Atradus, kuris šunų maistas tinkamiausias ir sveikiausias augintiniui, rodos, daugiau problemų ir nebelieka: tereikia įdėti reikiamą kiekį į dubenėlį. Tačiau viskas ne taip paprasta. Šunų maistas turėtų būti duodamas, laikantis tam tikrų taisyklių. Tik tuomet maistas šunims bus energijos, sveikatos ir ilgaamžisškumo šaltinis.

1. Maistas šunims – bent du kartus per dieną

Suaugusiam šuniui maitinimas reikalingas du kartus per dieną. Tuo tarpu augantys šuniukai suėda mažesnes porcijas ir turėtų būti maitinami keturis kartus per dieną. Šuniui turint virškinimo problemų ar jautrų skrandį, taip pat geriau, kai šunų maistas duodamas dažniau mažomis porcijomis vietoj dviejų didesnių maitinimų.

2. Į maitinimą žiūrėkite individualiai

Nors šunų maistas paprastai ant pakuotės turi pateiktas dienos maitinimo normas pagal šuns dydį, amžių ar svorį, šie nurodymai yra gan apytiksliai ir gali skirtis priklausomai nuo veislės ir aktyvumo. Enegijos poreikiai taip pat skiriasi priklausomai nuo amžiaus, sveikatos, reprodukcijos būsenos. Maitinimo normas galite reguliuoti net atsižvelgdami į oro temperatūrą, jei šuo daug laiko praleidžia lauke. Nustatyti, koks tikslus maisto kiekis reikalingas, gali būti daugiau menas, nei mokslas. Žiūrėkite į rekomenduojamą maitinimo normą, kaip į patarimą ir reguliuokite, remdamiesi savo patirtimi. Tiesa yra ta, kad Jūs savo šunį pažįstate geriausiai.

Abejodami, atminkite, kad visuomet geriau maitinti truputį mažiau, nei peršerti šunį.

3. Maitinimo laikas

Egzistuoja nuomonės, kad šunų maistas turėtų būti duodamas tuo pačiu laiku kasdien. Tačiau tai nėra taip labai svarbu, kaip daugelis šunų šeimininkų galvoja. Laukiniai šunys ir vilkai natūraliomis salygomis maitinasi tikrai nereguliariais intervalais. Taip galite tik be reikalo įsprausti save į griežtus rėmus.

Suaugusiems šunims gali būti net naudinga vieną dieną per savaitę negauti maisto. Tai imituoja natūralų ritmą laukinėje gamtoje. Tačiau tokio pasninkavimo reikėtų vengti jauniems, sergantiems ar antsvorio turintiems šunims.

4. Šunų maistas turi būti kambario temperatūros

Jei šuniui duodamas sausas šunų maistas, tuomet sukti galvos nereikia. Tačiau maitinant žuvimi ar mėsa, laikoma šaldytuve, atminkite, kad ją reikėtų kurį laiką palaikyti kambario temperatūroje. Maitinimas šaltais konservais jautresniem šunims gali sukelti virškinimo sutrikimų ar net vėmimą.

5. Laikykitės higienos

Geriamas vanduo visada turi būti šviežias, o maisto dubenėliai – išplaunami po maitinimo. Higiena ypač svarbi, jei maitinate neapdorotu, šviežiu maistu. Rūpestingai laikykite mėsą virtuvėje ir nepamirškite išvalyti teritorijos, kurioje šuo maitinamas. Paisrūpinkite, kad šuo neišnešiotų mėsos po namus. Saugokite save nuo pavojingų bakterijų plitimo.

6. Šunų maistas turi būti vienodas kiekvieną dieną.

Nors mes mėgstame įvairovę ir puikiai tvarkomės su skirtingais patiekalais, šunų maistas – visai kas kita. Paprastai šunims ne į sveikatą maisto pokyčiai (žinoma, visuomet gali būti išimčių). Jei vienas maistas šunims turi būti pakeistas kitu dėl tam tikrų priežasčių, tai reikėtų daryti palaipsniui, kad šuns žarnyno mikroflora priprastų. Be to, vieno šuns žarnynas gali būti jautresnis nei kito. Staigiai pakeistas šunų maistas gali būti skrandžio sutrikimų ir viduriavimo priežastis.

7. Ramybė maitinant – būtina

Šuns dubenėlį visuomet liakykite toje pačioje vietoje.

Visuomet yra patartina netrukdyti šuniui ėsti. Dažniausia šunų įkandimų priežastis namuose – trukdymas ėdant. Todėl mokant šunį, leiskite jam po truputį priprasti prie dubenėlio paėmimo maisto papildymui ir atidavimo atgal.

8. Vanduo – reikalingas visada

Dubenėlis su šviežiu vandeniu turi būti šuniui pasiekiamas visą laiką.

9. Venkite greito maisto rijimo

 

Jei jūsų šuo yra greitas valgytojas ir šunų maistas dingsta iš dubenėlio vos jį įdėjus, greičiausiai šuo su maistu įsiurbia ir nemažai oro. Tai gali būti skrandžio ir virškinimo sutrikimų priežastis. Vienas iš paprastesnių būdų išvengti greito rijimo – įdėti į dubenėlį didesnį daiktą, kad būtų sunkiau pasiekti maistą. Jei įtariate, kad šuo greitai ryja maistą dėl konkurencijos su kitais šunimis, tuomet geriausia būtų juos maitinti atskiruose kambariuose.

10. Nepersistenkite su skanėstais

Tegul skanėstai būna tik užsitarnautas apdovanojimas, o ne nuolatinis džiuginimas.

Būkite atsargūs su likučiais nuo stalo. Niekada neduokite šuniui savo maisto, ypač jei jis sūrus ar su daug prieskonių. Jei turite nesūdytų mėsos ar žuvies likučių, tuomet tai gali ir nebūti didelė bėda. Tačiau, jei abejojate, geriau likučius tiesiog išmeskite. O apdoroti kaulai Jūsų augintinį gali ir sužeisti.