Šunų dresūros mokykla
ŠUNŲ TRENIRUOTĖS KAUNE Asmeninės, grupinės, paklusnumo, ruošimo
parodoms, elgesio korekcijos treniruotės
ŠUNŲ TRENIRUOTĖS VILNIUJE Asmeninės, grupinės paklusnumo, ruošimo,
parodoms, elgesio korekcijos treniruotės

anglu-koker-spanielisAnglų koker spanielis – veislė, kuri laikyta viena mieliausių, dabar pagal naujausius „The Journal of Veterinary Behavior” pateiktus faktus gali būti paskelbta agresyviausia šuns veisle pasaulyje.

 Ispanijoje esančiame Barselonos Veterinarijos universitete buvo ištirti daugiau kaip 1000 šuns agresijos atvejų, registruotų mokomosiose klinikose per 1998-2006 metus. Neseniai baigus analizuoti tyrimų duomenis anglų koker spanieliai buvo įvertinti blogiausiai. Rotveileriai, Bokseriai, Jorkšyro terjerai bei Vokiečių aviganiai atsiliko nedaug.

Tiriant duomenis  toliau, vadovaujančioji Marta Amat ir jos komanda ištyrė, kad anglų koker spanieliai dažniau nei kitos veislės galėjo rodyti agresyvų elgesį net savo šeimininkams. Linkę rodyti agresiją buvo auksinės spalvos bei vyriškosios lyties atstovai. Kitų veislių šunys daugiausiai rodė agresiją kitų šunų atžvilgiu.

Tyrėjai skuba pabrėžti, kad šios veislės šunų savininkai nebuvo informuoti, jog neauklėdami savo šunų jie apsiima didžiulę atsakomybę už savo agresyvius numylėtinius.

Svarstydamas visas galimas priežastis, mokslininkas iš Kordobos universiteto Perez-Guisado pabrėžė, kad 40proc. visų šunų agresijos atvejų pasireiškia dėl šeimininkų savosios valdžios neparodymo bei nepereitų bendrojo paklusnumo mokymų. „Šunys, kurie yra mokyti tinkamai, neviešpatauja namie.”

Mintis, kad Anglų koker spanieliai gali turėtį iš anksto agresiją iššaukiantį geną nėra nauja. Veterinaras Roger Mugford 1980-aisiais parašė, kad tarp dažniausiai apsilankiusiųjų problematinių šunų jo klinikoje buvo Anglijos koker spanieliai. (Mugford’as net gi įsteigė Anglijos gyvūnų elgesio centrą).

Parengta agal Los Angeles Times.
Nuotrauka: www.breederretrieved.com

 1. avatar Sigas

  keista, kazkaip neitikina straipsnis… nors gal, mano kaimynas turi panasu, tai puola visus.

 2. avatar vilija

  tai ka raso sis straipsnis ira visiska nesamone niekada nemaciau agresiviu spanieliu pati turiu spanieli kuris niekada nepuola zinoma jei seimininkas suni musa jis gali buti agresivus

 3. avatar Jonas

  :) Tokie mokslininkų darbų rezultatai.

 4. avatar vytas

  na, mano drauge buvo nei is sio nei is to einant gatve uzpuoles spanielis ir ikandes i ranka…taip, kad gana tiketina, jog straipsnis ne is pirsto lauztas..

 5. avatar Vaida

  Nesamone, pati auginu si miela gyvuneli, tai jis yra lb draugiskas ir myli net svetimus zmones, cia kazkaip pasaka o ne tikrove, mano suo net normaliai loti nemoka:)) jis mieliau dziaugsis su zmogumi nei bus jam agresyvus.

 6. avatar Andrius

  Turiu Anglu koker spanieli , tikrai labai druagiskas ir ne karto nera kam ikandes ar kitaip suzalojes.Manau tirimo rezultatai gali greitai pasikeisti ,kaip ne karta tyliai yra buve padaryta.O seip kiekvienas suo gali buti agresyvus , jeigu tu su juo elgsiesi agresyviai.

 7. avatar Ieva

  Absoliuti nesamone.Manau zurnaliste blogai isverte suns veisle , juk ne veterinare.

 8. avatar Agne

  Mano anglu koker spanielis uzpuole mano vaika, o jam jau apie 2m. pirma karta.

 9. avatar Jonas

  Taigi, kviečiam į SOS grupę.

 10. avatar Viktorija

  Šunys,kaip ir žmonės,būna įvairios psichikos.Aš pati auginau anglų koker spanielį 15 metų,buvo nuostabus draugas,ištikimas ir t.t.Jei tu myli savo šunį,jo neskriaudi,jis bus geros pshichikos.

 11. avatar Sandra

  As amerikieti turejau.Patikekit manim, tokio agresyvumo, visiskai nupuses.Paemiau is globos namu, tai iki jo mirties kentejo visi, nesiryzom migdyt.Gerai dresavosi, cempionas agility, nu bet agresyvumas….

 12. avatar Anonimas

  tikra tiesa. Auginu jau trečią anglą. Pirmasis net buvo perkandęs šeimininkui smakrą. Antrasis buvo gerumo įsikūnijimas, meilus ir labai geras. O dabartinis – siaubas, kokio piktumo su svetimais. Bet mums – labai meilus. Labai meilus su vaikais. Manau, kad kiekvienas 6uo gimsta su savo charakteriu

 13. avatar Vitalijus

  Auginu amerikieciu spanieli (6 metai) ir tikrai suo neismeiliuju, puola ant visu sunu, isskyrus atsirinktas kales. Zmonai puole i veida, perkando zanda ir smakra, siuo metu auginam dukryte, jau bande pulti ant jos ir praeinant urzgia. Nezinau kaip elgtis, bandziau geruoju, drausminau, nepadeda.Atiduoti nenoriu, laikinai isvestas atostogu.

 14. avatar Jonas

  Vitalijau,
  Pradžiai vertėtų parodyti savo lyderystę, o po to stiprinti savo poziciją. Tam padės pastovus fizinis krūvis ir vienoda visų šeimos narių disciplina. Vaiką privalote pristatyti šuniui kaip lyderį ir jokiu būdu neleisti ant jo urgzti. Po urzgimo seka įkandimas ir jei šuo gaus tam galimybę, būtinai taip pasielgs.

  Turite pradėti dirbti su šunimi jau dabar. Jei domina pastovus darbas su šunimi, kviečiame į užsiėmimus SOS grupėje arba siūlome asmeninius užsiėmimus namie.

 15. avatar gabriele

  jeigu su seis sunimis nederai elgemasi tai aisku kad jie bus agresyvus jie taip gins save.na as pati turi anglu koker spaniely ir dar ne karto nera parodes agresijos nesamone si straipsnis!

 16. avatar visada

  suo elgiasi taip,kaip ji aukleja seimininkas-nenormalu,kad kai kurie sunu savininkai siems leidzia kandzioti visa seima.beje,butent amerikieciu koker spanielis yra agresyvus,o ne anglu.suni auklet reikia nuo pat pirmos dienos,neleisti grauzti daiktu,urgzti ar juo labiau kandziotis,negalima istisai palikti vieno,toks suo ima neadekvaciai elgtis,niokoti daiktus.

 17. avatar Daina

  Eikit sau! Mes ka tik isigijom amerikieciu kokerspanieli – 2 men berniuka. Kaip ji reiks aukleti?….

 18. avatar Jonas

  Daina,
  Sveikiname įsigijus šuniuką ! Šioje svetainėje parašėme daug straipsnių apie šuns auklėjimą, tad malonaus skaitymo :)

 19. avatar kmilija

  As manau,kad tas straipsnis yra nesamone nes pazystamas turi Anglu kokerspanieli ir ji yra begalo draugiska su visai..;)))

 20. avatar Matas

  Niekad nebuciau pagalvojes kad tokios mielos isvaizdo kudliukas gali buti toks piktas :D esu mates kad pazystamu zmoniu spanielis buvo piktas bet galvojau kad tai tik suns haraktersi :D o dar sako uzdrausti pidbulius ir stafus ivesti jiems mokescius ir panasei :D:D:D

 21. avatar Monika

  čia jau nuo auklėjimo manau priklauso. Jorkšyro terjerai atsiliko nedaug? Kažkaip keista, kad tokie mieli padarėliai kaip kokeriai ir jorkai gali būt tokie agresyvūs..

 22. avatar Julija

  Dar parasyta kad ir bokseriai nedaug atsiliko, atsiprasau pati auginu bokseri gerumo isigunujimas, bet juk viska priklauso nuo auklejimo :(

 23. avatar Ineta

  Bet koks šuo gali būti agresyvūs – tai ne jo kaltė, o šeimininkų, nes kiekvienas šuo turi instinktų, šuo kaip ir vaikas, privaloma auklėti ir bent jau pagrindinę mokyklą būtinai baigti, (jei nenori turėt durniaus) o tai tas pats kaip šuniui bendro paklusnumo mokykla. Tiesiog kiekvienam reikia praeiti bendro paklusnumo programą ir nebus jokiai veislėj jokių agresijos priepuolių.

 24. avatar Jonas

  Dažniausiai bendro paklusnumo programos nepakanka. Šuo išmoksta programą, o namie lepinamas kandžioja šeimininkus. Tokia realybė…

 25. avatar Aiste

  Jėzau , kaip tik norėjau tokį pirkt :D Kažkaip atbaidė.. Jie tokie meilučiai atrodo. Manau priklauso nuo auklejimo…. O keip ji auklet? :D Gal kas galit parasyt mano email austejute@draugas.lt

 26. avatar Jonas

  Nėra spanielis baisus, tiesiog reikalauja daugiau iškrovos ir darbo. O mokslininkai tvirtina, kad genofonde dažniau tupi agresija. Kad išauklėtumėte, rekomenduočiau pasisskaityti :
  http://www.reksas.lt/category/auklejimas/

 27. avatar daiva

  Nuostabiausias,meiliausias,draugiskiausias-anglų spanielis.Kaip galima tokias nesąmones rašyti.Čia kaip ant žmogaus,kuo jis ramesnis,tuo labiau galima ant jo š…i. Atsipeikėkit,kas rašėt!

 28. avatar Jonas

  Rašė “The Journal of Veterinary Behavior” ir Los Angeles Times :)

 29. avatar mante

  nesamone pati turiu sita grazia butibe ir tikrai nei loja nei kabda nebent jei eina pro ja girti zmones tada loja bet visvien nekanda tikra nesamone manau spanielius nori tik iskalioti kad daugiau niekas ju nepirktu gi visi rase kad veisle nuostabiause vasame pasaulyja o as manau kad ant ju varo nes patys tokio noretu bet db kai yra krize negali nusipirkti nes sie sunys dar gan bragei kanuoja

 30. avatar BR

  Svetimiems kiekvienas šuo turi būti nepatiklus ir nesileisti svetimų glostomas.

 31. avatar vile

  Niekada nelaikyčiau šuns kurį gali kiekvienas glostyti. Šuo turi pripažinti tik šeimininką ir jo šeimos narius. Aš savo anglų spanielį išmokiau taip, kad niekas negali į mano puse ir rankos ištiesti, o tuo labiau pastumti, iškart puola kai demonas, o apie bandymą paglostyti šunį nėra ką ir kalbėti. Nuostabus šuo.

 32. avatar Jonas

  Tikėkimės, kad viles šuniuko nenorės paglostyti joks pro šalį praeinantis vaikas.

 33. avatar asta

  Vaikams reikia išaiškinti, kad prie svetimo šuns eiti, o tuo labiau svetimą šunį glostyti negalima. Mano kokeris irgi nesileidžia svetimų glostomas.

 34. avatar Jonas

  Asta,
  Jei diskutuoti, nevisiškai tiksliai rašot: negalima be šeimininko atsiklausimo. Nors vėl gi, Lietuvoje tokios kaip fiksuotos taisyklės dar nėra, Brituose, JAV šunys išlaiko psichologinius testus – egzaminus, kuriuose vienas pratimų – svetimo žmogaus prilietimas, paglostymas. Todėl žmogaus ir šuns bendravimas iš principo pasaulyje skatinamas. Na nebent tai šuo – sargas ir būna tik kieme.

  Normalios psichikos medžiotojas spanielis – netinkamas apsaugai, tarnybai ir neturi turėti jokios agresijos aplinkiniams žmonėmis. Spanielis nėra apsauginis šuo, neturi tam tinkamų fizinių sąvybių (kad pvz., neturi jėgos sulaikyti nusikaltėlį), šio šuns socialumo stygius ir neretai neiškrauta fizinė jėga dažnai priverčia jį patį kentėti nuo kasdienių situacijų, kai tuo tarpu jis galėtų sau elgtis ramiai. Jei su situacijomis nesusiduria, žinoma, nekenčia, tačiau tai nereiškia, kad šios situacijos niekada neatsiras.

  Jei bijote, kad Jūsų šunį gali kas nors prisivilioti ir džiaugiatės, kad prie jo neina praeiviai, nebijokite, yra būdų tai padaryti, ir šuo net neamteltų, o eitų paskui vagį iškelta uodega.

 35. avatar Egle

  Auginu jau antra anglu koker spanieli. Tai beprotiskai prieraisus ir prisitaikantys prie seimininko sunys. Pirmasis buvo labai agresyvus. Pagrindine priezastis- nemokejau aukleti, kadangi buvo pirmas suo. Dabartinis sunelis jau 7 metu. Pilnai juo pasitikiu. Ir tai yra mano nuopelnas, nes jau zinojau, kaip aukleti, kad jis manes nebijotu, o manimi pasitiketu. Abipusis pasitikejimas, didelis demesys ir jokios agresijos is seimininko- svarbiausi dalykai auginant anglu koker spanielius. Jie labai jautrus kritikai ir demesio stokai- tai pagrindines bausmes uz bloga elgesi. sekmes visiems auginantiems sios veisles suniukus!

 36. avatar Ilona

  Planuojame įsigyti būtent tokį šunelį. Tačiau po tokio straipsnio tikrai verta pamastyti, ar tinkamas mūsų šeimos pasirinkimas.

 37. avatar Jonas

  Ilona,
  Nėra kokeriai monstrai, tačiau gali tekti sportuoti :)

 38. avatar Mantas

  Reikia ikalbinti tevelius. Labai noreciau tokio suniuko. O apie si straipsni tai galeciau pasakyti tik tiek, jog viskas priklauso nuo suns ir kokioje aplinkoje jis auga.

 39. avatar Agne

  cia parasyta nesamone. nes jie yra labai draugiski, mieli, ir tikrai nepuola ant zmoniu.

 40. avatar Ilona

  Mes turime kokeriuką ! Ir mūsų neišgąsdins jokios sausos statistikos. Nesigailiu savo sprendimu nei sekundei.

 41. avatar vidas

  gavom kaledine dovanele amerikieciu kokeri maza bet jau savo rodo kaip straipsnije taip ir yra.tikrai pasiutusi

 42. avatar Lina

  Suo – kaip vaikas. kaip isauklesi tep i bus. turi pati spanieli, 3metai. paniskai bijo mazu vaiku, todel nekontaktuojam su jais, nes tai sukelia suniui baime ir stresa, taigi suo gal ir galetu krimstelt, taip kad nerizikuoju kontaktuoti su mazais vaikais.
  LAuke su kitais sunimis yra draugiskas, bet jei urzgia ant jo – atsako tuo paciu.
  Neprisileidzia svetimu zmoniu, kad glostytu, myluotu ir manau tai yra i nauda.
  PAklsunus, zaismingas, isdids, mielas, imlus ir greit viska perprantis suo.
  taip, kad Kaip issiauklesi suni, toki ir turesi.

 43. avatar anglu kokerspanielio augintoja

  pati auginu anglu kokerspanieli jau 11metu ir maniskis suo nei karto gyvenime nera uzpuoles kito suns ar juolab zmogaus. Jokiu spec treniruociu ar mokymu mano suo nera patyres, moka tik kelias populiariausias ir butiniausias komandas (pas mane, seks, i vieta, fu ir pan.) Mano kaiminystej gyveno ne vienas kokeris ir tik du pamenu egresyvesnius ir tai, tai buvo rusu kokerspanieliu veisles sunys. Cia viskas priklauso nuo pacio seimininko, jei nemoka elgtis su suniu, tai bet koks suo pas toki seimininka bus egresyvus, tiesiog reik duot daug demesio suniui, ji socialicuot ir problemu del egresijos tikrai neturetu kilti. O ka raso statistika tai nieko nereiskia, visu kokeriu jie neistyre..

 44. avatar vika

  as anksciau turejau juoda koker spaniele,ji buvo tingi,visaj neagresyvi,budavo kd koksnors suo uzpuola o ta net nereguoja,net zaist nelabaj megdava,ta va,ji jau 3metaj kajp mirus ir dbr as turiu kita juodos spalvos anglu koker spaniele,tj nepalyginsi su ta kuria turejau anksciau,sita ziaurej pasiutus,lbj megsta zajsti yra lbj naglas suo bet lbj geraj klauso,o jau kokia agresyvi,isvedu y kiema taj puola pirma pasitaikiusi suni pjauti,karatajs net patinus pjauna,ant zmoniu dazniausiai visu loja,buvo toks atvejis kad gindama namus ji vos nenukando vaikuj rankos,jaj dbr 2metai.be sjp seimininku tikraj lbj geraj klauso ir yra lbj miela,nu ziaurej fajnas suniukas,lbj zajst megsta :D

 45. avatar mademoiselle

  koks sunelis bus priklauso nuo seimininku auklejimo, kuris suformuoja 90% sunelio charakterio bruozu. Taigi jeigu nuo mazens suneli erzinsite ir dziaugsities kaip jis urzgia loja nesistebekite kad uzaugs piktas zverelis. jeigu auklesite taip, jog prasidejus urzgimui bus nutraukiami visi zaidimai, tai suo supras, kad taip elgtis nederama. Mano suo isdresuotas, neina prie kitu gyvunu, nekonfliktuoja ir yra l. meilus. Beje, as turiu amerikieciu koker spanieli.

 46. avatar Vidmante

  as pati auginu amerikieciu koker spanieli jam jau adaugiau nei 2 metai,per ta laka jis nei vieno kartelio nera nieko panasaus padares,nei urzge,nei lojo nai musu o nubausrtas visad paklusta.Nuo pat mazens auklejau mokiau ivairiu komandu,budavo ir yra aiskiai pasakoma ko jis negali daryti,niekad jokiu problemu nera buve.Anaiptol mane jis viena karta nuo vagiu apgyne.Visada meilus,svelnus,demesingas,atsidaves,supratingas.Tik tiek kad gatveje buna kad loja ant girtu zmoniu ir senuku ypac ant tu kurie ji kalbina…Maniskis yra butent toks kaip nurodyta veisles standarte,neisivaizduoju geresnio ir meilesnio suns savo gyvenime…;)

 47. avatar Diana

  musu su tapke

 48. avatar vanesa

  as turiu auksaspalvi spanieli ir jis nepuola nei zmoniu nei kitu gyvunu. musu kieme vedzioja juoda kokerspanieliu tai sis labai piktas.

 49. avatar vanesa

  taaaaaaaaaai nesammmmmmmone!!!!! nors gal? nors neeee!!!!!

 50. avatar andrėja

  aš auginu kate pele ir 2 šunis ir aš juos miliu milėkit ir jus

 51. avatar Anonimas

  milim milim :)

 52. avatar kokeryte

  cenzuruota: komentaras neatitinka temos faina girdeti,kad tikrai gyvunai sie isvardintu veisliu yra geri draugai savo seimininkams,o suo daugumoje loja,del to kad jie jaucia bloga zmogu arba pats bailus yra.Paziurekite mazu suniuku veisle jie kaip isproteja loja ir i kojas puolasi,o nei vienos veisles nera isvardintos kaip agresyvus ,dodel kad ju niekas nedresiruoja ir net tokios mokykleles nera jiems ,o kas ir atvestu toki suni i dresiravimo pamokas tai gal is koju isgriutu,o kad spanielis butu agresyvus ir dar anglu kokerspanielis cenzuruota: komentaras neatitinka temos

 53. avatar bittte

  cenzuruota: komentaras neatitinka temos iskniso viena tema 1980 metu ,darase kad butu naudingiau 2006 metus cenzuruota: komentaras neatitinka temos

 54. avatar Jonas

  Kokerytei ir bitte – negražu iš to paties kompiuterio komentuoti ir vadintis skirtingais vardais. Originalus straipsnis ne 1980 metų, o 2009 metų. Jei domina, prašom pretenzijas rašyti jo autoriams:
  http://latimesblogs.latimes.com/unleashed/2009/05/worlds-meanest-dog-english-cocker-spaniel.html . Šį eksperimentą atliko ne “Reksas” mokykla, todėl jokių pretenzijų dėl tyrimo eigos ir rezultatų nepriimame.

  Kaune yra bent keletas mokyklų mažiukams šuniukams. Mažiukų grupės dresūra taip pat siūlo ir mokykla “Reksas”.

  Dėl pasiūlymų ieškoti “durnių” ir nepagrįstų kaltinimų – komentaras neatitinka temos, todėl cenzūruojamas.

 55. avatar bittte

  cia 3 ju zmoniu nuomone ir kompas pas mus vienas jai ka

 56. avatar bittte

  ir labai idomu kodel trinat komentarus?kas ko bijot?pazystu jusu mokyklas ;-0

 57. avatar kokeryte

  turejau omeny mazu suniuku veisle!!!!!!!!1mokyklas

 58. avatar Jonas

  Perskaitykite aukščiau parašytą komentarą, ten sužinosite priežastį. Visas pretenzijas priimame gyvai, internete priimame tik taktiškus komentarus.

 59. avatar kokeryte

  Ai tikriausiai jus tik leidziat rasyt kas jums i nauda,tada daugiau nerasysiu,aciu,nes vistiek viska trinat ,kas jums nepatinka arba netinka ;-)

 60. avatar bittte

  Jonai jus nepastebejote,kad jus po kiekvieno zmogaus kuris vos tik ka izvelgia savo augintiniame nedidelia normalia problemele ,tai jus iskarto tik kvieciat i savo mokykla .sakot reiks ta… reiks ana…..,tai jums cia nauda daugiau pritraukti zmoniu,kurie patis gali isdresiruoti savo augintinius ;-)

 61. avatar Jonas

  Kokeryte, Jūs neparašėte nieko, kas nepatiko ar netiko. Tiesiog Jūsų komentarai neargumentuoti ir grubūs – nepagrįstai kaltinate ne tik mūsų, bet ir kitas mokyklas ir neįsiklausote į parašytus žodžius. Tokių komentarų negalime palikti, nes jie parodo nepagarbą ne vien mums, bet ir kitiems interneto skaitytojams.

  Būtume dėkingi, jei susirašinėjimo tokiomis manieromis nebetęstumėte. Tačiau mes esame visada atviri argumentuotoms diskusijoms. Norite padiskutuoti apie straipsnį ar agresyvius šunis ? Laukiame aikštelėje.

 62. avatar bittte

  Vika kaip suo gali nukasti vaikui ranka ir kale niekada nesoks pries patina, ir kodel neprisipazinti,kad tu pati priklausai “REXSO”komandai,baikit varyti ant veisliu ypac ant tokiu nedideliu veisliu,neturit kas veikt,o gal man pas jus i REXSA kluba atvaziuot? Priimsit? ;-)

 63. avatar Jonas

  Bitte, susirašinėti internete apie gyvūno problemas ne visada turime laiko ir ne visada šioje erdvėje galima tiksliai surasti problemą. Jei Jūs manote, kad galite tas mažas problemas išspręsti internetu, rašykite forume, padėkite žmonėms – tam ir skirtas internetas.

  Apie žmonių kvietimą – dėl iškilusios problemos aikštelėje konsultuojame nemokamai ir keletą pamokų žmogus gali lankyti nemokamai, kol apsispręs, ar dirbs, ar ne. Kai kuriems tiek ir pakanka. Klientas visada turi galimybę pasirinkti, niekas jo nespaudžia ir “nemelžia”.

 64. avatar Jonas

  Bitte, atvažiuokit, priimsim :)

 65. avatar bittte

  Tai laukit as staigmena ;-)

 66. avatar vika

  Nekiškit čia manęs, aš niekad neauguinau šios veislės atstovo, čia rasė kitas žmogus, prisistatęs mano vardu.VIKTORIJA IŠ REKSO.

 67. avatar robke

  sutinku su ta nuomone kad viskas priklauso nuo auklejimo.pats laikau anglu kokerspanieli,labai ramus suo ir protingas.labai lengvai pasiduoda dresavimams.labai klauso,lauke atleistas kai pasauki atbega,ant stalo gali guleti maistas jis nepaims.o i lauka ryte kai nori tai su letena zadina.ir visai nera agresyvus,labai mielas.

 68. avatar Laima

  Skaitau ir negaliu patikėti, kad čia kalbate apie spanielius. Tiesa, apie anglų neiišmanau, bet jau 13 metų turiu amerikiečių kokerspanielį. Tikrai neauklėjau, nemokiau jokių komandų, bet agresyvumo nesu pastebėjus nė lašo. Gal todėl, kad kalytė labai mylima ir lepinama, gal tiesiog tokie genai, bet jai visi žmonės, visi kiemo katinai ar šunys yra draugai. Pati ji nėra patyrus jokio smurto, gal todėl gerinasi visiems, į namus užėjusiems nepažįstamiems neša savo žaislus, trinasi aplinkui kaip įkyriausia šeimininkė. Ir kas svarbiausia, ji nėra baili, sakyčiau, net labai drąsi, smalsi. Tiesa, kartą ją buvo užpuolęs didelis šuo, net įkando, nes ji pažeidė jo teritoriją, bet nepastebėjau, kad po to vengtų ar bijotų didelių šunų. Šiaip jau linkusi įtartinas situacijas apeiti, pvz. katiną, gulintį ant tako, bet tai daro taip juokingai, apsimeta, kad susidomėjo kažkuo šalia tako…Per visą gyvenimą mačiau lojančią ant bitės… Ir visą laiką maniau, kad toks mano kokerspanieliukės elgesys norma, o ne išimtis iš taisyklės.

 69. avatar Mantas

  Na musu seima nusipirko ,,karamelines” spalvos anglu kokeri. Jis yra labai protingas, greitai besimokantis suo. Jam tik 4 menesiai, taciau matome, kad jis draugiskas, geranoriskas visiems kas ji supa. Sutikdamas koki zmogu lauke visada atsisuka tarsi sakydamas labas. Visiems linkeciau tokio draugo kaip musu mylimas Grantas.

 70. avatar Setas

  Jie visiski debilai laikau ir Vokieciu avigani ir spanieli jie yra labai geri! o mano drauge buldoga ir jorksyra ji visiskai neagresyvus cia kazkokios nesamones niekas jais netiki.

 71. avatar rrrrrrrrrrrr

  mano puske turi anglu kokere. mielesnio suns nesu mates! nors ji pasakojusi, kad wyras suniui pakankamai grieztas ir aukledamas i kaili duoda. taip kad nesuprasi, kas cia nuo ko priklauso…

 72. avatar lorena

  Cia kazkokia nesamone tikrai parasyta,spanieliai labai mieli ir draugiski.Pati laikau anglu kokeri,nuostabesnio suns nera,visi kaimynai pamato glosto,dziaugiasi,visi ji myli.Cia kazkokia antireklama,gal kazkam naudinga rasyt tokias nesamones.

 73. avatar Kotryna

  Aš pati auginu anglų koker spanielį, ir net negali būti kalbos, kad jis agresyvus. Mano šuo taip bijo svetimų, kad lenda po sofa :) o kai jį minkai, jis tik murkia :D

 74. avatar leticija

  as pati auginu anglu koker spanieli ir jis nera agresivus kai kas nors ateina ji pradeda karaipytis ir apsisisioja is laimes:)ir to negali buti;0

 75. avatar Aura

  negasdinkit, pries kelias dienas tik nusipirkom anglu kokeriuke

 76. avatar Arturas

  Galiu pasakyti, kad cia yra parasyta visiska tiesa, bent mano atzvilgiu. As turiu kokeri jau kaip 3 metai, nesiskundziu kad jis yra super blogas ar kasnors panasaus.. Daugelis zmoniu pamate ji atsiliepe teigiama nuomone. Bet namuose kur jis leidzia daugiausiai laiko parodo tikrai lb agresyvu elgesi tiek ir seimininkui.. Bet visvien kad ir koks jis yra, geresnio suns niekada nebeturesiu.

 77. avatar mamyte

  Sveiki. Ir as auginu sios veisles suni. Maniskis yra piktas , bet ne ant visu. Ant sunu nelodavo, kol ant jo nepuole juodas spanielis. Po to incidento mano sunelis pyksta ant dideliu sunu. Siandien bevaiksciodami susitikome palaida suni, be pavadelio, kuris buvo su aktyviu mazu vaiku, be suaugusiuju. Vaikas garsiai rekdamas ir mosikuodamas atbego prie mano suns. O jo suniukas is paskos. Maniskis pradejo ardytis, loti ne ant vaiko, o ant suns. As saugodama, kad nesusikibtu laikiau uz trumpo pavadzio ir net nepajutau, kaip ikando man i koja. Dabar sedziu susibintavusi. o jis guli koridoriuje, nes isbariau ir dabar nebendrauju. Jis tikrai supranta, kad blogai pasielge. Manau, kad as pati nesugebejau sulaikyti suns.
  Siaip tai jis mielas paderelis ir as ji labai myliu, bet galetu buti ir taikesnio charakterio. Ir aisku, jam reikia parodyti, kad namie seimininkas, nes kitaip jie rodo savo valdzia. Sekmes visiems ir kantrybes. :)

 78. avatar aduciukas

  sveiki, auginu irgi si nuosatbu suneli, ir beje tik galiu pagirti ju veisle, net nesitikejau kad jie tokie kantrus, meilus. auginu mergaite viena, jai tik metukai, puikiausi draugai ir sunelis supranta kas pas mus lyderis ir ka galima ir ko ne. net siurpas nuejo perskaicius si straipni. laikausi vienos taisykles, kad su sunimi reikia dirbti ir aukleti, tada ir turesim gera drauga!:)

 79. avatar JusTe

  Nu cia tai tikrai nesamone, nes pati turiu anglu koker spanieli, ir labai mieli, ir uzjauciantys, o ne agresyvus kaip cia.

 80. avatar Gal

  Kiekvienas suo blogai aukletas gali buti agresyvus.
  Pati turejau toki suni ir jis buvo labai lipsnus ir pastoviai norejo zaisti,nebuvo niekam ikandes net zaisdamas!Man sie sunys prie sirdies,taciau turi energijos tikrai daug tad patarciau gerai ji isaukleti nes turesite bedu del jo energingumo.

 81. avatar Budulis

  Dirbu darba kur daznai tenka lankytis pas svetimus zmones ir kol kas (Tfiu tfiu tfiu) net ir aplojes stipriai nera nei vienas sios veisles atstovas buna kad patriuksmauja , bet gi del to ir valgyt gauna. O siaip pats auginau pora vokieciu aviganiu viena kalyte kita patinuka tai tikrai jokios agresijos, o tik nuostabus draugai. Dabar nupirkau savio dukrytem jauna anglu kokerspanieliu manau, kad kaip nors susitvarkysim , o del urzgimo tai suniukas urzgia nebutinai, kad pyksta jie ir teigiamas emocijas iseiskia urgzdami svarbu kada ir kaip jis urzgia…..

 82. avatar Marija

  Turiu šitą šunelį, ir patikėkit manim, draugiškesnio šuns neesu mačius. Gyvenu daugiabutyje, kieme laksto pulkas vaikų, ir jau tėvai bei vaikai žino kad mano šuo nekąs. Taip, kai išerzini, gali pradėti urgzt. Ypač ant mažų vaikų kurie nežino ką daro ir tampo jos ausis bei daro su ja velniai žino ką.Tčiau kenčia kiek gali ji. Bet kad ir ateina į namus svetimas žmogus, su juo elgiasi lyg su savu. Net ant vagies nelotų. Taip kad, neįtikimas straipsnis.

 83. avatar Zemaitis

  Netikiu, kad spanielis gali buti agresyvus jei jo netreniruosi ar kitaip neugdysi agresijos. Man padovanojo 4 m. Anglu koker spanielio kalyte. Jau ta pati vakara kai parsiveziau ji su mumis pradejo zaisti. Labai linksmas ir meilus suo ir tikrai neagresyvus.

 84. avatar Sara

  Pati turiu Anglu kokeri ir tirai jis nera agresyvus,jis myli ne tik namiskius bet ir svetimus zmones,o su vaikais kaip zaidzia tai miela ir ziureti!!! :) na zioma jei nuo mazu dienu tu suni musi, spardysi, tai suprantama jis gali buti agresyvus. Bet Spanieliai tokie draugiski,kad mielai pirkciau ir dar viena.

 85. avatar Nesvarbu

  Mano manymu agresija isaukia netinkamas elgesys su sunimi,jei ji musi erzinsi tampysi uz ausu ir darysi is jo beleka.Tai ir bus jis agresyvus.Panasiai ir zmones elgesi,jai seimoje buna musamas tai po to tas zmogus issilieja ant nekaltu zmoniu,buna piktas. O tie mokslininkai tyre,tirs ir dar ne tiek prigalvos,kaip ir mokslininkai pranese kad 2000 bus pasaulio pabaiga ,o jau 2010,tad kas dar ka sako nereik per daug imti.Tiesiog bukit geri,protingi,mylintis ir rupestingi savo augintiniui…ir manau bus dekingas suo :)

 86. avatar juste

  as kaip tik siandien ysigijau mazyte spanieliuke, seatrodo kad butu pikta :D as manyciau, kad suo uzdarytas bandymams nagali buti toks kaip namie, kita aplinka, zmones ir tt, turbut spanieliu silpnesne kantrybe, o ne didesne agresija, nes bet koks padaras pakeitus netiketai aplinka buna kitoks nej paprastai…….

 87. avatar Aura

  Kaip jau minejau turim anglu koker spanieliuke, sviesia, nedidele, 4 men tik jai. Kartu turim tokia kaip ir problemele: ji kabinas pastoviai man i kojas, niekam kitam nesikabina, nei mamai, nei broliui, tik man, galima sakyt pagrindiniai savo seimininkei, nes as ja daugiausia rupinuos ir isvis jei ne as jos pas mus nebutu… Dazniausiai kabinas pries einant i lauka, arba tik grizus, arba seip vaikstant. Buvau cia kelias dienas kaime, tai mama sake, kad nebuvo jokiu problemu – nei kabinejos prie ju nei ka. Noriu paklaust, vis tiek jus daugiau apie tuos sunis zinot, delko ji taip gali elgtis, nes jau tikrai nusibodo – mama sako duok tu jai i dantis is kojos:D nesuprantu, nemyli ji manes ar kaip, gal patarsit ka

 88. avatar Jonas

  Aura, šuo greičiausiai žaidžia. Pakeiskite šį įprotį elgdamiesi ramiai, neutraliai ir neprovokuodami šio žaidimo.
  Straipsniai:
  http://www.reksas.lt/6-priezastys-kodel-suo-kanda/
  http://www.reksas.lt/ar-jusu-suo-jums-kanda/

 89. avatar Aura

  Gal as ne visai aiskiai parasiau, ne seip kabinas, bet su pykciu, sekioja urgzdama ir kabindamasi… Ir man kilo tokiu minciu, kad zaidzia, bet tas zaidimas jau nebepanasus i zaidima, panasiau i kazkoki bludijima. Ir tai tesias nuo tada kai tik parsivezem – jau tikrai atsibodo

 90. avatar Jonas

  Manau, jog internetu recepto neparašysim. Jums reikalinga konsultacija. Jei pageidausite, užsiregistruokite kontaktuose nurodytu telefono numeriu.

 91. avatar Aura

  Aisku, suprantu, kad nemacius suns ir neisigilinus i tai sunku ir pasakyt delko taip gali but. Bet vis tiek dekui uz atsakyma

 92. avatar mante

  spanielis agresiviausias jus nejuokinkit zmoniu pati auginu anglu koker spanieli ir nei jokio zmogaus nera igriebes ir nei su vienu sunumi susipeses jus gal geriau paieskokit tikrai agresyvios veisles o ne ant spanieliu varykit jie patys mieliausi pasaulyje

 93. avatar akvile

  Nesamone as turiu anglu koker spanieli tai ji nepuola ant kitu ir ant manes… Man atrodo kad cia yra neteisybe.

 94. avatar Kornelija

  Perskaičius visus komentarus matosi, kad yra 2 nuomonės: “spanieliai nuostabūs” ir “spanieliai tikrai agresyvūs”. Dauguma pasisakiusiųjų pažįsta (ar pažinojo) 1-3 spanielius ir pagal juos susidaro nuomonę apie visą veislę. Vien komentarai liudija, kad yra agresyvių individų beveik tiek pat kiek draugiškų, todėl vien dėl to negalima teigti, kad spanieliai yra TIK linksmi ir draugiški.
  Taip pat norėčiau išskirti kitą dalyką, kurio kai kurie komentatoriai nelabai atskiria: ANGLŲ koker spanielis ir AMERIKIEČIŲ koker spanielis tai visiškai skirtingos ir šiuo metu nebe susiję veislės. Jos turi tik bendrą kilmės istoriją, o per daugelį metų jos stipriai pakito, nes veisimas buvo vykdomas skirtinga linkme ;)
  Man ši spanielių agresyvumo tema yra ypač svarbi, nes mano gyvenime labai svarbų vaidmenį vaidina anglų kokeriai- domiuosi jais jau seniai ir pažįstu daugybę šunų bei veisėjų ir ši veislė tiek su savo pliusais, tiek su minusais yra pati mylimiausia! Man teko pažinti ir nuostabių mielumo įsikūnijimų ir tikrai netgi pavojingai agresyvių šunų (šių, laimei, buvo žymiai mažiau). :)
  Šiame straipsnyje pateikiama informacija apie GENŲ įtaką šuns agresijai, o tai nėra susiję su auklėjimu ar juo labiau dresūra… todėl šiuos dalykus reikia tikrai atskirti, taip pat straipsnis yra labai siauras, nes nepaaiškinama ANGLŲ koker spanielių agresyvumo priežastis. Labiausiai numanoma priežastis tai ANGLŲ koker spanielių išpopuliarėjimas 1960-1990 metais. Nuo aštuntojo dešimtmečio anglų kokeriai buvo pradėti auginti kaip šeimos šunys ir tapo labai populiarūs, tada atsirado nerimtų veisėjų, kuriems ši veislė tapo greito pasipelnymo šaltiniu, o tai deja turėjo didelės įtakos jų charakteriui, nes pasipelnymo tikslais buvo kergiami šunys pernelyg neatsižvelgiant į jų charakterį, galima sakyti, buvo kergiama bet kas su bet kuo…
  Manoma, kad ypatingai agresiją įtakoja ruda šunų kailio spalva, nes dažniau sutinkami agresyvūs auksaspalviai(rudi) šunys, taip yra todėl, kad genas, kuris įtakoja ruda šunų kailio pigmentaciją, veikia ir agresyvumą. Taip išeina, kad kuo šuns pigmentacija stipresnė (atsiminkite senolių prietarą apie tamsų šunų gomurį ir jų piktumą), tuo jis agresyvesnis. Šį dėsnį įtakoja genai, kurių kombinacijos yra sudėtingos ir dažnai neperprantamos… todėl išimčių daugiau nei taisyklių….
  Kaip bebūtų- didžiausią įtaką šuns elgesiui turi auklėjimas, jei šeimininkai sugebės susitvarkyti su šunimi ir užims aukštesnę pakopą gaujoje šuniui gali net nekilti minčių kad galima rodyti agresiją prieš šeimininkus, nors jis iš prigimties bus agresyvaus tipo, todėl šuns agresyvumas nėra pagrindinis kriterijus ar šuo taps žvėriuku ar ne, nes net mieliausią “angliuką” netinkamai auklėjant galima paversti agresyviu, bet tokiu atveju negalima tvirtinti kad šuns agresija paveldėta.
  Dar dėmesį norėčiau atkreipti į agresijos pasireiškimą. Jei šuo nešoka “į akis” šeimininkui ir jo nekandžioja bet kur ir bet kada tai dar nereiškia kad jis neagresyvus. Galbūt jis puola kitus šunis, kates, paukščius? Ginasi tik rodydamas agresiją? svarbu pastebėti ir tokius nedidelius agresijos pasireiškimo atvejus, kad galėtum įvertinti ar šuo agresyvus ar ne.
  Mano ANGLŲ kokerė agresyvi, bet tai nereiškia, kad ji negali būti puikiu šeimos šunimi. Stengiamės elgesį koreguoti ir užkirsti kelią agresijos rodymui, duoti kiek įmanoma daugiau krūvio, nes jai displazija, o tai ypač padeda, kai manoji išsibėgioja pakankamai tampa 10 kart ramesne) ;) todėl naujiesiems anglų kokeriukų augintojams nėra ko bijoti, kaip sakoma- ką užsiauginsi tą turėsi!!!

 95. avatar vytautė

  Mes turime juoda spanielį grynaveislį vardu Kokis jis gyvena būdoje po stogu negalėjiome laikyti jo nes labai šėrėsi ir mus labai tampė jis buvo anglų kokerspanielis
  ir labai didelis na dabar laikome fokse kuri nesišere na šiurkščeplaukę.

 96. avatar Kornelija

  Norint, kad spanielis nesišertų jį reikia kasdien šukuoti(jei tai sunku tai bent kartą į savaitę) bei 3-4 kartus per metus vesti pas PATYRUSĮ spanielių kirpėją, kad nupeštų nereikalingus plaukus(kurie dažniausiai ir krinta) bei apkirptų pagal standartą, kad šuo būtų panašus į spanielį, nes juoduliai žymiai plaukuotesni ir “apaugę” dažnai neprimena spanielio. Po tokio sutvarkymo namuose labai žymiai sumažėja plaukų ;)
  Kas liečia tampyma, tai galiu pasakyti, kad tai jūsų pačių bėda. Gero elgesio galima išmokyti ir suaugusį šunį. Šuo nuo mažens turi būti mokomas eiti greta ir netempti pavadžio, tik tam reikia laiko, kurio jūs matyt neturite ir nuėjote lengviausiu keliu- pririšote SPANIELĮ prie būdos!!! tai šeimos šuo! jam reikia gyventi su žmonėmis ir jam būtinas bendravimas! Patarčiau paieškoti naujų šeimininkų spanieliukui jei nesugebate jo tinkamai auginti.

 97. avatar Jonas

  Ačiū Kornelija, jog kantriai dalinate savo patarimus mūsų skaitytojams, svetainėje pilna straipsnių apie šuns auklėjimą, auginimą, deja, iki šiol išgirstame kiek nemažai šiurkščių klaidų augindami šunis daro šeimininkai. Tikimės, jog situacija kažkada pasikeis. Jei turėtumėte noro pasidalinti savo patirtimi apie savo mėgiamų spanielių auginimą ir priežiūrą, galėtume išspausdinti jį Reksas.lt tinklalapyje. Susisiekti galite adresu jonas@reksas.lt .

 98. avatar rimas

  neagresyvus? as turiu amerikieciu pitbulterjera, ir kaimynu spanielis amzinai ji puola kazkodel, o turetu buti,manau, atvirksciai?

 99. avatar Jonas

  Rimai, teko konsultuoti stafordšyro terjero šeimininką, kuris norėjo įkąsti ir svetimiems žmonėms, ir šunims. Ir mačiau stafukų lipnių ir meilių kaip medus. Ar tai reiškia, jog veislė agresyvi ?

 100. avatar Vytautė

  Manau kad jie negresyvūs aš turiu grynaveislį anglų kokerspanielį ir jis neagresyvus.

 101. avatar Vytautė

  Na o aš norėjau vardų pasiūlyti
  Taiga Smilga Manas Flainis Golė Maila ir Rudis.

 102. avatar Aistė

  Tikrai visiška nesamonė anglų koker spanieliai vos ne mieliausiu šunys kuriuos esu matčius ir pati turiu ir pažystu daug kas turi ir jie tikrai labai geri šunys ir neagresyvus .

 103. avatar vytautė 7 metai

  gal juokaujiat va tai šarpėjai agresyvūs

 104. avatar vytautė 7 metai

  truputy agresyvus

 105. avatar emilija

  Sveiki perkame suni kokie daiktu jam reikia pirkt(pavadelai ir pan.)

 106. avatar Jonas

  http://www.reksas.lt/kaip-pasiruosti-pirmai-dresuros-pamokai

 107. avatar Dyleee

  Dabar pati auginu jauna spaniele auksines spalvos ir galiu pasakyt kad sios veisles atstovai labai judrus bei nenuspejani.Paktiskai svelnumo nebuo iki kol pradejom dresuoti.Be to tai yra jau irodyta o ne spejama.

 108. avatar jolanta54

  as pati turiu toki linksma isprususi suneli ji labai visi myli nes tai nepresrusis gyvunas ,bet jei prie jo lys tai aisku puola1.bet gal zinot kokias sukas reikia naudoti nes ju rusei nebuvo tai padekit! labai padeda mano vaikuti priziureti maziausia sumanim lieka jai as nemiegu tai ir jis nemiega sedi ir ziuri i mane. tarsi as su juo kalbeciau kaip su zmogumi.padekit sepeti issirinkti!labai prasau:-)

 109. avatar Aura

  pas mane irgi spanieliuke jauna ir taip pat auksines spalvos, nu ka galiu apie ja pasakyt, judri tikrai lb, ant zmoniu ar ant kitu sunu nepuola, priesingai visu drauge ji, nepikta, bet turi charakteri, nagloka ji, kai nuvaziuojam i kaima ten sunys jos bijo, nes ji tuoj po ju bliudus landzioja, kaulus atima:D bet seip ji nepikta, meili, buciuokle mano:D

 110. avatar beatricia

  Speju didesnes nesamones nesu girdejus:D Turiu suni spanieli, labai draugiskas ant nieko neloja, nors komandu zino ne per daugiausiai. Jis yra viena karta uzsipuoles maza mergaite nes ji mano suni labai erzino ir gnaibe. Seip tai yra pats mieliausias gyvunelis pasaulyje, o tam mokslininkui patrikusios smegeneles:D

 111. avatar egidijus

  Viskas priklauso nuo suns auklejimo,socializavimo dresavimo ir pacio seimininko,nera geru veisliu blogu veisliu,durnu sunu – protingu sunu ,kaip tenka girdet,viskas priklauso nuo seimininko jo poziurio i gyvuna,bendros veiklos,taip ,kad cia tos diskusijos tuscios.

 112. avatar Aurimas

  turiu auksines spalvos koker spanieli 4m patina ir tikrai niekados taip nebuvo kaip cia raso labai geri sunys ir niekada be reikalo nieko nepuola. TAS STRAIPSNIS GRYNAS SLAMSTAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 113. avatar egidijus

  Jeigu jums sitas straipsnis slamstas ,neskaitykit daugiau Rekso straipsniu ir nesigadinkit nervu,si informacija yra pateikta mokslininku ,kurie atliko tyrimus ,o ne siaip sau parase.

 114. avatar Julia

  Mano draugai turi miela koker spanieliuka,kuris yra nenuspejamas… atrodo dziaugiasi o poto nei sio nei is to kanda, ir vel laimingas sokineja aplinkui… Ir jorkiukai ne tokie jau ramus, nesileis vaiku tampomi. Manasis Jorkas draugiskas ,bet ir kartais islenda agresyvumo ragiukai.Brolio rotveilere 2mt buvusi kaip katyte meili, perkando sunenui antaki! Suo yra suo! buve medziotojai,sargai,agresija giliai genuose.

 115. avatar jolanta

  nesamone,as turejau koker spaniely jis labai draugiskas buvo mylejo vaikus ir svetimus ir musu,nebuvo nieko uzsipuoles,10 metu gyveno su mumis paskui gila kad liga nepagydoma prisidejo tai mire,begalo vel noriu isigyt toki suniuka,labai draugiski ir mieli gyvuneliai

 116. avatar Monika

  Sveiki, turiu koker spanieli, jam jau 1 metai. Tai pirmas musu suo. Kai buvo mazesnis agresijos niekada nerode, buvo meilus, o dabar viskas pasikeite. Jei bandau ji sudrausminti jis pradeda urzgsti, ir siepti dantis. Yra ikandes man i veida, draugui ne karta i ranka. Nakti ilipa i lova, norime ji issmesti is jos jis urzgia. Padekit, nebezinom ka daryti su juo.

 117. avatar Jonas

  Monika,
  Atvykite į užsiėmimą su šunimi, tada galėsime pakonsultuoti.

 118. avatar Matas

  Gryna nesamone pats turiu Anglu Koker spanieliu… Geras grazus net nesikandzioja aktyvus ir pan. Jie isvis neagresyvus… Dresuoti lengva

 119. avatar Matas

  Mano Spanielius man kanda tik tada kai zaidziu… Veliau kai sudrausminam ji apsiramina. Jei nebuna musu namie pradeda valgyti batus (labai retais tik kelis kartus buvo taip buve) Kai mes gryztam sutinka mus ir lenda is kart po lova… Tikrai draugiski sunys. Abejoju ar nuskriaus kanors.

  Atsiprasau uz gramatines klaidas…

 120. avatar Matas

  Labai daug kas priklauso nuo seimininko ir nuo suns genu. Tai gali atsitikti jei jusu mazai begiojate/vaikstote su sunimi.Tokius sunis reik daznai paleisti pasivedzioti jiems patiems kur jie nori. Jei galite padekite man su suns mityba. Manaji suni galima vadinti (siuksliadeze)-( valgo viska viska… neisivazduoju ka man su juo daryt)Klauso gerai bet lauke pamates suni iskarto puola jei galite padekite ir su situo dalyku is anksto aciu.

 121. avatar Lėja

  Mano šuva yra kelis kartus įkandęs :( Dėja nemokėjome mažo auklėti, dabar jis jaučiasi karalius, kol viskas gerai, tai jis linksmas, draugiškas, bet jei kas nors nepatiko iškarto puola. Jam jau 3 metai, turbūt dabar jau vėlu perauklėti? Nežinau ką daryti :(

 122. avatar bartas

  musu anglu kokerspanieliui jau 7menuo,visiskai nesipraso y lauka,daro kur papuola,drasko kas papuola,maista pradejo vokti net nuo stalo,net nebezinau ka ir bedaryt,atiduoti gaila,pirkom sunui dovanu,kai eda praeiti pro sali negalima,puola,urzgia,vasara susilauksim naujagimio vaikelio,to labiausiai bijau,auklejam jy,kaip dar isauklet nebezinau,:(((((((

 123. avatar Jonas

  Jei bijote savo šuns, Jums reikia specialisto konsultacijos.

 124. avatar Ben

  Jeigu šeimininkas idiotas, tai ir šuo agresyvus. 18 metų turėjau anglų spanieliuką. Puikus šuo, tačiau už save pakovoti mokėjo, nors ir nukentėdavo.Nemėgo kačių ir kai kurių šunų. Tačiau žmonių niekada nepuolė. Buvo meilumo įsikūnijimas

 125. avatar Anonimas

  Manov suo tai labai draugiskas ir paklusnus

 126. avatar giedre

  sveiki, mes isigijome anglu koker spanieli. suniukui buvo 3 savaites kai pateko i musu namus, dabar jau dvieju menesiu vyrukas.
  agresyvumo tikrai nepastebejau, na zinoma, jis zaidzia, kandziojasi zaisdamas. auga kartu su mano dvieju metu dukryte. sakyciau, kad geriausi draugai abu. pietuku miegot eina kartu, zaidzia kartu, valgo kartu.
  siandien pirma kart issiveziau suniuka pirmam skiepui, tai dukra verke atsistojus prie duru ir klause kur nesu Pepsi ir kad tik greiciau parnesciau.
  net keista kad sis suo gali buti agresyvus…

 127. avatar anonimas1

  nebent ta suni musa tik del to tai galetu buti agresyvus nes as pati turiu tokios veisles sunis ir nera isai agresyvus

 128. avatar Ieva

  Ne pudrinkit žmonėm smegenų nes aš auginu pati jau 5m.ir nieko jai ten perki mišruna tai tada ir buna taip jus supainiojiote anglu kokerspanieli nuo mišruno.tad iš taisykite veisles su maišima. Ačiū.

 129. avatar ji

  Visiska nesamone, raso tas kas neaugino situ sunu.
  MEs turim anglu koker spanieli, ramesnio, svelnesnio ir geresnio suns neisivaizduoju.
  Auginau 5 skirtingu veisliu sunis ir tikrai turiu su kuo palyginti.
  Kaip auginsi suni toki ir turesi, durninsi ji, erzinsi ir gausi agresyvu, bet kokios veisles suni.

 130. avatar nerijus

  Visi zinovai iki ausu. Zmones visi skirtingi taip ir gyvunai. Vieni Geri kiti blogesni. Mano suo anglu koger spanielius ir nemegsta Mano dukrytes jau bande net ikasti. Konsultavomes su sunu dresura ir atsakymas sunkus atvejis. Ismokyti galima bet ar ilgam? Nes dresuotojas jau mato kad suo linkes daugiau medzioklei kas jie puikus tam dalykuI. Taigi apibendrinant sunys turi harakterius ir nereikia prisigalvoti kad seimininkai nemoka ju aukleti. Savo nuomones pasilaikykite sau. O ju agresyvumas pasireiskia dazniausiai tada kai seimoje atsiranda vaikas ir demesio jiems maziau.

Komentuoti

(būtinas)

 • Kas yra “Reksas” ?

  "Reksas" - tai ambicinga, veržli jaunų kinologijos specialistų komanda, plačiai besispecializuojanti įvairiose šunininkystės srityse: nuo šuns auklėjimo iki paruošimo parodoms.

  Mūsų specialistų patirtis siekia daugiau nei 15 metų, turime sukaupę didžiulį bagažą žinių ir praktinės patirties, kuriais noriai dalinamės. Mūsų vedami užsiėmimai tampa malonūs šeimininkams ir saugūs jų augintiniams, kadangi Išskirtinai dirbame tik su naujausia - teigiamos motyvacijos technika.

  "Reksas" - už harmoningus žmogaus ir šuns santykius !
 • Apie “Rekso” paslaugas

  Vedame šias treniruotes (grupėje ir individualiai): šunų socializavimas, dresūra, elgesio korekcija, ruošimas parodoms.

  Mūsų kvalifikuoti treneriai konsultuoja šunų auklėjimo, priežiūros, mitybos ir kitais klausimais.

  Rengiame seminarus šunų auklėjimo ir elgesio korekcijos klausimais.

  Susisiekite su mumis:
  Kaune: (8-687) 92 207
  Vilniuje: (8-610) 27 640