taip elgiasi ir kaip isaukleti, kad taip nedarytu.

 382. avatar Vytautas

  Turiu cvergiuka 4 men., bet kartais jis mėgsta pakandzioti kojas ar galima ka nors pakeisti?

 383. avatar Reksas

  Gitana, paskambinkite kontaktuose nurodytu telefonu ir susitarkite del konsultacijos.
  Vytautai, zinoma, kad galima

 384. avatar grantas

  mano šuo 5metų bet kai tik pamato kita šunį jis kaip pasiutęs eina su jeis pjautis ir nežinau ką daryti gal galėtumėt ką nors patarti?

 385. avatar Reksas

  Zinoma, taciau jums reiktu atvykti i dresuros aikstele.

 386. avatar Dovilė

  Sveiki, turiu 2 metu misrune kalyte. Kaip atpratinti ja sutikus didesni suni ar nepazystama zmogu gultis aukstielnika. Ji taip elgiasi ir is baimes ir is didelio nuolankumo.

 387. avatar Reksas

  Sveiki,
  Del konsultacijos krePikites kontaktuose nurodytu telefonu.

 388. avatar Vilija

  Laba diena,

  atsirado tokia problema, trunka jau beveik men. Turime suniuka is prieglaudos, musu namuose auga su mumis 8 men. Jai dabar 1 metai, misrune. Suo visiskai neeina su pavadeliu, pradejo spyriotis, lauke stojasi skersa ir neeina nei pirmyn, nei atgal. Vaizdas toks lyg ja mustume, nors mes jos niekad nemusam. as su ja vaikstau be pavadzio, manes klauso, bet namiskiu – kosmaras. nei vyras, nei sunus negali vedzioti suns, ka mums daryt, kaip ja auklet? Aciu

 389. avatar REKSAS

  Vilija, Jums reikia apsilankyti individualioje treniruotėje, kurioje atsakysime į visus klausimus.

 390. avatar aura

  Laba, mano suo ( aliaskos malamutas ) antra naktis kaukia, stauge neimanoma klausyti, jis gyvena laukia valjere, nesuprantu kas jam yra, diena atrodo siaubingai liudnas, buvome iskviete daktara, sake jog viskas gerai, bet man visvien neramu..

 391. avatar Audrone

  Turiu jagdetrjera. Jam 9men arymanoma jy ismokit kad nebutu toks visem svetimem draugiskas? Ka daryti kat skirtu sava nuo svetimo5$

 392. avatar Reksas

  Audrone, atvykite i dresuros pamokas.

 393. avatar Vita

  Kaip išmokyti šuniuką, kad neitų per gatvę, pažiūrėtų ar nėra automobilių, saugotusi jų.

 394. avatar Reksas

  Vita, vedžiokite šuniuką su pavadėliu.

Komentuoti

(būtinas)

 • Kas yra “Reksas” ?

  "Reksas" - tai ambicinga, veržli jaunų kinologijos specialistų komanda, plačiai besispecializuojanti įvairiose šunininkystės srityse: nuo šuns auklėjimo iki paruošimo parodoms.

  Mūsų specialistų patirtis siekia daugiau nei 15 metų, turime sukaupę didžiulį bagažą žinių ir praktinės patirties, kuriais noriai dalinamės. Mūsų vedami užsiėmimai tampa malonūs šeimininkams ir saugūs jų augintiniams, kadangi Išskirtinai dirbame tik su naujausia - teigiamos motyvacijos technika.

  "Reksas" - už harmoningus žmogaus ir šuns santykius !
 • Apie “Rekso” paslaugas

  Vedame šias treniruotes (grupėje ir individualiai): šunų socializavimas, dresūra, elgesio korekcija, ruošimas parodoms.

  Mūsų kvalifikuoti treneriai konsultuoja šunų auklėjimo, priežiūros, mitybos ir kitais klausimais.

  Rengiame seminarus šunų auklėjimo ir elgesio korekcijos klausimais.

  Susisiekite su mumis:
  Kaune: (8-687) 92 207
  Vilniuje: (8-610) 27 640